توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 34649
احمدی نژاد: قطب دوم استكبار در حال فروريزي است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۲۰
دكتر محمود احمدي‌نژاد در دومين دور از سفر استاني خود به استان مازندران صبح پنج‌شنبه پس از ديدار با طلاب و علماي اين استان در جمع خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران حضور يافت.
به گزارش ايسنا، رييس‌جمهور با بيان اين كه شما خودتان مجسمه‌ي ايثار هستيد گفت: همه مي‌دانند ايثارگري ارزش‌هاي متعالي الهي و انساني است و در نزد همه اقوام بشر و همه ملت‌ها ايثارگري يك ارزش و كار مقدس است.
وي ادامه داد: ايثار يعني تسليم ديگران بر خود. صرف مال، وقت و جان و آبرو براي منافع و ارزش‌هاي حاكم بر جامعه.
احمدي‌نژاد ادامه داد: كسي كه از خون خود به نفع جامعه و ديگران گذر كند ايثار كرده است. اگر كسي در راه وطنش فداكاري كند و از وقت و جان و مالش بگذرد ايثار كرده است و بالاترين ايثار آن است كه انسان همه داشته‌هاي خود را، موجودي خود را در راه ارزش‌هاي الهي تقديم كند. به فضل الهي امروز در ايران عزيز صدها هزار انسان شايسته هستند كه موجودي خود را تقديم ارزش‌هاي الهي براي خدا كرده‌اند و اين بالاترين ايثار است. بالاترين ايثار چه كسي است؟ كسي هست كه همه آن چه خدا به او عطا كرده است همه را به خدا برگرداند و در راه تحقق ارزش‌هاي الهي و خدا فدا كند.
او ادامه داد: جامعه ايثارگر ما در دنياي امروز بالاترين ايثارگران هستند و خدا را سپاسگزارم كه در خدمت كساني هستم كه همه چيز خود را در راه خدا فدا كرده‌اند.
رييس قوه مجريه بالاترين ايثارگر تاريخ را پيامبر اكرم (ص) و اميرالمومنين خواند و ادامه داد: پيامبر عزيز ما تمام عمر خود را براي خدا و در راه خدا گام برداشت و او و حضرت علي حتي يك ثانيه براي خود گام بر نداشتند و جلوه تمام و كامل ايثارگري اهل بيت ما كربلاست.
رييس جمهور ابراز كرد: خداي تعالي همه خوبي‌ها را به واسطه وجود اهل بيت به بشريت هديه كرد و اگر مي‌بينيد راه و رسم ايثارگري زنده است و در ايران عزيز خانواده ايثارگران در خط مقدم ايثار هستند، ارثيه انبياء و اولياء اهل بيت است. امروز روحيه ايثارگري در ايران بالاتر از همه جهان است و ايثارگري راه و رسم اولياء خداست. امروز پرچم ايثارگري در دست كسي است كه رهبري جلوه اتصال به اوست. در دست حضرت حجه‌ابن الحسن (عج) است. او سال‌ها‌ي متمادي است در حال ايثارگري صبر و خون دل خوردن است. مي‌بيند و مي‌شنود. ظلم‌ها، غرورها‌، خودخواهي‌ها و اوضاع بشر را مي‌بيند. بالاترين ايثارگر عالم مولاي ما حضرت ولي عصر (عج) است و ماموريت او سنگين‌ترين ماموريت تاريخ است. افتخار ايثارگران اين است كه پشت پرچم ايشان حركت كنند و هيچ ايثارگري اين افتخار را با هر منفعت و افتخار ديگري معاوضه نمي‌كند.
وي افزود: از روزي كه تصميم گرفتيم از خود بگذريد در صف ياران و موحدان درآمديد و اگر پس از سال‌ها دلهاي‌تان مالامال ارزش‌هاي الهي است به خاطر عنايت و نظر مولاست.
او خانواده‌ شهدا و ايثارگران را چشم و چراغ ملت ايران خواند و ادامه داد: تك تك شما مدال افتخار ملت ايران هستيد شماها مدال سينه ملت ايران هستيد. ملت ايران به شما و خانواده‌ي شهدا و ايثارگران عرض ارادت مي‌كند. اين نماد ارادت ملت ايران است.
رييس جمهور در بخش ديگري از سخنانش اظهار كرد: به فضل الهي مجاهدت‌ها و ايثارگري‌هاي شما امروز در جهان در حال ثمردادن است و كسي فكر نكند كه شوروي همين گونه فرو پاشيد. خداوند كارها را از مسير اسبابش مهيا مي‌كند. مجاهدت‌هاي ملت ايران سبب فروپاشي شوروي بود. امام (ره) عزيز وعده دادند اين خواهد رفت. آن يكي هم خواهد رفت. من به شما بشارت مي‌دهم كه قطب دوم استكبار جهاني هم در حال فروريزي است. كار اين‌ها تمام است. ظاهر خودشان را مي‌خواهند حفظ كنند اما ظاهرشان را هم نمي‌توانند حفظ كنند و خودشان مي‌گويند ما در سراشيبي اضمهلال هستيم.
وي ادامه داد: برخي عزا گرفتند كه چرا مستكبران فرو مي‌ريزند. همه دنيا سبب فروريزي استكبار را مقاومت ملت ايران كه پرچم‌دار آن ايثارگران هستند و رهبر ما كه پرچمدار ملت است مي‌دانند. خداوند وعده داده كه اگر بايستيد پيروزيد و شما را خوشحال مي‌كنيم كه كار مستكبران به فضل الهي تمام است و اين سر و صداها و اين كه اين برود و آن بيايد اين‌ها تمام شده است و چه بخواهند و چه نخواهند به لطف خدا متلاشي خواهند شد. آنان عربده مي‌كشيدند كه صداي ملت ايران به گوش كسي نرسد ولي شهيدان شما و ايثارگري‌هاي شما پيام ملت ايران را به گوش و جان همه انسان‌ها رسانده است.
احمدي نژاد افزود: ملت ايران قدر ايثارگري‌ها را مي‌شناسد. مجاهدت‌ها و رشادت‌هاي ايثارگران و شهيدان اين ملت بنيان‌هاي كاخ سفيد را ويران كرده است و دشمن بداند و همه عالم بدانند اين پرچم ايثارگري در ايران برافراشته است و به فضل الهي تا آخر برافراشته خواهد ماند. گذشت آن زماني كه آن‌ها در ذهن‌شان بيايند بگويند ايران را مي‌خواهيم بگيريم و حكومتش را براندازيم. ملت ايران آن‌چنان تودهني به شما خواهد زد كه راه خانه خود را گم كنيد. البته ملت ايران دنبال جنگ نبوده و نيست و منطقي را به جهان نشان داده كه هر كس در هر نقطه‌اي باشد آن را مي‌بيند.
رييس جمهور تصريح كرد: بدبخت‌تر، بي‌آبروتر و جنايتكارتر از صهيونيست‌ها در تاريخ پيدا نمي‌شود. تازگي عقب‌نشيني كرده‌اند. ته دل خودشان هم نمي‌گذارد يك قدم به سمت ملت ايران بردارند. سيلي‌اي خواهند خورد كه در تاريخ به ثبت خواهد رسيد.
پيش از سخنان رييس جمهور، دهقان معاون رييس جمهور و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران به ايراد سخنراني پرداخت و در پاسخ به حجت‌الاسلام و المسلمين معلمي (كه پدر دو شهيد نيز بود) كه روز گذشته به اقامه نشدن نماز جماعت در روز گذشته و در ورزشگاه اشاره كرد، گفت: دولت بدون استثنا در برنامه‌هاي خودش به مجرد اين كه بانگ اذان بر مي‌خيزد به نماز و نماز جماعت مي‌ايستد ولي وقتي جمعيت زيادي منتظر رييس جمهور مانده‌اند خدا هم اين را مي‌پذيرد كه نماز با تاخير برگزار شود.
او هم‌چنين در سخنانش به برنامه‌ي دولت در تجليل از شهدا و ايثارگران اشاره كرد و گفت: دولت توجه و عنايت ويژه‌اي به خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران دارد.
در اين مراسم از 15 نفر از پدران و مادران شهيدان تجليل به عمل آمده و نشان لياقت و ايثار توسط رييس جمهور اهدا شد.
 
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته