توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506890
اعزام ۷ نفراز خانواده شهدای منا به عربستان برای انجام آزمایش DNA
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از اعزام ۷ نفراز خانواده شهدای منا به عربستان برای انجام آزمایش DNA خبر داد. 

به گزارش مهر، محمد آزاد با اشاره به حادثه تلخ منا در حج ۹۴ در مورد آخرین اقدامات در زمینه شناسایی این شهدا گفت: با پیام تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله) راه برای بازگشت پیکر شهدای عزیز باز شد و با تلاش های صورت گرفته سازمان حج و زیارت پیکرقریب به اتفاق  شهیدان عزیز به میهن اسلامی بازگشت .

وی افزود: معدودی از شهدا شناسایی نشدند بنابراین  بلافاصله اعزام خانواده ها به عربستان برای انجام آزمایشات DNA در دستور کار سازمان قرار گرفت که تعدادی از خانواده های معظم شهدا با پیگیری های جدی سازمان و پرداخت کلیه هزینه های سفر ایشان توسط سازمان به عربستان اعزام شدند و مراحل لازم جهت شناسایی پیکر شهدا صورت گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت در مورد اینکه آیا شهدایی هم هستند که هنوز آزمایش DNA  خانواده ایشان انجام نشده باشد نیز افزود: بله ، با توجه به قطع روابط سیاسی بین دو کشور ایران و عربستان و عدم امکان اعزام اتباع ایرانی به عربستان سعودی متاسفانه تعداد بسیار اندکی از خانواده های معظم شهدا نتوانستند برای انجام فرآیند لازم برای شناسایی پیکر شهدا به عربستان اعزام شوند.

آزاد در پاسخ به این سوال که آیا سازمان اقدامی برای شناسایی پیکر شهدای مورد نظر در حج سالجاری انجام داده است نیز گفت: بله ، سازمان با بازگشایی حج سال جاری و امکان حضور حجاج ایرانی بخصوص خانواده های شهدای منا این موضوع در اولویت کاری خود قرار داد و از همه بازماندگان شهدای شناسایی نشده که تعداد انگشت شماری بودند دعوت بعمل آمد تا با هزینه سازمان حج و زیارت به این سفر معنوی مشرف شوند تا در حاشیه این سفر اقدامات لازم برای شناسایی پیکر شهدا و مشخص کردن مزار مطهر آنان صورت پذیرد که در این ارتباط از هفت تن از نزدیکان شهدای باقیمانده که به این سفر اعزام شده اند، ظرف روزهای گذشته با حضور نمایندگان سازمان حج و سایر ارگان ذیربط ایرانی و سعودی آزمایشات لازم انجام پذیرفت و ان شاء الله طی روزهای آتی نتیجه اعلام خواهد شد تا امکان  زیارت قبور این شهیدان از سوی خانواده های معزز ایشان فراهم شود.
 
کلمات کلیدی : حج و زیارت + مراسم حج + شهدای منا + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.