توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 186599
خلوت‌ترین سالن نمایشگاه کتاب تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۰
نمایشگاه کتاب تهران در حالی روزهای میانی خود را سپری می‌کند که برخی قسمت‌های آن با عدم استقبال بازدیدکنندگان روبرو شده است.


به گزارش مهر، بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال در دو بخش داخلی و خارجی فعالیت دارد. در جنب این قسمت‌ها، بخش‌هایی نیز برای معرفی دیگر نهادها و موسسات فعال در حوزه نشر کتاب تدارک دیده شده است. از جمله این حوزه‌ها که امسال هم در قالب دو سازه موقت در ضلع شمالی مصلی برپا شده است، بخشی تحت عنوان «سازمان‌ها، نهادها و موسسات» 

 
این بخش از نمایشگاه کتاب تهران در حدفاصل محل استقرار ناشران کودک و ناشران الکترونیک و در دو سالن بزرگ 1 و 2 دایر شده است که در آن انجمن‌های دوستی ایران و کشورهای مختلف مانند بوسنی و هرزگوین، آلمان، ژاپن، لهستان، تاجیکستان، نیجریه، ساحل عاج، لبنان و نیز موسسات خیریه که در زمینه کمک به کودکان با بیماری‌های خاص فعالیت می‌کنند و همچنین تعدادی از رایزنی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور برپا شده‌اند.

 
بر اساس این گزارش، در این بخش از نمایشگاه کتاب تهران تقریبا نیمی از غرفه‌ها فعال هستند؛ 32 غرفه کاملا تعطیل است و این در حالی است که مساحت هیچ یک از این غرفه‌ها کمتر از 12 متر نیست و هستند غرفه‌های خالی زیادی که بیش از 40 متر از فضای نمایشگاه را اشغال کرده‌اند؛ در حالی که هیچ فعالیتی در آنها صورت نمی‌گیرد. همچنین میزان مراجعه بازدیدکنندگان به این قسمت از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی تهران بسیار اندک است. 

 
نکته دیگر اینکه در ورودی این سالن‌ها هیچ گونه بنری که بگوید چه موسسات، سازمان‌ها یا نهادهایی در آن حضور دارند، وجود ندارد و همان تعداد اندک بازدیدکننده هم به سختی می‌توانند به غرفه مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.