نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415891
نامه علی مطهری به رئیس جمهور درباره قانون‌شکنی در مشهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس جمهور، لغو سخنرانی خود در مشهد را داعش‌گونه توصیف کرد و گفت که این وضعیت زیبنده دولت یازدهم نیست.

به گزارش ایسنا، در نامه علی مطهری به حسن روحانی که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت الاسلام آقای دکتر روحانی دامت برکاته
رئیس جمهور محترم
 
با اهداء سلام و تحیت، همان طور که مستحضر هستید برنامه سخنرانی اینجانب در مشهد در روز اربعین تحت عنوان "تحلیل واقعه کربلا" به دستور دادستان مشهد و به قول خودش بر اساس نامه‌ای که به او رسیده است لغو شد. امیدوارم این نامه از آقای علم الهدی امام جمعه مشهد نباشد. ارتباط این موضوع با دادستان و احیانا امام جمعه برای من روشن نیست. آن که در این موارد مسئولیت دارد استاندار و شورای تامین است که ظاهرا مسلوب الاختیارند. لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟ نیروی انتظامی تحت فرمان استاندار است یا دادستان؟ و اساسا ورود دادستان در این گونه موارد بر چه اساسی است؟ آیا اینها با خود اندیشیده‌اند که این قانون شکنی چه تاثیری بر جوانانی که از راه دور برای شرکت در این جلسه آمده بودند خواهد داشت؟ تردید دارم که این قبیل اقدامات داعش‌گونه عالما عامدا علیه انقلاب اسلامی انجام می‌شود یا از روی سهو و نادانی؟

مستدعی است تمهیدی برای نجات استان خراسان رضوی از این گونه استبدادها بیندیشید؛ همان طور که بعد از حادثه شیراز اقدامات جناب عالی باعث نجات استان فارس از این گونه استبدادها شد.

اخیرا در استان خوزستان نیز شبیه این ماجرا برای فرد دیگری پیش آمد. این وضعیت زیبنده دولت جناب عالی نیست؛ گرچه قبول دارم که تلاش برای محدودسازی آزادی بیان از سوی برخی نهادهای حکومتی معمولا در زمان دولت‌هایی که گرایش اصلاح طلبی دارند بیشتر است. چنانچه اقدام موثری در این خصوص مبذول نفرمایید مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت.

برای جناب عالی و همکاران محترم آرزوی توفیق الهی دارم.
با تقدیم احترام
علی مطهری
اربعین 1438»
 
کلمات کلیدی : لغو سخنرانی + علی مطهری + مشهد + نامه به رئیس جمهور
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۶:۱۵:۰۵
من زیاد با نطرات ایشون موافق نیستم اما اینگونه رفتارها خارج از چارچوب ازادی بیان است که مورد تایید رهبری هم میباشد این گونه رفتارها قطعا زیبنده نیست (4023595) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۰۲:۱۸
من اتفاقا با غالب نظرات ایشان موافقم و معتقدم این رفتار ها جز تضعیف نظام نتیجه دیگری ندارد. (4024104) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۲۷:۰۴
یک دفعه رفتی شیراز و اون همه وقت داد گاه ها را تلف کردی بس نیست (4024341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۲۰:۴۲
عجب!! یعنی بهش حمله شده تقصیر خودشه؟ چرا شما از سمت مجرمها که وقت دادگاه رو تلف کردن به قضیه نگاه نمیکنی؟ نکنه مخالف مطهری هستی و اینجوری جناحی میبینی؟ (4024411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۲۳:۲۰
اتفاقا پیگیری موضوع شیراز باعث شده و می شود که در نظام مقدس جمهوری اسلامی جلوی رفتارهای فراقانونی و خودسرانه گرفته شود.آنهایی که اعمال فراقانونی می کنند وقت همه را می گیرند. (4024420) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۲:۰۴:۵۶
وقتی حرچ و مرج و بی قانونی عادی بشه ، حرمت قانون تو جامعه به راحتی شکسته بشه به خصوص توسط خواص جامعه اونوقت دیگه عامه مردم هم هیچ وقعی به قانون نخواهند داد . بی قانونی تو همه جای جامعه رسوخ میکنه به این شکل که از قدیم گفتن . الناس علی دین ملوکهم (4024232) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۲:۳۱:۲۱
چراجلوی احمدی نژاددزدرابرای سخنرانی نمیگیرند (4024262) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۲:۳۳:۱۳
انشاله در همه زمینه ها مدافع و فدایی قانون و اسلام باشیم .... (4024266) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۲:۴۶:۳۹
مخاطب نامه رییس جمهوره یا یک زیر دست!!! این چه طرز نامه نوشتن هست؟! (4024286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۱۴:۳۳
احسن بر علی مطهری و
جانا سخن از زبان ما میگویی (4024326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۳۳:۱۸
این چندمین بار است که دادستان مشهد سلیقه ای و فراقانونی همل میکند. چطور کسی از ایشان شکایت نمیکند. آیا روشی برای اینکار وجود ندارد. (4024350) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۳۳:۲۷
باسلام وقتی دولت علیه بسیاری ازقوانین مقاومت میکند وازاجرا سر باز میزند ویا تلاش میکند برخی قوانین مصوب رادور بزند تابرایش منافع مالی داشته باشد وبه بهانه یارانه بعضی نیازمندان راقطع کند مستضعفی که شیوه اعتراض رانمیداندو چنان تلقی میشود که پذیرفته است ثروتمنداست چگونه بربی قانونی ایرادکند یعنی رطب خورده منع رطب کند (4024351) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۵۴:۴۰
متاسفانه مشکلات ما زمانی ایجاد میشود که قانون شکنی و تفسیر به رای در برخی مسئولین مشهدی دیده شده و هم اکنون هم می شود. (4024372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۵۷:۵۸
دولت هیچ دستاوردی ندارد زده جاده خاکی سر ما رو گرم کنن (4024376) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۲۹:۵۶
گفت: راهپیمایی 25 میلیونی زائران حسینی(ع)در اربعین را فراموش کن!
گفتم: مگر این حماسه عظیم فراموش کردنی است؟ رسانه‌های غربی و عبری و عربی از آن وحشت کرده و لام تا کام از آن حرف نمی‌زنند.
گفت: دستاورد تقریبا هیچ برجام، رکود، گرانی، بیکاری جوانان و ... را هم به فراموشی بسپار.
گفتم: مگر چه اتفاقی افتاده که باید همه این مسائل مهم و اساسی را فراموش کنیم؟
گفت: ای عوام! یعنی خبر نداری یا خودت را به بی‌خبری زده‌ای؟! از سخنرانی آقای مطهری در جمع اصلاح‌طلبان در مشهد جلوگیری شده است! او به رئیس‌جمهور نامه نوشته، تعدادی از نمایندگان مجلس به شدت اعتراض کرده‌اند و وزیر کشور دستور پی‌گیری داده و ...
گفتم: یعنی ماجرا تا این اندازه اهمیت داشته که مدعیان اصلاحات همه مملکت را درگیر آن کنند؟! مگر می‌خواست چه حرف مهمی بزند؟!
گفت: چه عرض کنم؟! هیچ حرفی نمی‌توانست بزند که اینهمه دولت و مجلس و مدعیان اصلاحات را درگیر ماجرا کند!
گفتم: یارو می‌گفت همه کسانی که با من بد برخورد کردند را می‌بخشم بجز آن که وقتی بچه بودم و قهر می‌کردم و شام نمی‌خوردم، می‌گفت؛ ولش کنید بابا! اگر گشنه‌اش بود، قهر نمی‌کرد! (4024435) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۳۶:۲۳
عملکرد دولت واقعا ناامید کننده بوده،در همه زمینه ها،سالهای زندگی‌مردم به تماشای خیمه شب بازی سیاست پیشه ها گذشت. (4024444) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.