توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485894
بیانیه دفتر العبادی در رابطه با نتایج سفر اخیر وی به تهران
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
دفتر رسمی نخست‌وزیر عراق بیانیه‌ای در رابطه با نتایج سفر منطقه‌ای وی به ایران، عربستان و کویت صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از موازین،‌ دفتر رسمی حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای نوشت: حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق پس از سفری موفق و ثمربخش به عربستان،‌ ایران و کویت به بغداد بازگشت.

در این بیانیه آمده است: دیدارها و نتایج گفت‌وگوهایی که هیات عراقی در سه کشور برگزار کرد، مثبت و سازنده بود و پایه‌های مهمی برای ایجاد در روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی بنا نهاد و اعتماد کشورهای منطقه به عراق را تقویت کرد، زیرا این کشور برای همکاری با عراق و تقویت روابط با آن میل و رغبت نشان دادند. هم‌چنین این سه کشور استقبال گرمی از العبادی کردند و از پیروزی وی در مبارزه با تروریست‌ها و تحقق یکپارچگی‌ ملی تمجید کردند.

همچنین آمده است که مقامات سه کشور اعلام کردند که از کشور عراق حمایت خواهند کرد و آن‌ها خواستار حفظ وحدت ملی و ایجاد امنیت و ثبات در این کشور هستند و اعلام کردند که برای بازسازی عراق با دولت عراق همکاری و همراهی خواهند کرد و از پیروزی‌های نیروهای عراقی در مبارزه با تروریست‌ها تمجید کردند.

به گزارش ایسنا، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز دوشنبه در سفری منطقه‌ای به عربستان، ایران و کویت سفر کرد و با مقامات عالی رتبه این سه کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
کلمات کلیدی : حیدر العبادی + عراق + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.