نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442990
روسیه: آمریکا برای بازنگری در برجام تلاش نکند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که بازگشایی دوباره پرونده هسته‌ای ایران اقدامی پرمخاطره است.

به گزارش تسنیم، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری اینترفکس گفت که به اطلاع واشنگتن رساند‌ه‌ایم برای بازنگری در توافق هسته‌ای ایران، تلاش نکند.

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت: بازگشایی دوباره پرونده هسته‌ای ایران اقدامی پرمخاطره است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز درباره توافق هسته‌ای با ایران گفته بود: «فکر می‌کنم این بدترین توافق اتمی ممکن بود. فکر می‌کنم این توافقی بود که هرگز نباید در مورد آن مذاکره می‌شد. از نظر من خجالت‌آور است که توافقی مانند آن داشتیم و باید آن را امضا می‌کردیم و هیچ دلیلی نداشت این کار را بکنیم. اگر قرار است این کار را بکنیم (امضا کنیم)، باید توافقی خوبی داشته باشیم.»

ترامپ در این مصاحبه همچنین ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده بود که این ادعای وی با واکنش کاخ ریاست جمهوری روسیه روبرو شد.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شده بود: «ایران، دولت شماره یک حامی تروریسم است. آن‌ها پول و اسلحه به همه جا می‌فرستند.»

کاخ کرملین در واکنش به این ادعای ترامپ تاکید کرد که مسکو با موضع رئیس جمهور آمریکا درخصوص برنامه موشکی ایران هم رای نیست و با ادعای او علیه ایران به عنوان "دولت شماره یک حامی تروریسم" موافق نیست.

دیمیتری پسکوف سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه در اظهار نظر درباره ادعای واهی ترامپ مبنی بر ماهیت "تروریستی کشور ایران" گفت: ما با طرح مسئله به این شکل موافق نیستم.
 
کلمات کلیدی : روسیه+برجام+آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۰۸:۰۷:۲۵
همین روس ها اولین کشوری اند که به مردمایران خیانت میکنن. حالا میبینید..تاریخ بارها تکرار شده و ما درس نگرفته ایم. (4154840) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
روسیه: آمریکا برای بازنگری در برجام تلاش نکند