توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470098
ترامپ با مشاور امنیت ملی کاخ سفید مشاجره کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲
منابع آگاه در کاخ سفید به رسانه‌ها گفته‌اند رئیس‌جمهور آمریکا با مشاور امنیت ملی این کشور مشاجره کرده و بر سرش فریاد کشیده است.
به گزارش فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا چند بار جلوی کارکنان کاخ سفید با ژنرال «هربرت رابرت مک‌مستر»، مشاور امنیت ملی‌اش مشاجره کرده است.

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ نوشته در حالی که «مک‌مستر» در میان کارشناسان مسائل امنیت ملی فردی مورد ستایش هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات است، اوضاع او در کاخ سفید با رئیس‌جمهور آمریکا رو به راه نیست.

بلومبرگ به نقل از مقام‌های کاخ سفید نوشته ترامپ شخصا چندین بار جلوی کارکنان کاخ سفید با مک‌مستر درگیر شده است.

مطابق این گزارش، بخشی از کاخ سفید که از لحاظ سیاستی به «استیو بانون»، استراتژیست ارشد کاخ سفید وفادار هستند معتقدند که «مک‌مستر» قصد دارد با فریبکاری ترامپ را به سمت اتخاذ تصمیم‌هایی سوق دهد که با وعده‌های وی در زمان کارزار انتخابات همخوانی ندارند. در همین حال، «رینس پاریباس»، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید با برنامه مک‌مستر برای انتصاب یک مهره کلیدی مخالفت کرده است.

مخالفان و موافقان مک‌مستر در داخل کاخ سفید به خبرنگار بلومبرگ گفته‌اند که ترامپ، از وی ناامید شده است.

دونالد ترامپ در واکنش به درز برخی اخبار در همین باره روز یکشنبه در بیانیه‌ای تصریح کرد: «من نمی‌توانم درباره مک‌مستر از اینکه الان هستم راضی‌تر باشم. او دارد کارش را فوق‌العاده انجام می‌دهد.»

سه مقام کاخ سفید گفته‌اند که ترامپ بعد از خواندن مطلبی در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال پشت تلفن بر سر مک‌مستر فریاد زده و وی را به بی‌اثر کردن تلاشهای رئیس‌جمهور برای وادار کردن کره جنوبی به پرداخت سهم هزینه دفاعی‌اش متهم کرده است.

مطلبی که در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال چاپ شده بود مدعی بود که مک‌مستر در تماس تلفنی با همتایش از کره جنوبی به وی گفته بود که تهدیدهای ترامپ درباره اینکه سئول باید هزینه سامانه دفاع موشکی را پرداخت کند، سیاست رسمی واشنگتن نیست.

این رویداد، تنها موردی نبود که اتفاق افتاده است. ترامپ در نشست‌های اطلاعاتی از این بابت که مشاور امنیت ملی کاخ سفید سیاست‌هایش را تضعیف می‌کند، گلایه کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+مشاور امنیت ملی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.