نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437293
تورم ۶.۹ درصد شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که تورم سالانه در دی ماه سال جاری به ۶.۹ درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران درباره  قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در دی ماه سال ۱۳۹۵، شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰ )، در دی ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۷.۴  را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶.۳ درصد بوده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ۰.۶ واحد درصد افزایش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به دی ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد است که نسبت به  آذر ماه سال جاری  ۰.۳  واحد درصد کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۷۹.۹ رسید که نسبت به ماه قبل یک درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکیها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۷۷.۶ رسید که نسبت به ماه قبل  یک درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکیها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۴ درصد افزایش نشان میدهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶.۸ درصد است. شاخص گروه عمده «خوراکیها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۵ درصد افزایش نشان میدهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذر ماه سال جاری بدون تغییر مانده است.

همچنین شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در دی ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۲.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۸ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۶.۹  درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه سال جاری ۰.۴ واحد درصد کاهش یافته است.
 
کلمات کلیدی : کاهش تورم + تورم + رشد اقتصادی
 
مقداد
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۰:۴۵:۳۳
شخصا ثبات تورمی رو حس میکنم. البته نه در حد 6.9 درصد، ولی در مقایسه با افزایش نجومی قیمت ها در دوره قبل الان بسیار بهتره. من به روحانی رای میدم تا 8 سال رو تموم کنه و امیدوارم بتونه تورم واقعی رو به زیر 5 درصد برسونه و رکود از بین بره (4128690) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۴۹:۵۲
از امریکا چه طوری تورم ایران را درای حس میکنی اصلا خبر داری قیمت گوشت چه قدر شده قبض های گاز را دیده ای من نمی دونم این تورم که پایینه چرا اینقدر همه چیز گرونیش زیاده دیگه همه مید ونیم تورم افزایش قیمت مجموع کالاهاست تذکر ندید ولی جدا گوشت کلیو چهل تا چهل و پنج برنج ایرانی از یازده تومان به بالا این از زمان احمدی نزاد هم بدتره ولی کسی تبلیغ نمی کنه از طرفی پول دست مردم هم نیست یعنی رکود در حد لا لیگا به کارگرها حقوق نمی دن که خرید کنند بعد امار میدن تورم پایینه خوبه کلا کاری کنند مردم از پول نداشته باشند نون هم بخرند بعد بگن تورم شده منفی (4128806) (alef-11)
 
MOHAMMAD قاسمی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۲:۳۰:۵۳
نمیتونه
خروج از این پارادایم برای این دولت غیر قابل انجامه (4128883) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۱:۰۳:۲۶
میشه دیگه تورم رو پایین نیارید
دارن با اعصابمون بازی میکنن (4128716) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۳۷:۵۶
بله برا بعضیها سودهای باد اورده ی ناشی از تورم چهل درصدی خیلی شیرین بود
حالا کاهش تورم و ثبات اقتصادی زیاد شیرین نیست براشون (4129019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۲:۴۲:۴۹
رای من به دکتر روحانی (4128914) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۳۹:۵۷
والا حبوبات و لبنیات و پوشاک و گوشت مرغ و قرمز و بعضی از میوها گران شده حالا اینها میگن تورم امده پایین من که نمیدانم امیدوارم من اشتباه کرده باشم (4129026) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۶:۵۳:۲۹
شما برو اول یاد بگیر تورم یعنی چه بعد بیا نظر بده! (4129385) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۳:۴۹:۰۵
درود بر تدبیر روحانی (4129047) (alef-11)
 
ویستا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۲ ۱۴:۰۹:۵۲
می ترسم با این وضع، تورم منفی بشه!!! (4129099) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.