توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482095
اجاره‌ بهای خوابگاه‌ها افزایش می یابد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در طول برنامه ششم به دنبال جبران کمبود فضای خوابگاهی در دانشگاه‌ها هستیم تا امکان اسکان۵۰ هزار دانشجوی دیگر فراهم شود.

به گزارش ایسنا، ذوالفقار یزدان‌مهر در نشست هیئت رئیسه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان این مطلب گفت: در آخرین جلسه هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان که ۳ هفته پیش برگزار شد در راستای مراعات حال دانشجویان و خوابگاه‌های دانشجویی تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی افزود: بحث دسته‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی اتفاق خوبی بوده که رخ داده و باعث عادلانه‌سازی نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ها شده و هم باعث شده ما یک بانک جامع داشته باشیم تا بتوانیم متناسب با آن برنامه‌ریزی کنیم و در راستای ارتقای سطح خوابگاه‌ها گام برداریم.

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: در سال گذشته توانستیم ۶۴ خوابگاه درجه ۵ را به درجه های بالاتر ارتقاء دهیم و امسال بنا داریم که حدود ۲۰۰ خوابگاه رتبه ۳ و ۴ را با مشارکت دانشگاه به سطوح بالاتر ارتقا دهیم.

یزدان مهر افزود: یکی از مصوبات ما در هیئت امنا این بود که اجاره‌بهای خوابگاه‌ها امسال افزایش پیدا نخواهد کرد و مانند سال گذشته خواهد بود.

مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: برخی از دانشگاه‌ها و خیرین هم ساخت تعدادی خوابگاه را آغاز کرده‌اند و امیدواریم با تسهیلاتی که داده می‌شود کمبود فضای خوابگاه‌های دانشجویی را جبران کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، یزدان‌مهر در پایان تاکید کرد: با حمایت دولت ما امسال ۲۰ درصد افزایش اعتبارات داشتیم در بحث اعتبارات اختصاصی هم امیدواریم بتوانیم ۳۶۰ میلیارد تومان جذب کنیم یک هم افزایی هم با سازمان برنامه و بودجه داشتیم و خیرین و مردم هم کمک خواهند کرد تا بتوانیم متقاضیان را پوشش دهیم.
 
کلمات کلیدی : خوابگاه دانشجویی+هزینه خوابگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.