نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447094
دفاعیات آخوندی در نشست علنی نوبت عصر مجلس:
فرزندان من کوچکترین قراردادی با وزارت خانه نداشته اند/ اگر مدارکی دارید آن را به رییس مجلس و سازمان بازرسی بدهید/شما را به خدا و پیامبر قسم میدهم این کار را انجام دهید/ محل اتهام در دادگاه است نه مجلس
بخش سیاسی الف، ‍۱ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴


عباس آخوندی گفت: کمیسیون عمران موضوع حادثه قطار را بررسی کردند و گفتند که هیچ موضوعی متوجه وزیر نیست. باشد من متهم هستم اما این اتهام را در دادگاه بررسی می‌کنند. کدام دادگاه من را این درباره این موضوع تا به حال محکوم کرده است؟به گزارش خبرآنلاین، عباس آخوندی در آخرین وقت از دفاع از عملکردش در جلسه استیضاح، با بیان اینکه جای رسیدگی به اتهام دادگاه است، گفت: فرمودند که هیات مدیره شرکت راه آهن که انتخاب شده، متخصص نبوده است. من اسامی هیات مدیره و سوابقشان را می خوانم. آقا پور سید آقایی 25 سال سابقه در راه آهن، خدایی 22 سال سابقه در راه آهن، فتح علیها ا 12 سال سابقه، تقی زاده 20 سال سابقه، و آقای آشوری 20 سال سابقه در راه آهن داشته اند. هیات مدیره شرکت راه آهن تا کنون در این حد از تخصص را به خود ندیده است.

او ادامه داد: اگر به شما گزارشی داده شد اول از خود متهم سوال کنید. می گویند کمیسیون بررسی سوانح غیرقانونی بوده است و چرا معاون راه آهن رییس این کمیسیون است. عزیزان من! درآیین نامه سال 86 آمده که معاون بهره بردای و سیر و حرکت راه آهن رییس و عضو خبره کمیسیون سوانح، دبیر این کمیسیون است. به موجب آیین نامه و مصوبه قانونی. من تعجب می کنم از مطرح کردن این موضوعات در پشت تریبون عمومی. حداقل یک لحظه آیین نامه ها را بخوایند و بعد اعتراض کنید.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: من خودم رفتم دّّّنبال این موضوع و یک اصلاحیه دادم و گفتم خوب نیست دبیر این کمیسیون، معاونش اجرایی باشد. این پیشنهاد در 31/ 5/ 95 تصویب شده است. خود من پیشنهاد کردم و کسی حرف عجیب و غریبی نگفته است. وقتی آشوری رییس کمیسیون سوانح بوده قانونی بوده است و بعد رییس جدید منصوب شده است. راجع به بحث آیین نامه ها باید بگویم که اخیرا در هیات وزیران من گفتم که ما میخواهیم کمیسیون سوانح از عوامل اجرایی جدا شود.

وی تاکید کرد: می فرمایند که سه سال است کمیسیون بررسی سوانح بازدید نداشته است. هر ماه این کمیسیون به مناطق سفر دارند و بازدید می کنند. می فرمایند مگر در سیبری قطار یخ می زند که در ایران همه قطاها یخ می زند؟! همان روز حادثه قطار مشهد، 55 قطار اعزام شده و حالا یکی از آن ها نقص فنی داشته و در سیبری هم ممکن است یخ بزند. مگر همین حادثه در یک ماه پیش در آلمان شرقی رخ نداد؟ از آن گذشته می گوبند چرا قطارها ضد حریق نبوده است. همه قطار تا حدی ایمن هستند در برابر آتش و هرچیزی یک استانداردی دارد.

او ادامه داد: کمیسیون عمران این موضوع را بررسی کردند و گفتند که هیچ موضوعی متوجه وزیر نیست. باشد من متهم هستم اما این اتهام را در دادگاه بررسی می کنند. کدام دادگاه من را درباره این موضوع تا به حال محکوم کرده است؟

آخوندی ادامه داد: آقای دهقانی من به شما احترام می گذارم و به شما علاقمند هستم. حتی یک نفر از نزدیکان من در هیچ قراردادی در وزارتخانه مداخله نداشته است. می فرمایند که راه آهن قرارداد امضا کرده با محمد مهدی احمدی آخوندی، پزشک قطار. این موضوع در استیضاح قبلی هم مطرح شد. ایشان در شرکت رجا بوده و در راه آهن نبوده است، او از دانشمندان ایران است که در علم جنین شناسی متخصص است و حتی دردولت قبل برای او محافظ گذاشته بودند که ترور نشود و موسس جهاد دانشگاهی از سال 61 است، شرکت رجا رفته با دانشگاه بهشتی و ایشان قرارداد بسته است و این موضوع چه ربطی به راه آهن دارد؟ این موضوع شخصی نیست و متعجبم این موضوع چرا مطرح می شود.

وی ادامه داد:می گویند 24 نفر پست دوشغله دارند و اگر یکی از این 24 نفر جزء دو شغله ها هستند به من اعلام کنید اگر 24 نفر پست غیر قانونی دارند و دو شغله هستند این کشور قانون، دادگاه، شورای اداری و تخلفات اداری دارد.

آخوندی افزود:درجلسه استیضاح مهرماه همین صحبت ها مطرح شد؛چرا پس از مهرسال گذشته تا امروز که 15 ماه می گذرد ،از هیچ مرجع قانونی موضوع را پیگیری نکردید.

وی ادامه داد:چرا مطالبی که شما عنوان می کنید حتی یک نمونه اش محکومیت دادگاهی،دیوان محاسباتی و هیچ کدامشان گزارش رسمی سازمان بازرسی کل کشور را ندارد زیرا مگر با می گویند و شنیده ایم می توانیم افراد را متهم کنیم.

آخوندی افزود: دوستان عزیز من دفعه قبل هم عنوان کردم  و هم اکنون هم خدمت آقای رئیس اعلام می کنم؛به طور واقع جناب رئیس هم قربانی همین داستان در مجلس قبلی بودند،زیرا راجع به همین رئیس مجلس هم از این حرف ها زدند.

وی ادامه داد: عزیزان من اگر یک صفحه مدرک واقعی دارید ،تو را به خدا و پیغمبر و تو را به هر کسی که قبول دارید اگر یک صفحه مدرک واقعی دارید به رئیس مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه، کمیسیون اصل نود، سازمان بازرسی کل کشور ارائه دهید، مگر این کشور مجاری قانونی ندارد.

آخوندی ادامه داد: مجاری قانونی برای این است که حرف هایی که قرار است پشت تریبون بزنیم در مجاری قانونی بزنیم و سپس نتایج مراجع قانونی را اعلام کنیم،آقای دهقان کدامیک از حرف های شما در یک مجرای قانونی محکومیت گرفته است.

وی ادامه داد:من از برخی از آقایان انتظار نداشتم که معروف به حسن خلق هستند و این درحالی است که قراردادی که عنوان می کنند برمی گردد به لایروبی در زمان دولت گذشته و حتی آقایان تاریخ ها را هم نگاه نمی کنند.

آخوندی ادامه داد:هرکسی می خواهد در وزارتخانه ما کوچکترین سمتی را بگیرد،باید درهیچ شرکتی که با وزارتخانه طرف معامله است،حتی یک سهم هم نباید داشته باشد،زیرا قانون می گوید تا 5 درصد سهم اما من می گویم حتی یک سهم هم نباید داشته باشد، آقایان این حرف هایی که می گویند فرزند فلانی، من به شما عرض می کنم حتی اگر یک مورد داشتیم که فرزند من در قراردادی کوچکترین مداخله ای داشته است موضوع را به اطلاع رئیس مجلس، قوه قضائیه،کمیسیون اصل نود، سازمان بازرسی کل کشور برسانید.

وی ادامه داد:آقایان عزیز یک مورد از این مواردی که گفته می شود صحت ندارد و کذب محض است و بنده از آقای رئیس خواهش می کنم ،یک فکری به حال قانون بکنند؛زیرا این روش واقعا درست نیست، بنده در مبارزه با فساد مدعی هستم و این ادعا را می کنم درهر جایی که خواستید ثابت می کنم آقای "حسن بیگی" هم گفتند بنده از تمام نهادهای نظارتی تحقیق و بررسی کردم و گفته اند وزارت راه و شهرسازی پاک ترین وزارتخانه در عملیات قراردادی است.

اگر فرزندان من کوچکترین تخلفی کرده باشند شما به اشدّ مجازات محکومش کنید

آخوندی افزود:اتفاقاتی نظیر املاک و حقوق نجومی،حتی یک مورد نیز درباره وزارتخانه ما نبوده است،آقایان حتی بنده برای قراردادهای داخلی گفته ام همه مشاوران،پیمانکاران اظهارنامه بدهند که ما به هیچ کس یک ریال رشوه ندادیم، بنده کسی هستم که سامانه شهر راه ایجاد کرده ام و گفته ام هر کسی در ایران هر اطلاعاتی را به موجب قانون از ما بخواهد،تمام اطلاعات را در اختیار می گذاریم،دراین راستا یک مجرا و سیستم درست کردم تا افراد بلافاصله درخواست اطلاعات کنند.

وی ادامه داد:بنده فکر می کنم در ارتباط با بحث مبارزه با فساد من بسیار سرفراز هستم و بسیار خشنود هستم از آنچه که انجام دادم و اگر کوچکترین تخلفی وجود داشته باشد و فرزند من چه فرقی می کند با بقیه و اگر کسی از فرزندان من کوچکترین خلاف قانون کرده است و کوچکترین تخلفی کرده است شما به اشدّ مجازات محکومش کنید.

خوشبختانه سفره مسکن مهر در حال جمع شدن است
آخوندی همچنین با تشکر از نمایندگان و فراکسیون مستقلین ولایی و امید مجلس گفت:از آنجا که پیش خداوند حجت شرعی دارید مطمئنم رای شما برای منافع ملی است و نه اغراض شخصی.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:آقای بحرینی به من گفتند؛ خوب است که درباره درحوزه مسکن هم توضیح دهید،من نیز علاقمند به توضیح درخصوص اقداماتی انجام شده در بخش مسکن چه مسکن مهر که سفره آن خوشبختانه در حال جمع شدن است و چه در رابطه با طرح‌های جدید بودم ،اما با توجه به اتمام وقت دیگر فرصت نیست./
 
کلمات کلیدی : عباس آخوندی + وزیر راه + استیضاح + مجلس+اظهارات استیضاح
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۲۵:۳۸
نمایندگان نباید زیاد حاشیه میرفتن

همین قضیه مسکن مهر و سرگردانی مردم و ماجرای قطار برای استیضاح کافیه. (4168668) (alef-3)
 
mr
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۷:۵۹:۲۷
عامل مشکلات مسکن مهر و سرگردانی مردم را باید را دولت قبل دنبال کنید
گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدن گردن مسگری (4168882) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۲۱:۰۳:۵۳
برا رای اوردن بگی مسکن مهر طرح خودم بوده و بعدا که خرت از پل گذشت بگی طرح مزخرفیه کجای این قضیه میشه؟ (4169104) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۴۲:۴۲
زنده باد روحانی (4168682) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۶:۰۲:۴۷
استیضاح سیاسی شکست خورد (4168728) (alef-3)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۸:۳۷:۳۹
بنده عليرغم اينكه حامي دولت آقاي روحاني هستم ولي بي تدبيري وناتواني اين وزير شكي ندارم زير مجموعه اش به ويژه تو راهن براش تره هم خورد نميكردند نه از جهت اتفاق اخير قطار بلكه موردي ديگري دارم اگر راي بياره نشان بي تعهدي نمايندگان است (4168932) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۹:۰۶:۴۰
استیضاح، شکست سیاسی خورد (4168972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۸:۰۸:۲۴
بازهم همان کیفیت خودروها بازهم همان پول پارو کردن خودروسازها (4168894) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.