توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286895
بازرگان عراقی پس از ازدواج با دختر صدام، تابعیت قطری گرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۱
بازرگان و سیاستمدار عراقی چند روز پس از ازدواج با رغد، دختر بزرگ صدام، دیکتاتور معدوم عراق، تابعیت قطری گرفت.

به گزارش خبرگزاری عراقی النخیل، منبعی نزدیک به جمال کربولی از نمایندگان فهرست العراقیه در پارلمان عراق گفت:« خمیس خنجر بازرگان عراقی پس از آنکه با رغد دختر صدام در دوحه پایتخت قطر ازدواج کرد بلافاصله مقدمات اعطای تابعیت قطری به او فراهم شد.»

این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود:« رغد و خمیس الخنجر ارتباط کاری داشتند که خرید مجوعه ای از شبکه های تلویزیونی از جمله شبکه الفلوجه و الصحف و خرید برخی رسانه های دیگر بخشی از این ارتباط کاری بود که در پایان به ازدواج این دو منجر شده است تا در ادامه این ازدواج، موجب شود خنجر تابعیت قطری بگیرد.»

وی افزود:« خنجر و رغد پس از ترک امان پایتخت اردن، حالا در دوحه زندگی می کنند. در واقع این دو با دستیابی به یکی از بزرگ ترین کمک های مالی، بیشترین فعالیت های رسانه ای علیه عراق را ساماندهی می کنند.»

رغد و پسرانش از سال ۲۰۰۳ در اردن زندگی می کردند و اردن نیز بارها درخواست عراق را برای تحویل دادن این متهمان به بغداد رد کرده بود. مقامات عراقی رغد را به فعالیت های تروریستی و تلاش برای کودتا علیه نظام سیاسی در بغداد متهم می کنند.
 
کلمات کلیدی : دختر صدام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.