توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496694
فریادخواهی حافظ ناظری در آرامگاه فردوسی
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
در پی پلمپِ سالن ورزشی کارگران قوچان و لغو کنسرت «آواز پارسی»، حافظ ناظری با حضور در آرامگاه فردوسی از خوار شدن هنر و ارجمند شدن جادویی گفت.

به گزارش خبرآنلاین، حافظ ناظری ضمن اعلام خبر بهبود حال شهرام ناظری که شامگاه گذشته (جمعه ششم مرداد) در پی پلمپ سالن محل برگزاری کنسرت «آواز پارسی» در قوچان و جندین ساعت انتظار، به دلیل فشار و خستگی در بیمارستان بستری شده بود، گفت: «ایران کشوری عجیب است و معلوم است که هر کس هر کاری بخواهد، در آن می‌کند. لغو شدن اجرای «آواز پارسی» در قوچان، لغو یک کنسرت نبود، بلکه لغو یک پروژه فرهنگی بود. زمان و توانی که یک خواننده برای یک کنسرت معمولی می‌گذارد، اساسا با آن‌چه ما صرفِ برگزاری این کنسرت و روی صحنه آوردن اشعار فردوسی کردیم، قابل قیاس نیست.»

این موسیقی‌دان ادامه داد: «ما دیروز در کنار مردم از ساعت 15:30 تا 23:30 ایستادیم؛ مردمی که ساعت‌ها رانندگی کرده و ساعت‌ها منتظر مانده بودند و در مقابل درِ پملپ شده اشک می‌ریختند.»

ناظری در مورد آوازی اعتراضی که امروز شنبه هفتم مرداد در آرامگاه فردوسی خوانده است هم گفت: «امروز به آرامگاه فردوسی رفتم تا در کنار خودش بخوانم که «هنر خوار شد، جادویی ارجمند/ نهان راستی، آشکارا گزند/ شده بر بدی دست دیوان دراز/ به نیکی نرفتی سخن جز به راز...» و بپرسم کجاست تا ببیند آن‌چه سروده، چقدر شبیه به امروز ماست.»

او در پایان در مورد ادامه تور کنسرت «آواز پارسی» هم گفت: «دهم، یازدهم و دوازدهم مرداد در تالار وزارت کشور تهران روی صحنه خواهیم رفت و بعد از آن به شیراز و اصفهان می‌رویم و امیدواریم بتوانیم بار دیگر به خراسان برگردیم.»
 
کلمات کلیدی : شهرام ناظری+لغو کنسرت شهرام ناظری+قوچان+حافظ ناظری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.