نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442495
جزئیات حذف یارانه‌بگیران در سری جدید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
میزان نوشت: با توجه به اینکه تنها یک هفته به زمان واریز یارانه نقدی باقی‌مانده، برخی سرپرستان خانوار باید در انتظار دریافت پیامک برای حذف از لیست دریافت یارانه باشند.

با شروع برنامه جدید وزارت رفاه برای حذف سری جدیدی از لیست یارانه نگرانی افراد در پایان هر ماه افزایش می‌یابد ولی برنامه جدید این سازمان در جهت اطلاع قبلی به سرپرستان خانوار برای حذف شدن از لیست یارانه‌ نگرانی‌ها را تا حد زیادی کاهش داده است.

این در حالی‌ است که برای بسیاری از افرادی که در ماه‌های گذشته از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند از پیامک سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبری نبوده و این افراد بدون اطلاع از لیست حذف شده‌اند و بسیاری از این افراد نیز جز اقشار پردرآمد جامعه نیستند و اعتراض آن‌ها نیز پس از حفظ شدن از لیست یارانه‌ها نیز راه به‌جایی نبرده است.

با این وجود سازمان هدفمندی یارانه اعلام کرده تمامی افرادی که بعد از شهریورماه از لیست دریافت حذف شده‌اند پیامک دریافت کرده‌اند و افرادی که نسبت به حذف شدن از لیست دریافت یارانه اعتراض دارند مربوط به ماه‌های قبل از شهریور بوده و پس از آن برای تمامی حذف شدگان پیامک ارسال شده است.

علاوه بر این افرادی که به حذف یارانه خود معترضند می‌توانند با مراجعه به سامانه www.yaraneh10.ir نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

از سال گذشته تا کنون يارانه يک ميليون و 200 هزار خانوار معادل حدود 4 ميليون نفر قطع شده و از اين تعداد 400 هزار خانوار نسبت به حذف يارانه خود در سامانه اعتراض شان را ثبت کرده‌اند.

همچنين اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد 70 درصد خانوارهای معترض پس از تماس کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آنها، دلايل حذف يارانه نقدی خود را پذيرفته اند و 30 درصد از اين خانوارها پس از تماس کارشناسان اين وزارتخانه و اعلام دلايل حذف، همچنان به حذف يارانه خود معترض هستند.

نکته قابل اینجاست که سازمان هدفمندی پرداخت یارانه‌های معوق خانوارهایی که به اشتباه یارانه آن‌ها قطع شده امکان پذیر ندانست و یارانه معوقی نیز پزداخت نخواهد شد.

پیش بینی می‌شود هفتاد و دومین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه 95 به ازاء هر نفر 45 هزار و 500 تومان، ساعت 24:00 روز سه‌شنبه مورخ 1395.11.26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ یارانه نقدی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

باید منتظر ماند و دید با وجود اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها مبنی بر ارسال پیامک برای حذف سرپرستان خانوار از لیست دریافت یارانه چه کسانی این ماه بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد و به شمار حذف شدگان اضافه می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : هدفمندی یارانه ها + پرداخت یارانه نقدی + یارانه‌بگیران + حذف یارانه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۱۹:۲۷
بنده بازنشسته ارتش هستم دو سال قبل بدلیل مرفه بودن یارانه قطع شد وبه تدریج بقیه بازنشسته ها که در رفاه مطلق زندگی میکنند در حال قطع شدن است . خیال بقیه قشر کارخانه دار.کاسب . وزیر .وکیل و..... که با فقر دست وپنجه نرم میکنند راحت که یارانه انها قطع نمیشود .نگران نباشند (4152126) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۰۶:۳۴
آقا جون این کار ظلم به مردم است آخه اگه قراره از پول نفت یارانه داده بشه پس ربطی به فقیر و غنی نداره و همه بایستی یارانه بگیرن و اگه قرار حذف بشه برای همه بایستی حذف بشه و تو کار تولید سرمایه گذاری بشه (4153560) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.