توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407395
تاکید عباس بر تحقق آشتی در دیدار با مشعل و هنیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۵
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز پنجشنبه در نشستی که با حضور «خالد مشعل» و «اسماعیل هنیه» در دوحه برگزار شد، بر ضرورت تحقق آشتی ملی و برچیدن عوامل دودستگی برای تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین تاکید کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، محمود عباس امروز پنجشنبه در جلسه ناهار کاری که محمد عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در دوحه برگزار کرد و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس و اسماعیل هنیه معاون وی نیز در آن حضور داشتند، به ایراد سخن پرداخت.

در این نشست موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت ازسرگیری گفت وگوهای فتح و حماس به میزبانی قطر تاکید شد.

طرفین توافق کردند که تحقق آشتی راه اصلی حمایت از طرح ملی فلسطین و مقابله با طرح های صهیونیستی برای نابودی گزینه دو دولت است.

طرفین همچنین تاکید کردند که هیچ دولت فلسطینی در غزه و هیچ دولت فلسطینی بدون غزه وجود نخواهد داشت.

اتحادیه عرب: قضیه فلسطین نمونه آشکار ناتوانی جامعه جهانی است

معاون دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد که قضیه فلسطین نمونه آشکار ناتوانی جامعه جهانی در پایبندی به تعهدات خود و اجرای قطعنامه ها و احترام به معاهدات است.

«احمد بن حلی» معاون دبیر کل اتحادیه عرب و به نمایندگی از طرف وی در افتتاحیه نشست اتحادیه آفریقا در شهر شرم الشیخ مصر با محوریت «اقدامات میانجی گرانه و جنگ های معاصر» سخنرانی می کرد، گفت که قضیه فلسطین نمونه آشکار ناتوانی جامعه جهانی در پایبندی به تعهدات خود است.

وی خواستار تامین حمایت لازم از ملت فلسطین برای مقابله با جنایت های رژیم اشغالگر و تجاوزات شهرک نشینان شد.

درگیری در شمال قدس

تعدادی از جوانان و کودکان فلسطینی امروز پنجشنبه در اردوگاه شعفاط واقع در شمال قدس اشغالی هدف شلیک گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور از سوی صهیونیست ها قرار گرفته و مصدوم شدند.

«ثائر فسفوس» سخنگوی جنبش فتح در اردوگاه شعفاط در این باره گفت که نیروهای اشغالگر به طور ناگهانی به اردوگاه شعفاط یورش آوردند که باعث ایجاد درگیری در این اردوگاه شد.

وی افزود که نیروهای اشغالگر به سمت فلسطینیان گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور شلیک می کردند که باعث شد بیش از 12 فلسطینی ساکن قدس مصدوم شوند.

همچنین جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد که تیم امداد این جمعیت یک نوجوان 13 ساله را که هدف اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفته بود، مداوا کردند.

واکنش گروه های فلسطینی به حبس انفرادی شیخ رائد صلاح

گروه های فلسطینی اقدام دشمن صهیونیستی به حبس شیخ رائد صلاح رهبر جنبش اسلامی در سرزمین های اشغالی 1948 در سلول انفرادی زندان صحرایی "ایشل" واقع در النقب را محکوم کردند.

معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین امروز پنجشنبه با ایراد نطقی در تجمعی که انجمن حمایت از اسرا و آزادگان "واعد" آن را به نشانه همبستگی با شیخ رائد صلاح ترتیب داده بود، گفت که حبس شیخ رائد صلاح در سلول انفرادی تصویرگر تداوم سیاست های جنایتکارانه اسرائیل علیه اسرای فلسطینی و در راس آنها شیخ رائد صلاح است.

احمد بحر تصریح کرد که بازداشت شیخ رائد صلاح یک تجاوز و جنایت اسرائیلی به شمار می رود و به مثابه بی حرمتی به امت های عربی و اسلامی است.

وی خاطرنشان ساخت که دشمن صهیونیستی با این اقدام می خواهد صدای آزادی خواهی و عدالت خواهی امت را که شیخ رائد صلاح نماینده این امت به شمار می رود، خاموش کند.

وی این پرسش را مطرح کرد که چرا سازمان های حقوق بشر در قبال جنایات دشمن صهیونیستی علیه شیخ رائد صلاح پاسدار قدس و مسجد الاقصی سکوت کرده اند؟

این مقام پارلمانی فلسطین یادآور شد که ملت فلسطین همگی از مساله اسرای فلسطینی حمایت می کند، شیخ رائد صلاح به رغم آن همه توطئه ها مسجد الاقصی را از چنگال اشغالگران صهیونیست آزاد خواهد کرد.

معاون اول رئیس پارلمان فلسطین اظهار داشت که مسجد الاقصی در دل تمامی مسلمانان جای دارد، این مسجد به زودی از دست اشغالگران صهیونیست آزاد خواهد شد.

وی از رهبران کشورهای عربی و اسلامی خواست تا برای دفاع از مسجد الاقصی در سایه تصمیم نتانیاهو برای مشارکت در حفاری های زیر آن دست به تحرکات گسترده ای بزنند. 

از سوی دیگر، نائب رئیس جنبش اسلامی با ایراد نطقی از طریق تماس تلفنی ضمن تمجید از این تجمع همبستگی آمیز، گفت که شیخ رائد صلاح آماج اقدامات ظالمانه دولت اسرائیل قرار گرفته است.

شیخ کمال خطیب یادآور شد که دشمن صهیونیستی شیخ رائد صلاح را از زمان ایراد سخنرانی در شانزدهم ماه فوریه سال 2007 در منطقه وادی الوز شهر قدس تحت تعقیب قرار داده بود. وی این سخنرانی را در اعتراض به اقدام ارتش اسرائیل به تخریب پل تاریخی منتهی به باب المغاربه ایراد کرد.

از سوی دیگر، یک رهبر جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد:« هرگز شیخ رائد صلاح را در رویارویی با رفتارهای نژاد پرستانه اسرائیل تنها نخواهیم گذاشت.»

خضر حبیب با ایراد نطقی خطاب به اشغالگران صهیونیست تاکید کرد: « زهی خیال باطل که بتوانید اراده پولادین شیخ الاقصی و فلسطینیان را که از معراجگاه نبی مکرم اسلام دفاع می کنند، تضعیف کنید.»
 
کلمات کلیدی : فلسطین+محمود عباس+هنیه+مشعل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.