نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 329293
نظرسنجی دانشگاه مریلند از نگرش مردم ایران به آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۱
نتایج جدیدترین نظرسنجی دانشگاه آمریکایی مریلند نشان می‌دهد اکثر مردم ایران دولت آمریکا را دوست ندارند؛ یافته دیگر این نظرسنجی حمایت از دولت ایران و وزیر خارجه این کشور است.

نتایج یک نظرسنجی که قبل از اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ انجام شده نشان می‌دهد مردم ایران، از دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران حمایت می‌کنند اما نسبت به آمریکا نگرش منفی دارند.

به گزارش فارس این نظرسنجی را دانشگاه مریلند از ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تا ۱۵ ژانویه سال جاری، از ۱۰۱۲ نفر از ایرانیان بالای سن ۱۸ سال انجام داده است. حاشیه خطا در این نظرسنجی ۳.۲ درصد به دست آمد.

نسخه‌ای از نتایج این نظرسنجی پیش از انتشار در اختیار پایگاه المانیتور قرار گرفته است. این رسانه گزارش داده ۸۲ درصد از ایرانی‌ها، نظری مطلوب نسبت به دولت فعلی ایران دارند و ۷۸ نفر گفته‌اند محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را دوست دارند.

علاوه بر این، نتایج این نظرسنجی نشان داده ۷۱ درصد از مردم نظر نامطلوبی نسبت به آمریکا دارند.

علی‌رغم حمایت از دولت ایران، تنها ۴۷ درصد از مردم معتقدند که اقتصاد ایران در حال بهبود است.

۶۷ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی دانشگاه مریلند گفته‌اند در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران شرکت خواهند کرد و ۶۳ درصد گفته‌اند که موضوعات اقتصادی را مهم‌ترین موضوع در این انتخابات می‌دانند.
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۴ ۲۲:۳۷:۰۵
انشاء الله دولتمردان با تلاش نستوه و خدمت پیوسته ی صادقانه برای همیشه قدر شناس نظر مثبت مردم شریف ایران اسلامی باقی خواهند ماند. (3521341) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.