توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420093
کلاهبرداری به اسم برنده شدن در مسابقه، ۴۳۰میلیون ریال آب خورد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
کلاهبردار حرفه ای که با ترفندی خاص شهروندان را پای دستگاه خود پرداز کشانده و 430 میلیون ریال از وجوه آنها را به حساب خود منتقل کرده بود در عملیات مأموران پلیس آگاهی شاهین شهر دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رجبعلي مختاري"  با اعلام اين مطلب  گفت: در پي شكايت تعدادي از شهروندان مبني بر کلاهبرداري فردي از آنان به صورت تلفني پرونده اي در اين خصوص در پليس آگاهي شهرستان تشكيل و تحقيقات در اين زمينه آغاز شد.

وي افزود: در بررسي هاي صورت گرفته مشخص شد در تمامي اين پرونده ها فردي ناشناس با يک شماره تلفن به شکات تماس گرفته و خود را نماينده يکي از اپراتوران تلفن همراه معرفي و به دروغ به ايشان خبر برنده شدن در يک مسابقه پيامکي را داده است.

اين مقام مسئول عنوان داشت: فرد كلاهبردار با چرب زباني و ظاهر سازي به بهانه واريز مبلغ جايزه به حسابشان آنها را پاي دستگاه عابر بانک کشانده و حساب آنها را خالي مي كرد كه در اين خصوص هم توانسته بود تنها از يك نفر مبلغ 430 ميليون ريال كلاهبرداري كند.

سرهنگ مختاري اظهار داشت: سرانجام با طي يك سري مراحل و عمليات علمي و تخصصي محل سكونت متهم در شهرستان کرج شناسايي و مأموران با اخذ نيابت قضايي به اين شهر اعزام و توانستند وي را در طي يك اقدام غافلگيرانه دستگير كنند.

اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهم پس از اقرار صريح به بزه انتسابي خود به مراجع قضايي تحويل شد گفت: از كساني كه به اين طريق از آنان كلاهبرداري شده مي خواهيم كه به منظور پيگيري پرونده خود به پليس آگاهي فرماندهي انتظامي شهرستان شاهين شهر و ميمه استان اصفهان مراجعه كنند.

توقيف يك ميليارد و 700 ميليون ريال كالاي قاچاق در برخوار

همچنین با تلاش ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان برخوار دو محموله كالاي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 700 ميليون ريال توقيف و دو نفر در اين رابطه دستگيرشدند.

سرهنگ "علي صادقي" فرمانده انتظامي شهرستان برخوار استان اصفهان در این ارتباط  گفت: در ادامه ماموريت هاي ويژه در زمينه مبارزه با قاچاقچيان كالا، ماموران اين فرماندهي طي دو عمليات جداگانه توانستند دو محموله بزرگ كالاي قاچاق را كشف و ضربه سنگيني را بر قاچاقچيان كالاهاي خارجي وارد كنند.

وي محموله ها قاچاق كشف شده را شامل 10 هزار و 900 نخ سيگار و 25 پاكت تنباكو و پنج هزار و 200 کيلو انواع سموم کشاورزي خارجي عنوان کرد

سرهنگ صادقي، اظهار داشت: براساس نظر كارشناسان ارزش كالاهاي كشف شده را يك ميليارد و 700 ميليون ريال برآورد شده است.

فرمانده انتظامي شهرستان برخوار گفت: متهمين اين پرونده علي رغم تلاش براي گريز از دست ماموران، با عکس العمل مناسب ماموران مواجه شده و خودروي آنها متوقف و دستگير شدند که پس از بررسي صحت و سقم موارد مکشوفه توسط عوامل تعزيرات حکومتي و جهاد کشاورزي، اين اقلام به انبار تعزيرات شهرستان برخوار تحويل شدند.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.