نظر منتشر شده
۱۷۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 158194
آیا مسئولان ارشد ناجا خبر دارند در آموزشگاه های رانندگی چه می گذرد؟
درددل بینندگان الف، 13 خرداد 91
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۲
داشتن گواهینامه رانندگی، شاید ضرورت نباشد اما از آنجا که داشتن مهارت های متعدد به تسهیل زندگی روزمره و صرفه جویی مادی می انجامد، من نیز از روی اضطرار، برای دریافت گواهینامه، تکمیل پرونده ای که از 5 سال قبل در یکی از آموزشگاههای شهر تهران داشتم را پیگیری کردم.

ابتدا به خاطر تغییر محل سکونتم و بدون اطلاع از این قانون که دروه آموزش می بایست، در آموزشگاهی که کاردکس صادر شده، طی شود (ولو اگر 20 سال هم به طول بینجامد!)، به آموزشگاهی در نزدیکی محل سکونتم در خیابان کرمان جنوبی رفتم. اما پس از تشکیل پرونده متوجه این قضیه شده و 8 هزار تومان متضرر شدم. زیرا با استناد به صحبت مدیر آموزشگاه، قبض 8 هزار تومانی به نام "شرکت پژوهش و توسعه ناجی" صادر شده بود، در حالیکه هیچ قبض یا رسید بانکی یا پرداخت از طریق پایانه های فروش، مبنی بر واریز وجه به حساب شرکت مذکور، به من داده نشد. جالب آنکه در تماس با این شرکت نیز گفتند: باید استراداد وجه خود از ما را، از همان آموزشگاه پیگیری نمایید. وقتی پرسیدم: چگونه؟ کسی که پاسخ می داد گفت: بنده نمی دانم، لابد در آموزشگاه سازوکاری دارند که پول شما را از ما پس بگیرند!.

این در حالیست که در برخی آموزشگاه ها، به هنرجویان، شماره حساب "0105968801004" نزد شعب بانک ملی  داده می شود تا پول به حساب همان شرکت واریز شود و شائبه فسادی به وجود نیاید. بگذریم، وقتی با مستنداتی که اشاره خواهم کرد، نظارتی نباشد، کلاً هر مدیر آموزشگاهی، بسته به سلیقه خود عمل خواهد کرد.

در هر حال از آنجا که نمی توانستم فرزند خردسالم را تا محل دور آموزشگاه قبلی با خود ببرم، با صرف هزینه مضاعف 300 هزار تومانی بابت شهریه مهدکودک، دختر 3 ساله ام را به مهد گذاشتم تا با فراغت حاصل از آن بتوانم به محل قبلی که پرونده داشتم مراجعه کرده و به قول آمار نیروی انتظامی، جزو 5200 نفری باشم که روزانه در کشور مفتخر به دریافت گواهینامه می شوند.

از اینجا بودکه رالی نفس گیر پول گیری در دکانی به نام "آموزشگاه تعلیم رانندگی ؟؟؟؟" آغاز شد.

کاردکس اولیه ام در آن آموزشگاه صادر شده بود. 10 جلسه اول طبق روال طی شد و حداقل 4 جلسه دیگر هم به ازای هر 2 ساعت 13200 تومان کلاس اضافه گرفتم تا نوبت به امتحان آیین نامه رسید.

آن روز بود که با افرادی برخورد کردم که بعضاً تا 6 بار در آزمون های شهری رد شده بودند. صدای اعتراضشان را می شنیدم که به قبول شدگان در آیین نامه می گفتند: چندان خوشحال نباشید چون حالا حالا ها باید پول بدهید.

طبق قانون به ازای هر بار ردی باید "مبلغ هزار تومان به حساب بانک ملی وزارت کشور به شماره حساب 2171151303003" واریز شود اما آموزشگاه پیش از آزمون آیین نامه، از هر هنرجو مبلغ"1500" تومان به صورت دستی می گیرد بدون آنکه رسید تحویل دهد و نیز به ازای هر بار آزمون عملی هم جدا از مبلغ واریزی به حساب مذکور وزارت کشور، پیش از آزمون مبلغ 2500 تومان دریافت و پس از رد شدن هم به همان شیوه با دریافت نقدی پول و بدون تحویل رسید با سرفصلی تحت عنوان «استهلاک ماشین افسر» مبلغ 4500 تومان از هر هنرجو دریافت می کند.

در روز آزمون شهری بجز من 23 نفر اعم از 11 زن و 10 مرد هم امتحان دادند و جالب آنکه فقط 2 نفر (یک زن و یک مرد) از میان آن تعداد قبول شدند و آنها هم چهار یا پنجمین باری بود که آزمون شهری می دادند.

این روایت را ننوشتم که درددل کرده باشم، بیش از یک ماه است که در این  پروسه زمان بر و بیهوده گرفتارم و بارها با خودم  فکر کرده ام که آیا نیروی انتظامی فقط وظیفه دارد مجوز صادر کند؟ اگر نیاز به پول دارد چرا همه را همان اول نمی گیرد؟ چرا بابت پول ها رسید نمی دهد؟

دیوارهای آموزشگاه را به دقت بررسی کردم و هیچ شماره ای از مرجع رسیدگی به تخلفات و پیگیری شکایات  ندیدم.

نبود نظارت کافی و دقیق از سوی نیروی انتظامی و داشتن ارتباط مالی مستقیم آموزشگاه با افسران بازنشسته نیروی انتظامی، تحت سرفصل استهلاک خودروی افسر، که متصدی امتحان است، بی تردید، فضای مهیائی برای بروز فساد است. خصوص که آموزشگاه ها با حمایت نیروی انتظامی، خود را بی نیاز از ارائه رسید به هنرجویان احساس کنند. این شائبه وقتی تقویت می شود که در هر هفته کمتر از 10 درصد از هنرجویان در آزمون شهری قبول می شوند (البته در این آموزشگاه، البته در سایر آموزشگاه هائی که پرس و جو کردم نیز ضریب قبولی حداکثر در حد 20 درصد است)، به ویژه آنکه خیلی ها 6 بار و یا حتی بیشتر از آن هم رد می شوند.

یکی از ده ها پرسشی که مطرح می شود آن است که اگر پس از 10 جلسه آموزش که لابد کارشناسان راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، طبق بررسی داده های واقعی به آن رسیده اند، حداکثر 20 درصد هنرجویان در امتحان شهری قبول می شوند، آیا نباید کیفیت، یا تعداد جلسات و یا موارد مورد آموزش را مورد بررسی و تجدید نظر قرار داد تا وقت مردم تلف نشود.

بگذریم از اینکه از 2 ساعت وقت اسمی آموزش رانندگی بواسطه تاخیر های گونه گون تحمیلی، کمتر از 70 دقیقه عملاً به آموزش می گذرد. از مسوولین نیروی انتظامی دعوت می کنم تا راستی آزمائی کند.

آیا توجیه نیروی انتظامی برای استفاده از افسران بازنشسته، تجربه بالای آنها در آموزش صحیح مهارت رانندگی به هنرجویان است یا وارد بودن آنان به چم و خم اداری فرایند اخذ گواهینامه؟ یا نکند استدلال دیگری وجود دارد؟ از 2 هدف فوق الاشاره که هیچیک محقق نشده است. هر بار به 3 بهانه بدون رسید پول می گیرند و پاسخگوی 197 نیز معتقد است که این فرایند به آنان مربوط نیست.

نکته جالب دیگر درباره بیمه هنرجوی رانندگی است. تا زمانی که فرد هنرجو تحت تعلیم با مربی است، تحت پوشش بیمه است و خنده دار آنکه در روز آزمون شهری که اضطراب ناشی از امتحان، تمرکز فرد را کاهش می دهد و افسر به اصطلاح کارکشته نیز از هنرجو، در کوچه با عرض 3 متر که پیاده روهایش مملو از دانش آموزان دبستانی است، حرکت با دنده 3 می خواهد، هنرجو تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست. مشخص نیست افسرانی که تصاویر مقتدرشان بر سایت نیروی انتظامی نقش بسته، هنگام این امتحان های خطرناک کجا هستند. همان سایتی را می گویم که بخش «تماس با ما» ی آن بسته است.

مبتکرین شعار «چشم و گوش ما باشید» و «ما را نظارت کنید» (نقش بسته بر تابلوی مشرف به تقاطع میرزای شیرازی و شهیدبهشتی)، با مراجعه به www.police.ir راستی آزمائی بفرمایند.

امید است که پاسخ گویی روابط عمومی نیروی انتظامی مانند پاسخگویی سامانه 197 نباشد. بنده که تاکنون 600 هزار تومان پول داده ام. بلاخره گواهینامه را خواهم گرفت. یک نفر را بفرستید تا پس از رد شدن 90 درصدی هنرجویان، غرولند مردم را بشنود. شاید رسانه های ضدانقلاب هم نتوانند تا بدین حد ناراضی مصنوعی و حقیقی برای نظام بتراشند. هرگونه تلاش برای دسترسی به واحدهای نظارتی نیروی انتظامی نیز کلاً بی فایده است. روابط عمومی نیروی انتظامی یک بار هم که شده به جای جوابیه شدید اللحن، بطور ناشناس با سامانه 197 تماس بگیرد و مشکلی را مطرح کند، تا بداند مخاطبان آن با چه دستگاه ناراضی تراش و ضدانقلاب پروری، رودر رو اند.

کاش روابط عمومی و معاونت امور اجتماعی این نیرو در خلال ردیف بودجه ای که برای ساخت و پخش تبلیغات تلویزیونی تخصیص می دهند، کمی هم برای نظارت بیشتر بر عملکرد آموزشگاههای رانندگی که به دکان بیشتر شبیه اند تا آموزشگاه هزینه کنند. آنجا که پدر مهربان و دلسوز انیمیشنی، مشکلات اجتماعی را با فرزند فیلسوفش در میان می گذارد و فرزندش نیز نظریه اصلاح اجتماعی می دهد، جای اصلاح رفتار ترافیکی نیست. این مناره از پای بست کج نهاده می شود که رفتار تلافی جویانه را به ارمغان می آورد.

اگر کلیشه هم باشد، ایرادی ندارد که تکرار کنیم: «وجود دستگاه نظارتی موثر، پاسخگو و پیگیر، جلب کننده اعتماد عمومی است و فساد را پر ریسک و هزینه دار می کند.»
 
saba
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۰۹:۳۶:۴۶
من بعد از ده جلسه احساس میکردم که می توانم در امتحان قبول شوم اما مربی ها که از شاگردان همدیگر امتحان میگیرند کاملا با هم هماهنگ هستند و به زور آدم را قانع میکنند که هنوز آمادگی نداری و باید جلسات بیشتری رانندگی کنی و وقتی جلسات مورد نظرشان تمام شد بدون آزمون قبول میشوی و می توانی در امتحان شرکت کنی. در طول تمرین که یک ربع دیر شروع می شود و ده دقیقه زودتر تمام می شود مربی تمام کارهای شخصی اش از قبیل بردن بچه اش به مدرسه رفتن به بانک و خرید منزل را هم انجام میدهد و اگر جرات داری اعتراض کن. (814541) (moderator102)
 
رحمتی
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۱۵:۳۵
در آمریکا و کانادا در اکثر ایالتها برای گرفتن گواهینامه رانندگی مراحل زیر طی می شود:

بعد ازمراجعه به دفتر دولتی، یایدفرم های تقاضا گواهینامه ( متقاضی باید حداقل 16 سال تمام داشته باشد) تکمیل و هزینه که حدود 100 دلار است، پرداخت می شود . تعیین نمره چشم به واسطه نگاه کردن دردستگاه کوچکی که در همان دفتر (اتاق) قرار دارد، انجام می شود. سپس عکس فوری هم در همان دفتر (اتاق) گرفته می شود. در این مرحله تاریخ امتحان آیین نام توسط متقاضی که می تواند هر زمانی باشد تعیین می شود. کل این مراحل بیش از چند دقیقه طول نمی کشد.

در صورت مردود شدن در امتحان، متقاضی می تواند در هر زمانی که مایل باشد دوباره امتحان آیین نامه دهد. برای امتحان مجدد باید چند دلار هزینه پرداخت کرد.

در صورت قبولی، برای متقاضی گواهینامه موقت یک ساله صادر می شود. با این گواهینامه، متقاضی می تواند پشت فرمان ماشین ( متعلق به هر کسی می تواند باشد) قرار گرفته و رانندگی کند مشروط بر اینکه یک فرد دارای گواهینامه دائم (هر کسی می تواند باشد) در تمام مدت رانندگی در صندلی کنار او نشسته باشد. با گواهینامه موقت، راننده اجازه ندارد در بعضی از ساعات شبانه روز و یا در بعضی از بزرگراهها و یا جاده ها رانندگی کند. همچنین اگر در این مدت در تصادفی مقصر باشد و یا بخاطر نقض قانون جریمه شود، زمان گواهینامه موقتش افزایش می یابد.

بعد از گذشت یک سال متقاضی به دفتر مراجع و تاریخ امتحان شهر مشخص می شود که می تواند همان روز هم باشد. متقاضی باید برای امتحان شهر، ماشین از خودش داشته باشد که می تواند متعلق به هر کسی باشد. امتحان شهر حدود یک ساعت به طول می کشد که با کوچکترین خطایی متقاضی مردود می شود. برای مثال اگر در مواجهه با تابلوی ایست، ماشین کاملا متوقف نشود متقاضی مردود می شود (خطایی که اغلب ایرانیها آن را انجام می دهند!).
در صورت قبولی گواهینامه دایم مدت دار (مانند ایران) صادر می شود. در صورت مردودی ضمن پرداخت چند دلار هزینه، امتحان مجدد می تواند در هر زمانی حتی یکی دو روز بعد انجام گیرد.

همانطور که مشاهده شد برای گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشورها متقاضی نیازی به استفاده از آموزشگاههای رانندگی ندارند. البته این آموزشگاهها وجود دارند و در صورتیکه متقاضی بخواهد می تواند از خدمات آنها استفاده کند ولی اینکار الزامی نیست. نکته جالب دیگر هم ماشین روز امتحان است که هر مدلی متعلق به هر کسی و هر برندی می تواند باشد. دفتر ماشینی برای این کار ندارد! (814832) (moderator22)
 
محامد
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۲۲:۲۸
بابا چه ارتباطی هست بین ما و آمریکا که اینقدر سنگ آمریکا را به سینه میزنید
دوستی دارم در افغانستان معتقد بود روش دریافت گواهینامه در ایران بهتر از افغانستان است (815148) (moderator102)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۸:۰۸:۲۲
دقیقا...
باید سمبل و مدل پیشرفت ما افغانستان باشه ...
به نکته خوبی اشاره کردی (816035) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۰:۴۷:۵۹
من نمی دانم شما کجا هستید، اما در کالیفرنیا، هزینه امتحان آیین نامه و شهر روی هم ۳۱ دلار است، برای ۲ بار امتحان آیین نامه و دو بار شهر، نه صد دلار و هزینه ای هم برای دوبار گرفته نمی شود. این هم لینکش:http://www.dmv.ca.gov/dl/fees/driverlicense_fees.htm (815488) (moderator102)
 
حمید
Malaysia
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۹:۲۶:۲۶
lهمانطوریکه دوستمان توضیح دادند هزینه پرداختی برای امتحان آیین نامه و شهری برای بار اول کلا34500 تومان ( 10000 تومان ناجا 8000 تومان راهگشا 500 تومان دارایی 500 تومان شهرداری 9000 معاینه چشم 5000 تومان گروه خونی و 2500 تومان هزینه ماشین امتحان)میباشد که این رقم یک سوم هزینه امتحان در کانادا میباشد اما برای بار دوم کلا7000 تومان (1000 تومان ناجا 1500 تومان راهگشا برای امتحان مجدد آیین نامه و 2000تومان راهگشا برای امتحان مجدد شهری و 2500 تومان برای استهلاک ماشین امتحان) میباشد که این رقم باز یک دوم هزینه امتحان مجدد در کانادا میباشد. لذا هزینه آموزش با امتحان جداست که دوست ما از آن غافل است در صورتیکه در کادنادا برای آموزش بالغ بر 1000 دلار باید خرج کرد و نباید مقایسه کرد در کانادا مردم به قوانین احترام می گذارند و هرگز حق به خطر انداختن جان و مال خود و بخصوص مردم را ندارند اما در کشور ما رعایت قوانین به معنای احمق پخمه سوسول یا هپلو ووووو توصیف میشود چرا که از کودکی یاد گرفتیم زرنگی کنیم نه اینکه زرنگ و هوشیار باشیم و همین مسئله باعث هرج و مرج و بی قانونی شده است خیلی از افراد برای فراگیری هنرهای مختلف و حتی فراگیری زبان یا ریاضی یا کامپیوتر هزینه های زیادی پرداخت میکنند درصورتیکه با جان و مال مردم در ارتباط نیستند ولی هنر داشتن گواهینامه مستقیما با جان و مال مردم در ارتباط هستند آیا دوست عزیز نباید برای بدست آوردن آن هزینه و وقت کافی گذاشت پس بهتر است به جای اینکه دیگران را مقصر قلمداد کنیم سعی کنیم فرهنگ احترام به قوانین و رعایت حقوق دیگران را الگوی خود قرار دهیم تا شاید محیط و اجتماعمان را برای فرزندانمان بهتر بسازیم (815627) (moderator102)
 
گواهینامه دار
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۵:۳۲
لزومی نداره اعتراض کنی. مربی رو از طریق دفتر آموزشگاه عوض کن. (815193) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۸ ۱۹:۴۱:۱۲
گواهی نامه دار ، کلی ذوق زده شدی ؟ شق القمر کردی ماشاالله
این دوستمون داره مشکلات سیستم رو میگه که باید اصلاح بشه (822310) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۳:۰۰:۰۸
فکر کنم شما اصلا مطلب رو نخوندی یا اینکه خوندی و نگرفتی . (1070637) (alef-11)
 
زهرا
۱۳۹۳-۰۴-۰۷ ۱۵:۱۵:۴۳
متا سفانه همه مربی ها با هم هماهنگ هستند و زیر اب هم دیگه روهم نمیزنن هماهنگیشونم بیشتر در تایم که قراره کارآموز رو آموزش بدن تابلوئه،هزینه دوساعت رانندگی از ما میگیرن و پنجاه دقیق کمتر آموزش میدن.از همه بدتر همکاری سرهنگ در هرچه بیشتر رد کردن کارآموز و نوشتن نیاز به 4الا پنج جلس بیشتر تعلیمی با هزینه گزاف هست که سرجمع فک کنم دوساعت آموزش بدن. من امروز سومین با ر هست که رد میشم و خدا میدونه بدون دلیلمنو رد میکنن من خودم چن وقتی میش ماشین هم دارم و مشکلی هم تو رانندگی ندارم. (2227396) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۰۳:۴۹:۴۸
عزیزم مربی ها با هم هماهنگ هستن درست نیست،اتفاقا"ما مربی ها دوست داریم هنرآموزان در همان بار اول یا حداکثر دوم قبول بشن چون اینطوری تعداد قبولی ما بالا میره و در مجموع برای سابقه کاریمون در راهنمایی مفیده،ولی بعضی از هنرآموزان واقعا" افتضاح هستن،از طرفی شاید شما از نظر خودت راننده ی خوبی هستی ولی از نظر قوانینی که ما بر اساس اونها باید امتحان بگیریم راننده قابلی نباشی.

از نظر مدت زمان آموزش باید عرض کنم که مربی با وجود همه خطرات ناشی از آموزش و در مقابل برخورداری از کمترین امکانات شغلی و حمایتی انگیزه ای برای آموزش طولانی نداره البته کمتر از 50دقیقه که گفتین بی انصافی معمولا بین یک ساعت و نیم تا 1ساعت و چهل و پنج دقسقه آموزش میدین.

افسران ممتحن هم نه تنها هیچ همکاری با ما مربیان ندارند بلکه عارضم که این عزیزان بازنشسته که معمولا اطلاعات آنها به روز هم نیست از اولین کسانی هستند که رو در روی مربیان می ایستند و موجبات آزار آنها را فراهم میکنند.

از جمله برای بنده که از افسر ممتحن مودبانه خواستم خودرو امتحان را از جلوی پل ورودی آموزشگاه بردارد تا هنرآموز من بتواند وارد شود،در برابر خواسته ام توبیخی دریافت کردم مبنی بر بی احترامی به ایشان!

پیروز باشید (2261056) (alef-10)
 
طناز
۱۳۹۳-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۶:۰۹
استاد من با حرف شما موافق ام. مربی من تمام تلاشش اینه که من قبول شم. ولی مشکل از افسرهای ممحتن هست. درسته مواد امتحانی هست. ولی خودشون کاری میکنن که مردود بشیم و اون ۲۰% موسسه راهگشا رعایت بشه. (2368105) (alef-10)
 
داود
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۱۶:۵۵:۵۰
همون كشور هاي پشرفته رو كه مثال ميزنيد ٤فصل آموزش ميبينن درضمن رانندگي شما از نظر خودتون خوبه هيچ تا حالا شده دقت كني ببيني نظم شهر رو چطور بهم ريختي من با همين ١٠جلسه دفعه اول قبول شدم طبق اصول وچهار چوبي كه مربي م آموزش داد رفتم قبول هم شدم بهتر دنبال مقصر نگردي مشكل از خودت هه (3661061) (alef-11)
 
بهمن
۱۳۹۳-۰۹-۲۳ ۱۲:۲۲:۱۳
مدتی پیش در یکی از شعب آموزش رانندگی ثبت نام کردم. مدت زمان آموزش طبق بخشنامه دو ساعت تعیین شده اما این آموزشگاه آموزش مفید رانندگی بیشتر از هفتاد دقیقه نداشت. مربی پارک دوبل را در دو جلسه پایانی آموزش داد و چون میدانست که رانندگی بلدم در ماشین یا با موبایلش پیغام میداد و یا چرت میزد و حتی امورات شخصیش را انجام میداد. شده بودم راننده شخصی او. هر روز بیست دقیقه زودتر کلاس را به پایان میرساند و مرتب از پنجره ماشین آشغال به خیابان پرت میکرد که با مخالفت من روبرو میشد. در پایان نمرهء مردود با کسر امتیازهای بی دلیل به من داد به جهت اینکه پول اضافی از من دریافت کنند. چرا کسی پیگیری نمیکند این دزدیها رو؟ (2546217) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۱:۱۹:۳۱
برای من هم پیش آمد وقتی به گذشت زمانم اشاره کردم مربی گفت آموزش یک ربع است آیا برای آموزش یک ربعی باید سی هزار تومان پرداخت نماییم کسی پاسخ گو نیست (2861792) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۲:۴۹
خوب کاری میکنن سخت میگیرن.
با این سخت گیری ها وضعیت رانندگی تو کشور اینطوریه وای به حال وقتی که راحت به همه گواهینامه بدن (814564) (moderator102)
 
جلال
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۰:۰۷
سخت گیری کجا بود. موسسات آموزش رانندگی فقط برای کلاه برداری هستند و تنها چیزی که در این موسسات مورد توجه نیست کیفیت آموزش هست. (814711) (moderator22)
 
جلال
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۳:۳۷
علاوه بر موارد بالا سطح فرهنگی پایین تعلیم دهنده های آموزشگاه هارو هم باید ذکر کرد. من با دو نفر از این تعلیم دهنده ها دوره داشتم که هر دو در طول آموزش به جای تمرکز بر روی کار آموز بیشتر به فکر چشم چرانی بودند. (814718) (moderator22)
 
کاشف
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۰۱:۱۳
من هم در این مورد نظریه ای دارم:
بنظر من باید دریافت گواهینامه سهل تر شود ولی در عوض قوانین نظارتی مثل دوربین مخصوصا در جاده ها افزایش یابد و کسی جرات نکند با سرعت غیر مجاز و سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ و دیگر حرکات خطرناک جان خود و دیگران را به خطر اندازد
اگر همه قوانین را رعایت کنند نه تصادفی می شود و نه ترافیک
حالا عده ای باز خواهند گفت با زور نمی شود کاری از پیش برد ولی به نظر من دو جور آدم وجود دارد نوع اول که فرهنگش بالاست و خودش قوانین را رعایت می کند و نیازی به زور ندارد و نوع دوم که فکر می کند خیابان ارث باباشه و هر جور بخواد حق داره رانندگی بکند که با این قشر بجز زبان زور زبان دیگری کارساز نخواهد بود (814810) (moderator22)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۸-۲۲ ۰۹:۰۷:۰۰
من تو یه آموزشگاه نزدیک شهرک آزمایش آموزش میبینم تا حالا نزدیک هفتصد تومن خرج کردم ،و ۲۲ جلسه اموزش دیدم تو این مدت یه بار هم دور دوفرمان خراب نکردم ولی مسئولین اموزشگاه یه ماشینی برای امتحان قرار دادن که اصلا ترمز و کلاچش کار نمی کنه و من تو دوبار امتحان دادن حتی دور دو فرمان رو هم خراب کردم اون موقع افسر بهم میگه خیلی ضعیفی. واقعا حیفم میاد یه قرون دیگه بریزم تو جیبشون (2484551) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۶:۱۲
برای دریافت و تعویض گواهینامه باید معاینات پزشکی انجام شود که هزینه آن سال به سال افزایش می یابد. جالب اینکه برای پرداخت این هزینه ها دفترچه بیمه مورد قبول نیست! چرا و به چه دلیل بیمه این مخارج را نمی دهد؟ ضمنا به نظر می آید این آزمایشات فورمالیته ای بیش نیست. (814567) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۵۰:۲۳
برای معاینه پزشکی دو دقیقه هم وقت نمیزارن.سریع مهر و امضا، نفر بعد...
چه پول زوری هم واسه این کار میگیرن. (814909) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۱:۱۴:۰۳
دقیقا........
فقط به فکر پول گرفتنن. (899318) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۴:۳۶
آموزش رانندگی شون هم که واقعا ناکارامد هست. من خودم اصرار داشتم که همه 14 جلسه ای را که پولش را داده بودم بصورت کامل برم. راننده هی با تاخیر میومد و نیم ساعت از آخرش را هم میزد. برا چهار جلسه آخر هم میگفت من کاردکس را مهر و امضا میکنم اگر میخوای میتونی نیای!! تازه وقتی به اصرار برا اون چهار جلسه هم رفتم طرف انگار طلبکارا با بی حوصلگی تمومش کرد.
نیروی انتظامی با این روش فقط خواسته زحمت را از دوش خودش برداره، به فکر کیفیت و آسایش مردم نیست. (814579) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۱:۱۹:۴۵
راست میگی والا...
میدونی مربی من وقتی اولین بار تو ماشینش نشستم چی گفت؟؟؟؟ ::
"بابا ماشالا تو بلدی که،از فردا دیگه نیا خودم همه جلساتتو امضا میکنم"
جالب اینه که من حالشو گرفتم گفتم: من رانندگی بلدم ولی از قوانین چیزی نمیدونم،پس همه جلسات رو میام!
یارو کارد بهش میزدی خونش در نمی اومد.......... (899321) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۰۶ ۲۲:۳۹:۴۰
البته نه اینکه با این کار مربیان موافق باشم چون به هرحال هنرجو گناهی ندارد ولی یکی از دلایلی که بعضی مربیان اینکار رو میکنند این است که نسبت به زحمتی که میکشند،نسبت به سرمایه ای که گذاشته اند و نسبت به ریسک کاری که دارند هیچگونه زمینه حمایتی اعم از بیمه تامین اجتماعی ،تخفیف در بیمه ماشین و ثالث و از تین دست ندارند،از لحاظ اجتماعی هم که از احترامی برخوردار نیستند.
کافی است ماشینشان کمی کثیف باشد هم مدعی میشوند:هنر آموز،مدیر آموزشگاه،راهنمایی رانندگی،خبرنگاران و همه....اما اگر مربی بینوا تصادف کند همه خود را کنار میکشند،اگر راننده بی ادبی به آنها توهین کند و حتی درگیر شود همه آنها ناپدید میشوند.
من به عنوان یک مربی نباید از حمایت برخوردار باشم.؟ (2169109) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۸:۳۳
حرف حقی زدید برادر ولی متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.
همین که خودتان گفتید صحیح است این اموزشگاه ها الان دیگر دکانی شده اند برای یک عده که نانی در بیاورند و خرج خانواده شان کنند.!!
خدا قبول کند! (814586) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۳:۵۲
از نوع متن نوشته این طور برمیاد که نویسنده یه خانمه! (814720) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۶:۵۱:۳۲
خب که چی؟ الان دنبال چی میگردی؟ (815116) (moderator102)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۰۹:۴۶
انتشار حرف دل مردم، کار ارزشمند سایت الفه. ولی فکر میکنم بهتره یه مقدار به تاثیرگذاری این مطالب هم توجه بشه.
برای ماها که مدتهاس الف میخونیم، کم کم انتقادهای بیجواب داره آزاردهنده میشه و گاهی احساس میکنم کاش این حرفا منتشر نمیشد. چون فقط روی اعصاب آدم رژه میره.

امیدوارم مسئولین الف و خصوصا دکتر توکلی به فکر ایجاد ساز و کاری باشن که سایت الف حالت حقوقی و نظارتی جدیتری پیدا کنه.

مثلا اگر چیزی شبیه به همین کاری که دانشجوهای اوگاندایی کردن(افشای مفاسد ریز و درشت همه اعم از سیاست مدار و بازاری و اداری و استاد و پزشک و ...)، ولی تحت "نظارت" و "پشتیبانی" الف صورت بگیره، میشه امید به نتیجه داشت.
(البته اگر یکطرفه نباشه که حبوط آدم و حوا رو هم به احمدی نژاد ربط بدن!)

دوستان هم کمک کنن و پیشنهاد بدن و ایده هایی که به نظرشون میرسه مطرح کنن، شاید یه راهی برای تاثیرگذاری این انتقادها پیدا شه!

ضمنا بهتره کلا یه بخشی از سایتو به انتشار و پیگیری وعده هایی که مسئولان میدن اختصاص بدین.
مثلا از همین ابتدای کار مجلس نهم یه بخش مجزا برای مجلس بذارین که وعده های نماینده ها، گزارشهای دکتر توکلی، اخبار مجلس، اخبار حاشیه ای و ... رو انعکاس بده تا درآخرِ کار، بشه یه بیلان واقعی از عملکرد نماینده ها داشت. (815283) (moderator22)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۳۶:۱۷
خدا عقلت بده حالا خانم یا آقا چه فرقی داره نظرشو گفته از کل مطلب فقط همینو گرفتی!!!!!!! (815393) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۵:۳۷
همون سخت بگیرن بهتر هست. داریم خفه می شیم از بس ماشین توی شهر هست. حالا راحت هم گواهی نامه بدن دست همه... چه شود...

البته در این که اوضاع باید استاندارد باشه شکی نیست ولی به نظر من به مهارت های بالا گواهی نامه بدن نه همین طوری از سر بازکنی... (814610) (moderator102)
 
mahdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۸:۳۲
با سلام
نکته اول:تشکر از نویسنده مطالب فوق چراکه از هر 100 نفر شاید یک نفر اینگونه دست به قلم ببرد و اینگونه و از سر دلسوزی به نقد بپردازد.
دوم:تشکر از نیروهای دلسوز نیروی انتظامی که با وجود اشتغالات گوناگون و برخورد با انواع و اقسام آدمها با سلایق و رفتار های خاص با احترام و سعه صدر برخورد می کنند.
سوم :موارد مطروحه فوق یکی از صد ها مشکل دست و پاگیر این کشور است که اگر مسؤلان محترم این گره هارا از دست و پای مردم باز نکنند روزی نظام را به زمین خواهد زد و این جوش چرکین روزی سر باز خواهد کرد.
اگر مسؤول دلسوزی این صحبت را می شنود به داد مردم و نظام برسد.
یا علی. (814614) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۹:۴۷:۳۱
دلسوزی این متن کجا بود همش غرض ورزی بود برای اینکه پول داده میخواد های و هوی راه بندازه (815263) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۲۹:۳۳
دقیقا! پول داده و حقشه در مقابل پولی که داده از امکانات و خدمات استفاده کنه. و اگر پول و خدمات متناسب نباشه مصداق کم فروشیه. شما مشکلت چیه؟ اینکه کسی حقش رو میخواد؟

ویل للمطففین (815306) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۱:۴۶:۱۳
من گواهینام رو 4 سال پیش گرفتم و یادمه که دفعه اول هم قبول شدم ولی بعد اون چون ننشستم خیلی از رانندگی می ترسیدم الان یک هفتست که تمرینی آموزشگاه میرم ولی متاسفانه یکبار هم با ماشینش داخل شهر نشدیم و همش مربی میگه ضعیفی زوده که با هم شهر تمرین کنیم و داخل خیابونهایی میشیم که خیلی خلوتن و مخصوص تعلیم رانندگیه در صورتی که من می خواستم ترسم بریزه و مربیم همش تاکید میکنه که باید چندین جلسه رو بگذرونم ،خودشم پاش همش روی کلاچه نمیذاره من کاری کنم وقتی که مربی اینجوری باشه تا 20 جلسه هم آدم آمادگی پیدا نمیکنه واسه رانندگی فقط پول آدم سوخت میشه
. (814689) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۹:۰۰:۳۳
خوب برو سراغ يك مربي ديگر يا يه آموزشگاه ديگر (815230) (moderator102)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۳:۱۱:۵۲
هیچ فرقی نکیکنه همه ی مربیان آموزشگاهها اینجورین (816783) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۲:۲۲:۰۴
مربیان فقط به فکر ماشین خودشونن و برای همین شاگردان را کاملا محدود میکنند (815768) (moderator102)
 
طاها
United States
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۱۷:۱۴
سلام دوستان...
عجب گزارش کاملی بود واقعا تشکر تابی...
اما ایم موضوع رو که شما مطرح کردید رو بیاید و مصداق براش پیدا کنید در بقیه ادارات و ارگانهای کشور...
به نتیجه جالبی میرسید...
فیلمی رو دیدم به نام جان سخت 4 که در اون اوضاع شهر به کلی بهم ریخته بود و نظم امورات همه سازمانها به کلی از دست خارج شده بود...
تو این بین یه پلیس یه مجرم رو دستگیر کرده و به کلانتری برد... و بک لحظه چشماش رو باز کرد و دید ساز و کاری که قراره به اوضاع و احوال آشفته همه شهر سامان بده کاملا از هم پاشیده .
این موضوع رو اگه من دارم اغراق میکنم بگید دوستان...
نبود و نه کمبود نظارت در کشور ما الان داره به صورتهای مختلفی خودشو نشون میده... چشماتونو باز کنید... حتما میبینید... (814735) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۵:۱۴
ما نظارت میخواهیم (815075) (moderator102)
 
جلیل
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۲:۴۷:۳۵
جالب اینکه بعد از اینکه هنرجو مردود میشد بعد از سه هفته به امتحان معرفی می کردند که باید حداکثر 2 هفته باشه عجب روزهای سختی دائما با کادر آموزشگاه درگیر میشدم اینهمه پول دادیم بلاخره خدارو شکر بعد از 2 سال قبول شدیم واقعا سخته بعدشم مربی ها هم خیانت میکنند از 2 ساعت وقتی که به هنر جو باید داده بشه 1 ساعتشو صرف امور شخصی خودشون می کردند میگفتند برو گاز بزنیم بریم نون بخریم (814785) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۲۴:۰۴
جای اینکه پلیس خدمتگزار مردم باشه مردم شدن خدمتگزار پلیس!!از آموزشگاه رانندگی و مبالغ سرسام آور و اذیت کردنشان و پیچوندن و طلبکاریشون گرفته تا افزایش خدمت از18ماه به 21ماه و لغو معافیتها!!!!بسه دیگه!!!!! (814845) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۲۶:۳۹
ای بابا ...
ناجا ماشین من را قبل از تولید در ایران خودرو جریمه کرده بود. من هم مجبور شدم یک بار که رفتم ماشین توقیف شده را از پارکینگ ترخیص کنم این مبلغ جریمه را پرداخت کنم! (814849) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۲۸:۵۴
مهم اخذ پول از مردم هميشه در صحنه است كه به لطف دوستان انجام ميشه. (814852) (moderator22)
 
۱۳۹۳-۰۹-۲۴ ۲۲:۱۸:۵۹
با سلام خدمت تمام هنراموزان گرامى نظر من نسبت به انتقادات همه شما در مورد مربيان و اموزشگاههاى رانندگى نسبت به درافت گواهينامه رانندگى به عرض ميرساند كه دريافت گواهينامه رانندگى نسبت به مهارت شما عزيزان ميباشد و شما در صورتى موفق به دريافت ان ميشويد كه مهارت لازم را نسبت به قوانين ايين نامه و همچنين مهارت كسب شده كه در روز ازمون توسط كارشناس از شما امتحان گرفته ميشود كه در صورت نمره قبولى براى شما گواهينامه صادر ميشود و ضمناً تمام مراحل اموزش و ازمون در روز اول ثبت نام طبق يك قراداد در اختيار شما قرار داده ميشود و در صورت داشتن هرگونه سوال و كمك ميتوانيد سوالهاى خود را در اين بخش مطرح كنيد با تشكر (2550137) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۳۱:۰۶
واقعاً حرف دل ما رو زدی! آموزش ضعیف به اضافه پرتوقع بودن مربیان و پول دوستی و پول کندن از مردم به هر بهانه ای! تازه همین ب 1 رو بعد از 5 سال دوباره باید تمدید کنید با کلی رفت و آمد و پول خرج کردن تو پلیس +10. گواهینامه هم بعد از یک ماه قراره که بیاد. (814858) (moderator22)
 
ابراهیم
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۳۱:۵۹
دم دوست من گرم که با تقلب تو امتحانات آئین نامه تونست گواهینامه اش رو بگیره. برگه اش رو با یکی که بلد بود عوض کرد!!!! (814861) (moderator22)
 
سعيد
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۳۴:۲۸
به نظر من اين سيستم جديد كه وظيفه ازمون گواهينامه رانندگي را به بخش خصوصي واگذار كرده صرفاً جهت كسب درامد بوده و عملاً مشكلات كار اموزان را دوچندان كرده.
سابق بر اين كه ازمون توسط خود نيرو برگزار ميشد و عملاً بحث سود از كاراموز مطرح نبود وضعيت بهتر بود و اوضاع رانندگي مردم هم اينقدر اسفبار نبود!!! (814869) (moderator22)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۳:۴۷:۳۴
من که رفتم برای گواهینامه دوره آموزش عملیش یارو به جای دو ساعت منو یه ساعت با ماشین میچرخوند.خودش کاملا پدال های ماشین عزیزش رو داشت و من فقط فرمون دستم بود! تازه کلی منت می گذاشت و تهدید می کرد اگه بازرسی چیزی دیدم حرفی نزنم! بعد از دوره برادرم به من راننذگی یاد داد طوری که همون بار اول قبول شدم. دست برادرم درد نکنه و ان شاالله آموزشگاه با اون مربیان کلاهبردار خراب بشه. (814905) (moderator22)
 
سعيد
۱۳۹۳-۰۶-۲۸ ۱۷:۳۴:۱۷
سلام به همه دوستان.حق بهتون ميدم كه معترض باشيد ولي به ما مربي ها حق بديد اول با اين دست مزد كم دومن با اين ساعت كار غير استاندارد روزي 12 ساعت كه در همه جاي دنيا 8 ساعته كه اموزشگاها مجبور ميكنن 12 ساعت كلاس ببري مخصوصا تابستون كه شلوغه اموزشگاها .سوم من مربي كه جلساته اضافه كمي براي هنرجوها ميزنم يا قبولي من بالا ميره به لطفه زيراب زني همكاران كلاسهاي شهر من كم يا خالي ميشن جون وقتي مربي تو اموزشگاه اسم در كنه زياد اونجا نميتونه بمونه چون اولويت با مربيايي هست كه دسماله مدير باشن حتي اگه اون مربي بيلان كارش 0 درصد باشد يا همان امار قبوليش ضعيف باشه چون مهم نيست امار مني كه از 11 نفر 8 نفر دفعه اول قبول شدن چيزي بمن ندادن جز خالي شدن كلاسام پس همه مربي هارو كلاه بردار ندون با تشكر سعيد (2382054) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۱:۳۴:۱۶
من هم مشکل شمارا داشتم مربیان خودشان تمرین می کنند هرچقدر هم میگی اجازه بده خودم با پدالها کار کنم میگن برحسب عادت پاروی پدال میزاریم (2861808) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۵:۰۷
راست می‌گویند اگر حدود 10 یا 20 درصد شرکت‌کنندگان بار اول در آزمون قبول می‌شوند مشخص است که آموزش یا آزمایش ایراد دارد
دفاتر پلیس + 10 هم مشکلاتش کمتر از این نیست
قدم از قدم بردارید باید به بانک مراجعه کنید و پول بریزید
ایجاد دفاتر هم که انحصاری است و چه شود...
الف هم که نظرات ما را سانسور می‌کند دستش درد نکند (814967) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۵:۵۳
ای بابا من هم که سال ۱۳۷۱ گواهی نامه گرفتم وضع همین بود. افسرها سلیقه ای مردود یا قبول می کردند و آموزشگاه ها هم تا می توانستند از سر و ته تعلیم می دزدیدند. (814969) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۸:۲۴
متاسفانه این مطالب فقط خاص این موارد نیست. من برای تعویض گواهینامه اقدام کردم که بعلت اینکه فقط سه روز از تاریخ ده سال گواهینامه که تازه اون سه روز هم تعطیلات عید بود پنج هزار تومان جریمه شدم. 9500 تومان بابت معاینه چشم که بیمه قبول نمی کنه تازه مطب دکتر دستگاه تعیین نمره چشم نداره فقط با تابلوهای قدیمی E شکل. نزدیک ده هزار تومان هم بابت .......... و بالخره بعد از بیست روز گواهینامه پنج ساله طرح قدیم (و نه جدید) برام فرستادند. احتمالا شش ماه دیگه می گن کارت بیارین جدید بگیرین و مثل کارت معافی سی هزار تو مان بدید (814974) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۰۶ ۲۲:۴۴:۳۲
دوست من شما باید یک ماه مانده به پایان اعتبار گواهینامه تان اقدام میکردید.
موفق باشید (2169116) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۴۲:۴۴
من رفتم برای امزش رانندگی مربی که به من یاد میداد منم با خودش می برد کاراش رو انجام میداد خدا شاهده یه بار با هم رفتیم سیب زمینی خریدیم (814976) (moderator22)
 
k
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۴۶:۱۹
کلن از دو ساعت آموزش روزانه فوقش نیم ساعت مفید باشه نیم ساعت مربی چرت میزنه نیم ساعت باید براش صبحانه یا ناهار یا عصرانه یا بستنی بخری یه 3 هزارتومان به مربی بدی که بعدن اگه یادش بمونه بهت برگردونه یه نیم ساعت هم که قیب از شروع رانندگی امضا و مهر کردن میگذره

به نظرم ناجا به کلی هیچگونه نظارتی روی آموزشگاهها ندارد (814978) (moderator22)
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۵ ۲۳:۴۹:۰۲
اشتباه میکنی (2104375) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۴:۵۰:۱۰
مسئله تکان دهنده ـ به رغم تبلیغات گسترده نیروی انتظامی مبنی بر گسترش اطلاع رسانی الکترونیکی و ارتباط موثر با مردم و غیره ـ غیر فعال بودن و به روز نبودن وب سایتهای پلیس است. به طراح و برنامه نویس این وب سایتها هم باید بخاطر رکورد اشتباه در برنامه نویسی مدال افتخار داد!
جالب است که بدانید بیشتر خدمات پلیس به اضافه ده را می شود طوری ارائه داد که هر کس بتواند به طور فردی از طریق اینترنت انجام بدهد. ولی از آنجا که بالاخره عده ای باید نان بخورند و ساعتها وقت من و شما هم باید تلف شود، پس این وظایف بدیهی به پلیس +10 سپرده می شود! البته رفتار بسیار خوب!!!!! کارکنان محترم این مرکز را هم نباید نادیده انگاشت! (814980) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۵:۲۶:۳۰
اينا همه به كنار اين كه هر چند وقت يك بار مدل هاي مختلف گواهينامه رو با هزينه هاي متفاوت ارائه ميدن بايد براي هر گواهينامه اي مبلغ بيشتري پرداخت كني ديگه نوبره خيلي جالبه توي شهر ما از كسايي كه گواهينامه پايه دوم دارن و مي خوان پايه يك بگيرن با يك كاميون امتحان مي گرين و از كسايي كه ب 1 دارن مي خوان پ1 بگيرن هم با همون ماشين امتحان مي گيرن و ايين نامه هم كه مشتركه ولي كسايي كه پ1 دارن نمي تونن كاميون بالاي ده تن رو برونن ولي پايه يك ها همه جور ماشيني رو مجازند (815025) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۵:۴۱:۰۲
من در مشهد با دو آموزشگاه رانندگی(با مدیریت ) آشنا هستم و تا حالا برای چند نفر

از فامیلهایم بدون هیچ آموزشی و فقط با واریز وجه و امضاء فرمالیته و سفارش با

افسر بازنشسته گواهینامه گرفتم . و به نظرم هیچ کس به این آموزشگاهها نظارت

نمی کنه و پارتی داشته باشی تمومه. سه سوته گواهینامه گرفتی. و به تمام

جویندگان گواهینامه توصیه می کنم جهت گرفتن گواهینامه (صرفه جویی در وقت و

پول)حتما یک آشنا در آموزشگاه پیدا کنید. (815036) (moderator102)
 
ضرر کرده
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۶:۵۸:۱۵
شما که تهران هستید و بازرسی های روزانه هم ترس رو برای موسسات بوجود اورده اما اینجا عسلویه موسسه ای هست که از کارگران زجمت کش بی دلیل به نام آزمون قبل از شهر مبالغی رو دریافت میکنه و تازه هر چی هم رانندگی خوب باشه می گه هنوز شما اماده نیستید و باید در آزمون پیش از امتحان ایین نامه (که به نظر من ازمون من درآوردی می باشد) شرکت کنید هزینه هر باز آزمون با احتساب یک جلسه اموزش رانندگی به اجبار مبلغ ده هزار تومان هست (815126) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۰۲:۳۸
با سلام
واقعا تو اين. مملكت كسي به داد مردم نميرسه
اساس امتحان شهري غلط است.انگار ازمون رالي
فرمول يك است.بابا كنترل ماشين و رعايت قانون مهم است و بايد
هدف باشد. نه احراز توانايي ويراژ دادن .
گواهي نامه موتور. كه وضعش بدتر است.
راستي ببينيد وقتي طرج توقيف موتوري ها ميشه پيرها رو ميگيرن
يا جوونها رو ! (815130) (moderator102)
 
جواد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۴۲:۳۴
خدا را شکر یک سایتی هم مثل سایت الف گوشه ای از حرف دل مردم را می نویسد چون مابقی سایت ها که فقط و فقط حرف مسئولین را منعکس می کنند و جایی برای انعکاس حرف دل مردم ندارند
مطلبی که در این گزارش شما آمده است (استفاده از افسران بازنشسته نیروی انتظامی بدلیل مهارت بالای آنها در .... ) می باشد متاسفانه در بسیاری از دستگاه ها و یا وزارت خانه های دولتی تحت عناوین مختلف از بازنشستگان آن ها برای بعضی از مشاغل استفاده می کنند مثلا یکی همین نیروی انتظامی و یا دیگری مثل شرکت واحد اتوبوسرانی که بازنشسته ها را برای فروش بلیط استفاده می کند و یا وزارت امور .... که شرکت خدمات اداری و شرکت تعاونی مصرف وزارت خانه را به افراد بازنشسته آن وزارت خانه واگذار کرده است و از این گونه موارد بسیار است همه این موارد در صورتی اتفاق می افتد که نرخ بیکاری در کشور ما بسیار بالا می باشد وباتوجه به شرایط فوق به هیچ عنوان نباید از بازنشسته استفاده کاری مجدد نمود و این عدم استفاده از بازنشسته ها حتی در قانون خدمات کشوری هم آمده است ولیکن کسی قانون را رعایت نمی کند و یا برای برطرف کردن مشکل قانونی تحت عنوان شرکت های تابعه از بازنشسته ها استفاده می کنند در عوض جوانان بیکار در خیابان ها می گردند و مسئولین هم در جای دیگر می گویند که جوانان چرا ازدواج نمی کنند
آقای اولاندا که جدیدا رئیس جمهور فرانسه شده است در مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود که سن بازنشستگی را به سه سال کمتر از موعد مقرر کاهش دهد بدلیل اینکه جوانان بیکار زودتر جذب کار شوند و این درصورتی است که نرخ بیکاری در اروپا هفت می باشد و تک رقمی می باشد و در کنار آن نیز به بیکاران حقوق بیکاری می دهند ولی با همه این موارد به فکر کاهش نرخ بیکاری می باشند در ایران با این نرخ بیکاری بالا کسی هم به فکر برطرف نمودن آن نیست چون فرزند هیچ مسئولی در ایران بیکار نمی باشد تا مشکل بیکار بودن را واقعا درک نمایند مسئولین اگر مشکلات را ریشه ای حل نکنند به نتیجه نمی رسند مثلا اگر تعداد نیروی پلیس را چند برابر کنند ولیکن مشکل بیکاری را رفع ننمایند مشکل جرم و جنایت هم رفع نخواهد شد (815157) (moderator102)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۷:۵۵:۵۶
حدود شش سال پیش بود که با سلام و صلوات گواهینامه گرفتم. خدا خیر بده پدرمو که گذاشت گردنم و گرنه الان حسابم با کرام الکاتبین بود! یه مربی چاق بددهن و بی ادب و عصبانی داشتم که ماشینش براش از جونش عزیزتر بود. بله من هم مثل خیلی از دوستان راننده ی شخصیش شده بودم در حین انجام کارهای روزانه! از اول و آخر جلسه هم همیشه میزد و 4 جلسه هم اجباراً اضافی گذروندم. خدا عاقبتمونو به خیر کنه... (815170) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۸:۳۱:۲۱
جالبترین قانونی که من دیدم این بود که ورود به بزرگراهها برای تحت آموزش مجاز نیست مگر فقط یک جلسه
حال اینکه همه وارد بزرگرراه شده و اگر کسی هم بخواهد رسیدگی کند می گویند این همان جلسه است

من 8 سال پیش از آموزشگاه گواهینامه گرفتم آنموقع این مشکلات را نداشتیم و کل مبلغ را همان اول با رسید پرداخت کرده و حتی هزینه ارسال پستی گواهینامه را هم همان اول و همه را طی یک فیش پرداخت کردیم
نمی دانم شاید این چند ساله ضوابط تغییر کرده
اما در مورد خرید خانه و کارهای شخصی مربی آموزشی هم قبول دارم که در آن زمان هم دقیقا به همین صورت بود و گاهی مربی به خانه می رفت و ما جایی پارک می کردیم و بعضا یک ساعت طول می کشید
من چون قبلا مشکلی با رانندگی نداشتم (به خاطر نوبت طولانی شهرک آزمایش در تهران مجبور به رفتن به آموزشگاه شدیم)برایم خیلی مهم نبود ولی این در حق کسانی که واقعا آمده اند یاد بگیرند ظلم است (815206) (moderator102)
 
nassaj
Taiwan
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۱۹:۱۳:۱۴
من رفتم آموزشگاه رانندگی طرف آشنا درآمد آموزش نرفتم پول هم ندادم، هنگام امتحان ایین نامه سرهنگ به سفارش دوستم به من کمک کرد و در امتحان شهر هم بدون دردسر قبول شدم البته در این زمان من 28 سال داشتم و با این که از کوچکی عینک می زنم و نمره چشمم 2 است ولی در معاینه پزشکی فقط پول دادم وتاییدیه گرفتم پارتی بازی خیلی حال داد شما برای زندگی راحت برای هر چیزی در ایران باید پارتی داشته باشید اگر نداشته باشید وقت و هزینه مضاعفی باید پرداخت کنید. این مسئله در شهرستان خیلی رایج تر است. برعکس خانم من در تهران خیابان کارگر شمالی در یک آموزشگاه گواهینامه گرفت همان اتفاقاتی که برای دوستان افتاد برای او هم تکرار شد ضمن این که مربی در زمان آموزش کارهی شخصی اش را انجام می داد بچه اش را از مدرسه برمی گرداند ، خرید می کرد بانک می رفتو ... آخر سر هم چهار جلسه اضافی زد! این هم عدالت در کشور ما!!!!!!!!!!! (815244) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۰۱ ۲۲:۵۱:۱۹
آره دیگه پس عدالت چیه؟
جواب پارتی بازی خودتو خانمت با زجر کشیدن داد.تا تو باشی دیگه دنبال پارتی بازی نری!!! (850601) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۰:۵۸:۰۸
جالبه تو ولایت ما گواهی نامه 3 سوته تحویلته...
1.2.3 یعنی فقط کافیه ماشین رو روشن کنید وچیزی حدود 100 یا 150 متر رو با دنده 1.2.3 بری تمام ....
تا به حال هم بارها شکایت شده ولی چه فایده شهر پر شده از راننده بدون مهارت (815322) (moderator102)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۰۶:۴۳
من چند سال پیش برای گواهینامه موتورسیکلت در راهنمایی و رانندگی آیین نامه و شهری را قبول شدم.بعدش که خواستم برای خودرو هم ثبت نام کنم،گفتند باید دوباره آیین نامه امتحان بدی.گفتم من که همین ماه پیش قبول شدم.گفتند قانونه دیگه!برای هر کدام باید جداگانه هم پول بدی و هم امتحان آیین نامه!اینم از قوانین مترقی انتظامی!!! (815365) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۳ ۲۲:۵۰:۱۲
هرچند جناب الف انگار با بنده لج است و هیچ کدام از نظراتم را چاپ نمی کند ولی خواهش میکنم همین یکبار را چاپ کنید بنده هم با وجود این که ذاتا راننده هستم و از نوجوانی عشق ماشین بودم و دست فرمانم از 99 درصد راننده های فعلی بهتر است (مجبور شدم از خودم تعریف کنم ) حدود سه ماهی هست که درصدد گرفتن گواهینامه هستم از ده جلسه کلاس اجباری که بگذریم که مربی فقط برایم مهر و امضا میکرد و میگفت برای چی میای هم وقت منو میگیری هم خودتو الاف میکنی یعنی 20ساعت ایشان پول مفت میگرفت خلاصه با این اوصاف بنده 6 دفعه در امتحان شهر رد شدم !در صورتی که خدا را شاهد میگیرم علنا شاهد سفارش کردن مدیر آموزشگاه به افسر بودم که میگفت قبولی اینو بزن آشناست(اشاره به پسری کم سن و سال که خودشو واسه افسر لوس میکرد) نیروی انتظامی بداند عامل 100 درصد تصادفات به علت خطای انسانی همین نور چشمی های پارتی دار است که مورد امتحان واقعی جهت تشخیص صلاحیت رانندگی قرار نمیگیرند (815408) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۱:۳۰:۲۲
من رفتم برای معاینه ی چشم. نه هزار تومان آقای پزشک عمومی از من گرفت و بیمه هم قبول نکرد!! بدون معاینه!! یک مهر زد روی برگه ام. خلاص.....
معلوم است که مسئولان می دانند. چون توی استان ما هر کسی که از نیروی انتظامی بازنشسته شده یا رفته پلیس+10 زده یا آموزشگاه رانندگی. معلومه که می دانند چه سودی دارد و می روند بعد از بازنشستگی آنجا. به هیچ آدم بیکاری هم نمی دهند. فقط بازنشسته. اینهم ایجاد شغل برای جوانان!! (815526) (moderator102)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۸:۰۴:۵۵
بنده 2 هفته پیش به دفتر پلیس +10 در شهر جم ،استان بوشهر برای تمدید گواهینامه مراجعه کردم و با اینکه در تابلو دفتر مبلغ 6000 تومان برای تعویض گواهینامه درج شده بود از بنده 14500 تومان اخذ گردید و به اعتراض اینجانب نیز پاسخی روشن ندادند.
مسئولین شماره ای را جهت نظارت بر این دفاتر اعلام نکرده اند لذابه 197 هم زنگ زدم.ولی با من تماسی برای پیگیری گرفته نشد. (815596) (moderator102)
 
ايمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۸:۱۰:۰۰
اين اتفاقات براي من هم پيش آمد كرد . براي شكايت بايد مراجعه كنيد به دفتر بازرسي راهنمايي و رانندگي ، اونجا يه قسمت دارن مخصوص آموزشگاههاي رانندگي و الحق و انصافا تا حصول نتيجه رسيدگي تمام و كمال ميكنن . (815597) (moderator102)
 
دلم باهاته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۴:۲۳:۵۶
آدرس بده ما هم بریم . منم دقیقا همین مشکلو دارم الان 6 دفعس که تو اموزشگاه "قصر" دارم امتحان می دم .افسرا گیرای الکی میدن.
یادمه یه روز افسره خانم بود ، نفر جلویی من که سرایدار یه مجتمع تو خیابون اندیشه بود خیلی بد ترمز میکرد جوری که دل و رودمون تو دهنمون بود .پارکشم خراب بود .
خلاصه افسره اومد ردش کنه چشمشش به آدرس افتاد و گفت :همسایه هم که هستیم .
هنر جو هم شروع کرد به ناله که ما عائله مندیم و... پول خرید ماشین نداریم ولی چون گواهینامه رو برای وام خودرو میخوام اومدم و از این حرفا.
هیچی افسره هم گفت ببین دلم باهاته ها.قبولت می کنم ولی هر موقع تو خیابون می ری دلم باهاته. (815860) (moderator7)
 
مربی فنی آموزشگاه راهنمایی و رانندگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۰۸:۴۷:۱۰
من مهندس مکانیک و مربی فنی در آموزشگاههای راهنمایی و رانندگی هستم . شاید این مطالبی که اینجا منتشر شده درست باشد اما اینطور نیست که کار همه کسانی که در آموزشگاهها مشغول به فعالیت هستند را اینگونه زیر سوال ببرند . بنده خودم هر جلسه 2 ساعت رو تشکیل می دم و خیلی هم سر حضور هنرجو در کلاس تاکید دارم . اما روزی نیست که یکی 2 تا هنرجوی عزیز اعصاب من رو به خاطر اصرار بر نیامدن سر کلاس یا تاخیر بیش از اندازه خراب نکنند . حتما شما کسانی رو دیدید که دلسوزانه و با وجدان کاری هستند . نمی گم در آموزشگاهها تخلف نمی شه ، من خودم به شدت با هرگونه تخلف برخورد و سریعا اون رو گزارش می دم و این رو هم بگم که سریعا برخورد هم میشه . اما انتقاد دلسوزانه و سازنده یک چیزه و تخریب و غرض ورزی چیز دیگست .
کاملا مشخصه که نگارنده اصلا در رانندگی شهری ضعف داره ، دیگه نمیشه که قلم ور داشت و اینطور تیشه به ریشه زد ! تمرین بیشتر و تمرکز راهشه ! شما هرچی هم انتقاد کنی تا زمانی که یاد نگیری چطوری پشت فرمون بشینی از گواهینامه خبری نیست . اگه مسوول امتحان به شما همون بار اول گواهینامه میداد دیگه هم خوب و عالی بودن ؟؟ این سخت گیری ها واسه حفظ امنیت و سلامتی خودمونه در حین رانندگی
با تشکر (815613) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۰۱:۵۳:۵۴
جان من این کاملا مشخصه رو از کجا آوردین؟
اگه معنی کاملا مشخصه با دنده 3 حرکت کردن تو کوچه تنگ با حضور دانش آموزان دبستانی و مهد کودکی هاست، تمنا دارم این شغل را رها کنید. خطرناک است. خیلی خطرناک است. بچه ها معصوم اند. گناه دارند به خدا. خواهشاً از هنرجویانتان نخواهید، همچین چیزهائی رو. خودتون هم اگر تو کوچه های تنگ مدرسه هست، دنده تان را از 3 به 2 تقلیل دهید. نگران نشوید. کسی نمی گوید در رانندگی مهارت ندارید. اگر گفت با من. (816423) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۰:۱۴:۳۰
دارن کراوات جمع میکنند (815660) (moderator102)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۴:۰۹:۰۹
باید رویه کاری اصلاح بشه و شکی هم نیست . ولــــی چند جا از رد شدن متوالی ناراحت بودین . باید عرض کنم اگه 1000 بار هم رد بشین بهتره که جونه یه نفر رو به خاطر ناشی بودنتون بگیرین/ (815846) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۵:۱۶:۲۴
آموزشگاه ها زیر نظر موسسه راهگشا هستند برین شکایت کنین حل میشه من رفتم کارم درست شد... (815891) (moderator7)
 
شور
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۱:۰۹:۵۹
هو
چندی پیش رفتم یه آموزشگاه رانندگی. هزینه رو گفت 148 تومان. گفتم هزینه از سوی راهنمایی و رانندگی اعلام میشه و همۀ آموزشگاهها همینه ؟ گفت بله. موقع امضای برگه دیدم قسمت هزینه یه چیزی شبیه 118000 تومان بود که روش خط خورده - با خودکار! - و شده بود 148000 تومان، بالاتر رو نگاه کردم که هزینه ها رو به تفکیک نوشته بود : (فکر میکنم این بود ) 10ساعت تئوری ساعتی 1400 تومان. 20 ساعت عملی ساعتی 5200 تومان. یه جمع و تفریق کردم دیدم میشه 118 تومان. به آقاهه گفتم آقا این که میشه 118 تومان. گفت نه خانم این هزینۀ قبله که توی سیستممون مونده و الان نرخ ها تغییر کرده

گفتم بذارید من یه بررسی دوباره ای بکنم. آقاهه میگفت این خانم فکر میکنه من میخوام سرش کلاه بذارم. خانم این دور و بر کلی آموزشگاه هست برو از همه بپرس، قیمت همینه. حالا چه کار کنم، امضا میکنی یا نه. گفتم مرسی، یه پرسشی داشته باشم
بیرون که اومدم رفتم توی اینترنت و نام یه آموزشگاه دیگۀ اون حوالی رو با تلفنش در آوردم. زنگ زدم و فقط مبلغ رو پرسیدم و چند سوال الکی. واقعا همون بود
نمیدونم مبلغ اینه، یا دست به یکی کردن ِ جمعی بوده

ایمیلم رو هم برای الف میگذارم که اگه برای رسیدگی خواست بگم چه منطقه ای (816630) (moderator102)
 
HD
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۴:۴۵:۰۲
قیمت ثبت نام در آموزشگاهها 148000 تومان میباشد.5000 تومان هم برای کسانی که کتاب ندارند. (816867) (moderator22)
 
نبی اله
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۳:۳۴:۴۲
البته همهی اموزشگاهها به این شیوه عمل نمیکنند...از حق نگذریم اموزشگاهی که من بودم خیلی خوب بود (816809) (moderator22)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۶ ۰۷:۲۷:۰۱
آقا حمید شما که ایران رو با کانادا مقایسه می کنید:
بهتر است ابتدا نسبت حقوق دو کشور را مقایسه و سپس از یک برابر و دو برابر صحبت کنید. نکنه شما هم مثل بعضی ها فکر می کنید با دسته کورها طرف هستید که مقایسه های آبکی تحویل مردم می دهید؟! (817515) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۹:۵۷
یادش بخیر شهرک آزمایش بود قدیما، پوستم می کندن (819950) (moderator22)
 
ghasem
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۴:۲۷
خانم من تو آزمون عملی برای اولین بار رد شد.وقتی خواست که دوباره امتحان بده گفتن که باید توی یک جلسه کلاس عملی (راندگی)شرکت کنی و برای این جلسه 12000 تومان بدی و گرنه اجازه امتحان دادن رو نداری.ما هم مجبوریم این مبلغ رو بدیم چون هر چه تلاش کنیم فایده ای ندارن و فقط زمان رو از دست میدیم.این بی عدالتی ها فقط جامعه رو دلسرد میکنه.جامعه با بی عدالتی پابرجا نمیمونه. (820345) (moderator19)
 
لیلا
۱۳۹۱-۰۳-۲۰ ۲۱:۵۸:۴۱
خوب توبهش بگونره جلسه (825013) (moderator19)
 
زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۶:۳۳:۰۶
سلام
من اسلامشهر - تهران زندگی میکنم.
ازمون عملی شهرمو رو رد شدم. مربی و مسولین اموزشگاه بی رودروایستی میگن 30-40 هزارتومن بده قبولیت حتمیه. سر پول با همه چانه میزنندو
متاسفم که همه جا سرخود شده اند (847776) (moderator19)
 
مدیر سابق آموزشگاه رانندگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۵ ۱۴:۳۰:۰۸
با سلام خدمت دوستان عزیز و نویسنده محترم متن با توجه به سابقه 12 ساله مدیریت آموزشگاه رانندگی ضروری است نکاتی را خدمت دوستان عرض کنم تا ان شاالله رفع شبهه شود:
1- طبق دستورالعمل موسسه محترم راهگشا کلیه مدیران و کاربران رایانه آموزشگاههای رانندگی موظفند قبل از انجام ثبت نام ورودی هنرجویان کد ملی آنان را وارد سیستم صدور گواهینامه کرده و پس از اطمینان از عدم ثبت نام در آموزشگاه دیگر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تخطی کلیه هزینه های صرف شده توسط هنرجو میباید توسط مدیر آموزشگاه عودت داده شود
2- در مورد قبض هشت هزار تومانی که به حساب شرکت پژوهش و توسعه ناجی واریز میگردد این فیش میبایست توسط خود هنرجو و به نام هنرجو به یکی از شعب بانک ملی واریز و فیش در زمان تشکیل پرونده جهت اخذ کاردکس تحویل آموزشگاه گردد. در صورتیکه این عزیز این ساز و کار را طی نکرده میتواند قضیه را پیگیری نماید.
3- دوست گرامی مرقوم فرمودند که دارای کاردکس بوده که در این صورت مطابق دستورالعمل موسسه محترم راهگشا نیازی به طی دوره مجدد قبل از آزمون عملی نداشته و در صورت تخلف آموزشگاه،ایشان میتوانند پیگیری نمایند
4- در مورد اخذ مبالغ قبض از امتحان بدین شکل عمل میشود:
الف: در آزمون مقدماتی آیین نامه بار اول رایگان و دفعات مجدد مبلغ هزار تومان با ابطال قبض توسط آموزشگاه
ب: در آزمون اصلی آیین نامه بار اول رایگان و دفعات مجدد مبلغ هزار و پانصد تومان با ابطال قبض توسط آموزشگاه
ج: در آزمون اصلی شهر بار اول دوهزار و پانصد تومان و دفعات مجدد مبلغ چهارهزار و پانصد تومان با ابطال قبض توسط آموزشگاه
لازم به توضیح است دریافت مبالغ فوق طی دستورالعملهای صادره، برابر قبض ابطالی بوده و با توجه به اینکه هر آموزشگاه در پایان ماه موظف به ارائه آمار عملکرد خود میباشد امکان هیچ گونه سوءاستفاده ای وجود ندارد.
5- در متن فوق به ارتباط مستقیم مالی آموزشگاه با کارشناسان آزمایشات اشاره شده که بر اثر عدم اطلاع نویسنده بوده و کذب محض میباشد. لازم به توضیح است حقوق کارشناسان آزمایشات توسط موسسه راهگشا پرداخت و آموزشگاهها هیچ گونه پرداختی به افسران آزمون ندارند. ضمنا خودروهایی که در آزمونها مورد استفاده قرار میگیرد متعلق به آموزشگاهها میباشد.
6- در پایان لازم میدانم جهت اطلاع دوست نویسنده و سایر دوستان شماره تلفن موسسه راهگشا را جهت هرگونه شکایت و پیگیری درج نمایم
44223443 موسسه راهگشا(جناب تیمسار شهرزاد و یا جناب سرهنگ مهدوی)
و نشانی اینترنتی موسسه راهگشا:btnrahgosha.ir
امید که این نوشتار گوشه ای از سوء تفاهمات را حل کرده باشد (954482) (moderator22)
 
جعفری
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۱۲:۵۵:۱۳
سپاس فراوان از بذل توجه و راهنمایی شما. من برای مشکلی ک پیش اومده بود با موسسه راهگشا تماس گرفتم و خیلی سریع پاسخ مناسب گرفتم (2677290) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۳:۰۱:۲۳
چه چیز نیروی انتظامی درسته که این یه کارش درست باشه؟ (1070640) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۰۳:۱۱
من مربی اموزشگاه هستم با پولی که به مربی میدن همین هم زیاده. (1215114) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۰۵:۳۷
من سرمربی هستم و تست میگیرم ولی 99% قانونی بلد نیستن رانندگی کنند.رانندگی قانون داره اصول داره. (1215120) (alef-15)
 
یک هنرجو
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۷:۰۵:۱۲
مربیها اصولی یادبدهند هنرجوهها یاد می گیرند (2897516) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۲۱:۰۷:۳۳
راهنمایی به مربی توهین میکنه رهگشا و مدیر اموزشگاه همینطور مربی بیمه نیست حقوق نمیدن به مربی معلومه خوب کار نمیکنه (1215123) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۲:۵۳:۳۳
با سلام خدمت دوست عزیزی کخ تمام درد دلهای من و نوشته بودی این اوضاعی که تعریف کرده حتی فاجعه ترش در آموزشگاه رانندگی من به نام البرز در سیدخندان تهران همه روزی اتفاق میفته و هیچ گونه رسیدگی نمیشه.....هیچ نظارتی نیست
من خودم شخصا نزدیک 7ماه است گرفتار این گواهینامه ی لعنتیم 9 بار امتحان دادم ردم کردن جدای از هزینه ای که بر بار از من گرفته میشه.....برای دوباره امتحان دادن
تورو به خدا اگه کسی شماره ای جایی رو میشناسه که آدم بره گزارش دزدی های این آموزشگاهها اللخصوص آموزشگاه البرز رو اونجا بده فوری به من بدین :( (1573467) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۵:۱۸
سلام با 197 تماس بگير . يا راهنمايي و رانندگي قسمت امور آموزشگاه ها (2215478) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۶:۱۹:۲۵
سلام من برای امتحان تو شهری به مشکل خوردم چون فرمون پراید افسر هیدرولیک نیست ولی طبق قانون باید هیدرولیک باشه به کجا باید مراجعه کنم (1785284) (alef-13)
 
sarina
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۱۴:۲۶:۲۴
باید آموزشگاه ماشین هیدرولیک بیاره ، تقصیر افسر آزمون گیرنده نیست
افسر که میاد ماشینشو پارک میکنه با ماشین اموزشگاه امتحان میگیره
برای ما هم همینجوری بود (2763866) (alef-13)
 
کاوه حدادی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۱:۰۴:۵۶
سلام به همه ی مهربونای گلم،
عزیزان، بنده خودم مربی تعلیم رانندگی هستم و چند تا از نظریات ارسالی رو خوندم،روند چرخه ی صدور گواهینامه در کشور عزیز ما همونطور که یه سری از دوستان گفتن در طول مدت زمان میسر میباشد که البته با در نظر گرفتن آندسته از دوستانی که کمترین آشنایی با رانندگی ندارن مطلوب بنظر میرسد که باعث تجربه اندوزی بوده و در کل به نفع رانندگی میباشد اما آن قسمت از درد دل دوستان قابل تامل و غم انگیزه که در حد 5درصد از مدیران آموزشگاهها به نحوه ی آموزش توسط مربی اهمیت میدن و بقیه برعکس بهتر هم میدونن که هرچقدر آموزش ضعیف باشه بهتره! چرا؟! چون به نفع آموزشگاهه که دراین پروسه پول بیشتری برداشت کنه،آیا تا حالا شنیدین بگن به مربی خوب جایزه دادن؟ آیا تا حالا شنیدین که با مربی با انصاف و باوجدان چطوری رفتار میشه ؟ نه نشنیدین ؟ ماهم درد دلمون زیاده ولی کو گوش شنوا؟! هرچقدر تلاشمون زیاد میشه متضرر میشیم چون همیشه دستان طمعکاری هست که بایکوتمون کنه، بخدا مربی کاره ای نیس ، هرچی هست بین همین مدیران با کارمندان برنامه نویسشون هست ، بخاطر چندهزارتومان اضافه چه بلایی که سرما نمیارن، باورمون کنید، ولی شمارو به خدای واحد قسمتون میدم اگه دیدین یه مربی ضعیفه ( مربی ضعیف نداریم مگر اینکه بی وجدان و بی انصاف باشه ) به همه ی هنرجویان هم خوبترین و هم بدترینو معرفی کنین تا در طول زمان هرکی مزد خودشو برداره و مطمئن باشین در کل به نفع هنرجو و جامعه رانندگیمون هست، باور کنین عینه واقعیته ، از خداوند سبحان و واحد بهترین روزارو براتون آرزومندم، موفق و پیروز باشین . (1803561) (alef-13)
 
کاوه حدادی
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۷:۵۹
سلام به همه ی دوستان باصفا؛
گلای مهربونم ، کاوه حدادی هستم ، متاسفانه به دلایلی که نمیدونم چی هستش، جیمیلم باز نمیشه ،اگه سوال فنی آموزشی دارین میتونین توسط همین صفحه ی باصفا مطرح کنین،سرفرصت اگه مشکل حل نشد یه جیمیله دیگه باز میکنم و آدرسشو خواهم داد، از همه مخصوصا سایت الف سپاسگزارم که فرصت داد تا باشما دوستان همکلام بشم،موفق و پیروزو پاینده ایران و ایرانی. (1811317) (alef-13)
 
مربی
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۳:۰۶:۲۵
سلام به همگی
عزیزان گلم خوبین ؟
ناراحتین ؟ حق دارین ناراحت باشین! چرا که راه دراز و کار بزرگی پیش رو دارین.
اما آیا میدونین انجام کار بزرگ به همت قوی و تلاش بزرگ نیاز داره ؟ من اکثر نظرات ارسالی رو خوندم ، از کارای غیرعادی که برا بعضی دوستان اتفاق افتاده متاسف شدم ، ولی ایا برا همه این اتفاقات افتاده یا کسایی هم هستن که فقط با 10 یا 13 جلسه و در بار اول امتحان از این مسیر و پروژه ی سخت راحت گذر کردن، چرا همه ی تقصیرارو گردن دیگران بندازیم ، ببینین مهربونای گلم من خودمم مربی هستم و خدارو شاهد میگیرم با 5 سال سابقه و درصد قبولی بالا تا حالا فکرشو نکردم که در حین کلاس اتلاف وقت داشته باشم ولی با این همه خوب میدونم نمیشه 2 ساعتو کامل کلاس برگزار کرد چرا که گاها نیاز به توضیح و تنفس چند دقیقه ای برا هنرجوی عزیز لازم و ضروری به نظر میرسه ، از دوستان گلم ، هنرجویان مهربون میخام همه ی مربی هارو به یه چشم نیگا نکنن ، و اشتباهات مربیایه دیگه ، طمع ورزیه بعضی مدیرارو به پای همه ی مربیا ننویسن، فقط عاجزانه از شما سرورای عزیز تقاضا دارم اگه واقعا میخواین ازین بحران کمکاری بعضی مربیان و مدیران به راحتی، خودتون و نسلهای بعدی گذر کنن فقط از هنرجویان قدیمی و فارغ التحصیل و دارنده گواهینامه نام، مربیه خوبو بپرسین و اصرار کنین تا با ایشون آموزش ببینین اگرچه برا رسیدن نوبتتون چندماهی هم طول بکشه، چرا که با این کار اولا تکلیف مربیه کمکار و بی مسولیت مشخص میشه،ثانیا مربیه وظیفه شناس و خوب ،به نوعی تشویق میشه و سعی میکنه کارشو به بهترین شکل ممکن ادامه بده و ثانیا گوشی دست مدیر میاد که با کسی طرف هست که همه ی جوانبو زیرنظر داره و در صورت ایراد اعتراض خواهد داشت. البته یادتون نره اسم مربی خوبو فقط از هنرجویایه قدیمی بپرسین نه کس دیگه،من اگه فرصت باشه هر روز به سایت خوب و باوجدان الف سرمیزنم اگه سوال آموزشی داشتین درخدمتم یا با ایمیلم تماس داشته باشین :ka.ha1370@gmail.com خوشحال میشم براتون خدمتی کرده باشم ،از همه ی زحمتکشایه سایت الف بینهایت سپاسگزارم که هدفشون خدمت صادقانه هست، مخلص و دوست صمیمیه شما کـــــاوه حــدادی . موفق و پیروز باشین . (1803952) (alef-6)
 
داوود
۱۳۹۲-۰۹-۱۸ ۱۲:۰۰:۲۵
اخه من موندم این ایین نامه چیه خدایی کی و تو مملکت دیدید رعایت کنه موتوری که کلا یه طرفه رفتن خوراکشه پولدار جماعت که تو طرح ترافیک و ذوج و فرد میره جریمش رو میده حق تقدم و و خیلی چیزهای دیگه رو هیچ کس رعایت نمیکنه هر کی کلش داغ تر بود اون حق تقدم داره (1830839) (alef-13)
 
شادی
۱۳۹۲-۱۰-۱۲ ۱۴:۲۱:۳۰
سلام. با خوندن نظرات شما بازم داغ دلم تازه شد. حرفاتون عین واقعیته. من 5 بار آزمون شهری دادم. یک بارش قبول صد در صد بودم. ولی افسر نامرد به راحتی نفس کشیدن منو رد کرد. منم از اسفد 91 تا الان یعنی دی 92 از ترس و لرز و اضطراب و حس تنفر دیگه طرف آزمون و امتحان و حتی آموزشگاه رانندگی نرفتم و به خاط این موضوع اعتماد به نفسم خیلی اومده پایین و وقتی رانندگی دیگران رو می‌بینم، احساس کمبود بهم دست می‌ده و همش فکر می‌کنم خیلی از اونا کمترم. با اینکه فوق لیسانس دارم و شاغلم و خیلی هم مزیت‌های دیگه دارم. متأسفانه هر روز هم موقع سرکار رفتن و اول صبح آموزشگاه رانندگی رو می‌بینم و یه انرژی منفی ازش دریافت می‌کنم. ولی اصلاً رغبتی ندارم که در جهت اخذ گواهینامه اقدامی انجام بدم و موندم که چکار کنم. در جمع دوستان و فامیل هم وقتی اسم رانندگی و گواهینامه می‌یاد اعتماد به نفسم کم می‌شه و کم می‌یارم و هیچ حرفی واسه گفتن ندارم جز نامردی افسر.... خواهش می‌کنم کمکم کنید. با این نطر و دیدگاهی که نسبت به امتحان پیدا کردم، باید چکار کنم؟ ضمن اینکه هنوز به رانندگی علاقه دارم و نیاز شدید هم بهش دارم. اینم بگم که آدم مثبت‌نگری هستم و سر مسائل به زودی کم نمی‌یارم اما سر این قضیه.....
چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (1882092) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۹:۵۰:۳۰
دوست من با خوندن مطالب دوستان باید متوجه شده باشی که همه این مشکل رو تو اموزشگاه ها دارن.اما باز هم با شجاعت سر هدف شون دارن با یه عده از خدا بی خبر می جنگن.شما هم برید و به این از خدا بی خبر ها ثابت کنید که شما با کمک خدا از اونها قوی تری و انها نمی تونن با کار هاشون شمارو شکست بدن.توکلت به خدا باشه .انشا الله موفق میشی. (3062559) (alef-11)
 
بانو
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۱۲:۲۸:۰۱
منم در حال گرفتن گواهینامه هستم
مربی من خداییش برام از حون مایه میذاره
ولی جالبه که روز اول مدیر آموزشگاه اومد گفت مربی باید دو ساعت آموزش بده اگه از این کمتر شد باید خودتون بهش بگید!
بعد که دقت کردم دیدم همه مربی ها بدون استثنا هیج کدوم بیش از یک ساعت و نیم آموزش نمیدن،
مدیر آموزشگاه هم کاملا"شاهد این قضیه بود ولی عینهو کبک سرشو کرده بود زیر برف که ماها رو بندازه به جون مربی!شایدم هماهنگ شده بودن از قبل!

این رفیقمون که گفت اونحاها 20 ذرصد قبول میشن کجاست؟بگه ما هم بریم همونحا اخه اینخا داریم روزایی که همه ی 50 کارآموز رد میشن؛آخرالزمان شده بخدا! (1943502) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۱-۱۹ ۱۳:۵۷:۵۶
چرا با وجود این همه بیکار فارغ التحصیل در مبارکه اصفهان امتیازات اموزش رانندگی فقط به باز نشسته گان داده می شود کسانی که اعتیاد و بی تعهدی انها و برخی افراد خانواده انها برای همه مشخص است چرا اهل منقل برای گرفتن این امتیازات راهتتر عمل می کنند ... کسانی که باز نشسته هم هستند ... (1962442) (alef-13)
 
غلط کردم گواهینامه نخواستم
۱۳۹۲-۱۲-۲۱ ۱۶:۰۷:۲۸
آموزشگاه رانندگی اکباتان یا همآن سرگردنه دزدان اکباتان واقع در شهرک اکباتان شامل کادری بی ادب و بددهان که بیشتر شبیه چاقوکش ها و روسپی ها میمانند تا مسئولین آموزشگاه رانندگی واقع باعث تاسف اهالی این شهرک شده با مدیریت ابراهیمی نامی که جداً برخورد زشت و کثیفی با مراجعان دارد و....
خدایا مملکت ما به کجا رفته
به کی باید رفت و شکایت کرد،تا جایی که جاااااا داشته باشه مردم بدبخت رو سر کیسه میکنند و فقط میشد رقت شکایت کرد و منتظر بود تا این موسسه دزد و فاقد صلاحیت جمع بشه آموزشگاه آموزش رانندگی اکباتان!!!!!!!!
شرم بر شما باد (2020930) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۲-۲۱ ۱۶:۱۴:۵۴
ناجا دقیقا بخشی به اسم نظارت داره آیااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟!!! (2020942) (alef-13)
 
ایرج پیروت
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۱۸:۵۴:۳۹
بابا گواهینامه هایی که قبول شدیو رو واسمون صادر کنید و بفرستید بقیش فدای سرتون شورش رو در اوردن با این گواهینامه صادر کردن (2077780) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۳:۱۸
سلام
من در یکی از این موسسات آموزش رانندگی ثبت نام کردم،جالبه موقع ثبت نام شرایطشون مثل آموزشگاه های دیگه بود یعنی همون 5 جلسه تئوری و 10 جلسه شهری ولی بعد از تموم شدن 10 جلسه عملی مسئول آموزشگاه بدون اینکه بپرسه اصلا تو آزمون مقدماتی شهری که مربی می گیره قبول شدی یا نه (نظر مربی این بود که من وضعیتم خوبه)گفت هزینه 6 جلسه اضافی رو هم باید بدی و وقتی من اعتراض کردم با ناراحتی و صدای بلند گفت مگه مربیت اینها رو بهت نگفته تا اینکه لازم نباشه من با یه جوون 18 ساله بخوام بحث کنم! و توی شلوغی مربی ها و هنرجو ها آنقدر دادوبیداد کرد که حرف های من تقریبا شنیده نمی شد. واقعا چرا موقع ثبت نام برخوردشون خیلی خوبه و الان این طوری، اگر همه باید بعد از 10 جلسه حداقل 6 جلسه ثابت داشته باشند چرا همون اول هزینه 16 جلسه رو نمی گیرند و اصلا چرا همون موقع در این مورد حرفی نمی زنند.احساس کردم باید خیلی پشتشون گرم باشه که اینقدر می تونند غیر منطقی حرف بزنند (2112365) (alef-13)
 
گوگوش
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۴۹:۴۴
سلام به همگی
شما فعلا برای امتحان دادن جادارید من چی بگم که کارمندم وحتی اجازه مرخصی گرفتن ربع ساعته سبب بحث وجدل با کارفرماست چه برسه به امتحان که صبح ازساعت 7/30 می روی تا سه ساعت بعد نوبتت بشه اولم پارک دوبل مهمه که اگرخوب انجام بدهی هزاربهانه دیگه مثل اینکه حین پارک راهنماخاموش شده پیدامی کنند برای اینکه مردودبشی بعدهم بفرمایید پایین درسته پارک دوبلت خوب بوده ولی من کاری به دوبلت ندارم راهنماخاموش شده ،به دنده نگاه کردی و... بهانه ی الکی آخرسرم بحث و حرف زدن 6ماه محرومیت داره .... ودرحدود دوسالی که کاردکس مهلت داره فقط هزینه کلاسها وراهنمایی ورانندگی وآموزشگاه زیادمیشه بدون هیچ فایده برای هنرجو آخرسرم مثل آدم های طلبکاربعد ازاین همه ردشدن هنوزیادنگرفتی نباید راهنماخاموش نشه یکی نیست بگه اگه هنرجومهارت کافی داشت که کلاس نمی آمد آقای نابغه فکرکنم کلا افسرهایی که امتحان می گیرند هرکدام ازاذیت کردن هنرجو لذت می برند مخصوصا اگه خانم باشه .ومتاسفانه هیچ نظارتی وجود نداره که مشخص کنه طرف بعد از 8بارردشدن تمام فوت وفن رانندگی بلده دلیل این همه اذیت کردن واقعا مشخص نیست البته به نظرمن پول حرف اصلی ومی زند وهمه اش دعواسرپول هست وگرنه ازاین همه هنرجو برای امتحان فقط 10نفر قبولی هرچی هست دستها یکی است وکاسه ای زیرنیم کاسه است ......خدابه همگی صبرعنایت کنه امتحان کنکورم این همه زجرنکشیدیم وماروازدست افسرها نجات بده. (2116748) (alef-13)
 
گوگوش
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۸:۱۲:۱۶
باسلام خدمت مربی عزیز
منم طبق نظرشماهمین کارکردم بعداز4ماه با مربی که گفتند ازهمه بهتره گرفتم ولی جنابعالی حین رانندگی وآموزش به من ازخرید سبزی برای خانه گرفته تابردن دخترش به آموزشگاه زبان و آوردن پسرش به منزل ،خرید دارو برای همسر ،خرید لوازم یدکی خودرو و... کاردیگه دریغ نمی کرد مدام افسوس می خوردم چرا بااین آقابرداشتم ازحدمفید رانندگی که دوساعت بود حدود 45 دقیقه شاید آموزش می داد که به خاطر کارمند بودم مدام باید حرص می خوردم من با این مقدارکم آموزش چی یادبگیرم مدامم غرمی زد چراماشین خاموش شد پاهات بلدند حرکت کنند وکلابگم اعتمادبه نفسمو گرفتم که واقعا افسوس آن 4ماه هدررفته را خوردم روزامتحان آموزشگاهم ازاسترس شدید ماشین خاموش شد ومردود تکمیلی بامربی قبلی نگرفتم چون ازش متنفرشدم گفتم باخانم بگیرم آنم خیلی تفحص کردم که خوب باشه که دیدم ایشونم ازرفتن به منزل وخوردن صبحانه وبردن دخترجانشان به ترمینال دریغ نکردند ومدام می گفتند شمابلدی وپاشون روی کلاچ بازم ردشدم بایه خانم دیگه برداشتم این دفعه خودم انتخاب نکردم وسپردم کلاس گرفتند درحین رانندگی ماشین خاموش شد چنان دادس سرمن زد که چراماشین خاموش شده خانم حواست جمع کن اولین باربه دل نگرفته ولی موقعی که می خواستم ترمزکنم ماشین یکم شتاب برداشت که بامن بحث کرد بنده هم عصبانی شده گفتم خانم محترم اگه بنده رانندگی بلدبودم دلیلی نمی دیدم کلاس بیام ضمنا بنده پول دادم وظیفه شماست آموزش بدهید نه پرخاشگری کنید که اشان متوجه شد وعذرخواهی کرد بنده آموزشگاه قبول شدم ولی به خاطرچنین برخوردهایی تصمیم گرفتم دیگه امتحان ندهم وادامه ندادم البته مشکل رئیسم بود که مرخصی نمی داد. بعدسه ماه ایین نامه دادم ونوبت افسر روزامتحان استرس شدیدداشتم دنده سه گفت پارک کن بنده هم مبتدی تاحالامربی به من نگفته بود بادنده سه ممنوعه پارک کردم افسرم چنان فریادی زد سرم گفت پیاده شو منم بدون اینکه دنده خلاص ترمزدستی بکشم پیاده شدم وماشینم خاموش شد وقید هرچی رانندگی بودوزدم بعد ازگذشت یکسال بااصرارخانواده دوباره رفتم وهمان ده جلسه که قبل گرفته بودم آزادبرداشتم وهزینه ام چندین برابرشد ومدام برسرپارک دوبل ردشدم آنم به خاطروجودیکم فاصله باماشین تا امروز که پارکم عالی بود برای بارهشتم امتحان دادن که حتی خودم متعجب شدم موقع دنده سه دنده جانرفت مجبورشدم دنده نگاه کنم افسرهمینو ملاک قرارداد وگفت من هیچ کاری به پارک دوبلت ندارم که خوب شده نگاه دنده کردی اخه دیگه بهانه ندارند برای پرکردن جیب هاشون حتی کسیم که ماهرهست بعضی مواقع به دنده نگاه می کنه که علت جانرفتنش چیه من که مبتدیم البته ناگفته نماند خدایی هم هست گیرم که خلق رابه فریب خویش فریفتی بادست انتقام طبیعت چه می کنی وجلسه های اخرم که بامربی گرفتم برای تکمیلی مدام باگوشیش مشغول بود منم گفت پارک کن چنان باشتاب ترمزگرفتم که به سمت جلو پرت شد گفت عمدا کردید گفتم به خاطراینکه مدام باگوشیتان مشغولید گفت شماهمه چیزوبلدید من چی بهتان یاد بدهم افسرا عمدا بهانه می گیرند ومنم دیگه حتی کلاس آزاد برنداشتم چون فایده نداره وقت اتلاف وقته وبه همه پیشنهاد کردم اصلا برای گواهینامه نروند .......... (2116786) (alef-13)
 
گوگوش
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۸:۱۷:۴۴
باسلام خدمت آقای سرمربی درسته رانندگی راه داره اصول داره ماهم بی اصول نیستیم ولی نه درحدخالی کردن جیب متقاضی به بهانه های مختلف ایاواقعا با این همه هزینه ای که ازهنرجویان گرفته میشه تسهیلاتی هم به انها داده میشه فکرکنم نه این کلاسها فقط زمینه سازپرکردن جیب یه تعداد ادمه همین وبس (2116800) (alef-13)
 
فرزاد
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۹:۰۸
مشگل ماها اینه که مطلب رو میخونیم ولی درک نمیکنیم درمورد چی حرف زده میشه
این بنده خدا حلا یا خانم یا آقا درمورد نظام بد آموزشگاه حرف میزنه اما تعدادی به یه مشکل دیکه میپردازن راست میکه من خودم 9 ساله ماشین دارم ولی گواهینامه ندارم چند دفعه رفتم امتحان دادم رد شدم هر دفعه با 5 غلت حتی درخواست دادم که ایرادهامو بهم بگن نمی کفتن درصورتی که من ورودی شرکتو که قبول شدم همش لاتین بود وخیلی سخت اما امتحان به ای سادگیو قبول نمی شم دلیلشو یکی بهم بگه (2146711) (alef-13)
 
گوگوش
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۱:۳۴:۴۲
الان چندین باربرای امتحان رفتم ولی هرباریه بهانه اوردند اول می گویند پارک دوبل ولی وقتی درست انجام شد بهانه می کنند می گویند موقع پارک دوبل درحین دست رودست راهنما خاموش شد برامن مهم نیست پارک دوبلت عالی شده نباید خاموش می شد یا اینکه سربریدگی گیجت می کنند وقتی می خواهی دنده یک کنی خودشان دست می آورند می گویند باید زودتراقدام می کردی درکل یک بهانه برای ردکردنت دارند اینطور که قید امتحان می زنی اخه قبول کردن افسراهم سلیقه ای شده بستگی داره طرف کی باشه اینطور که چاره ای نداری بدون گواهینامه رانندگی کنی دیگه نمیشه کاری کرد نه وقتشو داری نه پولشو که مدام بریزی به حساب اموزشگاه وراهنمایی ورانندگی درکل همه اش به نفع آموزشگاه وراهنمایی رانندگی تمام میشه وهنراموز بیچاره باتوهیناتی که افسرمی کنه ودادمی زند دیگه بی خیال مدرک میشه نتیجه اش رانندگی بدون گواهینامه هست ولی درکل لذتم داره... (2163454) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۸:۵۱
رانندگيت خرب نيس تقصير كسي نيست،من ايين نامه و داخل شهر رو يكبار فقط امتحان دادم،حكايت رقاصه هست كه بلد نيس برقصه ميگه زمين كجه!! والااا (2195994) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۲۰:۴۷:۱۰
آموزشگاه رفیع در تهران خیابان انقلاب در این نوع کلاهبرداری زبانزد است.بسیار ضعیف با مربیانی بسیار ضعیف تر.7 یا 8 بار امتحان باید بدید اونم تو یه جای تنگو به در نخور با یه ماشین اسقاطی. (2202111) (alef-13)
 
منتقد
۱۳۹۳-۰۳-۲۵ ۲۲:۰۸:۵۱
سلام هرکه خوش نمیاد از کار الف .....آخه آقایون نیروی انتظامی نباید جناب سردار ویا هر رییس دیگه یه سایت داشته باشه ویه صفحه بدون آدرس ومشخصات بتونن حرف دلشونو بزنن آقایون تو مراکز شما گل وبلبل نیست بی عدالتی ظلم کلاه بردای چاپییدن موج میزنه آخه یه نفر که رد میشه با یه جلسه قبول میشه قانون 30درصد شما همه رو داره دیونه واز مملکت بیزار میکنه هر بار از تمام شرکت کننده ها فقط 30 درصد بای قبول شوند سقف وازاین کمتر چه بهتر اخبار درز کرده از آموزشگاه پیرا که اگه 20 بار هم رد بشن نوش جانشون چادریا یا اونیی که حجاب محکم دارن که اصن سقف نداره افسرای باز نشسته عقدهای که وحدت رویه در امتحان ندارند بیچاره هنر جو یه هفته با یه نفر تند میره البته بادنده 2دور موتور 40
جناب افسر مرد یا زن .چرا تند میری ؟! هفته دیگه همین شرایط چرا کند میری ؟،! بلد نیستی ؟! آخه کجای دنیا استرس امتحان فاکتور ردیه؟! تازه این اگه معضله کی باید درست کنه هنر جو که تو شهر رانندگی میکنه با مربی با خانواده استرس نداره روز امتحان با برخوردای ممتحن دچار استرس میشه تازه همه کارشو هم خوب انجام میده چرا باید بگن استرس داری رد یا سنت بالاست رد خلاصه امتحان شوندگان در شرایط مساوی نیستند ؟ اگه هنر جو پیره واومده گواهی بگیره بدای بهشت زهرا گفته یکی از افسرا به خانمی مسن 55ساله پس چرا خودشون که تو دو رژیم کار کرده وحالا باز مشغول به کارند ؟ تازه اگه هنر جو پیره پس حرمت داره چرا توهین جلوی جمع؟ اینا رو کی جواب میده سردار مومنی یا.....تازه یک از هزاران است سفا رشیاواز ما بهتران آب ورنگیا واینا بماند؟! مخلص کلام تو پروسه رانندگی اگه خدا کمک نکنه آدم همه چیشو از دست میده ؟ هنر جویی که با شروع امتحان بسم االله میگیره جناب افسر با مسخره میگه چیه جن دیدی؟ چی برا آدم میمونه؟ جناب مومنی احمدی مقدم اینا وهزران اینای دیگه جای تامل و.... نداره ؟،! سخت گیری هم حدی داره برای یه پسر دانشجوی شریف 17 بار ردی وشکست اونم غیر متعارف باز شکست پل پیروزی یا تربیت یه سر خورده لجباز و... رودر روی نظام از من گفتن وخواهش از سایت که سانسو ر نفرمایید بزارید یه چیزمون به اونوریا بره که هی مرگ ب اشون میفرستیم بفرمایید فقط همین روندو تو اون کشورا ببینید وبعد ادعا ی .... کنید البته جانم فدای ایران ودین (2204615) (alef-13)
 
نرگس
۱۳۹۳-۰۴-۱۶ ۱۶:۵۷:۵۶
باسلام اموزشگاه مهدیس درفردیس موقع امتحان کلاج ماشین روبالا میبرند تا هنرجویان رد شوندچندوقت یک بارماشینی از خوداموزشگاه میاورند کسی شک نکنه تا قبول شوند چون هنرجودراموزشگاه عادت به کلاج پایین دارد بی برگرد رد میشودنمیدانم ایا استاندارد است یانه ؟ (2242770) (alef-13)
 
الهام
۱۳۹۳-۰۴-۲۵ ۲۰:۱۴:۱۰
عالی بود. دقیقا درد دل من بود! خوندمش کلی سبک شدم (2258977) (alef-13)
 
مژده
۱۳۹۳-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۵:۳۰
خیلی خوب بود. واقعا این مشکل همۀ کسائیکه الان میخوان گواهینامه بگیرن. تا 15 بار امتحان ندی و حدود 1 میلیون ازت نگیرن قبولت نمیکنن... هیچکس پاسخگو نیست و هیچکس هم رسیدگی نمیکنه (2317451) (alef-13)
 
ازاد
۱۳۹۳-۰۵-۲۷ ۱۱:۰۳:۱۴
سلام دوستان گرامی رانندگی دراین دوره که ازهر10خونه 9تاش حداقل یه ماشین داره و مثل قدیم نیست که ازهر10 خونه یکیش ماشین داشت بانظر دوستانی که میگن پولشون ووقتشون تو پروسه امتحان وازمون مجددو...و... حروم کردن تاحدودی موافقم .ولی عزیزان رانندگی امروزه یک هنر تنها نیست یک علمه یک تفریح کامل وبالذته ویک منبع درامد براچندصدهزاز نفردرکشوره که با گواهینامه ومهارت رانندگی نون خانوادشون درمیارن والبته همین گواهینامه ها وهمین راننده ها همین جاده ها همین خودروهای وطنی قاتل جون یه عده انسان بیگناه هم میشه پس فرایندگواهینامه گرفتن وومربی انتخاب کردن واموزشگاه انتخاب کردن وجدی بگیرین چطوریه جوراب که میخرین کلی خوب وبدش میکنین پس درانتخاب مربی تعلیم دهنده دقت کنین حتی اگه 2ماه تونوبت موندین مگه اینکه خودتون زمینه رانندگی داشته باشین که اونوقت هرمربی بتون تعلیم بده فرق چندانی نمیکنه قضیه امتحان درایران چیزدیگه ای چه درگذشته که باپیکان بود چه حالا که باپرایده ازمون عملی شهرفاقداستاندارده منتها اگه کسی 20جلسه هم بایه ماشین تعلیم ببینه حتی (شوماخر) هم بش اموزش بده وقتی قراره ازمون بده بایه ماشین دیگه که 4تا سرنشین داره افسرجفتشه نه مربی فقط هم 2یا3 دقه نهایت وقتشه 20 نفرهم چشم دوختن بهش که ببینه چه میکنه پس این قبولی ارزش چندانی نداره چون فقط 2دقه امتحان داده درسته که همه کم کم راننده شدن منتها اتخاب مربی خوب صبر وبردباری هزینه دراموزشگاهها و...و...ارزش داره به گواهینامه داری که جرات نداره باماشینش توجای شلوغ بره یا میترسه ازیه شهربره شهردیگه که البته ترس عاقلانه ای ولی جان انسان لوازم یدکی نیست که ازدوباره بخریش وتعویضش کنی.باعلم وتجربه دررانندگی دانستن قوانین ایین نامه وصبروحوصله وگذشت شما ازرانندگی لذت خواهیدبرد.چون شرایط کنونی انی نیست که شماانتظارش راداریدشما بایدخودتان انتخاب عاقلانه کنید............... (2320209) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۶:۱۸:۰۹
سلام من تازه پایه یک گرفتم بعد ی هفته خواستم واسه ویژه اقدام کنم دوباره کلاس ایین نامه کلا امروز گواهینامه بگیری اگه فرداش بری ی گواهینامه دیگه بخوای دوباره کلاس ایین نامه .......کیسه دوختن برا ملت (2353417) (alef-10)
 
محمد رضا
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۰۹:۴۵:۳۸
سلام. من هم موافقم. از مسئولان ناجا می خواهم فرزندشان یا خودشان سری به آموزشگاه ا سیه بزنند...

کیفیت پایین، هماهنگی مربیان با هم و با افسر، عدم برگزاری کلاسهای تئوری بطور کامل و غیبت معلمان و تعریف خاطرات، عصبی بودن مربیان و فحاشی و تندخویی و ...

ممنونم (2356357) (alef-3)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۷:۰۰
سلام درک میکنم خیلی سخته هردفعه امتحان شهروبدی و قبول نشی.من چهار دفعه رد شدم واقعا ناراحتم اگر نکته ای میدونین که کمک میکنه به قبولی لطفا بگین امیدوارم همه ی هنرجو ها قبول شن. (2357324) (alef-3)
 
شاپرک
۱۳۹۳-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۸:۳۵
سلام
من اواسط مرداد 93 برای ثبت نام رفتم گفتا علی الحساب 258000 تومن.بعد که تئوری تموم شد گفتا 78500 اضافه باید بدین......
برای امتحان شهر دفعه اول 4500 و درصورت تکرار8000 تومن باید داد....
با یکی از دوستام حرف زدم برای اون از این خبرا نبود!!!!
اینا واقعا اتحادیه دارن؟؟؟؟؟؟؟؟ (2363884) (alef-13)
 
دل سوز
۱۳۹۳-۰۶-۱۹ ۱۴:۳۸:۵۴
با تمام سختگیری در امتحان آیین نامه و شهر که از قدیم وجود داشته است ، متآسفانه در خیابانها و جاده ها بد ترین و خطرناکترین نوع رانندگی را به رخ جهانیان می کشیم و افتخار می کنیم که ملتی با فرهنگ و تمدن 2500 ساله هستیم ، در واقع بی انضباطی و بی اعتنایی ما ققط مربوط به رانندگی نمی باشد که افسری بخواهد در امتحان سخت بگیرد یا آسان ، این فقط یک مسئله فرهنگی است که یک روزی باید در جامعه اصلاح شود ، خود افسران چه شاغل و چه باز نشسته بهتر از ما می دانند که در جاده ها راننده ها با مشاهده پلیس راه ، مسافران را راهنمایی به بستن کمر بند ایمنی می کنند و زمانی که از محل پلیس دور شدند راننده می گوید کمر بندها را باز کنید از پلیس گذشتیم ، خود افسران بهتر می دانند که در جاده ها ماشینها با چراغی که روشن خاموش می کنند در واقع به هم اشاره می دهند که به محل پلیس نزدیک می شوید و سرعت را کم کنید و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و . (2368332) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۶-۲۲ ۱۷:۳۵:۰۴
با عرض سلام اینجانب در تیرماه سال 91 جهت اخذ گواهینامه به یکی از اموزشگاه های شهرمان مراجعه کردم وثبت نام کرده و تمام مراحل را طی کردم کارتکس برای من صادر شد و من در ایین نامه اصلی همان بار اول قبول شدم اما امتحان عملی شهر را که توسط افسر گرفته می شود حدود 3 بار رد شدم از تاریخ 6 شهریور 91 که بار سوم بود شهر را رد میشدم دیگر به اموزشگاه مراجعه نکردم و الان حدود 2 سال می شود طی یه اتفاق مدارکی که از اموزشگاه در دست داشتم مثل کارتکس و برگی که مربی اموزشی امضا کرده بود را از دست دادم .الان بعد از 2 سال دو باره می خواهم برای گرفتن گواهینامه اقدام کنم اما نمی دانم با این وا قعه که رخ داده تکلیف من چیست اگر شخصی اطلاعاتی در این زمینه دارد بسیار سپاسگذار می باشم اگر در اختیار اینجانب قرار دهد با تشکر (2372603) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۴:۱۴:۳۱
واقعا افتضاحه نحوه امتحان گرفتنشون عرض 2دقیقه می خوان بفهمن تو راممده ای یانه بد بختا دوکن باز کردند الکی میگن فقط پول بده (2378040) (alef-13)
 
فرشته
۱۳۹۳-۰۷-۰۱ ۱۹:۳۸:۰۶
باسلام.به نویسنده این مطلب باید بگم که درکت میکنم منم واسه گرفتن گواهینامه داغون شدم و هنوزم نگرفتمش.فرشته ام 19 ساله از اهواز سال 92 ثبت نام کردم بار اول آیین نامه رو قبول شدم اما امتحان سرمربی واقعا نفس گیر بود .بار اول به خاطر نخوابوندن ترمز دستی که با فاصله 5ثانیه بعد از خاموش شدن ماشین متوجه شدم 3جلسه اضافه خوردم و جالب اینجاست پایین همون برگه امتحان تایپ شده هنرجو تا3دقیقه اول باید با قلق ماشین آشناشود یعنی180ثانیه اول نباید اضافه بزنه...بعد از 3جلسه مربیم گفت حتما قبولی که باز سرمربی دوجلسه واسم زد مطلب جالب سرمربی برادر مدیرآموزشگاه بود.دیگه ادامه ندادم تا سال 93 سرمربی قبول شدم اما گفتن یه سال گذشت باید 250000تومان به حساب بریزی چون باطل شده درکمال ناباوری بودم با مدیر صحبت کردم و او نیز همین رو بهم گفت خیلی واسم سخت بود دوباره درخواست پول از پدرمو داشته باشم با یکی از آشنایان که مدیر آموزشگاه درشهر دیگه ای بود صحبت کردم وقتی تاریخ هارو گفتم بهم گفت این عین کلاهبرداری میمونه واین ابطال شامل شرایط شما نمیشه چون سرمربی قبول نشده بودی و کاردکس تشکیل نداده بودی......الان روی صحبت من با رهگشاست که چرا این مواردو پیگیری نمیکنن ؟اگه من آشنا نداشتم باید دوباره هزینه ثبت نام میدادم؟آیا این حق مردم خوردن نیس؟آیا این پول حلال است؟ (2388246) (alef-13)
 
سیدمصطفی
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۰۸:۲۵:۴۶
از همه جالبتر باید بدونید که در شهرستان گناباد برای گواهینامه پایه دوم 650هزار تون میگیرن در حالی که درشهرستان مجاور یعنی فردوس فقط 70 هزار میگیرن و همون گواهینامه رو میدن
میدوند چرا چون یکی نیست افسار اینارو بگیره و بپرسه چرا اخه چرا؟ (2408567) (alef-10)
 
امير
۱۳۹۳-۰۷-۳۰ ۱۲:۱۲:۱۹
با سلام خدمت همه دوستان
امروز براي بار چهارم از امتحان شهري رد شدم. اومدم يه جستجويي بكنم، ديدم خيليا مثل من گرفتار اين مشكل شدن. هزينه ها رو كه نگين.
باور كنين تا حالا 800-700 تومن واسم خرج برداشته. 20 ساعت كه اجباريه و اون 6 ساعتي كه به زور تحميل ميكن به كنار، 34 ساعت اضافي هم تاحالا رفتم بلكه بتونم اين گواهينامه رو بگيرم و خلاصشم. حالا چنتا نكته بود كه در ادامه حرفاي دوستامون ميخواستم بگم. البته بيشترشون تكراريه:
- اول اينكه هدف همه آموزشگاه ها كسب درآمده. كافيه متوجه بشن دستت به جيب خودت ميره. ديگه تموم شد. با هر روشي كه بشه، از تضعيف روحيه بگيريد تا فاصله يك ماه به يك ماه براي امتحان، هر كاري ميكنن كه نتونين مسير نرمال رو طي كنين تا بلكه چند صد تومني بيشتر بتونن به جيب بزنن. به عنوان مثال شگرد آموزشگاه من اينكه كه ماشين ها همه نو، روان، استاندارد، فرمان هيدروليك و البته كنترل كلاج و ترمز مثل هميشه دست مربي. و در عوض ماشين امتحان، يه پرايد آش و لاش كه يكي راننده حرفه اي هم باشه، نيم ساعت طول ميكشه تا جاي دنده و كلاج و گاز دستش بياد. چه برسه به هنرجويي كه بايد در عرض 2-3 دقيقه پارك و دور و دنده عقب و ... رو با ضريب 0% خطا درست انجام بده
- دوم اينكه همه مربي ها پشت هم هستن و هواي همديگرو تا آخر دارن. كافيه از مربيت ناراضي باشي. اگه بخواي مربي عوض بشه، كاري ميكنن كه به مربي خودت بگي پيغمبر. پروندتم كه نميدن بري يه آموزشگاه ديگه. چون ازت تعهد گرفتن كه تا آخر عمر بايد تو اين آموزشگاه باشي.
- سوم اينكه از اونجايي موسسه راهگشا يه موسسه خصوصي محسوب ميشه، هيچ نظارتي رو افسرا نيست. كاملا به صورت شخصي و سليقه اي برخورد ميشه. معلوم نيست كي مياد و كي ميره. اصلا فلاني افسره يا نه. صلاحيت داره يا نه. مگه توي يه شهر چنتا افسر ميتونه كادر اين موسسه باشه. در طول اين 4 دفعه اي كه امتحان دادم، حتي اسم يكي از افسر ها هم به گوش مربي من كه ادعاي 40 سال مربيگري در آموزشگاه داره و حتي خود آموزشگاه آشنا نبود. و نكته جالبتر اينكه من خودم به عينه چندين مورد به چشم ديدم كه با سفارش مسئولين آموزشگاه افسر افرادي رو در همون ثانيه هاي اول قبول اعلام كرده. حالا خدا ميدونه كه آيا اين قانون 20% قبولي به صورت توافقي بين آموزشگاه ها و موسسه برقراره يا نه.
- چهارم اينكه عزيزاني كه اسمتونو گذاشتين افسر و خيلي راحت رد يا قبول ميكنين. خودتونم اينجوري رانندگي يادگرفتين؟ اصلا كي تا حالا با آموزشگاه تونسته ياد بگيره اونم با 20ساعت رانندگي (كه 10 ساعتش صرف كاراي شخصيه مربي ميشه).
- پنجم اينكه عزيزان هيچ مرجعي پاسخگوي اعتراض نيست. خودتونو خسته نكنين. فقط بايد سپرد به خدا. من فقط موندم اينا چطوري اين نونو ميبرن سر سفر زن و بچشون. يكي نيست ببينه كه من با پول كارگري اين پولو به دست ميارم. اونوقت در عرض 3 دقيقه مزد جون كندن 10-12 ساعتم با يه كلمه "رد" به باد ميره.
خوشم مياد كه اين كارمونم مثل بقيه كارا نه جايي واسه رسيدگي و شكايت داره و نه جاي اعتراض. خدا جون تو حداقل
به قول يكي از دوستان، اشتباه كار ما اينجاست كه بدون پارتي وارد اين چرخه شديم. اول بايد پارتي و آموزشگاه آشنا گير مياورديم. بعدا اقدام ميكرديم. چه ميشه كرد. ساده ايم ديگه. فكر نميكرديم گواهينامه گرفتن هم اين همه دنگ و فنگ داشته باشه (2442789) (alef-13)
 
ناراضی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۰۰:۵۷:۲۹
منم از این وضع آموزشگاه ها ناراضیم. من امروز جلسه پنجم فرمانم بود. هنوزم مربی مثل جلسه اول دستش همش رو فرمانه و پاش رو کلاج و ترمز. وقتی هم دارم درست و خوب رانندگی میکنم خیلی تابلو یهو ترمز میگیره ماشین خاموش میشه بعد به من گیر میده که بلد نیستی. اینو باید بگم که من تقریبا یک ساله که با ماشین خودمون با شوهرم رانندگی میکنم و شوهرم هم میگه رانندگیم عالیه و با یه بار امتحان قبول میشی. من نمیدونم کی اینارو استخدام میکنه. (2465138) (alef-10)
 
نسترن
۱۳۹۳-۰۸-۱۵ ۱۰:۳۶:۱۰
من امروز رفتم امتحان شهری دادم. آموزشگاه یه ماشین فوق العاده داغون گذاشته که کلا ویبره میزد، برا امتحان گرفتن. رفتم اعتراض میکنم میگم چرا همچین ماشینی گذاشتین این یه راننده حرفه ای هم به زور باهاش رانندگی میکنه. میگه اینو گذاستیم که ببینیم کی رانندست!!! اینم شد حرف. والا آدم زورش میاد (2471253) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۳-۰۸-۱۶ ۱۵:۳۵:۴۱
من از.اموزشگاهم خيلى هم راضى بودم مربى من هم خيلى خوب بود من شهريار اموزشگاه پارسا رفته بودم خداييش كارشون خوب (2472896) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۲۷ ۱۳:۲۳:۳۹
عزیزم زیاد سخت نگیر همه ما معترض هستیم
منم بخاطر یه سرهنگی که از نظز بینش وطرزفکر منو قبول نداده ۳باره تو شهری رو ردم کرده
در صورتیکه مربی خیلی خوبی داشتم
اما کم نمیارم هفته بعد حتما قبول میشم
واسه همه آرزوی موفقیت میکنم (2496115) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۱۰:۰۰:۱۸
با سلام و خسته نباشید.من حدود یکسال از در اموزشگاه بهاران در فردیس کرج برای گرفتن گواهی نامه اقدام کردم ولی متاسفاته ادر این مدت هر سری که امتحان دادم مردود شدم و از بین 59 نفر فقط8نفر قبول شدن چندین بار هنرجویان به مدیر اموزشگاه و سامانخ پیامک ره هگشا اعتراض کردن .ولی نتیجه ای ندارد هر سری که ما امتحان میدهم باید26هزار تومن بابت هزینه اموزش 1000تومن فیش واریزی و 3500تومن بابت جلسه ورود به ازمون را پرداخت کنیم.اینجانب از مسولین تقاضا دارم که نظارتی داشته باشن چرا که مردود شدن ما بیشتر به نفع اموزشگاه میباشد و افسرانی که برای ازمون میایند خیلی بی ادب و عصبی هستند طوری که اهالی اون منطقه هم شکایت کرده بودن که باعث صلب ارامش انها شده است .خواهشا تقاضا میشود که رسیدگی لازمه را انجام دهد .و بازرسی هم برای افسران داشته باشن که چرا الکی هنرجویان را مردود میکنن .برای خود من دوبار پیش اومد که خود افسر پاشو روی گاز میزاشت و من از این ور نمیتونستم کلاج و ترمز کنم بعد میگفت اشتباه خودت بود در صورتی که وقتی گفتم خودم فهمیدم که شما پاتون روی گاز گذاشتید گفت حرف زیادی نزن وگرنا به همین راحتی قبولت نمیکنم..بازم ازتون درخواست میشود دلیل مردودی زیاد در این اموزشگاه را بررسی کنید .کماکان که بیشتر هنرجویان از اینکه درااموزشگاخ بهاران در فردیس کرج ثبت نام کرده اند ناراضی هستند (2477963) (alef-13)
 
الی
۱۳۹۳-۰۸-۲۷ ۱۳:۱۸:۵۴
سلام
وقت همه شما بخیر
منم ۲ماه درصدد دریافت گواهینامه هستم مربی فوق العاده گلی نصیبم شد توشهری رو خیلی خوب یاد گرفتم حتی تسلطم به رانندگی از افرادی که چندسال راننده هستند بهتره
امتحان آیین نامه رو هم دفعه اول قبول شدم اما سه هفته است امتحان توشهری رو میرم هر سه بارو هم به یه سرهنگ بودم
متاسفانه اینقدر این سرهنگ عقده ای هست فقط فقط بخاطر نوع پوشش من که البته خیلی ساوه پوش ولی مرتب وبه قولی باآرایش هستم منو رد میکنه
نمیدونم این افراد چه جوری منتخب شدند واسه گرفتن این آزمون اما قلبا به خدا واگذارش میکنم
ولی هفته بعد حتما مجدد میرم و مطمئنا قبولم بااینکه هر بار باید ۲۶۰۰۰تومان هزینه کنم اما بیخیال
تبریک میگم به مسئولین ارشد ناجا که سرهنگهایی رو واسه اینکار استخدام کردن که بیشتر فکر جیب آمزشگاه هستن واقعا بی عدالتی تا چه حد
نمیدونم از وجه پرداختی هربار من چقدرش به این سرهنگ میرسه که اینطور نامردانه منو بخاطر سلیقه وتفاوت بینشش رد میکنه
مهم نیست چون چیزیکه تو این مملکت ما زیاده بی عدالتیه
امیدوارم هفته بعد حتما قبول بشم
فکرکنید یه گواهینامه واسم ۴۵۰هزارتومان تموم شده
به امید قبولی همه (2496091) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۳-۰۹-۰۱ ۰۱:۵۱:۵۶
من سه بار امتحان شه ی دادم رد شدم استرسم خیلی زیاده نمیدونم چطور استرسمو کم کنم دیگه افسرده شدم بخدایکی راه حل بده
⑦ ✳ ➡ (2501890) (alef-13)
 
مرجان
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۵:۳۸:۵۸
هزینه امسال 347000 هزار تومان شده تازه شهر هر بار که رد شی 30000 تومان بایدیه جلسه کلاس اجباری بد8000 تومان به اموزشگاه بدی و1000 تومان هم فیش بگیری.من دو بار رد شدم به خاطر پارک دوبل اونم سر 3 یا 4سانت فاصله که اان هم سلیقه ایه.هر بار که رد ممیشی (2510723) (alef-13)
 
ع
۱۳۹۳-۰۹-۲۴ ۱۴:۵۵:۴۶
چرا با ماشین اموزشی فرمان سفت وبد کار کرده باشی .بعدش روز امتحان بافرمون نرم وهیدرولیک بگن امتحان بده. به خدا این انصاف نیست که کلاس اجباری برای ادم بنویسن... یا هشت هزار تومن بگیرن که دو دقیقه میخوان از ادم امتحان بگیرن بابا ملت انصافتون کجا رفته (2549125) (alef-13)
 
ع
۱۳۹۳-۰۹-۲۴ ۱۵:۱۰:۰۹
اداره راهنمایی رانندگی محتاج هزار تومن ماست ...باباخوب یه صندوق صدقات بده ماهر هفته هزار تومن میریزم بیاد ماهیانه خالی کنه..یکی یه کاره باید بری بانک واسه هزار تومن.... جمع کنید این مسخره بازیها رو ...دکان باز کردید (2549161) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۹-۳۰ ۲۳:۵۰:۰۰
خیلی خیلی موافقم/ ی پروسه بسیاااااااااااااااااار وقت گیره
راه راننده کردن ملت سخت گرفتن آزمون شهری نیست. صدتا راه بهتر وجود داره.... (2559013) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۶:۲۶:۴۲
با سلام, من یه مربی رانندگی هستم, باید درجواب تمام منتقدین مربیان بگویم شما که اینقدر بی پرواا و گستاخانه و بی ادب پیام میگذارید این عزیزان باید به شاگردان ضعیف کلاس اضافه بزنند چون حریف این شاگردان موزی نمیشوند تست آخر را میدهند مربی دیگری بگیرد, درضمن شماهاییکه اینقدر میگویید از سرکلاس نیمساعت واز تهش نیمساعت میزنن, آخه مربی چه جوری میتونه,, ما شاگردرو دو دقیقه زودتر پیاده میکنیم کم مونده بخوره ما رو چه برسه یکساعت.. درضمن الان(دیماه۹۳) شما برای سه دقیقه امتحان تا۵دقیقه به سرهنگ و آموزشگاه ۸هزارتومان هزینه میکنید برابر با دقیقه ای میانگین هزار تومان صداتون در نمیاد اونوقت مربی۱:۴۵ دقیقه شمارو تحمل میکنه..... متاسفانه شما نمیدونید این حقوقی که مربی دریافت میکند نصفش برای بنزین,بیمه,صفحه کلاج,روغن و.... شود درضمن میدانید مربیان هیچ بیمه ای ندارند و هم مالشون و هم جانشون در خطره... و بعد ۲سال کار کردن دچار انواع بیماری چون زانو درد کمر درد , مشکل اعصاب, زخم معده ... بخاطر چی...؟ (2564262) (alef-13)
 
saeid
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۰:۵۶
متاسفانه همشون از سر و ته کلاسا میزنن، بعدشم انتظار دارن بچه شون خیلی سر به راه و آدم حسابی از آب دربیاد
دزدی که فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست، همه این کارا دزدیه
سرهنگ ها هم که دیگه ماشاالله آخر عقده ای ان، فکر میکنن کار آموزا سربازاشونن
واقعا متاسفم که این آموزشگاههای رانندگی شده محلی برای تاخت وتاز یه سری آدم کلاش و کلاهبردار (2584708) (alef-3)
 
منیره
۱۳۹۳-۱۰-۳۰ ۱۸:۳۵:۰۲
من تازه رفتم واسه ثبت نام.بهم گفته شد فلان روز کلاسهای آیین نامه شروع میشه با داشتن بچه کوچک و هماهنگ کرد ن با ده نفر برای نگه داری از او و گذشتن از 7 خان رستم وقتی رفتم میبینم کلاس برگزار نشده.و تا هفته آینده هم تشکیل نمیشه.هیچکس هم علت را جوابگو نبود.خدایی مکانی که قراره الفبای قانون مداری و نظم و انضباط رو یاد آدم بده ............ (2621577) (alef-13)
 
دانیال
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۰۹:۲۱:۴۰
سلام دوستان بنده در جلسه اول آموزش رانندگی از طرف مربی کلی تحسین شدم که رانندگیم عالیه و لازم نیست تمرین داشته باشم. کلا 3 جلسه یکی جلسه اول و 2جلسه آخر با هم بودیم که تو این 3جلسه یکساعت بیشتر کار نکردیم و ایشون در لابلای تمرین به عابر بانک و محل شغل دومش سرکشی میکرد و در یک محوطه کمتر از یک کیلومتر مربع تمرین میکردیم که البته موقع سرکشی بکار دومش این مسیر طولانی تر میشد. روز امتحان افسر خانومی بود که از خانومهای هنرجو تقریبا 95% قبول میشدن. من و یه آقای دیگه نوبتمون شد بنده رو در عرض 30 ثانیه مردود کرد. و همینطور آقایون دیگه را البته یه نفر که آشنای سرمربی آموزشگاه که سرهنگ بازنشسته بود قبول شد البته رانندگیشون هم خوب بود ولی سفارش شده. برای من یه کلاس تقویتی رانندگی گذاشتن که از دوساعت یکساعت و ربع تمرین کردیم که به ازای اون 30 هزار تومن پیاده شدم. و دوباره بنده موقع تمرین راننده خوب شناخته شدم البته از طرف مربی و دوباره امتحان رد و یکهفته بعد بیا 30هزار پیاده شو و 4500 تومن بده و 4ساعت تو صف منتظرین باش تا قبول بشی. سر کلاس آیین نامه که مدرس خانم بود در مثالهاش آقایون اخ بودن و سر کلاس فنی که مدرس مرد بود خانوما اخ بودن البته به گفته مدرسین. والا دزدی شاخ و دم نداره. سرنخ کجاست من نمیدونم... (2656715) (alef-13)
 
جان
۱۳۹۳-۱۱-۰۹ ۱۸:۵۹:۴۴
حقیقتا نه تنها در اموزشگاه رانندگی مربیان بهت یاد نمیدهند بلکه همون چیزی را که یاد داری رو هم فراموش میکنی صرفا با دنده یک نهایتا دو حرکت کردن در بزرگراه -بلوارها-خ اصلی اموزش غلط است هرکس از فرعی می اید خط شما را قطع میکند وکاراموز عادت میکند تا ماشینی از فرعی بیاید توقف کند همسرم که رانندگی حدودا بیش از 100ساعت داشت بعد کلاسهای اموزشگاه رانندگی اش (امزشگاه 110 سه راه افسریه)بدتر شد ومن مجبور شدم حداقل 20جلسه با او کار کنم تا اعتماد به نفس قبلی خود را بدست اورد.وتازه به حالت قبلش برگردد.وقتی مربیان فقط با دنده 1و2کار میکنند کار با کلاچ و.. وعکس العمل سریع را یاد نمیگیرند.
حالا خدایش مربی دنده1 انتظار حمایت داره.تا اینجای قصه دردناک نیست موقعی که جلسه اخر مربی چیزی رو که یاد نداده از ات میخواد مثل حرکت با دنده 3 در کوچه شلوغ و یا پارک دوبل پشت تریلی در فضای حداقل و... تا ازت ایراد بگیره و5 جلسه اضافه برات بنویسه که پول بیشتری به جیب بزنه -جالبه افسر یک جلسه می نویسه اما امتحان داخلی مربه 3-4یا5جلسه می نویسه می خواستم بدونم این کار قانونی است یا نه .چون اموزشگاه دانشجو که من رفته بودم همچین چیزی نبود.با تشکر از دوستان (2649213) (alef-13)
 
jak
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۱۹:۱۵:۴۰
با سلام خدمت همه دوستان. مربی من آدم با انصافی بود از این کارا نمی کرد(خرید واینجور چیزا) از لحاظ اخلاقی هم باید بگم اگرچه بهم تیکه می انداخت ولی وجدانا مرد هیزی نبود.عوضش یه روز با یه مربی آقا دیگه کلاس برداشتم.مرد فوق العاده هیزی بودو دائم نگران ماشینش. نه تنها کلاج بلکه دائما دستش روی فرمون هم بود. آخرش باعث شد یه جا تقریبا به جوب بر خورد کنم . در حالیکه با مربی خودم این مورد هیچوقت اتفاق نیفتاده بود. من 7 بار رد شدم هنوز گاهینامه نگرفتم. نمی خوام با پارتی بازی گواهینامه بگیرم چون معتقدم کسیکه با پارتی بازی قبول شه یا استخدام بشه یا هرچیز دیگه ایی رو بدست بیاره ارزش اقعی نداره. به ظاهر شاید کسب موفقیت کرده سر دیگران کلاه گذاشته ولی خودشم می دونه که لیاقت نداره . به نظرم بعضیا خیلی زیادی رو ماشینشون حساسا اینا بخصوص مربی خوبی نیستن. (2653001) (alef-13)
 
باران
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۲۲:۳۸:۵۱
در آمریکا و کانادا 6 ماه طول میکشه که گواهینامه صادر بشه (2693716) (alef-3)
 
سارینا
۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۰۰:۰۶:۵۶
می خواستم بدونم سن بازنشستگی افسران ممتحن مهارت رانندگی چند ساله؟
چون تو امتحان شهر افسری که از ما امتحان گرفت ظاهرش نمیخورد بازنشسته باشه ، جوون بود . کسی میدونه حداقل سن بازنشستگی برای این افسران چند ساله ؟ (2721100) (alef-10)
 
میترا
۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۲۲:۵۹:۰۴
سرهنگ ما هم جوان بود اصلا نمیخورد بازنشسته باشه
شاید جدیدا غیر از بازنشسته ها ، کارشناسانی که شاغل در راهنمایی و رانندگی هستند امتحان میگیرند (2841981) (alef-10)
 
گلناز
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۰۸:۱۱:۱۷
اتفاقا جوانها بهترن
بازنشسته ها نه حوصله و اعصاب دارند نه تمکن مالی.. دنبال پول و شیتیل هستن (3563685) (alef-11)
 
افسون
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۸:۱۳
سلام من امروز بعد از 4 بار امتحان شهری قبول شدم
خیلی اعصاب خپرد کن بود
هر بار ک قبول نمیشدم باید یک هفته از تاریخ امتحانم میگذشت ک دوباره بتونم امتحان بدم بعد از هر بار مردود شدن باید 30 هزار تومن میدادم برای 2 ساعت جلسه آموزش اجباری
قبل از هر امتحان 1000 تومن فیش بانکی میدادم و 8 هزار تومن بدون هیچ دلیلی آموزشگاه نقدی میگرفت بعد کارتکس و میداد به زور خودم رو نگه داشتم ک اعصبانی نشم واقعا یه مسئول نیست ک رسیدگی کنه عایا؟ (2733352) (alef-10)
 
امیررضا
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۳۰:۱۱
سلام
اینکه میگید مربیا و افسرا با هم هماهنگن و این حرفا . به نظرم درست نیست .
چون من با دوستم رفتیم آموزشگاه دریا . تو سعادت آباد تهران ...
رفیق من 3 باره که الان داره شهری رو می افته . تازه 1 بار تست شهری خود آموزشگاه رو افتاد .
ولی من همون بار اول همه آزمون هارو قبول شدم . نه اینکه بگم رانندگی من خیلی خوبه . نه ...
ولی انصافا من رفته بودم امتحان شهری بدم . هر 3 نفری که پیشم بودن افتادن .
یکیشون ماشین رو با دور موتور 6000 راه انداخت . یکیشون تو پارک دوبل آیینه رو زد به ماشین کناری . اون یکی هم که کارش بدک نبود . خط ممتد رو دور زد .
به نظر من اگه شما قوانین رو رعایت کنید مثلا خط ممتد رو دور نزنید . جلو پل پارک نکنید . یا اینکه کوچه ی طرفه رو دور نزنید . یا با دنده 3 وارد پیچ نشید .
از اینام بگذریم اینکه نیم کلاژتون خوب باشه . و پارک دوبل یا دور یه فرمان و دوفرمانتون رو درست و زیبا انجام بدید . دیگه دلیلی نمیمونه که افسر بخواد شمارو رد کنه ...!
اشتباه میگم !؟؟؟؟ (2756502) (alef-10)
 
بابك
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۴:۰۰
رفتم اموزشگاه براي پايه 2 اقدام كنم(ب2) انقدر با ادب برخورد ميكنند كه ادم فكر ميكنه تو سوئيس داره زندگي ميكنه
طرف ازم پرسيده ميزان تحصيلات ميگم ليسانس اونوقت فرداش اومدم براي معرفي چشم پزشكي ديدم نوشته ديپلم واقعا يا خيلي ميزان شنوائي منشي ها كمه يا اينكه لجبازي ميكنن
چون كه ب2 رو تو هر منطقه فقط يك اموزشگاه ميده اين اموزشگاه دارها سو استفاده ميكنند
خواهشا مسوئلين مربوط به قضايا رسيدگي كنند و براي تكريم ارباب رجوع يه فكري كنند
اسم اموزشگاه هست پيمان، واقع در ميدان چوب بري ورامين. (2838253) (alef-10)
 
یلدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۲۱:۰۸:۴۳
برو خدارو شکر کن من فوق لیسانسم برام زده دیپلم. (3994667) (alef-11)
 
سمیه
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۰۰:۳۷:۳۵
حالابذارین من بگم که دلم پره ازدست این سرهنگ امتحان گیرنده
باورتون نمیشه روزی که امتحان توشهری داشتم از3تاخانومیکه توماشین بودیم از من ونفردومی هرکدوم5دقیقه امتحان گرفت وبیخودی ردکردوقتی نفرسوم نشست پشت ماشین اولاترمزدستی رویادش رفت بخوابونه وحرکت کرد دوما اصلااز راهنما استفاده نمیکرد انگار نه انگار ماشین چراغ راهنماداره سوما طوری ترمز میگرفت که همه پرت میشدیم جلو تازه قبلش به من میگفت که توی تست مربی ردشده و4ساعت اضافه رفته و جاهای شلوغ مثل میدون رو اصلانمیفهمه چیکارکنه ماشین خاموش میکنه باین حال جناب سرهنگ درکمال تعجب ایشونا همون بار اول قبول کرد فقط پارک دوبل ایشون خیلی خوب ازآب دراومدواقعا این یعنی چی ! آهای مربیای محترم شمابگین اینایی که گفتم اشکالای مهمی نیست؟ ازاون روزتاحالا دارم دیوونه میشم از این همه بی عدالتی وکارهای سلیقه ای وگواهینامه گرفتن این آدم ناشی!خیلی میخوام شکایت کنم ولی میترسم که آموزشگاه-دختره وسرهنگ بفهمن من شکایت کردم برام بدبشه! (2842177) (alef-10)
 
پشیمان
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۷:۳۰:۵۶
اون خانم سفارش شده خود آموزشگاه بوده برای من هم پیش آمد خانمی که قصد سفر به اروپا راداشت باسفارش صاحب آموزشگاه قبول شد درحالی که من بهتر از اون خانم رانندگی کرده بودم رد شدم وبرای سری بعد که می خواستم امتحان بدهم به صاحب آموزشگاه گفتم سفارشم بکن قبول شوم وباسفارش قبول شدم ولی قبول شدنم مزه نداد چون با کمک قبول شده بودم (2897550) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۸:۴۲:۰۸
با شما موافقم چون من هم همین مشکل رو دااشتم.چرا دروغ بگم.من فقط یک بار یادم رفت راهنما بزنم مردود شدم.اما با تعجب دیدم که خانمی که میخواست پارک دوبل بزنه سپر ماشین رو مالید به ماشین کناری.اما قبول شد!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3062402) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۱۰:۱۷:۵۳
مربی من بنده خدا خیلی مهربونه همه کارای خونه و شخصیشو سریع و بدون معطلی در زمان آموزش به من انجام میده یبار رفتیم جلو تعمیر گاه شاید نیم ساعت وایسیدیم چند بار رفتیم پمپ بنزین و گاز تو شهرای اطراف چون شهر خودمون پمپ گاز نداره یبارم کلی معطل شدم وسط جاده چون مربی بنزین تموم کرد و کلی معطل شدم تا بره بنزین بیاره کارای بانکی و بیمه رو هم که مثل آب خوردن انجام میده. بهش هم گفتم چرا دو ساعت آموزشم بجای آموزش به من به کارای دیگه میگذره میگه تو واردی تو رانندگی اگه راضی نیستی من مثل ناوارد ها بگم با دنده دو تو خیابون مستقیم برونی تا وقت آموزشت تموم شه آخرشم گفت فردا هم بیای همینجوریه نمیخوای نیا فقط حضورتو میزنم!!!! مربی آموزش رانندگیم، از همین جا میبوسمت!!!!!!!!!!! (2850827) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۱۹:۳۲:۰۶
صاحب آموزشگاهی زنان ودختران را اغفال کرده وبه اتاقی در طبقه ی پایین آموزشگاه برده ورابطه نامشروع انجام میدهد ومی گوید سفارشت می کنم قبول شوی (2852580) (alef-13)
 
ilia
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۵:۰۷
سلام دوستای گلم .هرکسی نظر وسلیقه و برداشتی که از آموزشگاهها و افسران و مربیان داشته اند را عنوان نموده و بدون تحقیق توهین و یک مشکل که به نظر من از جانب خود شخص هنرجو بوده است را به همه آموزشگاهها تعمیم داده اید که کار درستی نیست.اینجانب به چند نمونه اشاره می نمایم.
1- در هر کاری اخلاق و نحوه برخورد خیلی مهم است در مورد هنرجویان هم همینطور است زیرا مربی با یک فرد ناشی کاری پر خطر راشروع می کند صحبت از امنیت جانی و کلی استرس در خیابانهای شلوغ که هنرجو در جلسه اول آنرا تجربه میکند .

-ماشین مربی و امتحان زیر پای هنرجویان خراب می شود و هیچ گونه دخالتی آموزشگاه ندارد و دستکاری هم نمی شود .این طرز فکر و عاجز بودن هنر جو از نداشتن تسلط به کلاج است که همچین برداشتی از ماشین امتحان دارد زیراماشینی که برای امتحان در نظر گرفته می شود صفر است و عمر آن دوسال می باشد.
-اگر جنابعالی بدون در نظر گرفتن شرایط شخصی در آموزشگاهی ثبت نام کرده ایدمقصر خود شما هستید و هیچ کس نمی تواند پاسخ گوی این سهل انگاری شما باشد آموزشگاهها هم مانند سایر ارگانها دارای شرایط وضوابط هستند مثل شرایط انتقال ازدانشگاهها که به راحتی میسر نمیشود زیرا در اینصورت هر ج و مرج پیش خواهد آمد.
-افسران آزمایش معمولا از نظامیان باز نشته ایی هستند که مورد تایید راهو ر و راهگشا بوده و معمولا با پارتی باز ی سند قتل کسی را امضا ء نمی کنند چون در جریان عواقب آن هستند.
-و در خاتمه باید در نظر داشته باشیم که گواهینامه مدرکی بین المللی است و سخت گیری های خاص خود را می طلبد. (2916708) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۰۱:۱۳:۲۱
من بار اول وقتی رفتم شهری همه چی رو به نحو احسنت انجام دادم پارک دوبل و دنده1.2.3 و دنده عقب و دور دو فرمون و... خلاصه هرچی که افسر بی وجدان میتونست ازم امتحان گرفت ولی سر اخر در کمال ناباوری دیدم رو کاردکس ام زده مردود و دلیلشم : عدم تسلت به اعصاب زده بود اخه نامرد اگه خراب کرده بودم یه چیزی ولی وقتی همه چی رو خوب انجام دادم مگه تو روانپزشکی که میدونستی من به اعصابم تسلط ندارم خلاصه که بعضی از اون ازمون گیرنده ها خیلی ...... (3066524) (alef-3)
 
a~z
۱۳۹۴-۰۵-۰۹ ۱۶:۱۰:۵۷
سلام خدمت همه دوستای گلم
منم نزدیک 2 ماه درگیر این گواهی نامه کوفتی هستم و از بد روزگار هم گیر یه اموزشگاه(سر گردنه) خیلی ناجور افتادم که هم مربیاش و هم مدیرش و هم ازمون گیرنده هاش اصلا نه وجدان دارن و نه خدارو میشناسن
من موندم اینا چطور با این پولا که مردم با نارضایتی بهشون میدن نون سر سفره خانوادشون میبرن .من نمیگم الکی به مردم گواهی نامه بدن ولی اگه کسی رانندگی رو واقعا بلده سر یه سری حرفای مسخره و چرند که تو هیچ جای دنیا کارایی نداره مردود نکنند.
مدیر و مربی اموزشگاه و ازمون گیرنده محترم : خدا اون بال رو همه کارای ما نظارت داره و یقین داشته باش که اگه حق کسی رو پایمال کنید از یه جا خیلی بد پس میدید همون طور که تا حالا چند مورد شو دیدین و تجربه هم کردین (3083238) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۶:۴۹:۰۴
سلام پسر من رانندگی را کامل بلده رفته امتحان بده افسر به بد رفتاری کرده تمرکزش کم شده واورارد کرده الان هرجه من وپدرش میگیم برو دوباره امتحان بده ناامید شده بااین هزینه گران بی انصافی ........ (3104630) (alef-13)
 
هنرآموز
۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۲۱:۳۱:۵۱
سلام من رفتم آموزشگاه رانندگی قیطریه خیلی مقرراتی هستن و بانظم و دقت کارمیکنن واقعا هم خوب یادگرفتم و خیلی راحت هم آزمایشات رو قبول شدم بار اول آئین نامه بار دوم شهر. من فکر میکنم خود هنرجو هم شرطه (3144043) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۹:۵۶:۳۸
به خدا. بنده خودم ماشین دارم خیلی هم خوب میرونم .خدا شاهده رفتم شهری گفت دوبله برو به خدا فرمان ماشین اونقدر سفت بود تا خواستم فرمون دوم رو بچرخونم لاستکش خورد به جدول .حالا چند روز هست از گردنم رگ بلند شده .ماشیناشونم ایراد داره اصلا تراکتور از این پرایدا خوبه . (3161490) (alef-11)
 
سارا
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۱۲:۱۵:۰۰
من 8 بار رد شدم دلیل واضحی نداره تا بحال 1500000تومان هزینه کردم
حرررررووووم باشه (3196004) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۱۴:۱۹:۳۹
سلام تو اینترنت موسسه راهگشا رو جستجو کنید و شکایت و اعتراضتون رو اعلام کنید. این حداقل کاریه که میشه کرد. (3214479) (alef-11)
 
nilufae
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۲۰:۰۲:۰۷
سلام دوستان من تازه رفتم واسه گرفتن گواهینامه اقدام کردم فردا امتحان ایین نامه مقدماتی دارم واقعا چقدر هزینه های اموزشگاه اعم از جلسات تئوری،اموزش تو شهری و جلسات اضافی بعد از ردشدن تو امتحان عملی زیادشده وحشتناکه خدا رحم کنه من فکر می کردم هرچندبار هم که ردشدیم می شه با500000ت سروته شو هم اورد ولی ظاهرا حسابی اشتباه کردم.خداکنه لااقل امتحان توشهری رو زود قبول شم وگرنه کلی باید هزینه کنم. (3976934) (alef-13)
 
بارانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۱:۵۲:۰۷
در پاسخ به شخص ایلیا اگر بخوای پشت پرده این آموزشگاه ها و نحوه آزمون رو روشن کنیم آبرویی براشون نمیمونه.خدا نگذره ازشون. من خودم الان ۳ بارمه. تو آموزشگاه ما همه بالای ده بار دارن میان امتحان میدن. بعضی از سرهنگهاشون بسیار بسیار بی ادب و بی نزاکت هستند. من رانندگیم خوبه ولی در آزمون دومم از روی عمد منو رد کرد چون قبلش یه خانمی بابت بی ادبی سرهنگ چند تا بدو بیراه بهش گفت .خدا نگذره ازشون.ما این پولو راضی نیستیم میدیم .مربیهای آموزشگاه ما بابت هر کلاس مجدد ۴۵۰۰۰ تومان میگیرن نه برای ۲ ساعت بلکه برای ۱/۵ ساعت حداقل در آموزشگاهی که من هستم اینطوریه.واگذارشون میکنم به خدا. (4015000) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۰۹:۳۴:۴۱
باسلام اگر نو اموز با ماشین اموزشگاه در حین اموزش بامربی تصادف کنه هزینه بر عهده کدام طرفین می باشد (4134629) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۲۷:۲۲
با ماشین 15 سال پیش آموزش میدن با ماشینی که امسال از کار خونه اومده بیرون امتحان می‌گیرن حداقل نیم ساعت باید با این ماشین کار کنی تا قلقشو به دست بیاری (4307124) (alef-11)
 
یه کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۱:۱۷:۴۵
‌واقعا بعضی از سرهنگ ها گیر هایی که میدن بهانه تراشیه برای رد کددن
هستن سرهنگ هایی که واقعا باانصافن
ولی خب مونده به شانس آدم که قسمتش کدوم باشه (4328834) (alef-11)
 
نیکی
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۶:۲۱:۱۷
چرا باید صندلی ماشین امتحان خراب باشه و هنرجویانی که قدشون کوتاه پاشون به کلاج و ترمز نرسه. آیا این انصافه و این پولها خوردن داره؟ چرا در پی اعتراضات زیاد هنرجویان به خرابی صندلی پاسخ اموزشگاه این هست که با خودتون بالشت بیارین 😐😐😐 هنرجویان باید چطور از این اموزشگاه شکایت کنند؟ آموزشگاه ماهان واقع در امام زاده حسن (4418579) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.