توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362395
بی‌اطلاعی آخوندی از ابتدایی ترین آمار بخش مسکن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
در حالی وزیر راه و شهرسازی دیروز باز هم مسکن مهر را مورد تفقد قرار داد که وی در سخنانش مقابل نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان داد آمار دقیقی از میزان موجودی مسکن در سراسر کشور ندارد.

به گزارش تسنیم، مهمان جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بود تا گزارشی از آنچه که در حوزه راه و شهرسازی انجام شده را به مجلس جدید ارائه کند.

سخنان وزیر بازهم با حمله به مسکن مهر همراه بود و این طرح را بار دیگر فاجعه آمیز خواند و هیچ گونه اشاره به وعده ها و سخنان خود در روز رای اعتماد از مجلس گذشته در خصوص تکمیل مسکن مهر نکرد.

اما نکته جالب توجه سخنان آخوندی مربوط به آماری بود که وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن به سمع نمایندگان رساند و نشان داد که از کلی ترین آمار این حوزه بی اطلاع است.

وی در بخشی از سخنان خود عنوان کرد که "طرح فاجعه‌آمیز مسکن مهر اولین بحث بنده از ابتدا بوده و هست چرا که برای این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه صورت گرفت.سوال من این است در این طرح علیرغم این حجم سرمایه‌گذاری هنوز می‌گوییم ۱۹ میلیون مسکن داریم که ۹ میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند پس اگر این طرح یک سر سوزن مفید بود باید آثار آن را در این ۹ میلیون نفر حاشیه‌نشین می‌دیدیم."

در حالی وزیر راه آمار ۱۹ میلیونی موجودی مسکن را اعلام کرد که سرشماری سال ۹۰ نشان می دهد با احتساب خانه خالی موجودی مسکن کشور بیش از ۲۱.۵ میلیون واحد مسکونی بوده و طی سه سال گذشته طبق آمار بانک مرکزی به غیر از ۱ میلیون واحد مسکن مهر تکمیل و عرضه شده، بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار واحد مسکونی سالانه در کشور تکمیل و روانه بازار شده است.

از این رو با توجه به آمار فوق موجودی فعلی مسکن بیش از ۲۳ میلیون واحد مسکونی برآورد می شود که آمار ارائه شده از سوی وزیر نشان می‌دهد آخوندی نه تنها برآورد به روزی از موجودی مسکن ندارد که از نتایج سرشماری سال ۹۰ نیز بی اطلاع است.

آخوندی در گذشته مسکن مهر را حاشیه نشینی مدرن نامیده و عنوان کرده بود که باعث شده تا مردم به جای سکونت در حواشی شهرها در طرح های مسکن مهر سکونت داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : آخوندی، مسکن مهر، پوپولیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.