نظر منتشر شده
۲۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 199090
در پی انتشار تصاویر برخورد ماموران با بدحجاب ها؛
یک نهی از منکر به طرح برخورد با بدحجابی
بخش داخلی الف*، 28 شهریور 92
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۷
شاید همان زمان که بحث برخورد با بد پوششی آغاز شد حاشیه هایش اگر از متن آن بیشتر نبود لا اقل داغ تر بود. طرح فرهنگی مبارزه با بدحجابی که از نبود یک برنامه جامع، منسجم و دقیق فرهنگی در این زمینه حکایت می‌کند، نه تنها مورد اقبال و پذیرش مردم قرار نگرفته که امکان سوءاستفاده های سیاسی هم از آن بالا رفته است.
  
طرحی که همه مسولان در آن خود را صاحب فکر و راهکار کامل و مشکل گشا می‌دانند اما در عمل تنها نیروی انتظامی می‌ماند و مامورانش و نتیجه می‌شود همین که پس از مدتی پیگیری نیروهای پلیس و جنجال و هیاهو، برای مدتی طولانی تر طرح رها شود و این بار محجبه ها و آمرین به معروف بشوند محلی بر عقده گشایی اراذل!!
 
اما بهانه ای که باعث نگارش این مطلب است انتشار یک گزارش تصویری در رسانه هاست. در توضیح این مطلب آمده بود: عصر شنبه ماموران پلیس با حضور در برج میلاد که محل برگزاری یکی از کنسرت‌ها بود، ضمن جلوگیری از ورود افراد بدپوشش به کنسرت، با افراد متخلف برخورد کرده و تعدادی از افراد بدحجاب را نیز دستگیر کردند. همچنین پلیس ضمن برخورد با آقایانی که با پوشش نامناسب به محل کنسرت آمده بودند از ورود آنها جلوگیری کرده و تعدادی را دستگیر و برای سیر مراحل مربوطه به پلیس امنیت اخلاقی منتقل کردند.+عکس
 
این خبر را بیشتر سایت ها منتشر نمودند و در این اوضاع منفعلانه در ادای فریضه نهی از منکر ، افتخاری شد برای عده‌ای! اما دست بر قضا یک نفر از افرادی که مورد اعتراض پلیس قرار گرفته بود و تصویرش در بین دیگر عکس های موجود در این مطلب پخش شد، با اقماض ضوابط اولیه حجاب را تا حدودی رعایت کرده بود.  
 
نرگس محمدی که نامه‌ای به وزیر کشور نوشت و با اعتراض سوالاتی از وزیر پرسید که نشان از یک خلا جدی برنامه ریزی قبل از اقدام، در این موضوع دارد. وی اگرچه در ظاهر خوراکی چرب و نرم برای معاندان نظام دست و پا کرده است، اما درد دل و مطالبه و سوالش به جا و منطقی است. وی حادثه را این گونه تعریف می‌کند:
 
«نگاهی به سراپای خودم انداختم. روسری سبز بزرگی که نه تنها موهای سرم بلکه شانه هایم را پوشانده و مانتوی بلند و نسبتا گشادی که روی دامن مشکی ام افتاده و حداقل یک وجب تا زیر زانوهایم را گرفته و جوراب شلواری ضخیم و سیاهی که تمام پاهایم را پوشانده است. شاید اگرکسی از پایین و با دقت نگاه می کرد مثلا یک وجب و نصفی از پاهایم که داخل کفش و جوراب ضخیم سیاه رنگ بود، دیده می شد .... راتو بکش برو و گرنه بازداشتت می کنیم .” از یکی از مردان انتظامی پرسیدم : اقا آیا قسمتی از بدنم پیداست یا لباسم تنگ است یا مانتوام کوتاه است یا روسری ام کوتاه است و موهایم را نپوشانده .گفت نه اما ما نمی گذاریم وارد سالن شوی و من که از این رفتارشان مبهوت بودم بحث را ادامه دادم تا بالاخره متوجه شوند که این برخورد زورگویی است و دلیل منطقی ندارد...جوراب ساپورت غیر قانونی است. از شنیدن کلمه قانون هم خنده ام گرفت و هم گریه ام. گفتم برادر من این جورابی که من پوشیدم و نمی دانم اسمش چیست و ماشاالله شما واردتری، ضخیم ترین جوراب موجود در جهان و بازار ایران است. خوب مشکل چیست؟ گفت من نم یدانم غیر قانونی است. گفتم ببخشید این قانون کجا وضع شد و چگونه به مردم اطلاع دادید... یکی از آنها جورابش خیلی نازک بود و وقتی خانم محتشمی پور سوال کردند که جوراب نازک ماموران اشکالی ندارد، صداها بلند شد... بارها اعتراض کردم که عکس نگیرید کارتان درست نیست من با شما گفت و گو می کنم و گفتم آقای مامور این آقایان چه کسانی هستند که پشت شما می ایستند و آن قدر عکس می گیرند و هر بار جواب می دادند ماموران خودمان هستند...جالب اینجاست که در ایام انتخابات و راهپیمایی ها شاهدیم که خبرنگاران با همان زنان با همان پوشش ها مصاحبه می کنند و حتی مصاحبه هایشان در اخبار سراسری تلویزیون جمهوری اسلامی پخش می شود.»
 
 و اما از پوشش خانم محمدی و صحیح یا ناپسند بودن حجاب ایشان بگذریم ( که البته قید شد با اغماض ضوابط اولیه حجاب را تا حدودی رعایت کرده) و باز هم از قضاوت در مورد سخنان ايشان در رابطه با برخورد نيروي انتظامي با وي ميگذريم چون ما شاهد ماجرا نبوده ايم و شايد موضوع طور ديگري جلوه داده شده باشد. ليكن چند سوال را مطرح کنیم که پاسخ به آنها اولین گام اصلاح طرح برخورد با بدپوششی است:
 
 1- معیار پوشش قانونی چیست؟ و مردم از کجا باید بدانند ماموران در مورد معیار پوشش چگونه می اندیشند؟ چرا که ماموران نواحی مختلف در مورد حجاب متفاوت می اندیشند و عمل می کنند و این معیارها امری سلیقه ای است. قانونی بودن لباس را چه مرجعی تعیین می کند و چگونه به مردم اعلام می‌گردد ؟

 ۲-  ماموران تا چه حد می توانند با مردم برخورد کنند؟ آیا قانون اجازه می دهد تا تعرض کلامی یا رفتاری یا برخورد خشن با زنان محترم جامعه داشته باشند؟

3- آیا چاپ و انتشار تصویر زنان ایرانی در سایت ها و رسانه های عمومی به لحاظ قانونی وشرعی بلا اشکال است؟ هرچند دیده شده که صورت های افرادی که حجاب آنها مورد اعتراض گشت ارشاد قرار گرفته، تا حدودی نامفهوم است ولی اگر کسی برخي از این تصاویر را مشاهد کند و فرد مورد نظر را از قبل بشناسد به راحتی توانایی تطبیق بین تصاویر و فرد را دارا خواهد بود. فلذا بایستی در شیوه اطلاع رسانی اینگونه اقدامات تجدید نظر نمود و گاهی کاتولیک تر از پاپ می شویم و گاهی مسامحه گر. چرا جاذبه و دافعه مان همچون مولایمان، تعریف شده و درست و درمان نیست. چرا هیچ وقت  حدود یک سری احکام کاربردی دین را  برای عموم شفاف عنوان نمی کنيم تا جلوی برخوردهای سلیقه ای به اسم دین گرفته شود.
 
در لزوم اجرای دقیق و گسترده طرح مبارزه با بد حجابی که مطلوب همه مردم و خواسته ملت شریف ایران است تردیدی نیست لیکن خوب می دانیم که برای تحقق این هدف مقدس نباید هر وسیله ای را توجیه کنیم و اگر با برنامه ريزي مدون تر و محتواي كامل تر دست به اين اقدام بزنيم نتيجه منفي اين چنيني هم در بر نخواهد داشت.
بازنشر از رویش نیوز
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۰۲:۵۷
تو رو خدا شما گیر ندهید بگذارید این بساط بی حجابی جمع شود . (1653300) (alef-10)
 
سادات
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۲۱:۱۶
هر وقت بساط مفسدان اقتصادی جمع شد بساط بی حجابی هم جمع میشه!!!! (1653485) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۰۵:۱۱
من نميدونم نيروي انتظامي يه پژوهشگر نداره ببينه اين طرح نتيجه داره يا نه؟داره كاملا"نتيجه برعكس ميده بهتره كه يه سر برين تركيه و عراق تا وضعيت حجاب ايرانيهاي توريست رو ببينن!باور كنيد دست هر چي خارجيه از پشت بستن.بهتره كه تجديد نظر بشه بذارين مردم در انتخاب نوع پوشش آزاد باشن بابا بخدا ديگه جواب نميده اين كارا (1653583) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۴۰:۱۹
ممنون دوست عزیز همانطور که نوشتید هچ چیزی زورکی جواب نمیده. شما ترکیه و عراق رو مثال زدید عحیبه که الان حجاب مسلمانها توی کشورهایی که حجاب اجباری نیست خیلی بهتر رعایت می شود. (1653755) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۱۰:۳۹
این افرادی که حجاب را رعایت نمی کنند روز قیامت آرزو می کنند که کاش حجاب را رعایت می کردند و کاش مردم و نیروی انتظامی با آنها شدیدتر برخورد می کردند.
به عنوان مثال کسی صبح باید برخیزد برود سر جلسه کنکور ولی خواب مانده. پدر و مادر او ترحم کنند و بگویند گناه دارد از خواب بیدارش کنیم و بچه از امتحان جا بماند. وقتی که بیدار می شود می گوید که کاش دلسوزی نمی کردید و کاش به جای ترحم توی گوشم زده بودید ولی به جلسه امتحان رسیده بودم.
حالا ما ممکن است عده ای از ما از برخی مسایل در جمهوری اسلامی به ظاهر ناراضی باشیم اما مطمئنا روز قیامت از اینکه در این نظام زندگی می کردیم حتما خشنود و شاکر خواهیم بود. (1654129) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۱:۰۵:۳۷
آفرین آفرین
از بینش اسلامی سال اول دبیرستان کپی زدی؟ (1655024) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۱:۵۶:۰۰
پس منتظر قیامت باشید!! شما که ضرر نمی کنید! (1655086) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۲:۲۵:۲۵
داداش اگر کسی بخواد جهنم چکار باید بکنه که دست از سرش بردارید؟ (1655123) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۲۰:۲۵
پسرم ماباید طوری تربیت شده باشیم که خودمان صبح زود از خواب بیدار شویم مگر قرار است کسی مارابیدار کند عزیزم
باید هدف وانگیزه برای رسین به هدف داشته باشیم انوقت صبح زود خروس خوان بیدار می شویم عزیزدلم
ضمن اینکه بهشت برای کسانی است که از تمام استعدادهائی که خداوند به ما عنایت فرموده استفاده بهترین یشود .نه اینکه خودرا اسیر اما واگر و...بکند
باتشکر
همه جهان متعلق به ماست (1655287) (alef-10)
 
رفیق
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۵:۴۹:۱۴
عزیزم باید بیدار بشند و این کار واجبه ولی روش بهتری هم هست (1655457) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۳:۴۹:۳۲
من برای حسین متاسفم، اگر این طور بود اصلا آرزو می کردیم چوب بودیم، یا گوسفند یا آهن یا هر چیز بی اختیار دیگه ای که حق نداره گناه کنه!
اصلا انسان به داشتن اختیار انسان شده و این اظهار نظر شما از عمق بی اطلاعی نسبت به انسانیت نشات گرفته... (1656336) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۹:۱۳:۳۵
اتفاقا در قرآن هم آمده که روز قیامت برخی آرزو می کنند که کاش سنگ می بودند.! (1659019) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۸:۵۰:۰۰
به قول شخصیت اول فیلم مارمولک انقدر زور میزنید با فشار میخواین طرف بفرستین بهشت که از اون طرف جهنم میزنه بیرون. برادر من حسین آقا قربون اون اسم زیبات برم کسیو نمیشه زورکی فرستاد بهشت به پیر به پیغمبر نمیشه 35 ساله میترسم با این کاراتون بیحجابیو به جای با حجابی ارزش کنید که داره میکنید (1656456) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۳:۴۶:۴۶
شما به جای اینکه نگران در خواب ماندن بی حجاب ها باشید فکری به حال خودتان کنید تا یاد بگیرید به انتخاب پوشش که حق مسلم هر انسانی است احترام بگزارید! (1657300) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۴:۱۳:۰۷
اره روز قیامت (1657390) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۳:۵۲:۵۵
خیلی خوشحام که تعداد نظرات مثبتی که به یک پاسخ داده میشه نشان دهنده قبولیت آن از طرف مردم است.
امیدوارم که نویسندگان مطلب هم مجددا برگردند و یک نگاهی به این عدد بکنند. (1658660) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۳:۵۴:۴۹
واقعا اگر به این سادگی ها بود چه خوب بود
آقا من هم خودرا شیعه مینامم ولی... آقا لطفا مراجعه کنید به کتاب "برنامه رستگاری یا هدایت" سید بن طاووس یا به صفحه 33 معراج السعاده شیخ احمد نراقی (قدس) چرا دون آگاهی نظر میدهیم ماها ماشالله درهمه چیز صاحب نظریم هم در روانپزشکی هم در دین هم در آشمان هم درکلیه علوم جدید وقدیمه و این هم میشود نتیجه اش بالاترین میزان فساد واز خدا بیخبری . آقا صحبتی که از پیامبر(ص) نقل شده بیاد بیاورید که ایشان فرمودند : خدا لعنت کند کسیراکه نمیداند ومسولیت بعهده میگیرد.مراقب احکام جاری برزبان باشیم (1658723) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۸:۳۸:۵۸
عزیزم دنیا مال ما ادمای بد اخرتوقیامت ما ادمای خوب شماره حساب بدم پولهی اضافیتا بریزی به حساب اخه قیامت این کاغذا بدرد ت نمی خوره (1658946) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۱۰:۰۷:۵۲
همين استدلال ها كارها رو به اينجا كشونده (1659166) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۳۶:۲۱
در ترکیه و عراق میدانید فساد و معضلات ناشی از این تا کجا گریبانگیر شده است (1654170) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۸:۴۲:۱۳
نه که اینجا نشده!!!!!!!!!!دنبال اخبار فساد اونا میری یکم هم در مورد فساد تو اینجا تحقیق کن.هر روز که از فشار ها میگذره اوضاع بدتر میشه.دیگه الان یه جوون مجرد(پسر) که بخواد سالم تو خیابونا باشه نمیتونه . بد حجابی از بی حجابی بهتر. (1655765) (alef-10)
 
66
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۱:۴۳:۴۳
ورود از مرز قصرشیرین به عراق با خودروی شخصی 90 هزار تومان هزینه دارد به جز بخشی از مناطق کردنشین نوار مرزی که دوستان مثال زده اند آزادی سبب شده شهر بزرگی مانند سلیمانیه غرق در فساد شود که اکنون دارای 17 فحاشه خانه رسمی مجوز دار است که ثبت شده اند .

ترکیه هم فقط در قسمت شرقی وضعیت حجاب بهتری دارد.

شاید اگر تعصب اکراد نبود اینها هم انتالیایی می شدند.


این را محض اطلاع دوستانی که به سوریه و عراق گیر داده اند نوشتم لااقل سراغ کشور دیگری بروید. (1656281) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۹:۱۵:۱۹
12-13 ساله که دارن این طرح رو اجرا می کنن، قبل از اون هم به انحاء مختلف ارگانهای مختلف این کار رو می کردن، اگر می خواست نتیجه داشته باشه باید تا الان می داشت. جمع کنید بساطتونو (1656506) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۳۹:۱۰
می دونی چرا بهتر رعایتمیشه؟ چون اجباری نیست. مردم خودشون تصمیم گرفتند که حجاب رو رعایت کنند. (1654171) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۷:۴۶:۴۸
دوست عزیز علت اینه که تو اون کشور اونایی که می خوان حجاب را رعایت کنند ، حجابمی بندند و خوب هم رعایت می کنند اما تو کشور ما فرقی بین رعایت کنندگان حجاب به لحاظ اعتقادی یا رعایت کنندگان حجاب به خاطر سنت خانوادگی یا مصالح کاری مشخص نیست (1654257) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۹:۱۷:۲۳
ترکیه ایها لباسهای مزخرف را برای ما میدوزند تو فیلمهاشو ن مثل کلید اسرار هم اگر نیگاه کنید اونها خودشون روسریهای بزرگ و بلوزاشون همه تونیک است باتوجه به درخواست خریدارهای ما این لباسها دوخته و برامون ارسال میشه اگر تولید کنندگان مااز جنس بهتر با قیمت مناسب استفاده کنند دست تولید کنندگان ترکیه و بقیه بسته میشه متاسفانه تولید کنندگان ما میخوان یک شبه میلیونر نه میلیاردر بنشد مثلا|" وقتی پارچه را کیلویی میخرن متری کمتر از پنج شیش تومن میافته اونوقت میان لباسی رو که باهاش میدوزند میشه ..... خودتون قضاوت کنید وقتی جنس خارجی جنسش بهتر قیمتش مناسبتر باشه کدوم خریده میشه ازطرفی به عنوان یک خانوم معتقدم از مانتوهای رنگی با طرحهای ساده بلند وگشاد استفاده بشه نه مانتوهای سیاه و تنگ و کوتاه واین اتفاق نمی افته مگر با نظارت وبازرسی درست بر تولید کنندگان وعرضه کنندگان باتشکر (1656510) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۵۷:۰۴
بودن این طرح بهتر از نبودن آن است. بعضی ها از سر دلسوزی با چهار تا عکس زود قضاوت می کنند. بنده خواهران و کل فامیلهایمان مانتویی هستند لکن تا حالا یک مورد هم نشده که گشت ارشاد جلوی آنها را بگیرد. باور کنید اگر از مخاطبین هم بپرسند که آیا گشت ارشاد تا حالا جلوی شما یا خواهر یا فامیل شما را گرفته است بیش از 95 درصد جواب می دهند که تا حالا گشت ارشاد جلوی ما را نگرفته است.
لکن اکثر افراد به خاطر چند عکس و فیلم زود قضاوت می کنند. چون ماهواره ها و سایت های مخالف علیه یک چیزی بد می گویند نباید گفت که آن چیز واقعا بد است. بنده از عزیزان نیروهای انتظامی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم. (1653796) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۸:۳۴:۰۵
"لکن" رو خوب اومدید!
البته بنظر بنده "لکن" نتیجه معکوس خواهد داد (1654324) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۳:۳۰:۵۳
دوست عزیز بحث بار روانی قضیه هست که آدم را عذاب میدهد و اینکه نیروی انتظامی حق دخالت در مورد پوشش افراد را ندارد (1654688) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۱:۲۲:۰۷
پس بفرمایید نیروی انتظامی حق دخالت در جلوگیری از دزدی و قتل را هم ندارد. (1655043) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۷:۵۵:۴۷
خیالت راحت نیروی انتظامی در مواقع دزدی و قتل اصلا معلوم نیست کجاست
اگه یه بار برای مشکل ضروری به 110زنگ بزنی متوجه میشی بعد 10بار زنگ زدن یا نمیان یا وقتی میان که کار از کار گذشته، خوب البته حق هم دارن چون گیر دادن به حجاب مردم همه وقتشون رو گرفته . (1656392) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۹:۳۶:۲۱
مانتو اگه مانتو باشه که نمیگیرنت بعضیها مانتو نمیپوشند که حتی بلوز هم نیست چیزی که میپوشندآستینها را زدند بالا مثل اینکه میخوان رختشویی کنند مانتو ها بقدری تگند که به زور چپوندند تنشون یقه ها باز مثل اینکه تو عروسی دکلته پوشیدند حتی خود خارجیها هم بیرن از خونه از لباسهایی مانتو مانند استفاده میکنند که گشاد و بلندند نمیدونم این چه روشی که تو جامعه ما مد شده و مقصر هم فقط پدر ومادرها هستند چون از بچگی به بچه میدان میدن که اینجوری بشن تو خونواده ما چنان احترامی حاکم است که باوجو اینکه حالا خودمون پدر ومادریم ولی هنوزم از پدرمون خجالت میکشیم مثلا" بلوز شلوار بگردیم و حداقل یه چادر دورمون پیچیدیم همیشه به داداشهام میگه نیگا کنید کدوم معلم - نماینده - آدم درست حسابی موهاشو بلندمیکنه و تیشرتهای جلف بمیپوشه مرد ابهتش به کت و شلواره به ماهم که یاددادن زن باید خودشو حفظ کنه تا عزت واحترام داشته باشه نکه با انگشت نشونش بدن بگن فلانیه و حالا این تربیتها باخونمون عجین شده و نمیتونیم جلف باشیم همه احترام بزرگترهامونو داریم چون اونها یادمون دادن الان متاسفانه بعضی پدر ومادرها گندشو درآوردن بزرگتر کوچیکتر حالیشون نیست تو اتوبوسها بچه سه ساله رو میشونن روصندلی پیرزنها سر پا میاستن و هزاران نمونه دیگه .... (1656546) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۵۷:۴۷
گشت ارشاد و برخورد نیروی انتظامی بوده، وضعیت این است که همه می بینند.

تصور کنید اگر گشت ارشاد نبود اوضاع چگونه بود. فکر کنم که واردات پارچه و لباس به صفر نزدیک می شد و ایران به یکی از صادر کنندگان عمده پارچه و لباس تبدیل می شد!!!! (1653797) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۵۹:۵۵
مگه چه نتیجه ای باید داشته باشه؟!! چرا نمیخوایم به آزادی دیگران در انتخاب پوشش احترام بذاریم؟! (1653804) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۰:۲۸:۰۰
مرز این آزادی که میگویید تا کجاست؟ دستورات اسلام که مردم این مرزو بوم اون رو انتخاب کردند چه میشود؟ (1658235) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۱۹:۲۰
يك نفر تو اين مملكت جواب بده در شهري مثل تهران چند نفر غير مسلمان داريم شامل ارمني ، مسيحي ، زرتشتي و ... چند نفر خارجي داريم ؟ بر اساس تجربه و برآورد من حد اقل 10 درصد جمعيت تهران را اينها تشكيل مي دهند آيا مي خواهيد همه اينها را چادري كنيد ؟ آيا چادر مهم تر است يا حلال وحرام حجاب يكي از محرمات است درصورتي كه 90 درصد مردم لقمه حرام مي خورند از ربا گرفته تا كم فروشي وگران فروشي ؟ آيا حجاب مهمتر است يا دروغ وتهمت وغيبت ياحجاب و چادر و بدون اعتقاد ؟ از ججاب مسلمانان در مالزي لبنان و بسياري از كشورها آدم لذت مي برد برادر من ! خواهر من ! مهمترين مسئله اسلامي ويا بگويم اخلاقي جامعه كه همان حلال وحرام است ازبين رفته شما بايد از اينجا شروع كنيد حجاب يكي از آنهاست و شايد آخرينش ؟ بعد از انقلاب چند درصد توانسته ايم موضوع حلال وحرام بصورت واقعي را ترويج دهيم ؟ (1653855) (alef-10)
 
ترسو
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۴۱:۲۲
اقای فرشاد ! چطور تو این مملکت زندگی میکنی ولی فرمول زندگی کردنشو نمیدونی؟ حلال و حروم که دیدنی نیست (قابل لمس ) ولی حجاب دیدنیه ! ما ها هم اهل شعار ! بنابراین بر مصداق علم بهتر است یا ثروت ؟؟؟ حجاب بهتر است یا حروم خوری ؟؟؟؟ جواب امت همیشه در صحنه قطعا حجاب است !!!!!!!! (1655551) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۳۳:۴۲
برادر من!
اصلا قرار نیست که این طرح جواب بده. فقط قراره که اعصاب مردم خرد بشه و حواسشون از مسائل اصلی پرت بشه که شده.
اگه اینطوری به قضیه نگاه کنیم، دلیل همه کارا مشخص میشه. (1654083) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۵۳:۵۷
ربطی نداشت دوست عزیز .مفسدان اقتصادی چه ربطی داره به مبارزه با بیحجابی . (1653668) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۹:۳۰
واقعا ارتباط بین فقر اقتصادی رو با فسادوناهنجاریهای اخلاقی نمیتونی تشخیص بدید. (1653734) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۵:۵۹
من منفی میدم
خیلی هم ربط داره. ملت وقتی میبینن حقشون بدون پیگیری موثر پایمال میشه، عکس العمل نشون میدن: بی حجابی، رانندگی بد و ... (1653749) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۰۵:۳۲
پس بنده هم حق میدم به برخورد نیروی انتظامی. حق میدم کسی به ناموس شما تجاوز کنه. خق میدم دزد بیاد اموال شما رو ببره و ...
بی منطق ترین آدم های دنیا، همین ایرانیهای باهوش!!! هستند. (1654043) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۳:۲۷:۱۰
فکر کنم باهوش ترین شما هستید که هر چه به فکرتان خطور می کند بر زبان می اورید . (1655181) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۳:۰۱:۰۸
شما زحمت نیافتید. این حق ها را قبلا به نیروی انتظامی داده اند. (1658484) (alef-13)
 
منتقد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۱:۴۶
دوست عزیز لطفا این سوالو پاسخ دهید :
وقتی چند مفسد اقتصادی که متاسفانه با نهادهای قدرت هم در ارتباطند میان بنیانهای اقتصادی فرهنگی و اجتماعی یک جامعه رو بهم میریزن ومردم در حالیکه در شرایط سخت اقتصادی و تورم هرروز اخبار بهت آور در خصوص اختلاس و غیره میشنوند و بدتر از همه هیچ عکس العمل شایسته ای هم از جانب نهادهای نظارتی و قضایی نمیبینند چطور انتظار دارید مردم هم مراعات حال شما رو بکنن، شما بهتره برید یه مقدار جامعه شناسی مطالعه بفرمایید تا رفتارهای پیچیده لایه های مختلف یک جامعه در مواجهه با این گونه مسائل رو درک کنید. گاهی مردم با انجام برخی رفتارهای گاها ناهنجار به نوعی میخوان صدای اعتراضشونو به گوش دیگران برسونن. (1653807) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۶:۵۳
ربطش اينه که توان انجام کار اصليشون رو ندارن. (1653822) (alef-10)
 
حیدر
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۱:۲۴:۲۶
دوست گرامی لطفا از بکار بردن واژه ی"بی حجاب" اجتناب فرمایید .باید بگید "بدحجاب"
بی حجاب یعنی عریان .بحث سر بد حجابی هست نه بی حجابی.
یاحق (1654783) (alef-10)
 
میلاد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۲۶:۱۳
اگر شما با بی حجابی خانواده ات مشکلی نداری مختاری که صبرکنی تا اول بساط مفسدان جمع بشه! (1653863) (alef-10)
 
بهلول
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۳۵:۲۵
حجاب چه ربطی به اقتصاد داره ماکه نفهمیدیم. لطفا از نظرات بی ربط پرهیز کنید.حتما میخوان دوروز دیگه هم بگن افزایش قیمت خودرو هم به حجاب ربط داره نه دلار! (1653986) (alef-6)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۲۵:۲۵
سلام خواهشا پیام رو پخش کنید.
لطفا مسائل فرهنگی رو با مسائل اقتصادی قاطی نکنید.
متاسفانه در جامعه ما فقر فرهنگی بیداد می کنه یا رو نون نداره بخوره می بینی یه دیش ماهواره توی خونشه .
گفتید مطلوب همه مردم . هیچ کاری مطلوب همه مردم نیست .
حجاب در کشور ما یک قانون است . پس در این این صورت هر کس آن را انجام ندهد مجرم محسوب می شود .
مانند این که کسی دزدی کند باید مجازات شود . شاید خود دزدان و مفاسد اقتصادی که بخشی از مردم ایران هستند با این حکم موافق نباشند پس ما بیاییم آن ها را مجازات نکنیم چون ناراحت می شوند.
اثرات بدحجابی هزاران بار بدتر از دزدی است .
چون ضرر یک دزد به بخش محدودی از جامعه است در ضمن در بیشتر مواقع نامحسوس است اما اثر یک بد حجاب در جامعه بر تمام جامعه به خصوص بر خانواده اثر بدتری می گذارد.
اللهم العجل لولیک الفرج (1654071) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۱۴:۵۴
شما ناخواسته بی حجابی را به فساد اقتصادی ربط دادید و 671 نفر هم بدون آنکه بفهمند به کامنت شما مثبت داده اند! این به وضوح نشان می دهد که درجه اعتبار این مثبت ها چقدر است!
تفسیر منطقی نظر شما این می شود که یا بی حجاب ها مفسد اقتصادی اند یا مفسدان اقتصادی بی حجاب هستند! که در هر دو صورت اعتراف کرده اید که بی حجابی مرتبط با فساد است! (1654133) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۳:۴۱:۳۷
الف اجازه دهد این بحث ها به نتیجه برسد.چرا پاسخ ها را درج نمی کنید ؟من به این اقا یا خانم محترم می خواهم بگویم شمادرست می فرمایید حجاب ربطی به فساد اقتصادی ندارد ولی سوالی مطرح است چگونه برای فساد اقتصادی که بنیان خانواده ها را با خطر مواجه کرده فکری موثر نشده ولی برای بد حجابی باید در این هیهات حل شود ؟ این تناقض بزرگیست.
درضمن چگونه شما از نفهمی دیگران مطمنید؟ایا کامنت شما دلیلی قوی برای نفهمی مثبت دهنده ها داشت؟ (1655203) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۲۶:۵۸
مادر کشوری اسلامی هستیم نه فقط حجابمان باید الگو برای همگان باشد بلکه در اقتصاد واخلاق و...نیز باید برای همگان الگو باشیم
ربطش اینه اخوی (1655291) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۵۵:۴۳
خدا رو شکر که نشون دادین که کلا بی انصاف نیستین و از اهانتهایی که بانوان محترم میشه هم حرف میزنین (1655358) (alef-10)
 
دایی سعید
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۴۴:۱۵
نیروی انتظامی بداند که ازموده را ازمودن خطاست از دریچه ی دیگر به جامعه بنگرید خودتان خسته نشدید از این فشارهای تکراری وبی نتیجه؟ (1655557) (alef-10)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۴۵:۰۹
فشار فساد افرین است...... (1655560) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۲:۳۱:۰۷
یارو میلیاردی پول بالا کشیده برخورد نمیشه باهاش ولی مثلا جوراب پاش نیست باید دستگیر بشه واقعا باید الان گفت که عدالت داره برقرار میشه (1658761) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۲۴:۱۶
شما بگو چند ساله این طرح ها داره اجرا میشه؟ چه نتایجی داشته؟ جز نتیجه ی معکوس هیچی نداشته جناب..
با زور هیچی درست نمیشه! (1653490) (alef-13)
 
شیرین
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۵۱:۰۶
آهان متوجه شدیم ما خانوما یعنی باید مثل عزادارا مشکی بپوشیم یه ذره روحیه شاد هم که داریم بخاطر اینکه نگیرنمون مشکی بپوشیم واقعا که انصافا جز اینکه مانتوهاشون رنگی بود مشکل دیگه نداشت (1653546) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۱:۴۲
لباس مشکی شرعا مشکل داره ولی بشدت تبلیغ میشه. چرا؟ (1653716) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۸:۰۷:۴۳
شرعا مشکل ندارد در بعضی از موارد کراهت دارد (1655700) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۲:۱۷:۱۷
کسی نگفته شما مشکی بپوش ...
ولی می تونی طوری بپوشی که زنها رو به عزای شوهراشون ننشونی..... (1654607) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۲۸:۵۰
پس نگران شوهرتی عزیزم
شوهری که قراره بااین چیزها نگه داشته باشه همون بهتر که بره به ...... (1655295) (alef-10)
 
هستی
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۸:۵۱
زندگی ای که قراره با این جور چیزا خراب بشه بهتر همون اول بشه
خجالت بکشین یه ذره افکتونو باز کنین نه چشماتونو برای اینکه بفهمین معنی حجاب چیه
به حجاب توجه کردین؟؟؟؟
از حجب میاد این شامل مردها ام میشه
مردا حجب و حیا داشته باشن که نگاه نکنن (1656784) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۱۰:۳۸:۳۱
حجاب از مردم از قدیم وندیم گفتند
ضمنا خانم خود شما یک وظایفی دارید که نباید از آن وظایف کوتاهی کنید که آقاتون در کانون خانواده بماند
بیخود به دیگران گیر نده
ی ذره فکر کن واحساس مسئولیت داشته باش (1659247) (alef-13)
 
یک خانم چادری
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۹:۳۱:۲۰
کی گفت مشکی بپوشی عزیزم
حجاب اسلامی قانون های خودش رو داره که اگه رعایت کنی میشه حد واجبش. اگه کسی چادر بپوشه میشه مستحب. قانون های اصلی خیلی زیاد نیست:
1- تمام بدن خانم ها به غیر از مچ دست و گردی صورت واجب است پوشانده شود.
2- در پوشاندن بدن منظور پوشیده بودن عضو است و نه فقط پوست. (مثلا ساپورت فقط پوست رو می پوشونه و نه عضو رو)
3- مچ دست و گردی صورت باید عاری از هر گونه زینت باشند خواه مواد آرایشی و لاک ناخن و خواه زیور آلات مثل انگشتر و نگین بینی
4- لباس از نظر عرف آن جامعه معمولی باشد و باعث جلب توجه نشود. (1659066) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۲۳:۳۸:۵۹
اگر همین رعایت ها خود یک عامل جلب توجه شد چه کنیم ؟؟ (1661146) (alef-13)
 
ahmad
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۲۷:۵۰
دوست عزیز 34 سال است که این برخوردها ادامه دارد. آیا بساط آن برچیده شده است ؟ نه شما و نه حتی نیرو انتظامی هم نمی داند تعریف حجاب چیست! حجاب فرهنگ و باور قلبی می خواهد. فکر می کنید صدها هزار بازداشتی که در طول سالها انجام شده منجر به رعایت حجاب شده ؟ حجاب با دزدی و قتل فرق می کند که برای آن زندان و بازداشت در نظر گرفتند (1653498) (alef-13)
 
پزشک روانشانس
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۳۳:۰۶
شما میدونید از این افرادی که توسط مامورین محترم انتظامی به ستاد برده می شند بیش از 95درصد از اینها تمایل به بزهکاری و مجرم بودن پیدا می کنن و احساس می کنن که با یکبار رفتن به کلانتری خلافکار شدند.این علم هستش و نمشیه همه چیز رو از دید خودمون ببینیم.کار ،کار بسیار اشتباهی هستش چه شما دوست داشته باشید و چه نداشته باشید!!!!!!!! (1653505) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۴۰:۴۳
دوست عزیز این چه حرفی است . ما همه ایرانی هستیم . همه ایران را دوست داریم .همه از سر بلندی ایران خوشحال می شویم . دلمان می خواهد در یک محیط سالم و بدون تنش زندگی کنیم و بچه هایمان را بزرگ کنیم . من هر روز اخبار بی بی سی صبح را گوش می کنم . فکر می کنی خوشحال می شوم که در اخبار گفته شود در ایران زنان را می گیرند و می بندند و... . این آبرو ریزی است . سر شکستگی است که ما هنوز هم در خصوص حتی لباس پوشیدن با حکومت خود و حتی با یکدیگر به تفاهم نرسیده ایم . بساط بی حجابی جمع شود ؟؟؟ این بی حجابها هم به اندازه من و شما ایرانی هستند و در این آب و خاک حق دارند . چرا نمی روند مردان خیابانی را جمع کنند که پیر و جوان زیبا و زشت و بدحجاب و باحجاب را کلافه کرده اند ؟ 35 سال است فقط زورشان به زنها می رسد . چرا فساد اداری دزدی و اختلاس و فقر و بیکاری رگ گردن شما را متورم نمی کند ؟؟؟ چون به دزدان زورتان نمی رسد ولی به زنها و جوانان زورتان میرسد . کمی فکر کنید . بساط تعصب و عمل بدون علم باید جمع شود (1653518) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۵۰:۱۹
داداش به چه قیمتی؟ به قیمت ناامید کردن جوان های نسل آینده از حجاب؟ بد حجابی باید جمع شود اما نه به این صورت بلکه با برنامه و برنامه ریزی (1653544) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۰۰:۲۲
عزيزم يك سري بزن به اين ملت تو انتاليا ببين چه ايراني هايي چه طور مي پوشند (1653573) (alef-13)
 
وحيد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۲۶:۱۰
اگر قرار بود جمع بشه تو اين35سال شده بود عزيز پس معلومه روش روش درستي نيست كه روز به روز بدتر شده (1653617) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۵۵:۲۸
بساط هيچ كار اشتباهي با يه كار اشتباه تر جمع نميشه!
من مخالف حجاب اجباري هستم و هميشه فكر مي كنم با اين ملت كاري كردن كه اگه يه روز وضعيت برعكس بشه اون روز حجاب از سر من چادري خواهند كشيد!
تو رو خدا بس كنيد اين كارها رو . به انسان ها احترام بگذاريد. خواهيد ديد كه همه چيز خيلي بهتر خواهد شد
الف جان لطفا نظرم رو منتشر كن تا افراطي ها بفهمند كه حتي مذهبي ها هم كار اونها رو قبول ندارن (1653669) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۲:۱۳
یعنی که چی گیر ندهید؟ با دستمال کثیف نمی‎شود شیشه را پاک کرد؛ با نیروی انتظامی که شفاف و با رعایت حدود شرعی رفتار نکند هم نه تنها بدحجابی کاهش نمیابد که بدتر می‎شود. شما مثل اینکه می‎خواهید سرتان را زیر برف بکنید و فقط به اینکه چند روز در چند مکان ظاهر مردم بهتر شود دل خوش کنید؛ بعدش نتایج جانبی اش هرچه بود بود!

ببینم ما واقعا حق داریم برای اعمال معروف از هر ابزار منکری استفاده کنیم؟ نه حق نداریم. حالا عدم شفافیت هم به وضوح حق شهروندان را ضایع می‎کند، ظلم است و منکر. (1653742) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۴۶:۰۴
اره به مفسدان اقتصادی ربط نداره.
به دزد های تو خيابون ربط داره که نيروی انتظامی به جای برخورد با اونها با جوون ها برخورد ميکنه. (1653771) (alef-10)
 
فرناز
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۱۱:۱۲
عزيزم هيچ زمان با زبان چماق نمي توان چيزي را به مردم قبولاند... (1653831) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۱۱:۱۴
اگر کسی لطف کند و روایتی از برخورد پیامبر یا یکی از امامان ما با مساله ی بد حجابی را بیان کند بسیار ممنون خواهم بود. (1653832) (alef-10)
 
سمیه
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۰:۱۳:۰۸
اصلا در قرآن برای بیان حکم حجاب همه جا گفته شده به زنان مومن بگو یا ای پیامبر به همسران و دخترانت و همسران مومنان بگو که مثلا حجاب داشته باشند. آخه من نمیدونم خیلی از این جوونای ما که متاسفانه هیچ دین و مسلکی رو قبول ندارن و خیلی هاشون کلا مادی گرا شدن برای چی باید شبیه مومنین باشن؟ اون جوری لااقل از ظاهر طرف معلومه که چی رو قبول داره. (1656655) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۱۷:۱۸
مشکل خودتو با خودت حل کن شما ایمانت ضعیفه مرئم باید تاوانشو بدن (1653851) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۳۸:۱۹
اگه با این کارای شما 35 ساله که جمع شده حالا هم جمع میشه .اصلا مردم اعتقادی به این نوع پوشش زوری ندارن . همه ی خانواده ی ما از مادر و خواهر و همسرم پوشش کاملا" اسلامی با چادر دارند و اعتقاد قلبی به حفظ آن دارند ولی با اینهمه مخالف این کارا هستیم . عفاف با حجاب همیشه مترادف نیست آقا یا خانم محترم چه بسیار افراد زیادی که حجاب ندارند ولی بسیار عفیفند . این را باید درک کنیم. شما با این زور و اجبار باعث میشوید که مردم نگاه کینه توزانه ای به همسر و نزدیکان ما که خودرا ملزم به حجاب داشتن می دانند بکنند. لطفا بگذارید مردم خودشان انتخاب کنند (1653883) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۱:۱۹:۴۸
حاضرم قسم بخورم کسایی که واقعا دلسوز اسلام و ناموس ایرانین مخالف اینطور برخوردن. وقتی نمیتونیم فرهنگ ساز باشیم عوام جامعه به سمت چیز جدید که از هر جا تزریق شه میرن. آقایی که نگران بد حجابی هستی خداوند بهت خرد هم داده بشین فکر کن راه تنبیه، گرفتن عکس از زن مردم گذاشتن تو هزار تا سایت، بوردن تو ماشین گشت ارشاد، ایستادن چند تا مامور مرد هیکل گنده این واقعا باعث ایجاد حب و علاقه به حجاب و اسلام میشه یا بالعکس ؟! اگر دنبال حب و علاقه به اسلام نیستیم هون بحثش فرق داره ... (1654519) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۱:۵۹:۰۶
نیروی انتظامی بهتراست بساط مخدروسرقت راجمع کند (1654570) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۲:۱۳:۰۱
نیست که خیلی به نظرات ما احترام میذارن (1654598) (alef-10)
 
وطن
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۱:۵۳:۰۰
نحوه ی اجرای این طرح با حجاب و غیرت و تمدن و اسلام و عفاف و مصلحت کشور تضاد دارد . ضمنا با بد حجابی ها هم مخالفم چون ریشه بسیاری از تجاوزات به نومیس مردم و خیلی از مفاسد به خاطر همین بد حجابی ها هست .
باید جلو این فساد و انحراف گرفته شود به شرطی که عزت انسانها رعایت شود .
تعدادی از مجریان طرح بی ادب هستند ولی نفس مبارزه با فساد علنی بسیار قابل تقدیر هست . (1655082) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۵:۴۲:۲۲
یعنی هنوز یکی مثل شما پیدا میشه که فکر کنه با بزن بزنو زندان و ... بشه یه مشکل رو حل کرد؟چند تا مشکل اینجوری حل شده؟ (1655441) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۲۲:۰۱:۲۴
مگه تو این همه سال جمع شد که با این روشها بخواد جمع بشه! مشکل اینجاست که اقلیتی می خوان خوسته هاشون رو (مثل نوع پوشش) به...تحمیل کنند! (1656020) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۲۲:۱۴:۰۰
هفت شهر عشق را عطار گشت.. ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم...وا مصیبتا!!!! (1656039) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۰:۴۱:۱۱
توی مالزی خانمی رو میشناختم ایشون حجابش از تمام مالزی کامل تر بود. سر صبح که نماز میخوند بیدار بود تا نماز شبش که در وعده شب جدا میخوند. خواده اصیل و مومنی هم بودند. حتی توی مالزی آستین لباسش با اون گرما بالا نمیومد و یک تار موی اون دیده نشد. برگشت ایران بعد از چهار سال نامزد کرد کنار میدان ونک با نامزدش قرار گذاشت بهش نیروی فداکار انتظامی ایراد گرفتن که خانم مانتوی شما کوتاست و باید زیر زانو باشه و ایشان تشکر کردند و کر کردند تذکره و در نهایت ایشان با مانتو روی زانو و یا احتمالا چند سانت روی زانو توی ماشین در حالی که همسرش دنبالش میگشت نشست و حتی موبایلش رو خاموش کردند که خبر نده و همسرش نیاد و اظهار کرده بودند خودش میبینه نیستی میره!!!!

و ایشان گریه کرده بود که من 4 سال خارج از ایران بودم و تار موم بیرون نبود حالا بایدبه خاطر مانتو.......

امیدوارم جوابی باشه. در ضمن حتما به خاطر دادن چادر و پرداخت پول در پاسگاه هم پرونده ایشون موجوده...
(1656225) (alef-6)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۲:۲۸:۲۴
عزیز من گیر دادن یعنی چی ؟
از فردا همه قوانین رو معلق میکنیم چون نمیخوایم گیر بدیم
بد گشتن زنها باعث تحریک جنسی مردها و باعث گناه اونها میشه، اکثریت هم مسلمان هستن نمیشه بگیم مردها رو هم کور کنیم
به خدا اگه خانم ها یه مقدار بهتر میگشتن - نیازی به این همه کار بی حساب و کتاب نبودیم (1657075) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۷:۲۴:۴۱
عزیز جون چرا فکر می کنی که بساط بی حجابی با این شیوه حل میشه؟ کار فرهنگی باید از سنین کودکی و نوجوانی شروع بشه تا ثمره اش رو در بزرگسالی ببینیم.
ثانیا در قرآن هزار آیه راجع به معاد داریم و یک آیه راجع به حجاب یعنی قرآن به ما میگه اول اصول رو درست کن بعد فروع خیلی راحت تر حل میشه.
اگر کسی به معادی که قرآن میگه معتقد شد حتما حجابش قرآنی میشه. (1657859) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۱:۳۹:۲۰
باشما موافقم (1658352) (alef-13)
 
مادر
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۰۸:۴۴
احسنت ونامه كاملا درستي است ،زور گويي با امر به معروف فاصله زيادي دارد وبا جوانان بايد با محبت رفتار نمود تا خودشون حجاب را دوست داشته باشند وبرايشان گفت كه دخترم اين حجاب براي راحتي وخوبي خودت است ونه براي توسري وسركوبي تو وفرق ين دو بسيار است كه متاسفانه اين ماموران نه علم ونه سواد كافي دارند وبيشتر ضد حجاب درست ميكنند ودختران جوان را از حجاب مي ترسانند واين واقعا راهش نيست (1653310) (alef-10)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۱۱:۲۵
من خود یکبار در ایستگاه حقانی(مترو)شاهد برخورد زشت یکی از مامورین نیروی انتضامی(خانم) بودم که با لحنی زشت و بدور از شان یک مامور نیروی انتظامی آنهم زن با دختری به ظاهر بدحجاب برخورد کرد..(به ظاهر میگویم چون اگر آن پوشش بد باشد میباید نیمی از زنان و دختران کشور را دستگیر و ارشاد کنند!!!!)
مطمئنا این گونه نهی از منکر نه تنها هیچ اثری ندارد بلکه باعث ایجاد بی اطمینانی بیشتر در مردم میشود.
تجربه نشان داده است در هر موضوعی که بیش از حد حساسیت نشان داده شود مشکلات بیشتر میشود مخصوصا اگر نوع برخورد با مشکل را ندانیم. (1653320) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۱۱:۳۱
کاش واسه موضوع بود اما همه چیز اینطوری شده!!!!!!!!!!!!!!مثلا مالیاتی که از طلا فروش بگیرن مستقیم از مردم گرفته میشه!!!!!!!!!!!یا از یک کارمند از حقوق مالیات میگیرن!!!!!!!!!!!!!!!و جالب اینجاست که جدا از اون هر چیزی بخری مردمم دوباره ازت مالیات میگیرش......قبض اب ،برق،تلفن،شارژ موبایل!ماشین!شهرداری!.... (1653321) (alef-13)
 
ارمین
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۱۱:۴۴
انتخاب نوع پوشش از حقوق شهروندی است که باید هر چه سریع تر به مردم بازگردد. بسیار زشت است در کشوری با چنین مردم با شعوری عده ای بخواهند برای رعایت نکردن آنچه آنان فکر میکنند مردم را ازار دهند و برای آنان رعب و وحشت ایجاد کنند. برای یکبار هم شده باید منطقی و اصولی با بانیان این جریان صحبت کرد و متوجه شویم با وجود مخالفت مسئولان و نهاد های فرهنگی با این نوع برخورد و انتقادات اکثریت مردم نسبت به ان چگونه نیروی انتظامی دست از ادامه این طرح مردم ازار بر نمی دارد ؟؟ (1653323) (alef-13)
 
طيبه
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۱۵:۰۵
و......جالبه كه سيماي ما از خانمي سرا پا قرمز پوش وبا ارايش براي تبليغ آژانس هوايي استفاده ميكنه وباز جالبتر اينكه موقع انتخابات وراهپيمايي ها زنان بسيار بدحجاب وبا ارايش زياد را نشان ميدهند كه مثلا بعله......اين خانمها هم با ما هستند!!؟؟؟؟؟
خوب اين تناقض را تعريف كنيد برادران وخواهران محترم؟؟
و بردن دختران جوان به كلانتري براي حجاب كجاي قانون هست؟پس چرا اون بانوان را نشان ميدهند وبهشون افتخار هم ميكنند وبا اين خانمها اينطور رفتار ميشه؟ (1653331) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۱۹:۵۵
تجربه نشان داده كه برخورد سلبي و نظامي نتيجه برعكس ميدهد
ورود نيروي انتظامي اشتباهه !!! (1653351) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۲۸:۳۵
"طرح مبارزه با بد حجابی که مطلوب همه مردم و خواسته ملت شریف ایران است"
.
سوال اینجاست که شما اون بدحجاب ها (‌به قول شما)‌ رو جزء مردم نمیدونید؟ چرا؟
چرا نمیخواین باور کنید که اون ها هم جزء همین ملت شریف ایران هستن و نباید این تیپ ادم ها رو جدای از ملت ایران دونست!..
چرا نمیخواین بپذیرین که اگه کسی هم عقیده و نظر شما نبود ، باز هم توی این مملکت حق زندگی داره و ایرانیه؟! (1653375) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۳۷:۳۸
دوست عزیز کسی نگفت اونها جز ملت ایران نیستند، اونها خواهران و برادران ما هستند....مسئله پوشش یک مسئله اجتماعی است که در حفظ ارزشهای خانواده تاثیر زیادی دارد....این همه خودآرایی جامعه را به انحطاط میکشه.
انشاالله که با امر به معروف و نهی از منکر صحیح و به دور از افراط و تفریط وضع موجود اصلاح شود.
یک تذکر که آقایان مسئول نیروی انتظامی باید آخرین حلقه برخورد با پدیده بدحجابی باشد، مسئولان دیگه چرا به وظیفه خودشون عمل نمیکنند.......چادر سیاه قیمت بسیار گرانی دارد و لباسهای دیگر با طراحیهای عجیب ارزانتر هستند، با تولید کنندگان لباس که متخلف هستند برخورد کنید.....کمی فرهنگ سازی کنید: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما ، وزارت کشور و ........شما مسئول هستید! (1653510) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۱۲:۳۵
دوست محترم در همه کشورهای جهان که زنان در آنجا طبق نظر جنابعالی پوشش ندارند جامعه منحط شده؟ پس این همه پیشرفت و دوام کانون خانواده چطور محقق میشود در حالیکه بر طبق آمار رسمی نرخ طلاق در کشور ما تکان دهنده است . (1653942) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۰۳:۴۰
پیشرفت تکنولوژی ناشی از کار و تلاش مداوم است، ملت ایران هم باید کار بسیار کنند تا پیشرفت کنند.
ولی در همین کشورهای پیشرفته انواع و اقسام مشکلات اجتماعی و فرهنگی هست که در آینده نه چندان دور آثار وخیمش را خواهید دید. (1654118) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۲۲:۳۴
ارزشهاي خانواده رو دزديها و اختلاسهاي دولتي و حكومتي تهديد ميكنه , مشكلات اقتصادي تهديد ميكنه , بيكاري و فقر تهديد ميكنه . چرا مثه كبك سرتونو كردين زير برف و نميبينين تو اين تهران خراب شده چه خبره . دختر و پسر به فحشا كشيده شدند . مواد مخدر بيداد ميكنه . (1653960) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۰:۵۲
دوست عزیز شما متوج نشده اید همه مردم یعنی 10% مردم که خونشون از بقیه رنگین تره؟؟؟؟ (1653713) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۳۳:۱۹
حجاب یک چیز شخصی است در هیچ کجای قرآن به حدود کامل حجاب اشاره نشده وحجاب به صورت کلی آمده است.در ضمن حجاب زن یا دختر من به خود من ربط دارد نه کس دیگه اگه هم بی غیرتم من بی غیرتم اون یکی آقایون باغیرت باشن نگاه نکنن پس با توجیه که آقایون اسلامی دارن مشروب هم در یک میهمانی باشه وسوسه میشن میخورن این که نشد دینداری.بعد اینکه این همه گرفتین اثر داشت انصافا نه پس راه غلطی انتخاب کردین (1653388) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۵۸:۳۵
احسنت (1653569) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۴۱:۱۹
اتفاقا شما بسیار باغیرتی دوست من. غیرت یک مرد را رضایت همسر و فرزندش اثبات میکند نه خشم و تند خلقی و زور ... (1653999) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۷:۵۰
به حدود کامل حجاب اشاره نشده؟! این چه حرفیه؟
در سوره نور کاملا به حدود حجاب برای زنان و مردان مومن با جزئیات اشاره شده است. (1653729) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۹:۳۸:۴۱
نگاه نکن یعنی چی؟!شما از چراغ قرمز رد شو بگو به خودم مربوطه نگاه نکنید!!! (1654404) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۳۸:۱۹
اصلا با چه مجوزی از ناموس مردم عکس می گیرند؟؟؟ مگه این عکس ها توسط عکاس مرد گرفته نمی شود؟؟؟ از کجا اطمینان دارند که عکاس عکس ها را پیش خودش نگاه نکند . و کلا اجازه همچین کاری رو نباید داشته باشند. (1653401) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۷:۲۹
از قوه محترم قضائیه یه سئوال دارم و امیدوارم که جوابش را دریافت کنم.
در جایی که طبق قانون نام بردن متهم، قبل از حکم جرم محسوب میشه، آیا انتشار این عکسها که توسط نیروی گشت ارشاد گرفته میشه، جرم نیست؟ (1653824) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۹:۰۹:۲۵
عزيزم اين ناموس مردم اگه نميخواست نگاش كنن خودشو اين جوري درست نمي كرد از خداشم هست تو نگران اين چيزا نباش (1656491) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۳:۳۱
اخه برادر من اگر از بي نتيجه بودن اين طرح بگذريم (كه قاعدتا"‌بايد دليل محكمي براي تعطيل ، تعويض يا تبديل كردن آن باشد!)

اما نمي توان از اين گذشت كه اگر يك فرمانده نيروي انتظامي بيايد و در تلوزيون مصاديق بد حجابي را اعلام كند خود مصداق توهين به بانوان ايراني است .

اينكه يك روز طرح راه بياندازند يك ماه تعطيل كنند توهين به بانوان است .

اينكه منتظر بمانند "ساپورت" مد شود ، توليد شود ، پخش شود و بعد دختراني كه ان مي پوشند را بگيريد توهين به بانوان ايراني محسوب مي شود (1653407) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۳:۴۳
من به كشورهاي زيادي مسافرت كردم كه حجاب در انجا اجباري نيست.مردان كوچكترين مزاحمتي براي زنان بي حجاب ندارن و حتي به انها نگاه هم نميكنن.مهم فكر خراب منو شماست.انسان رو از هرچي منع كنين به سمتش بيشتر گرايش داره دوست عزيز.ايا فكر نميكنين مشكل از حجاب اجباريست.مشكل از ايجاد اين محدوديت هاست.ايا وقت ان نرسيده واقع بين باشين و ببينيم اما جرم و جنايت جنسي.امار تجاوز و زور گيري در ممالكي كه زنان حجاب ازاد دارند به مراتب از كشور اسلامي ما كمتر است.ايا موقع اين نرسيده كه فكر كنين در دين و بالتبع در حجاب هيچ اجباري نيست (1653408) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۲۱:۵۲
راجع به متن خبر، البته که برخورد نیروی انتظامی مناسب نیست. اما راجع به نظر فوق:

اینکه گفتید انسان از هر چیزی منع بشود به آن حریص می شود، حدیث پیامبر (ص) است. اما نتیجه اش این نیست که انسان از چیزی منع نشود. حکم حجابی که گفته می شود از قران و نقل پیامبر (ص) و ائمه (ع) است. در ماه رمضان ما از خوردن و آشامیدن منع می شویم. هنگام گرسنگی و تشنگی در ماه رمضان به خوردن و آشامیدن حریص تر هستیم ولی مجوزی برای خوردن و آشامیدن نداریم.

در ضمن در کشورهای دیگر مانکنها، خواننده ها و بازیگرها و مهم تر از آن صنعت فحشا جایی برای مزاحمت نگذاشته است، چون فرد به اندازه کافی ارضا شده یا کلا سیر شده و آستانه تحریک او تغییر کرده است. به خاطر همین ازدواج در آن جوامع کم شده است، چون نیاز چندانی به ازدواج نیست.

بعلاوه این آمار که تجاوز در کشورهای دیگر به مراتب کمتر از کشور ما است را از کجا آوردید؟ در ضمن علاوه بر تجاوز، آیا استثمار دختران و زنان در صنعت فحشای قانونی و غیرقانونی در کشورهای دیگر به نظر شما فساد نیست؟ کشورهای دیگر به مسائل دیگری مبتلا هستند و در پیش گرفتن راه آنها نه تنها ما را به مسائل انها مبتلا می‌کند، بلکه شاید به بدتر از آن دچار نماید، چون ما دانسته راه خطای آنها را انتخاب کرده‌ایم. (1653608) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۱۱:۴۳
دوست عزیز
دوستان عزیزی که اینطور می اندیشید
فکر نمی کنید بهتر باشد که اهل فن در یک سلسله مناظره تلوزیونی تکلیف این موضوع را بهتر روشن کنند؟ البته این اهل فن خیلی شان یا بیرون ایران هستند یا داخل زندان. کاش حجاب هم بخشی از حق الناس خوانده می شد و به نظر گروه های مختلف مردم در این باره احترام گذاشته می شد (1653941) (alef-10)
 
دختر ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۱۱:۴۰
اقای محترم

رفاه وآسایش وعقلانیت جز در سایه ی پاکی وآرامش روح و روان مردم به وجود نیمیاد و آرامش روح و روان هم وابسته به آرامش در محیط زندگی ست...
ینده در یک کشور اروپایی بسیار آزاد زندگی میکنم.بعد از حدود ۲ سال در تابستان برای دیدن از خانواده به ایران آمدم...بعد از ۲سال دوباره قیافه های بسیارناآشنا( بخوانبد عجق وجق) دیدم...!!!!
متاسفانه به نظر میرسداین نحوه ی لباس پوشیدن وآرایش و از همه بدتر رفتارهای عشوه گرانه ی خیابانی!!!!! در هیچ کجای دنیا غیر از ایران نه تنها مرسوم نیست بلکه مذموم نیز هست(آرایش و رفتار)
درست است که در ابنجا حجاب ندارند اما سادگی در پوشش و رفتار عامه ی مردم موج میزند (1653703) (alef-13)
 
دکتر جمشید وحیدا
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۵:۴۲
این واقعیت را یک بار برای همیشه باید پذیرفت که مسائل فرهنگی و اجتماعی را باید از راه های فرهنگی حل نمود.توسل به زور و خشونت در هیچ جامعه ای برای حل این مسائل نتیجه ای بجز استقامت افراد مورد هدف در بر نداشته است بلکه نارضایتی عموی را در پی داشته است.آیا بر خورد غیر منطقی با فاجعه اعتیاد و الکو لیسم حاصلی بجز بسط خانمان سوز آن در پی داشته است؟ ما مریض را بامید درمان مرض معدوم میکنیم یعنی معلول را بامید از بین بردن علت یعنی مرض حال آنکه علت را نمی یابیم و آنرا برای ادامه هدف خود یعنی تولید مریضی بحال خود رها میگذاریم.کمی عقل را بجای احساس بکار گیریم. (1653415) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۸:۲۲
-اگه کسی حجاب رو رعایت نمی کنه دلیلش تفکریه که در ذهنش داره و با این برخورد ها تغییری به وجود نمیاد.باید قبول کنیم که به طور کلی هر چه قدر زمان بیشتر می گذره پوشش جوانان به مدل های غربی بیشتر نزدیک میشه و قطعا گشت ارشاد جلوی این رو نمی گیره.
2-وقتی جلوی کسی رو که پول قابل توجهی داده و در چند قدمیه سالن کنسرته بگیریم یا بدتر از اون از دوستانش جدا کنیم مسلما احساس نفرتی در اون به وجود میاد که از بین بردنش خیلی خیلی سخته.
3-فرض کنیم این افراد وارد سالن شدن.آیا قراره اون جا بر ضد نظام اسلامی شعار بدن و به مقامات توهین کنن یا هدفشون چند دقیقه تفریحه؟ (1653422) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۸:۴۸
الف جان يه نظر سنجي بكن ببين چند درصد موافق گشت ارشاد هستن مگه نميگين ملاك راي ملته/ مگه هميشه ملت ملت نميكنين مگه نميگين حرف حرفه ملت بسم الله (1653423) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۲۱:۵۹
همه جا که ملاک رای ملت نیست. در مورد احکام الهی هم که رای گیری ندارد.
ضمن اینکه در 99 درصد جهان حجاب اجباری نیست. چرا عده ای اصرار دارند که چراغ این 1 درصد را خاموش کنند؟؟ این دیکتاتوری است. (1654067) (alef-6)
 
فربد
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۶:۲۲:۰۰
دقیقا حرفهای شما مصداق دیکتاتوری است (1654862) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۰۹:۳۳
اونوقت چند درصد به اینترنت و این سایت دسترسی دارند که نظرسنجی نظر کل مردم ایران باشه؟؟؟ در ضمن اکثریت زنان و مردان این جامعه عفیف هستند گرچه شاید کمی هم در ظاهر رعایت نکنند.
نیروی انتظامی آخرین حلقه برخورد کننده با بد حجابی باید باشد و دستگاههای دیگر باید به وظیفه خود عمل کنند. (1654124) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۹:۰۲
فکر کنم مشکل اصلی این بود که چرا اصلا رفتن برج میلاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
معیار بد حجابی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به کی میگن بد حجاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیشتر به رنگ شاد گیر میدن!
عکس ها ناراحت کننده بود
من اگر جای اون خانمهای دستگیر شده بودم با اون طرز برخورد گشت ارشاد و دستگیری تا آخر عمر از دین زده می شدم!!!!!!!!!!!!! (1653425) (alef-13)
 
مجی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۵۳:۱۳
به نظرتون آدمایی که به این شکل با هاشون برخورد میشه چه تفکری از دین براشون درست میشه . تا حالا کسی به این شکل اصلاح شده.کرامت انسانها کجای این برخوردها لحاظ شده.برخورد نیروی انتظامی شرم اور است (1653433) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۵۴:۱۱
اجراي اين طرحها در واقع به شعله ور كردن نزاع ميان خرده فرهنگها مي انجامد. در زمان رضاخان اجبار به بي حجابي و الان اجبار به حجاب. طبيعتا هر دو نوع پوشش در جامعه طرفداران يا مخالفاني دارد، اما عقلانيت حكم مي كند نگذاريم ميان اهالي يك جامعه اختلاف صورت بگيرد.
تصور نشود كه من مخالف اجراي قانون هستم. منظور من اين است كه وقتي كار مقابله با بدحجابي به خانم هاي چادري سپرده مي شود، اصل بيطرفي نيروي انتظامي رعايت نشده، چون چادري ها خود يك سوي نزاع هستند.
اكنون قانون به نفع حجاب و به زيان بي حجابي است. اما كساني كه چادري هستند به وضوح براي اعتقاداتشان نه فقط براي اجراي قانون تلاش مي كنند.
پليس به عنوان ضابط قضايي بايد بي طرف باشد. استفاده از پليس هاي مرد با ريش بلند و پليس هاي زن چادري، مانع اجراي قانون است، چون اصل بيطرفي را نقض مي كند. (1653434) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۰۹:۵۹:۴۲
من خودم بارها رفتار های غیر محترمانه ی نیروی انتظامی رو لمس کردم
قانون هرگز اجازه ی این جور برخوردها رو به اونها نمیده (1653448) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۰۰:۳۹
با سلا م
ولله من هم اعتراض دارم .من با مقنعه وچادر هستم . اما همکار بازنشسته و چند بار تمدید شده غیرقانونی توسط بستگانش پشت سر من گفته که من سرخاب استفاده نموده ام .ولله شرم آور است وقیحانه یک مرد پیر انقد به صورت یک خانم نگاه کند تابفهمد سرخاب زده یانه ولله دیگر شورش را در آورده اند .دخالت در حریم شخصی دیگران تا این عهد انهم توسط یک فرد متخلف و سوء استفاده از اموال دولتی ومنتسب دادن خود به ارگانهای متفاوت . (1653451) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۰۵:۴۳
نحوه نگارش صحيح نبود و آب را در هاون نيروي انتظامي ريخت تا بتوانند بيشتر مردم را اذيت كنند. (1653464) (alef-10)
 
جسین
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۰۵:۵۳
لطفا بجای همه مردم نظر ندید. حداقل مبارزه با بدحجابی مطلوب من حقیر نیست که شما میفرمایید:
"در لزوم اجرای دقیق و گسترده طرح مبارزه با بد حجابی که مطلوب همه مردم و خواسته ملت شریف ایران است تردیدی نیست" (1653465) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۳۹:۵۱
واقعا درست فرمودید برای من هم نکته قابل تاملی بود (1653517) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۰۱:۳۹
مشکل همینه که این افراد کلا" 4 میلیون هم نیستند و فقط خودشون رو ملت میدونن و بقیه 70 میلیون رو به حساب نمیارن (1653577) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۰۷:۱۹
الف جان هیچ انسان عاقلی با بی حجابی و هنجار شکنی در یک کشور مذهبی مثل ایران موافق نیست . دعوا بر سر تعریف هنجار است . من یک بار دیگر هم نوشتم و شما منتشر کردید که اگر در مکانهای شلوغ و پر تردد تهران نگاه دقیق داشته باشیم افرادی که به افراط با حجاب و یا بد حجاب هستند بسیار کم است . من همه روزه این موضوع را می بینم . خودتان بررسی کنید . ساعت 5 بعد از ظهر بروید میدان ونک یا ولیعصر یک جا بایستید با دقت لباس خانم ها را بررسی کنید . اکثر مطابق با عرف اجتماع لباس پوشیده اند . مگر افراد اندکی که جور دیگر هستند و جالب اینکه هیچ کس به آنها نگاه نمی کند .
اینهمه بگیر و ببند برای چیست ؟؟ مشکل این است که عده ای پوشش چادر یا سختگیرانه تر از عرف را می پسندند و دلشان می خواهد همه را وادار کنند بنا بر سلیقه آنها لباس بپوشند .
معضل بزرگتر از حجاب برای زنهای ما نبودن امنیت اخلاقی است و باور کنید نمی شود دیگر کنار خیابان ایستاد و یا راه رفت بدون اینکه آدم های معلوم الحال مزاحم نشوند . باور کنید به نوع پوشش هم بستگی ندارد . برای همه مزاحمت ایجاد می کنند و حتی با صدای بلند از پنجره ماشین پیشنهادات بی شرمانه می دهند . برای همه ،با حجاب ، بد حجاب ، جوان و مسن . چرا برای مردان هرزه و بد کار فکری نمی شود ؟؟ (1653471) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۲۶:۳۶
بر فرض که زنی بد حجاب یا بی حجاب در گوشه ای از شهر رفت و امد کند ایا اسلام این اجازه را به ما می دهد که عکس او را بدون اجازه ی او بگیریم و در شهر پخش کنیم؟
هیچ شکی در این نیست که رعایت نکردن حجاب خلاف قوانین دین اسلام است اما واقعآ برای برخورد با پدیده ی بدحجابی و بی حجابی که یک مسئله ی اعتقادی است بایستی از زور و برخورد سلبی استفاده کرد؟چرا برای منکرهای بزرگتری مانند ربا،کم فروشی و... که به وفور در جامعه مشاهده می کنیم چنین برخوردهاییصورت نمی گیرد؟ (1653494) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۲۷:۰۲
خواهش میکنم دوستان از قول خودشون کامنت بزارن و نظراتشون رو به کل ملت ایران متصل نکنن خوب کاری نداره منم میگم نظر همه ملت اینه که این بساط گشت ارشاد برداشته بشه و مردم در انتخاب پوشش باید آزاد باشن ما که در عصر حجر زندگی نمیکنیم برادر (1653496) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۲۸:۱۴
برادر من آخه حجاب در جمهوری اسلامی قانون است اما ماموران خودشان که نباید تعیین کنند چه کسی بد حجاب است ؟ این که خود می شود منشا بی قانونی. حجاب یک امر فرهنگی است نه نیروی انتظامی. (1653499) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۳۸:۳۴
وقتی شما میگی با اغماض موارد اولیه حجاب را رعایت کرده بود، خود تو خودت رو صاحب نظر می دونی. (1653514) (alef-13)
 
.........
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۵۵:۲۹
نه اینکه فقط مشکل جامعه بدحجابیه!!! مشکل جامعه اقایونن (1653556) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۵۷:۳۹
در هر جامعه ای دو طیف باریک افراطی، به اصطلاح کاسه از آش داغ تر، و گروه بزرگ میانه قرار دارند که در موضوعات مختلف دیده می شود از جمله حجاب. گروهی اندک اعتقاد دارند که باید جداسازی جنسیتی در همه جا گسترش یابد، زنان چادر به سر کنند و اگر نه لباس های تیره گشاد داشته باشند، حتی عده ای چهره زنان را هم می پوشانند، در آن طرف طیف هم گروهی به کل با حجاب و حتی ارزش های دینی کاملا مخالفند.
طبیعتا این سر طیف نه سخنشان و نه حرفشان مگر در سایت های خارجی و شبکه های اجتماعی نه منتشر و نه شنیده می شود اما طیف اول که افراط گراها هستند با چسباندن نگاه خود به دین، با فریاد وا اسلاما و ... اقدام به ارعاب بقیه می کنند و می خواهند نگاهشان مسلط بر اکثریت جامعه باشد، رسانه ها و جریانات سیاسی و اجتماعی هم به ناچار و برای جلوگیری از درگیری خود با آنها، کم و بیش همراهشان می شوند. مثلا شما می بینید که یک عده 20 تا 30 نفره می توانند با تجمع جلوی سینما، حضور در نماز جمعه یا چند جای دیگر، سرنوشت اکران یک فیلم را دچار تزلزل کنند، یا همین تعداد با جمع آوری چند اتوبوس نفر، حرکتی را در موضوع مثلا حجاب ایجاد و نیروی انتظامی را وادار کنند که موضع گیری کند.
در مسئله جوراب های ساپورت، حرفی نبود، کسی ایرادی نداشت و حتی نظر کارشناسی فقهی هم در مورد آن دیده نشده اما برخی افراد ابتدا دربرخی سایت های اینترنتی شروع به بدگویی و جوسازی کردند، شبیه همان فردی که در مورد دختر اوباما نوشته بود، بعد هم نوشته های خود را برای شبکه های مختلف اطلاع رسانی و خبری از جمله الف فرستادند و بعد هم مثلا دیچه وله آلمان مطلبی در مورد آن نوشت تا رسید به اینجا که بنا بر گفته همین خبر شما، خانمی را با پوشش نسبتا مطلوب، به صرف یک کف دست پیدا بودن جوراب سیاه ضخیم از حضور در برج میلاد منع کرده اند، موجب شد تا یک مامور مرد به خودش اجازه بدهد به لباس و پیکر یک بانوی مسلمان دقت کرده و نظر بدهد که لباس بدن نما پوشیده یا نه و خودش هم قضاوت کند و خودش هم حکم جاری نماید.
باید روزی برسد که این گروه های اقلیت حرفشان و نظرشان در حد خودشان بماند و اجازه پیدا نکنند تا اکثریت متشخص جامعه را به زور هم که شده همراه خود کنند. (1653566) (alef-13)
 
hasti21
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۰:۵۹:۴۳
والا دانشگاه ما به دلیل اینکه براشون مهم که خانوم ها آرایش نداشته باشن و محجبه باشن من چادر میپوشم و ساده میرم اما هیچ تاثیری تو رفتار بعضی اقایون نداشته دو طرف خیابون برام ماشین نگه داشتن
به نظر شما مشکل حجاب ماست؟؟؟؟؟؟؟
آقایون یک تجدید رفتار تو افکارشون و چشماشون کنن بد نیست (1653571) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۰۴:۱۴
شما چشمت رو درویش کن که اینقدر در برابر نفس شهوانی ضعیف هستی و ادعای مسلمانی داری (1653581) (alef-13)
 
همکار
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۰۵:۳۲
دیروز وسط خیابون احمد قصیر ساعت 10 صبح با دیلم در اتومبیل همکارم رو که برای 10 دقیقه خودروش رو پارک کرده بود بازز کردن و دار و ندار ما رو بردند... پلیس در کنار امنیت اخلاقی باید امنیت اقتصادی و جانی شهروندان هم براش مهم باشه 20 دقیقه طول کشید تا تونستیم با پلیس تماس بگیریم (1653585) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۰۷:۰۲
افراط و تفریط در امر مبارزه با بی حجابی فقط به سود دشمنان انقلاب است. ضمنا امرین به معروف و ناهیان از منکر باید اموزش های ویژه ای ببینند و روش صحیح بر خورد با مردم را یاد بگیرند و برخورد فیزیکی را بگذارند برای اخرین مرحله در صورت لا علاجی (1653589) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۱۳:۰۴
با اینکه می دونن این کارشون اشتباهه، اما اصرار به انجامش دارن..
نتیجه ی این کارشون این شده که دیگه مردم فقط گشت ارشاد رو مامور نهی از منکر می دونن و اگه فردی عامی سعی در انجام این کار داشته باشه بر نمی تابن و با هاش برخورد می کنن! چیزی که چندین بار اتفاق افتاده.مثل ضرب و شتم چند زن و حتی عضو سابق مجلس خبرگان!
شما عملا دارید با این کارتون امنیت رو از محجبه ها می گیرید.دیگه مردم هر وقت زن های محجبه رو می بینن یاد گشت ارشاد و توهین و تحقیری می افتن که به واسطه ی همین حجاب بهشون وارد شده!
کی می خواید بفهمید؟ این خط و این نشان..آخرش این گشت های ارشاد یک فاجعه به بار می آورند..از ما گفتن و از شما نشنیدن..
و مثل همیشه باز هم از طرف مردم حرف می زنید و خودتون رو اکثریت می دونید!
بابا اکثریت توی خیابونا چه پوششی دارن؟ به نظرتون اینا موافق حجابن یا مخالفش؟ اینقدر از درک واقعیات اطرافتون عاجزید؟ (1653593) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۱۶:۱۶
اگر فقط یکبار شدت عمل درست به خرج بدن 4 تا از اینها را شلاق بزنند خبرش را هم خوب پوشش بدهند کل این بساط جمع میشود کسی هم دیگر از این بلبل زبانی ها نمی کند. (1653600) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۵۰:۱۷
نه بابا !!! شما احیانا عضو فعال طالبان نیستی ؟ راستشو بگو (1653662) (alef-13)
 
فریادکش
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۵۱:۰۴
پیشنهاد می کنم سری هم به افغانستان بزنید. در آنجا برای نهادینه شدن بیش از پیش طالبانیسم به شدت به همفکری و مساعدت های خالصانه شما نیازمندند. (1653663) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۱۳:۴۱
من فکر نمی کنم افغانستان هم دیگه پذیرای این ایده ها باشه (1653945) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۱۱:۲۱
اسلام گفته بد حجاب رو شلاغ بزن يا تو ميگی ؟ (1653833) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۱۱:۴۵
اسلام گفته دست دزدها و اختلاص گرها رو بزنيد زديد ؟ (1653837) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۳۲:۵۰
بخواب بابا حال نداري , اينهمه عرقخور رو گرفتن شلاق زدن , بساط مشروبات الكلي تو مملكت اسلامي جمع شد ؟ (1653981) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۸:۰۵:۲۰
شلاق؟؟؟؟؟ واي!!! چه خشن (1655697) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۲۴:۴۷
به نظر بنده اجرای قانون مصوب مطلوب است و پیشنهاد می گردد نمونه میانگین حجاب اسلامی که مانتوی مناسب مقنعه شلوار و کفش مناسب است بر تن ماموران زن نیرو نماییند تا ضمن ارشاد خانمها به صورت عملی نیز به ایشان اموزش دهند تازه بازار جدیدی برای تولید کنندگان ما نیز ایجاد خواهد شد که متاسسفانه امروز هیچ مانتوی مناسبی در بازار یافت نمی شود و اجبارا باید به خیاط مراجعه کرد و با قیمت بالا مانتو تهیه نمود (1653611) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۴۷:۳۲
مانتو ومقنعه یا همان پوشش رسمی برای ادارات فقط البته مثل تمام انسانهای عاقل یک لباس رسمی داشته باشیم نه اینکه رسمی اجبار چادر باشه بخدا زوره انهم کاری که توجیه علمی نداره چه خود چادر چه خود این روش
باید ادارات و دانشگاه و...لباس رسمی داشته باشیم مثل پلیس
اما توی شهر توی کوه توی دشت هر انسان عاقلی نحوه لباس وصندل و.. فرق می کند
این روش ساده وعلمی تر وفکر می کنم قوم افراطی فکر کنند
والله هیچ بار کجی به منزل نمیرسد
اخه من فکر میکنم بخش زیادی از افراطیون ته تلشون زیبائی رو دوست دارند اما موقعیتشون بهشون اجازه نمیده بنوعی ببخشید عقدهای ... (1653777) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۲۵:۱۵
آقا این بگیروببند و توپ وتشر درامور فرهنگی قانون هم بشه از اساس غلطه چون باطبیعت انسان همخوان نیست چرا ا اینهمه کشورها از مسلمان وغیرمسلمان تا مردمان شیعه وغیرشیعه اینگونه عمل نمیکنند ؟ (1653613) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۳۲:۰۳
ای کاش نیروی انتظامی اینقدر که در این مسئله وسواس به خرج میدهد در جرایمی مانند نزاعهای خیابانی و خرید فروش مواد مخدر هم جدیت به خرج میداد. (1653632) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۳۶:۲۵
مسئله ی اصلی در اینست که اگر مسئله هنجار شکنی باشد هنجارها با توجه به تغییر فضای فرهنگی به تدریج عوض می شوند.بنا براین در بسیاری از موارد آنچیزی که از نظر نیروهای انتظامی هنجارشکنی است از نظر بخش کثیری از جامعه هنجارشکنی تصور نمی شود دلیل آن هم اینست که این نوع پوشش از سوی افراد زیادی مورد استقبال و تکرار قرار می گیرد.با اجبار از بالا نمیتوان برای دیگران هنجار تعریف کرد در زمینه ی اینگونه موارد دولت باید بعد از جامعه باشد و نه قبل از جامعه.همانطور که در مورد انتخابات میگوییم مردم دارای شعور هستند در مورد پوشش هم باید شعورمند بودن آن ها را بپذیریم.همانقدر که انتخاب ما در هر زمینه ای برایمان محترم است باید به انتخاب دیگران هم احترام بگذاریم. (1653641) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۰:۰۰
من تعجب میکنم این دخترا و پسرا پرورش یافته همین کشور هستند در تمام دوران زندگیشون در مورد حجاب شنیدن و دیدن .مشکل از اونا نیست این مشکله شماست سالهاست دارین این کارو می کنین ولی تعجب آوره جوانهایی که شما تربیت کردین اینجوری شدند ! (1653644) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۰:۵۹
"در لزوم اجرای دقیق و گسترده طرح مبارزه با بد حجابی که مطلوب همه مردم و خواسته ملت شریف ایران است تردیدی نیست"در مورد این جمله شما تردید جدی است. بروی از صد نفر تصادفی در خیابان سوال کنید اگر واقعا نمی دانید (1653646) (alef-13)
 
مرتضي
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۲:۰۱
هميشه گفتن كار فرهنگي. كار فرهنگي! پس كو اين كار فرهنگي؟
كي مي خواد انجام بشه؟ كي مي خواد انجام بده؟!
آيا اين وضع زنان و پوشش در يك جامعه اسلامي و شيعه است؟!
--------------------------------------------
هميشه حرفهايي اينچنين كه آقا نبايد برخورد كرد زور جواب نداده و... باعث شده امروز اين زنهاي هرزه اينقدر گستاخ بشن و در برابر نهي از منكر شروع كنن به فحش و بد و بي راه گفتن!!!
بااااااااااايد خيلي سفت و سخت تر از اينها با بي حجابها برخورد بشه. (1653649) (alef-13)
 
تیمور
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۳:۱۸
سلام
1- سالها این بازیها را درآوردند وگرفت وگیر وببر شد ولی نتیجه اش چه شد؟
2- تازمانی که صداو سیما بخصوص سیما و سینمای ما درست نشوند واز لوٍث افراد بی حجاب و بی توجه به دین پاکسازی نشه ؛ هیچ کاری انجام نمیشه .
3- افرادی از نیرو انتظامی را میشناسم که افراد خانواده شان گرفتار بد حجابی هستندو از پس خانواده خودشان برنمیان.لذا با این نیروها نیز کار به جایی نمیرسد.
4- در برج میلاد جلوی مردم را میگیرند و مثلا" امر به معروف ونهی از منکر میکنند و بعضا" درفلکه صادقیه و برخی میادین دیگر تهران نیز بگیر و ببند میکنن . اما
ولیکن جشن ملی سینما که اخیرا" برگزارشد کسی کاری نداشت و عکسهایی که از این جشن بیرون آمد واویلاست.
این برخوردهای دوگانه نیرو انتظامی و فشارهای بیمورد در مسئله حجاب و مقابله سلبی با این مقوله اصلا" کارساز نیست.
باید جای دیگر را درست کرد تا این بد حجابها نیز درست شوند.
حجاب مصونیت است نه محدودیت و حدود آن به صراحت درقرآن آمده است و حتی دراحکام مراجع نیز به آن پرداخته شده است لیکن متاسفانه برخی این مقوله را امری شخصی میپندارند و به آثار منفی بد حجابی در اجتماع کاری ندارند.لذا وقتی هنر نداریم که بدرستی دین را برای مردم تبیین کنیم و عرضه پرداختن واصلاح علتها را نداریم لذا نباید به معلول بپردازیم.
حرف برای گفتن زیاد است ولی کو گوش شنوا؟
نیرو انتظامی را هم بیخودی خسته نکنیدو نظام را هم بدنام نکنید.
بهتر ین روش تبلیغ دین وجذب انسانها به دین اسلام و رفتار اهل بیت و.. اینست که بسیاری از بزرگان و مسئولین و مدیران رفتار خودرا اصلاح کنند وبا مردم منطقی برخورد کنند و از بالا به پایین نگاه نکنند.
هر وقت براحتی بتوان مسئول وحتی یکی از روسای قوا را دید وبا آنان درد دل کرد و... آنوقت مردم به اسلامی که تبلیغش را میکنیم رو می آورند ونوکر اسلام هم خواهند شد و دیگر نیازی به استفاده از زور هم نخواهد بود.
خود نظام هنوز نتوانسته این مسئله حجاب را برای خودش هضم کند چه برسد به مردم.
با تغییر هر یک دولتها یک جور با مسئله حجاب برخورد میشه و این یعنی دوگانگه (بخوانید هزارگانگی).
آهای صداو سیما با شما هستم که دایه بهتر از مادر هستی؟ چرا خودت به برگزاری جشنهایی اقدام میکنی که بعدش خجالت میکشی تصویر برخی از مدعوین مونث را پخش کنی .مجریان زیرابرو برداشته در تلویزیون موج میزند.استفاده از هنر پیشه های مسئله دار در سریالها دارید.هنر پیشه های با چادر درفیلمها استفاده میکنی ولی همین هنر پیشه ها در برنامه نقد همان فیلم و در اجتماع با ظاهر بسیار زننده آزادانه میگردند. آیا صدا و سیما توانسته هنر پیشه های یک شخصیتی که هم در سریال و هم در بیرون خانه و در اجتماع با حجاب باشند تربیت کند؟
والسلام
والسلام (1653654) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۳:۴۵
با سلام
اول از همه یک سوال دارم :
هدف شما جامعه و ما چیست
و میخواهیم از نظر پوشش ظاهری به کجا برسم ( یواش یواش )
میخواهیم مثلاً بیست سال یا سی سال دیگر مثل برخی کشورها آزادی در پوشش را کاملاً رها و در اختیار افراد قرار گیرد ، تا هر شخصی هر جور که راحت است در انظار ظاهر شود .
مثلاً ( مقداری پر رنگ مگویم تا راحت تر بتوان تصور نمود ) :
مقداری لباس در بالا تنه
وسط خالی
مقداری هم برای پایین تنه
اینگونه چطور به نظر می رسد ؟
هدف خود را معلوم کنید
اگر میخواهید که به آنجا برسیم که مسیر را تقریباً درست میرویم ، ولی اگر هدفمان از آزادی چیزی فراتر از این مسائل هست ( که فکر کنم برای اکثر افراد جامعه باشد ) مسیرمان را از حالا اصلاح کنیم .
در متن بالا به جوراب ساپورت اشاره شد : من به عنوان یک مرد ، اگر بخواهم بدن یک زن را تماشا کنم ( خوب یا بد ، حلال یا حرام ، بالاخره تماشای بدن جنس مخالف جذاب است ) اگر اندام برهنه صرف نظر کنیم ، بهترین نوع بدن نمایی برای نشان دادن محرک بدن هیمن البسه جدید با اسامی و مدلهای جدید مانند ساپورت است که جهت نمایش بهتر در رنگهایی عرضه میشود که بهترین دید حاصل شود .
حال از خانمهای ایرانی سوالی دارم : زنانی که از نمایش بدن خود منظوری ندارند ، بهتر نیست نمایش بدن خود را در انظار عموم انجام ندهند .
نیت شخص مهم است ، ولی تاثیر با غرض یا بی غرض اگر فرقی نکند چه باید کرد ؟
بهتر نیست حد اقل افراد بی غرض جامعه هنجارهای پوششی را به هر اسم که باشد رعایت کرد .
قبل از نظر دادن هدف خود را مشخص نمایید تا در مسیر دیگران نخواهید راه خود را بروید.
در پایان اگر خواهان سعادت دنیا و آخرت با روش پیامبر خدا محمد ( ص ) هستید که راه و روش آن هم مشخص است ، نیازی نیست که به خاطر برخی افرات و تفریت کاران خدا و رسولش را زیر سوال برد یا دین را چه به نفع خود یا ضرر طرف مقابلمان تفصیر شخصی نمود. (1653656) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۴:۱۲
افراط وتفریط ببخشید صحیحش اینه برادر (1653747) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۳۹:۵۹
بحث بر سر پوشیدن ساپورت یا نیم تنه نیست بحث بر سر اشتباه بودن یک طرح است این روش غلط است که از شلوار بر مودا به شلوار ساپورت بدن نما رسیدیم . بحث بر سر اینه برادر من (1653886) (alef-10)
 
رسول مشهدی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۱:۵۵:۵۳
برادر جان
مگر نمیدانی برخورد با این بانوان (بدحجاب) در ایام انتخابات و غیرانتخابات کاملا متفاوت میباشد. (1653671) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۰۷:۱۳
ببینید برادر من. درج نمی کنید، نکنید؛ اما این حرف بنده ایرانی را به بزرگترها منتقل بفرمایید و بگویید این طرح شما فقط دردسر می سازد و هیچ دردی را دوا نمی کند.
مملکت مال همه است. عده ای نمی خواهند حجاب داشته باشند. (اینطور میل شان است.) عده ای هم می خواهند محجبه باشند. (دستشان درد نکند.) پس بگذارید هر کسی همانطور که می خواهد زندگی کند. والسلام نامه تمام. (1653694) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۲۷:۲۴
دوست گرامی
مملکت مال همه است. اما حق با اکثریت است. حجاب یکی از نشانه های مسلمانی است. بی توجهی آشکار به آن در کشوری که در "بدترین حالت" از 50.1 درصد مسلمان تشکیل شده پذیرفتنی نیست. به این مثال توجه کنید: شرب خمر در اسلام حرام است. ولی بالاخره هستند کسانی که در این کشور که این کار را انجام می دهند. حالا چون مملکت مال آنها نیز هست حق دارند آشکارا این کار را اجام دهند؟ (در مثل مناقشه نیست! خواهشا نگویید که ربطی ندارد و این با آن قابل مقایسه نیست و ...)
بحث بر سر ممنوعیت نمود ظاهری فعلی است که خلاف حکم دین است. وگرنه کسی به آنچه مردم بیرون از محیط جامعه انجام می دهند کاری ندارد. به عنوان مثال روزه نداشتن در کشور ما جرم نیست، اما روزه خواری آشکار جرم است. (اگرچه معتقدم به این قانون نقد هایی وارد هست و نیاز به کمی اصلاح دارد)

بنابراین اجازه دهید سخن شما را تصحیح کنم: عده ای کاملا معتقدند و می خواهند حجاب کامل داشته باشند، و عده ای اعتقادی ندارند ولی باید به علت احترام به اکثریت یک مقدار "حداقلی" از پوشش را "در سطح جامعه" رعایت کنند.

مشکل اصلی کشور در زمینه حجاب تعریف این مقدار حداقل پوشش، به دور از هرگونه افراط و تفریط است. (ای کاش کسی این نظر را به گوش مسئولان برساند!) (1653864) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۱۹:۴۹
حجاب نشانه مسلمانی است. باشه. اما اگر کسی مسلمان نباشد چی؟ مجبورش کنیم؟ (1654064) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۸:۰۸:۵۲
یعنی اگر جنابعالی رفتی کشوری که 50.1 درصدش بی حجاب بود باید تو هم اجبارا بی حجاب شوی؟ این چه قاعده ای است. (1654288) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۰:۵۶:۰۰
قربونت مرامت! شرب خمر یک کار سگی و احمقانه است که تمام دنیا با آن مشکل دارند و واقعاً نیز به خاطر آسیبهای فراوان جسمی و روحی و روانی که وارد می کند، از نظر عقلای جهان، عقلاً و از نظر ما شرعاً و عقلاً حرام است. پوشش چه ربطی به شرب خمر دارد قربانت گردم؟ یعنی می فرمایید پوشش نامناسب به امثال بنده آسیب می زند؟ خب بروم خودم را درمان کنم. ولی حق ندارم به دیگران بگویم خودتان را درست بپوشانید که بنده حالم زود خراب می شود و ایمانم بر باد می رود!
بنده مسلمان و شیعه دوازده امامی (علیهم السلام) بسیاری از نقاط دنیا را گشته ام و رفتارهای متضادی با فرهنگ خودمان دیده ام اما راهم را کج کرده ام و رفته ام. تحت تأثیر هم قرار نگرفته و نخواهم گرفت. ضمناً در منزل ما هر ساله سه نوبت روضه برگزار می شود و چاکر شما برای امام حسین(ع) نوکری می کند. ولی مخالف صددرصد برخورد با بدحجابان یا هر چه شما اسمش می گذارید هستم. چرا؟ برای اینکه این کار نشدنی است برادر من. این کار نه ضرورتی دارد و نه شدنی است. به جای این کارها ایمان مردم را تقویت کنیم تا یک جامعه اخلاقی با بهره وری بالا داشته باشیم. (1654762) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۸:۳۲:۵۵
حالا اگر اکثریت خواستند حجاب اجباری نباشه اونوقت بازم موافقی تابع اکثریت باشیم؟ (1654909) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۵:۵۲:۲۶
با تشکر از دوستانی که نظر دادند. لازم است چند نکته را توضیح بدهم:

1 – منطق بحثی که بنده مطرح کردم این است: در دنیای امروز عرف و قانون هر جامعه با توجه به نظر اکثریت آن جامعه تعیین می شود. وقتی شما به یک جامعه وارد می شوید "مجبور" هستید به قوانین آنجا (درست یا غلط) احترام بگذارید ولو آنکه اعتقادی به آن نداشته باشید. در این مورد اجبار تنها برای احترام به حق اکثریت است و هیچ ارزش اعتقادی برای آن شخص ندارد. وبه همین دلیل رعایت حجاب در سطح جامعه برای شخصی که به آن اعتقادی ندارد هیچ ارزشی ندارد. ( توجه کنید در اینجا من به هیچ وجه وارد مقوله تربیت دینی نشده ام. این نظر تنها به عنوان راه حلی برای وضع موجود مطرح شده است. واضح است که این برخوردها کمترین اثر اصلاحی نداشته و تنها برای رفع تکلیف انجام می شوند. من نیز مانند شما مخالف این برخورد ها هستم. نقد جدی بنده به آموزش پرورش و صدا سیما است که آنقدر از وظایف خود غافل شده اند که کار به اینجا رسیده است. )

2 – خیر. بحث بنده احترام به قوانین آن کشور است. به عنوان مثال در ترکیه شما اجازه استفاده از حجاب در دانشگاه‌ها و ادارات دولتی (البته به عنوان کارمند) را ندارید. بنابراین اگر بخواهید در ترکیه تحصیل کنید "اجبارا" باید حجاب را کنار بگذارید.

3 – دوست عزیز! عرض کردم که به مثال گیر ندهید! وجهی از مثال که مورد نظر بنده بود (و در کامنت اصلی هم توضیح دادم) این بود که این استدلال که مملکت مال همه است دلیل نمی شود که هر کس هر کار دلش خواست "در سطح جامعه" انجام دهد و لاغیر! این استدلال سخیف "بر باد رفتن ایمان با دیدن چهار نخ تار مو" را به بنده نچسبانید. ایمانی که از این طریق بر باد برود شک نکنید که از ابتدا هم پایه اعتقادی درستی نداشته است. من هم موافقم که باید سعی کرد ایمان با منطق و ریشه صحیح در افراد ایجاد شود.

4 – پاسخ شما مثبت است. اگر روزی اکثریت جامعه ما غیر مسلمان شوند نظر آنها تعیین کننده خواهد بود. (درست یا غلط)

(لطفا منتشر نمایید تا بحث کامل شود) (1655464) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۳:۲۵:۵۹
برادر جان از کجا نتیجه گرفته اید که اکثریت ملت ایران چون مسلمانند موافق حجاب اجباری هستند ؟ ایکاش یکبار برای همیشه این مسئله را به رای گیری عمومی می گذاشتند تا معلوم شود با اینکه اکثریت مردم ایران مسلمان و شیعه هستند ولی با اعمال طالبانی چون حجاب اجباری مخالفند. (1658630) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۸:۱۶:۱۲
حجاب سلیقه ای که زمان انتخابات یک معنی دارد بقیه اوقات معنی دیگر کاملا مشخص است که طبق قانون!!!!! می باشد (1658904) (alef-13)
 
کیوان
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۱۲:۴۹
کاری به نرگس محمدی و شیوه برخورد پلیس ندارم، اما بعضی از خانمها (شوهردار یا در جستجوی شوهر) چنان بزک میکنند که مثل دلقک میشن، پلیس اگه جمعشون نکنه مثل ویروس و باکتری در جامعه زیاد میشن. با جمع کردنشون موافقم اما با برخورد خشن نه (1653704) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۵:۱۶
مفسدان اقتصادی مردم رابه فلاکت وفقرانداخته اندچراباآنهامبارزه نمی شود؟ضمنن 90%زنان حجاب شان متعارف است .آن 10%راول کنیدباگران فروشان و اصنافی که شهرراآلوده کرده اندمبارزه کنید.گاهی ماموران بامردم لجبازی می کنندوبسیارخشن رفتارمی کنند.نمونه هم دارم که باتاریخ وروز ارائه کنم.بعضی ازماموران هم به واقع بسیارخوب رفتارمی کنندازمامورین خوب تقدیرکنیدوازمامورینی که کارشان رادرست انجام نمی دهندبازخواست کنید. (1653722) (alef-13)
 
1
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۸:۴۹
راستی می دونید تو بعضی کشورها از مسلمانها به خاطر آلودگی بصری(نوع پوشش) مالیات اضافه می گیرند. محض اطلاع بود (1653730) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۲:۲۶:۰۱
لطف كنيد اسم اون كشورها را به ما هم بگيد (1654821) (alef-10)
 
مرتضی رضائیان
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۲:۴۳:۵۷
اغماض درسته مشتی نه اقماض!! (1653764) (alef-10)
 
زهره
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۱:۴۳
برای تغییر و آزمایش راههای متفاوت، مردها را آموزش بدهید نگاه نکنند. یا حتی مردها تنبیه کنید اگر در حال نگاه کردن به زنان بودند. (1653806) (alef-10)
 
کیومرث
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۲:۲۶
بهترنیست نیروی انتظامی بجای مبارزه بابد حجابی
چ تعریف نشده ومبهم بودجه وامکانات وانرزی خودرا درمبارزه با مواد مخدرصنعتی وسنتی که در پارکها وسرهر چهارراه باقیمت ارزان جوانان را از هستی ساقط میکند بکارگیرد? شاید برخوردبانوامیس مردم آسانتراست از برخورد مستمر با قاهخچاقچیان.
کی (1653808) (alef-10)
 
پویا
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۲:۵۸
لطفا برسد به دست آقای توکلی

جالبه.!

اقا بذارین یه کار آماری روی این نظرات بکنیم.
من داوطلب هستم.
(فوق لیسانس آمار هستم و دوستان اینکاره هم زیاد دارم)
تقریبا 35 درصد نظرات این بحث غیر قابل انتشار بودند.!
این یعنی هشدار.
آقایان توجه کنند.!
اگر بگویید جمعیت اینترنتی ملاک نیست باز هم فاجعه بزرگتر میشه.!!
چون معنی آن این است که موافقان با این نوع برخورد اصلا سواد ندارند.! (1653809) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۴:۲۷
به نظرمی رسدمسئولینی که درزمینه کارفرهنگی کوتاهی کرده اندبایدمجازات شوندنه کسانی که موردهجوم فرهنگی دشمن قرارگرفته اند،چطوردرزمان جنگ که این کشورموردتهاجم قرارگرفت وشهرها درمعرض بمباران دشمن قرارداشتند برای حفظ جان مردم آژیرهابه صدادرمی آمدودرحدوسع و توان سنگروپناهگاه تهیه میشدتاآسیبی به مردم نرسد واگرهم آسیبی به کسی وارد میشد سعی درمداوای فردآسیب دیده بعمل می آمد،به هرحال بایستی بپذیریم که موردتهاجم فرهنگی دشمن قرارگرفته ایم وتعدادبیشماری ازمردم هم مورداصابت قرارگرفته اندوبایستی علاوه براقدامات لازم جهت درامان ماندن ،مجروحین فرهنگی رامداوا کنیم نه اینکه برخوردقهرآمیزداشته باشیم. (1653812) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۹:۳۵
ما صد در صد با این طرح غیر قانونی ارشاد مخالفیم. این افراد از روی بیکاری اگر جمع می شوند بروند جلوی اتوموبیلهایی که دوبله پارک می کنند و خیابانها را ملک شخصی خود می دانند برخورد کنند. (1653828) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۳۰:۴۰
هیس! دختر ها فریاد نمی زنند!

چه فیلم خوب و آموزنده ای است برای آنهایی که کمی قدرت تعقل دارند.

در مورد حجاب هم اگر کار را به انسانهای فرهیخته و کاردان بسپارند، جامعه در نقطه ای به تعادل میرسد. (1653872) (alef-10)
 
علا
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۳:۴۱:۱۹
اول اینکه به هر حال در قانون ما حجاب الزامی وکشف آن جرم تلقی می شود دوستان نظریه پرداز بفرمایند اگر شما به جای پلیس که مجری قانون هست وبه او امر قانونی می شود وهمه هم طلبکار ای نیرو هستن چه کار میکردن قانون رو میزاشتن کنار برخورد قهری میکردن گزینشی برخورد میکردن اصلا جامعه ما چه نوع پوششی رو هنجار خودش میدونه؟ (1653890) (alef-6)
 
رام
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۴:۵۴:۰۳
پلیس ضابط دستگاه قضایی هست،
نه مجری قانون.. (1654857) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۰۶:۲۷
بهتر نیست جناب سردار احمدی مقدم بجای اظهار نظر درباره سیاست خارجی و مسائل اقتصادی به آموزش پرسنل تجت امر و دستگیری اراذل و اوباش و موادفروشان بپردازد؟؟؟ (1653936) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۱۲:۵۳
خواست اکثریت مردم : گشت ارشاد جمع شود (1653943) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۹:۴۹:۵۸
اگر گشت ارشاد جمع شود همین یکذره حجاب هم نمی ماند . (1654414) (alef-10)
 
ارنواز
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۳۲:۲۵
چرا ماموران آرایشهای غلیظ برخی را غیرقانونی نمی دانند اما پوشیدن لباش زیبای رنگی را غیرقانونی حساب میکنند. ای کاش بجای گیر دادن به لباس، از طریق فرهنگی با آرایش کردن مبارزه میکردیم. (1653979) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۰:۳۶:۳۴
دقیقا. وضعیت آرایش خانمها در ایران اسفناکه. در هیچ کشور غربی خانمهای معمولی اینطوری آرایش نمی کنند فقط برای اومدن توی خیابون! (1654746) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۴:۴۷:۴۳
من فکر میکنم در ایران به جای اینکه روی حجاب خانم ها کار بشه باید روی فرهنگ چشم چرونی آقایون کار بشه!!!!!!!!!! شما اگه پاتون رو از ایران در یک کشور اروپایی بگذارید اصلا این سنگینی نگاهی که خانم ها از دست مردم میکشند در هیچ جای دنیا حتی روسیه هم وجود ندارد من به نظرم روی چشم اقایان باید کار فرهنگی بشه!؟؟!!!! (1654011) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۲۰:۳۴
همین حجاب اجباری باعث شده که دخترای ایرانی آرایش های عجیب و غریب کنن (1654065) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۵:۲۱:۲۳
"در لزوم اجرای دقیق و گسترده طرح مبارزه با بد حجابی که مطلوب همه مردم و خواسته ملت شریف ایران است تردیدی نیست"

باز هم جمله معروفه "مردم می خواهند"
ببینم پس اینایی که طبق تعریف بد حجاب هستند جزو مردم نیستند آیا؟ (1654066) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۶:۳۵:۱۰
اقا وضع حجاب افتضاح است بعضی ها طوری لباس میپوشند وارایش میکنند که هیچ جای دنیا دیده نمیشود ایا این مملکت اسلامی هست منهم موافق زور نیستم ولی ایا این نوع لباس پوشیدن بعضی خانمها به امنیت روانی جامعه ضرر نمیزندایا امار طلاقها رادیدید بینبید چقدر ازدواجها به خاطرا پوشش صورت گرفته وبعدهم طلاق گرفته شده البته این پوشش خانمها اول به خودشان ضرر میزند بعد به جامعه درمورد گشت ارشاد هم وقتی شخصی صبح تاشب پای ماهوارهاست و همان سبکی ماهوارها به ذهن او تجویز میکنن همه فکروذهن اورا ماهواره ها تشکیل میدهد شبکه هایی که قصدشان فقط زدن مسلمانان هست کاری دیگری به جز گشت ارشاد میشود انجام داد البته من بازور مخالفم الف لطفا
چاب کن (1654169) (alef-10)
 
نور الدین
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۷:۱۹:۴۶
(اگرچه معتقدم به این قانون نقد هایی وارد هست و نیاز به کمی اصلاح دارد)


عبارت بالا از یک دوست عزیز بود . فکر می کنم دیگه کاربری این جور جمله ها دوره ش گذشته . اغلب کسایی که هیچ نقدی ندارن این جمله رو میگن . اگر نقدی هست بگید ما بخوانیم برادر یا خواهر عزیز . (1654227) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۸:۱۰:۴۲
گشت ارشاد بدلیل استفاده از ماموران مرد وخانم های خیلی جوان وکم اطلاع موفق نبوده اگر واقعا هدف ارشاد است باید کسانی با سن بالا ومعتمد وآگاه به مسائل شرعی ودینی استفاده شود. (1654292) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۷:۵۹:۱۷
بعضی از این ماموران اول نماز خوندن یاد بگیرن , بعدا ارشاد کنن. (1656398) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۱۹:۳۴:۳۴
تو اراک جواب نداد هیچ بعضی وقت ها ایجاد درگیری در خیابان فحاشی میکشد (1654394) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۱:۲۹:۰۱
برخورد بعضی از ماموران جای هیچ دفاعی رو باقی نمیذاره، بعنوان مثال سال قبل خودم از نزدیک شاهد یک نوع از این برخوردهای تند بودم که باعث جریحه دار شدن مردم حاضر در اون صحنه شد ، متاسفانه این نوع برخوردها باعث میشه که بعضی از مردم زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی رو فراموش کنند عزیزانی که در کل طول سال و در هر منطقه و هر نوع آب و هوایی برای آسایش و امنیت و آرامش مردم از جونشون مایه میذارند. (1654530) (alef-10)
 
مقداد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۱:۳۴:۳۲
نمی دونم چرا اونهایی که هی میگن بزار آزاد باشه، خودشون پوششون رو انتخاب کنن یه خورده مطالعه نمی کنن.

کشور فرانسه. مهد دموکراسی. هر کی حجاب داشته باشه از همه حقوق اولیه زندگی محروم می شه. تا چند وقت دیگه میگن اونهایی که حجاب دارن نباید نفس بکشن. چرا؟
چون حجاب مخالف اصل اساسی کشورشون یعنی سکولاریسمه.

برین خدا رو شکر کنید که جمهوری اسلامی با کسایی که اصل اساسی اونو یعنی ارزش های اسلامی از قبیل نماز، روزه، حجاب و ..... رو رعایت نمی کنن، این کارا رو نمی کنه و فقط گاهی که بعضی ها شورشو درمیارن به طور نمادین تذکر می ده.

البته به نظر من باید این زور همیشگی باشه، شل کن، سف کن اینار جری تر کرده.

(1654537) (alef-10)
 
سیدمحمود م
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۲:۰۴:۰۵
به نام خدا
باسلام ،
باتوصیه به حق جناب دکتر روحانی رئیس محترم جمهور درمورد پرهیزاز افراط وتفریط در برخورد پوشش ، موقعیت را مناسب یافتم ، در این رابطه به مطالبی هرچند مختصر اشاره کنم گرچه به دلیل رسالتی که به عنوان یک معلم نسبت به مسائل فرهنگی دارم بارها دراین رابطه گفتگو داشته ام :
حجب وحیا دو واژه مترادفی است که مقبول و مورد احترام عمومی است وهرفرهنگی نگاه ارزشی خودرا نسبت به آن دارد خاصه ماکه به حق ادعاداریم پیرو ارزشهای اجتماعی خدادوستانه هستیم .پوشش تنها ، تجلی گرحیا نیست .همانگونه که نمیتوان بدون پوشش مناسب نسبت به ارزش مداری ادعا نمود . اگر رفتار معقول ومنطقی ، نشانگر شخصیت اجتماعی یک شهرونددرچارچوب فرهنگ خاصی است ، پوشش مناسب که ازجمله نمادهر فرهنگی است می تواند تجلی گر بخشی از آن باشد .بنابراین ، حجاب راتنها درنوع پوشش آنهم براساس سلایق شخصی مان معنی نکنیم .بلکه آن رانمودارکلیتی ازضوابط ومعیارهای شهروندی دریک جامعه مدعی به پیروی از ارزشها بدانیم .که پوشش معناداریکی ازاین معیارهاست .
ببنابراین ،حجب وحیا نمودفرهنگی است که پوشش مناسب یکی ازنمادهای آن است وهرگزبا بخشنامه ، قوه قهریه و اولتیماتوم ، حاصل مطلوب نمیدهد.
تقویت وترویج آن به آموزشهایی نیازدارد که ازنوع امربه معروف ونهی ازمنکر برگرفته ازرأفت ومعرفت اسلامی وتکریم شخصیت افرادباشد.
ملاحظه ای که امروز افراد سیگاری برای عدم استعمال در مکانهای عمومی بعمل می آوررند با ضرب وزورو بحشنامه صورت نگرفت ، بلکه ازرهگذر روابط عمومی مردم و رسانه های جمعی نتیجه داد وتبدیل به یک رفتار موردقبول شد . نگاه مردم به این قبیل افراد همانگونه که مشتاقانه نبود ، اهانت بارنیز نبود . اگر تعلیم وتربیت رسمی وغیر رسمی بتواند پسران را بگونه ای آماده زندگی اجتماعی کند که اشتیاق به مشاهده بی بند وباری نداشته واز آن استقبال نکنند ، انگیزشی برای دختران نوجوان وجوان برای خودنمایی ازنوع بی بند وباری فراهم نمیشود .لذا بخش مهمی از ا ین معضل به کم توجهی اربابان تعلیم وتربیت ازجمله خانواده ها نسبت به تربیت فرزندان پسر برمیگردد.
درجامعه ایکه روزی برای نمایان بودن یک تارموی دختری عکس العمل شدید نشان میدادیم و برآستین کوتاه پسران میتاختیم . متاسفانه شاهد آرایش زنانه برخی ازجوانان پسر حتی چند تن ازمجریان صدا وسیما ، این رسانه ای که باید اهداف تربیتی را دنبال کند ، هستیم ،
پوشش مناسب تعریف مورد قبول همگان را دارد .پوششی است که از خودنمایی ، بی بندوباری فتانگی به دوراست وبه فرد منزلت اجتماعی میدهد.انتخاب.رنگ وفرم مناسب بستگی دارد به سلایق افراد چه زن ومرد پیر وجوان وشناختی که ازموقعیتهای زمانی ومکانی دارند ، همانگونه که درمراسم شادی ، عزاداری، محیطهای کار وحتی سفر، انتخاب میکنندو متناسب با هرموقعیت رفتار می نمایند . نکند حدای ناکرده امرو نهی های افراطی اینگونه تلقی شود که برای شعور مردم احترام مناسب قائل نمی شویم و بر اساس سلائق متعدد ومتنوع مان به آنها دیکته میکنیم که چه بپوشند وچگونه رفتار کنند ، هرترفندی کارساز نخواهد بود .
اگر متوجه این خطر باشیم وازهرگونه افراط وتفزیط پرهز کنیم ، به یقین می توان گفت ، مردم بخوبی ارزشهای اجتماعی وبه اصطلاح شهروندیشان را خود دنبال میکنند . زیرا انسانند وبه دنبال منزلت اجتماعی . هر فرد درک این را دارد که پوشش مناسب ، خاص جامعه انسانی است .
.مشخص است که ما دراین چندسال با استفاده از برخوردهای حساب نشده حتی با نیت خیرخواهانه ، نتوانسته ایم شخصیت دینی وفرهنگ اسلامی پیشرو را در رابطه با حجب وحیا که پوشش مناسب ، بخشی از آن است راحداقل به جامعه جوانانمان آنگونه که باید ، بازشناسانیم .بپذیریم این همه هزینه وفرصت درامر آموزش وپرورش عمومی ، رسانه های جمعی ودستگاههای ارشادی دراین رابطه کارساز نبوده . درحالیکه یک نفر معتاد رانده شده ازهمه جا توانسته است درطول یک سال چند نفر را به راه خود بکشد .دریغ است که باید مطالعه کنیم که او چگونه در جذب افراد موفق میشود ، تا حداقل راه جذب به سمت وسوی ارزشها را یاد بگیریم ویقین حاصل کنیم ، که افراط وتفریط درهرموردی نشان از بی برنامگی داردو تنها نیت خیرخواهانه نمی تواند ، موید چنین رفتارهایی باشد . (1654581) (alef-10)
 
از همین ملت ایران
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۲:۰۵:۲۰
سلام دوستان.من خودم محجبه نیستم.اما از تیپهای جلف هم واقعا بدم میاد.فقط کمی موهام بیرونه و یک آرایش ملایم دارم.همین ماموران گشت ارشاد یکبار منو گرفتند.هرچی التماس کردم.اشک ریختم (چون خیلی ترسیده بودم)اصلا تو دل سنگ اون مامور چادری اثر نداشت.همین باعث شده روز به روز بیشتر از این ادعا کننده های مذهب (بازم میگم ادعا کننده های مذهب که تعدادشون در جامعه ی ما زیاده)بدم بیاد.حالا هم جلف نیستم.اما حالم از این آدمهای باطل که خودشونو مثلا با لباس حق پوشوندن متنفرم.اگر واقعا کننده ی کار هستید برید خلافکارهای واقعی رو جمع کنید. (1654587) (alef-10)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۲:۰۹:۴۷
قابل توجه اون کسانی که به اسم مردم حرف میزنند اقای روحانی در شعار های انتخاباتی گفتند اجازه نمیدهم که ماموری بی نام ونشان در خیابان جلوی دختران ما را بگیرد مردم هم به این شعار ها رای دادند (1654591) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۲:۳۴:۰۰
با سلام
با وجود اینکه بسیار شده در مورد موضوعی پیام گذاشته ام و منتشر نشده در این مورد دوباره موضوعی را مطرح میکنم انشا .. که مفید باشد .
صحبت از امنیت است بد نیست خاطره ای برای شما تعریف کنم سالها پیش هنرپیشه ای معروفی در امریکا برای بازی در فیلمی از انگلستان به امریکا دعوت شده بود و ایشان انچنان که در ایران بسیار معمول است برای خانمی که در کنار خیابان منتظر ایستاده بودند و بوق زده بودند
ایشان با وجود معروف بودن و بلاد کفر بودن امریکا دستگیر و زندانی کرده بودند و جرم ایشان تشویق به فساد بود
ببینید من نظرم این است امنیت جامعه به مبارزه به طرف مظلوم نیست مبارزه با طرف خاطی است
من شرمم میاید وقتی میبینم که اتومبیلی برای خانمی که منتظر است میایستد و از قرار کسی هم عیبی به او نمیبند
یادم میاید مهمانی داشتم که همراه دختر هشت ساله اش از میدان ونک رد میشدیم دیدم دختربچه سرش را زیر صندلی برده بود و نگران بود که توسط پلیس دستگیر شود هم خنده ام گرفته بود هم یاد شعار نیروی انتظامی افتاده بودم که هدفش امنیت و اسایش مردم است
و اخرین خاطره اینکه بنده مرغداری در نزدیکی کرج داشتم به بنده خبر دادند دزدانی با سوراخ کردن دیوار و حمله به نگهبان به زور اقدام به سرقت نموده بودند وقتی به پاسگاه نیروی انتظامی مراجعه نمودم دو روز طول کشید که یک مامور به ما دادند تا برای تهیه گزارش به محل بیاید دقت بفرمایید برای تهیه گزارش نه گرفتن سارقین و البته بدلیل نداشتن نیرو همان روز به همراه خانواده به مرکز خریدی مراجعه نمودم و مشاهده میکردم تعداد ماموران عملا از مردم عادی بیشتر بود (1654633) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۳:۲۰:۰۰
آقا ما دیگه بابد حجابا مشکل نداریم فقط تورو قران امنیت با حجابارو گردن بگیرید بقیش پیشکشمون (1654678) (alef-10)
 
مادر نگران
۱۳۹۲-۰۶-۲۸ ۲۳:۴۸:۰۹
این چهره های عجیب وغریب وبعضاترسناک : معلول بی هویتی وفقدان الگوی عملی وملموس در جامعه امروزی است. آنقدر سر ما پدر و مادرها به زندگی گرمه که وقت نداریم به چهره و یاقیافه فرزندامون نگاه کنیم.!! وایرادهاشونو بهشون گوشزد کنیم.قبول کنیم بچه هامونو رها کردیم.-- حالا بگذریم از خانواده های گسسته وفرزندان طلاق---این وضعیت اکثر خانواده هاست. واقعا روزی چند ساعت ازوقتمونو با بچه هامون می گذرونیم؟
. پدر ومادرهامی توانند بهترین وکاملترین نمونه برای دخترها وپسرهاشون باشند. اگه به دور وورمون نگاهی بیندازیم کم نیستند خانواده هایی که عین امروزی بودن اصیل هم هستند.

صد البته در این بی هویتی وناکجا آبادی بودن جوانها /تصمیم گیران و تصمیم سازان بی تقصیر نیستند. فکر را از جوان گرفتیم واورا بازیچه سیاست ورزهاکردیم. اگربابدترین وضعیت وآرایش سر صندوق رای بیایدویا در راه پیمایی های مناسبتی شرکت کنند. سیمای ملی باافتخار نمایششون میده. ولی چند ماه بعد که بهشون نیازی نیست بایدامربه معروف بشوند.!!
چاره اجازه تفکر به جوان است. اگر بینش فرد اهمییت داشته باشه /جوان بیچاره لازم نیست بزور و ضرب آرایش های عجق وجق وعملهای جراحی پرهزینه خود را بنمایاند. (1654705) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۰:۲۲:۳۰
دلایل زیادی دارد بعضی از این دلایل از نظر یک فرد روستایی که به هم ربط دارند

1- مسئولان سبب شده اندکه مردم مانند عالم بی عمل و زنبور بی عسل عمل نمایند(همه می دانند که حجاب خواست اسلام است اما برعکس عمل می کنند)
2- انقدر فساد اداری و پارتی بازی و رشوه و بی عدالتی در کشور و به خصوص در دادگاه و نیروی انتظامی زیاد شده است که سبب ضعف ایمان مردم شده است
2- من با برداشت زیبا از اسلام به ادارات مراجعه می نمایم ولی ادارات اسلامی طبق اسلام با من بر خورد نمی کنند و لازم است راه غیره شرعی را بروم.
4- در نشریات و تلویزیون و شعارها فقط خوبی می بینم ولی در عمل به من بدی می شود .
5- مسئولان فقط بی حجابی را ناشی از بی بی سی و غیره می دانند ولی این بی حجابی ها ناشی از اقدامات اشتباه مسئولان می باشد.
6-امروز به نظر حقیر فقط به زیبا رویان و زیبا پوشان احترام بیشتری می گذارند.
امروز برای بردن فرزند خویش و خود جهت کسب و کار لازم است در خیلی از موارد از طریق ارتباط و لابی گری و جبران خوش خدمتی ما توسط دوستان در زمانهای گذشته و یا نیاز دوستان به ما در اینده کار نماییم و حق افراد دیگر را غصب نماییم.
7-تلویزیون ما امروز مشکل دارد..
8- پلیس ما امروز در بحث مواد مخدر دروغ می گویدو عده ای را دستگیر و با عده ای اصلا کار ندارد و بی عدالتی محض در این موضوع موج می زند .در صورتی که می شود ایران اسلامی را از لوث وجود مواد مخدر پاک نمود.
9- اموزش پرورش چادر را از سر دختران ما بر داشته است( اگر راست می گویند از اول مهر ماه اعلام کنند دختران از کلاس پنجم ابتدایی تا دانشگاه وکلیه مراکز اموزشی باید از درب منزل تا اموزشگاه با چادر تردد نمایند تا دختران به ان عادت نمایند. اما دروغ می گویند و تبصره می اورند.
10- جهت ادارات و نهادها و سازمانهای زیر نظر هر سه قوه بازرسان ویزه گذاشته شود تا فساد اداری به صفر برسد و دادگاه مانند دادگاه عدل علی(ع) شوندو دراین زمان است مردم لذت اسلامی بودن را می برند و ایمان انها قوی می شود .11- لبا س با حجاب و زیبا با نازلترین قیمت در اختیار مردم قرار گیرد
12- در عمل ثابت شود که اسلام دین زیبایی و عدالت و اقتدار و ایثار است تا الگوی تمامی جهانیان بشویم.
13- بسیارند موارد دیگر ...................................... (1654736) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۲۱:۰۸:۳۱
انصافا عالی نوشتی علی جان
دچار این بی انصافی برخی نظر دهندگان محترم و افراط و تفریط نشدی.
احسنت. (1655972) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۰:۱۸:۴۱
و همینطور مبارزه با اختلاس و رانتخواری و پارتی بازی مسئولان دولت دهم خواست مسلمانان و مومنین است که فراموش شده است (1656202) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۰:۵۶:۵۶
ولى كساني هم كه يا عمدا يا نا خواسته إفراط ميكنند وخيلي زننده درانظارظاهرميشوند وبا اين كاراحساسات اقشار مذهبى راتحريك ميكنند هم بى تقصيرنيستند وبايد با ايشان برخورد شود زيرا هم متعصبين وهم معتدلين ازانهاضررميبينند (1654764) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۱:۱۶:۰۹
نه کشف حجاب نه گشت ارشاد.هر دو مردود مردود مردود است. (1654776) (alef-10)
 
شهروند ايرانى
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۳:۰۵:۲۷
همانطور كه خداوند بخشنده و مهربان و رسول گراميش در قران فرمودند هيچ اجبار و اكراهى در دين نيست بنابراين هيچ چيز را نبايد اجبارى و زورى بر جامعه ايران تحميل كرد ، نتيجهء اينهمه سختگيريها در طول اين سالها را ميتوان در روابط پنهانى و اغلب خطرناك نسل جديد به وضوح احساس كرد ، با جوانان مهربان باشيم و بگذاريم در مملكت خودشان احساس ارامش و خوشبختى كنند و در آرزوى خروج از كشورشان نباشند ، ايران متعلق است به تمام ايرانيان با تمام عقايد و اعتقاداتشان ، من بسيار اميدوارم به اقاى روحانى تا ريشهء تمام اين بى كفايتى ها را بسوزاند ، ما بايد نمونه باشيم و كشورى شويم كه همه ارزوى امدن به اينجا باشند و نه اينكه شهروندانش در فكر مهاجرت (1654832) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۳:۱۲:۴۹
اکثریت مردم وقتی ماموران گشت ارشاد را میبینند احساس ناخوشایندی پیدا میکنند.مخصوصاً وقتی ماموران چهره خشک و عبوس هم داشته باشند. این طرح را هرچه زودتر جمع کنید. به خدا 100 سال دیگر هم ادامه دهید هیچ نتیجه ای ندارد.فقط وجه نظام را خراب میکند. (1654834) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۰۶:۵۳:۵۹
منم با این پاراگراف آخر مشگل دارم
بقول یارو اومد ابرو رو درست کنه زد چشه طرفم ناکار کرد
بر مبنای کدامین نظرسنجی، همه پرسی و امارگیری میفرمایید "این مطلوب همه ملت شریف ایران است"
منم میگم که مطلوب غریب به اکثر مردم ایران داشتن اختیار کامل در نوع پوشش و حجاب خود است
حالا بیا همه پرسی کنیم ببینیم کی بیشتر رای میازه (1654869) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۰:۲۰:۰۷
بی استثنا هرگاه کسی خواست به بی حجابی خاتمه بدهد ، یک نفر با چنین مقاله ای زد و کار را خراب کرد ! (1654976) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۰:۲۷:۵۹
فساد بخاطر تربیت غلطه. واسه چی مردها اینقدر به دخترای آرایش کرده نگاه می کنن و بقیه رو احمق و ساده تلقی می کنند؟ (1654982) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۱:۰۱:۲۵
افرين به حكومت چون به همين شيوه تونست ويديو رو جمع كنه با دي وي دي مبارزه كنه وجلوي ماهواره رو هم بگيره!!!! (1655014) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۵:۰۶
اقایون بذارید هر کی هر چی دوست داره بپوشه خود مردم عقل دارن میدونن چی خوبه چی بده ایقدر فشار میارید که همه چی خراب میشه مردم هم بیشتر لجبازی میکنن (1655109) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۰۳:۵۷
بنده از زحمات برادران نیروی انتظامی تشکر و قدردانی میکنم و خواهش میکنم با قدرت مقابل پدیده شوم بدحجابی ایستادگی کند.
اجرکم عندالله (1655261) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۰۶:۳۰
امیدوارم این طرح هم مثل طرح های دیگر مقطعی و گذرا نباشد . (1655266) (alef-10)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۴:۴۳:۰۵
با سلام. امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز واجبه. ولی اگر حتی نماز هم برای ریا باشه اون نماز مورد قبول درگاه حق نیست. امر به معروف ونهی از منکر باید باشه ولی نه برای اینکه فقط به طور مقطعی و با تمام قوا به اون پرداخت و مدتی دیگر رهایش کرد! در اجرای این فریضه نباید به کسی توهین بشه و آبروی کسی بریزه. چرا که امر به معروف و نهی از منکر یک نوع هدایت و راهنمایی است. پس اول باید ابتدا افراد بد حجاب را آموزش داد و یا به عبارتی از قوانین آگاه کرد و سپس با آنها مقابله نمود نه اینکه در گام اول تیر خلاص رها شود ! باید به گونه ای عمل کرد که نه از این طرف باف افتاد نه از آن طرف. (1655319) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۱۷:۵۵
جالبه! این مسئله که ما تصمیم بگیریم دیگران چی بپوشن انقدر عادی شده که این همه درموردش صحبت میشه. کار بجایی رسیده که برای بعضی از ماها داشتن برخی حقوق شهروندی دیگه قابل هضم نیست (1655508) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۹:۴۶:۵۸
لابد از فردا این خانم محمدی با لباس قواصی و یک روسری میاد تو خیابون بعد میگه من که جایی از بدنم دیده نمی شه ؟ (1655863) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۲۲:۰۸:۳۷
بعد از 35 سال از انقلاب ،جمعیت کشور تقریبا 2 برابر وتعداد زندانیان عادی و میزان طلاق،10 برابر شده است وایران رتبه چهارم طلاق در دنیا معادل 8 برابر متوسط جهانی است.اعمال حجاب اجباری کوچکتزین تاثیری بر ایجاد ... خانواده نداشته وحتی تنیجه معکوس داده است. ضمن اینکه کدامیک از مبانی اساسی دینی واخلاقی جامعه، از جمله ....به حد اکثر نزدیک شده است که ماhنتطار حجاب حد اکثری وکامل را داریم.ایران در حال حاضر، دومین مصرف کننده انرژی در دنیا وبا توجه به میزان جمعیت ویا میزان تولیدات ،در واقع برزگترین هدر دهنده انرژی ویکی از الوده کننده ترین کشورها در ایجاد آلودگی زیست محیطی وبه جطر اندازنده سلامتی انسانها وطبیعت است...بزرکترین اسراقکار جهان است. (1656031) (alef-15)
 
يك مادر
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۲۳:۱۴:۵۹
براي خريد يك روز جمعه به مولوي رفته بودم با مادر خواهر و دخترم ، براي بارك ماشين يك خيابان انورتر رفتيم خدا را شاهد كه غم عالم بر دلم نشست معتادان در دسته هاي ٥ و ٦ نفري مواد ميكشيدند و ما مجبور بوديم از كنارشان عبور كنيم ..... ماموران نيروي انتظامي كجا بودند ؟ احتمالا ورودي برج ميلاد (1656119) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۲:۰۵:۴۵
واقعاً مشکل مردم ما اینه؟ :-) (1656294) (alef-15)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۷:۲۶:۵۱
با سلام سوال چهارم را هم اضافه کنین(صحبت همان خانم):
آیا حجاب در زمان تبلیغات انتخابات آن هم نمایشش در صداوسیما اشکال ندارد ولی در مواقع دیگر حتی در کوچه خلوت هم اشکال دارد؟ (1656364) (alef-6)
 
بانو
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۰۸:۳۸:۳۸
تا به حال فکر کردید که چرا برای عدم پوشش موهای سر بانوان در قران مجازاتی مشخص نشده است ؟ (1656442) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۴:۳۱:۵۷
زیرا مجازاتی ندارد (1657436) (alef-13)
 
فاطی
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۲:۴۱:۴۹
من یکخانم محجبه هستم.


ولی با برخورد کاملا مخالفم .خانم های ما اکثرا بسیار پوشش خوبی دارن .


کلا این مسایل باید درون خانواده ها حل و فرهنگ سازی بشن.

ما غرب رو هم نمی تونیم ملاک قرار بدیم .اوناهم مشکلات بسیاری دارن .وضمنا با فروش اسحه هاشون در جنگ هایی که در خاور میانه راه میندازن پوول خوشی شهر وندانشان را جور میکنند و از کشتار انسانهای دیگر در پیشبرد اهدافشان هیچ عبایی ندارن .

پس اونها هم نمی تونند ملاک والگوی ما باشند

ما باید خود بیندیشیم این مسایل رو به افکار عمومی بگذاریم وراه حل درست پیدا کنیم و واقعا به فکر ارامش مردم باشیم.

ضمنا هر چیزی جای خودش رو داره .ما ارامش و احترام و محبت به هموطنان عزیز رو سر لوحه کارمان قرار دهیم و همه مسایل رو در جاهای مختلف با هموطنانمون در میان بذاریم و به همدیگر یاد بدهیم رعایت قوانین راهنمایی رعایت نظافت شهر غیبت و دزدی نکردن کمک به یکدیگر و.....بسیاری مسایل رو در مهد ها ومدارس و صدا وسیما .از صفر شروع کنیم ........


ممنون با پوزش از همه (1657112) (alef-6)
 
arash
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۳:۲۳:۲۱
نیم ساعت طول کشید تاخودم رابه پایین صفه رسوندم هی ماشالله شماییدکه تصمیم میگیریدرییس جمهورعوض میکنیداظهارنظر میکنید ودرتصمیمات سیاسی کشورخودشرکت میکنیدمطمئنم کسی نظرشمارامیخواند وبه آن اهمیت میدهدپس بنویسید آنجه دردل داریدجامعه آرمانی باهماهنگی همین ها تحقق پذیراست (1657218) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۶:۴۱:۵۶
سلام علیکم
شاید بعضی اوقات در مواردی از جانب برخی ماموران تندروی شود ولی یادتان باشد این جوراب های ساپورت که فرمودید هرچه قدر هم که ضخیم باشد نادرست و غیر قانونی و غیر شرعی است زیرا چسبان است.... (1657766) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۱۷:۲۹:۳۰
من نمي دانم نهی از منکر فقط مخصوص حجاب است در تمام بانکها دزدی وجود دارد در تمام شرکتهای دولتی دزدی ببخشید محترمانه بگویم اختلاس وجود دارد اما کسی نهی نمی کند مگر دیگر واقعا گندش در بیاید بیکاری حل شد ، شغل ایجاد شد ، جوان بیکار وجود ندارد ، جوان مجرد کم شد ، همه صاحب خانه شدند فقط و فقط مشکل ما در مملکت حجاب است
بی حجابی بر می گردد بی بی غیرتی مرد خانه حالا خواه برادر باشد ، پدر باشد و یا شوهر اما می شود این را هم گفت که مشکلات اقتصادی و معیشتی بعضی ها را به سمت بی دینی برده بی دینی هم بی غیرتی می آورد
معیشت مردم رابهتر شود بعد نهی از منکر قابل قبول است (1657868) (alef-6)
 
نصراصفهانی
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۰:۲۹:۰۶
سلام
سردبیرمحترم
می دانم این کامنت درج نمی شود ولی وظیفه خودم دانستم روشنگری کنم :


ایارعایت حجاب اختياري است يا اجباري؟ :پاسخ به شبهات بحث حجاب وعفاف اسلامی وبدحجابی غربی (شماره3)

http://nasr1212.blogfa.com/post/125


بحث حجاب اسلامی وعفاف زن ایرانی

http://nasr1212.blogfa.com/post/123 (1658238) (alef-13)
 
منصور
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۳:۰۳:۳۶
سلام
چرا نظری که در آن از کتاب علامه حکیمی آوردم را منتشر نکردید ؟ آیا استدلالی که ایشان در رابطه با توجه ویژه مسئولین به مسئله حجاب جوانان و بی توجهی آنان نسبت به دزدی های کلان و فسادهای اداری دارند شما را کلافه کرده است ؟ این کار چه معنی می ده ؟ علت سانسور علامه حکیمی از جانب صدا و سیما و برخی سایت ها همچون الف دقیقا همین است که علامه حکیمی از نظام مطالبه حداکثری عدالت را دارند . متاسفم واقعا . (1658593) (alef-13)
 
MILAD....
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۳:۴۶:۴۴
نهي از منكر فقط به اين معنا نيست كه با بد حجابي برخورد داشته باشد و بايد در تمام بعدها ديگران را نهي كرد,.آيا دروغگويي,بزرگترين گناه است يا بد حجابي?.در ضمن برخود با حجاب خانوم ها برخورد با شخصيت آنهاست و با سخت گيري به آنها اين مسئله حل نميشود و همه اين مشكلات به ضعف فرهنگ در جامعه ايراني بر ميگردد و تنها خود مردم هستند كه ميتوانن آن راحل كنند.,هيچ كس اين اجازه را نبايد به خود بدهد كه در پوشش ديگران دخالت كنند وهمچنين بايد در رسانه ها فرهنگ سازي شود. (1658562) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۷:۵۲:۰۴
آمار ازدواج با توجه به مشکلات اقتصادی چطوری؟
می دونید دختر از 9 و پسر از 15 سالگی بالغ می شه و ما الان 20 میلیون جوان ازدواج نکرده داریم؟ که کم کم امید به ازدواجشون داره صفر می شه
بخش اعظم بدحجابی معلول این علت هست و ما مثل همیشه صورت مسئله رو پاک می کنیم ........ (1658870) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۰۸:۴۰:۳۵
....شرافتمندانه پاسخ دهید لطفا.
درمیان اینهمه پرونده اختلاس ودزدی ورانتخواری چندنفر بی حجاب بوده اند؟
چندنفر تارک الصلوه بوده وچندنفر بدون روزه وحج و... بوده اند؟
من قضاوت نمی کنم. ازاحمدی نژاد هاله نوری تارحیمی جمشیدبسم الله وبابک زنجانی ومه آفر امیرخسروی و .... (1658949) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۱۰:۲۳:۵۳
ضررهای این طرح و تاثیر نامطلوب ان بر روی جوانان خیلی بیشتر از نتایج مثبت ان است فقط کافیست یک بررسی علمی وکارشناسانه صورت پذیرد (1659217) (alef-13)
 
محمد.ع
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۲۰:۵۹:۲۷
از مطالبات جامعه اسلامی که خون بهای هزاران شهید . جانبازو...میباشد این حداقل چیزی است که میتوان انرا با کمترین هزینه عملیاتی نمود.
اولا .حجاب فقط جادر نیست که در اذهان جاگرفته است بلکه با یک درجه تخفیف میتوان از مانتو و شلوار مناسب هم نام بردو ارایه مدل داد.
دوما . بنظر میرسد این موضوع بیشتر جنبه مبارزاتی پیدا کرده تا عقیدتی .
سوما.اصلاحات را از ادارات دولتی که در اختیار مسئولین نظام هستند بعنوان الگوی مناسب حجاب میتوان سهم بزرگی را در نظر داشت/. (1660847) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۳۱ ۲۳:۲۳:۱۲
هر کس باید خودش مصالح خودش رو بفهمه،که معمولا نمی فهمن!
پس نیاز به کسی پیدا می کنن که بهشون بفهمونه! (1661109) (alef-13)