نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474094
محورهای نشست خبری وزیران خارجه آمریکا و عربستان
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷
وزیران خارجه آمریکا و عربستان در نشست خبری به موضوعات مختلف پرداختند و ادعاهایی را درباره ایران مطرح کردند.
به گزارش مهر به نقل از العربیه، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان از امضای توافقنامه های استراتژیک میان آمریکا و عربستان که به گفته وی در راستای مبارزه با تروریسم است، خبر داد.

وی در نشست خبری مشترک با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود گفت که چشم انداز استراتژیک میان دو کشور شامل بازرگانی و آموزشی است که منافع مشترک را تقویت می کند.

الجبیر توافق امضا شده میان عربستان و آمریکا مهم جلوه داد و مدعی شد که گفتگوها و مذاکرات میان رئیس جمهور آمریکا و ملک سلمان به اقدام برای الزام ایران به آنچه وی توقف در حمایت از تروریسم خواند، بوده است.

وی به دیگر محورهای گفتگوهای دوجانبه از جمله اوضاع سوریه و مذاکرات سازش اشاره کرد.

تیلرسون نیز شراکت میان دو کشور را بر اعتماد و تلاش برای تحقق اهداف مشترک دانست و بر ضرورت اقدام برای اجرای توافق استراتژیک که به زعم وی پیامی قوی برای دشمنان است، تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا همکاری اقتصادی میان دو کشور را محکم توصیف کرد و مدعی شد که توافق های نظامی، عربستان را قادر به رویارویی با آنچه وی دخالت های ایران و تروریسم خواند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+آمریکا+تیلرسون+الجبیر
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۰۲:۴۳
گاوچرانها در عربستان :
بخاطر یک مشت دلار !! (4377245) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.