توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443296
سخنگوی دولت: هیچ نهادی برای کنار رفتن «روحانی» در انتخابات فشار نیاورده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
سخنگوی دولت گفت: تلاش می‌شود عیدی به همراه حقوق بهمن‌ماه به کارکنان دولت پرداخت شود و حداکثر تا ۲۰ اسفندماه همه حقوق‌ها پرداخت شود.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: رهبریت مرجع دینی در انقلاب اسلامی نقطه تمایز آن با سایر انقلاب‌هاست و این در شرایطی بود که دو گفتمان لیبرالیست و سوسیالیست که گفتمان غالب آن دوران بودند و انقلاب اسلامی با رهبری مرجع دینی حرف جدیدی داشت.

وی افزود: فراگیری انقلاب، مقابله با استکبار از ویژگی‌هایی بود که در شعارهای آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی به چشم می‌خورد. وقتی انقلاب به پیروزی رسید، دولت‌های غربی فکر می‌کردند هیجانی است که فروکش خواهد کرد که دیدند این‌گونه نیست.

سخنگوی دولت تلاش برای تجزیه کشور، تخریب چهره‌هایی چون شهید بهشتی و چمران را از توطئه‌‌ای کشورهای استکبار علیه ملت ایران دانست و افزود: وقتی در این زمینه به نتیجه نرسیدند به ترور چهره‌هایی چون شهیدان مفتح، مطهری، رجایی و باهنر روی آوردند و به خیال خودشان دنبال از بین بردن مغز و زبان انقلاب بودند و تفکر انقلاب را دفاع از تروریسم می‌دانستند، اما امروز مشخص است چه کسی تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران مصمم در مقابل تروریسم‌هایی چون القاعده و داعش با این تفکر غلط مبارزه می‌کند.

نوبخت با اشاره به نقش دشمنان و قدرت‌های جهانی در جنگ علیه ایران با ذکر خاطراتی از شکل‌گیری بسیج و سپاه، تصریح کرد: بسیج و سپاه امروز همان بسیج و سپاهی است که سال‌ها مقابل دشمن جنگید و در نهایت دیدیم امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها کجاست و دشمنان آن در چه شرایطی هستند.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها از ابتدا علیه جمهوری اسلامی ایران وجود داشت، یادآور شد: این دولت‌ها به زعم خودشان دنبال تحریم‌های هوشمند و فلج‌کننده بودند، اما در هفته گذشته صندوق بین‌المللی پول ایران را هجدهمین قدرت اقتصادی جهان اعلام کرد، لذا انقلاب توانسته در همه عرصه‌ها به نقش‌آفرینی بپردازد.

سخنگوی دولت با اشاره به پیروزی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات اخیر هسته‌ای، گفت: امروز اگر برخی از این قدرت‌ها معتقدند سرشان کلاه رفته که البته ما چنین ادعایی را نداریم و معتقدیم معادله‌ای برد برد برای دنیا بود. اگر نتایج این مذاکره برای آنها سخت نبود، لازم نبود آن را پاره کنند و اگر امروز آمریکا بخواهد کاری علیه آن انجام دهد، خودش در انزوا قرار خواهد گرفت.

نوبخت در ادامه نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به توافق بانک مرکزی و خزانه‌داری در ستاد اقتصادی دولت در زمینه پرداخت‌های کارکنان در آستانه سال جدید، گفت: تلاش می‌شود عیدی به همراه حقوق بهمن‌ماه به کارکنان دولت پرداخت شود و حداکثر تا 20 اسفندماه همه حقوق‌ها پرداخت شود تا برای وجوهات اضافی و کمبودها تصمیم گرفته شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره سرانجام پول‌های بلوکه شده، گفت: ایران در کل همه آنچه داشته آزاد شده، مگر مواردی که به مسائل هسته‌ای مربوط نبوده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره مذاکره با مسئولان آمریکایی در زمینه لغو روادید اتباع ایرانی، گفت: قطعا مذاکره‌ای نداشتیم، اما مواضع ما مشخص است، مبنی بر اینکه منافع ملی برای ما اصل است. اگر کسی منافع ملی ما را تهدید کند، قطعا منافع ملی خود آنها نیز تهدید خواهد شد و بر این اساس هر جا لازم باشد اقدام متقابل انجام می‌شود. مسئولان ذیربط در عرصه‌های مختلف حواس‌شان هست و چنانچه دیدیم در زمینه ورزش کشتی مسئولان امر اقدام متقابل انجام دادند.

نوبخت در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ریاست محمد شریعتمداری در ستاد انتخابات آقای روحانی و فعالیت این ستاد، گفت: بنده هم مثل شما این اخبار را در رسانه‌ها دیدم. قطعا دولت هر اقدامی انجام خواهد داد در قالب قانون خواهد بود. من هم از طریق رسانه‌ها این مسئله را شنیدم و در داخل دولت چنین خبری نیست. دولت هر اقدامی در چارچوب قانون انجام خواهد داد تا شبهه‌ای پیش نیاید.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره احتمال تغییر و تحولات در دولت برای فعالیت‌های انتخاباتی، گفت: بالاخره یک فضای روشن و شفافی است؛ ما که نمی‌توانیم بدون‌ توجه به قانون فعالیت کنیم. ممکن است اختیاراتی داشته باشیم، اما مسئولیت‌هایی داریم و قطعا اقداماتی انجام نخواهیم داد که مخالف قانون باشد و مطمئن باشید تلاش می‌کنیم تخلفی از سوی همکاران ما در دولت رخ ندهد.

سخنگوی دولت با یادآوری این نکته که بنده پیش از انتخابات مسئولیت دبیرکل حزبی را داشتم، خاطرنشان کرد: در 4 سال اخیر شاید حتی سه بار هم برای عرض خدا قوت به حزب سر نزده‌ام، البته در دنیا مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اما در ایران فعالیت حزبی این چنینی منفی است. مطمئن باشید اگر فردی در دولت بخواهد فعالیت انتخاباتی داشته باشد طبق قانون عمل خواهد شد و برای فعالیت انتخاباتی کنار می‌رود تا مشکلی ایجاد نشود.

نوبخت درباره این‌ ادعا که فشارهایی از سوی برخی نهادها برای کنار رفتن آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده وجود دارد، تصریح کرد: بنده این مسئله را از سوی رسانه‌ها مشاهده کردم، اما اینکه فشار رسمی از سوی نهادها مطرح باشد، چنین نیست، اما اینکه برخی جریان‌های سیاسی فشارهایی را بر ایشان بیارورند، خوب این از ابتدای دولت هم بوده، البته ایشان بسیار زیرک و فهیم هستند و به دنبال خدمت به مردم هستند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۱:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۰۹:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۳:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۲:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۲۱:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۲۰:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۲۱:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۲۳:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۱:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۰۷:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : نوبخت، روحانی، انتخابات ریاست جمهوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.