نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412092
چه کسی وزیر خارجه ترامپ خواهد شد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
همتای بعدی ظریف در دولت آمریکا کیست؟

به گزارش خبرآنلاین، با پیروزی ترامپ، ماشین تغییرات در ایالات متحده به راه افتاده و تا ژانویه، احتمالاً کابینه بعدی دولت آمریکا رونمایی خواهد شد. برای کشور ما، شاید بعد از ترامپ، مهمترین شخص در کابینه جدید، وزیر خارجه است؛ بله، جانشین جان کری.

داستان توافق هسته ای و مبارزه با ترویسم در منطقه خاورمیانه، خواهی نخواهی چالش های ما با آمریکا را دنباله دار خواهد کرد و نه از آن گریزی هست و نه گزیری!

از همین الان اسامی متفاوتی برای پست وزیر خارجه در ذهن دونالد و همکارانش، بالا و پایین می شود اما شاید درست و درمان ترین آنها، مردی مو سپید و سرد و گرم چشیده است که اتفاقاً شانس زیادی برای نشستن روی صندلی (United States Secretary of State) دارد. او دستی بر آتش دیپلماسی و سیاست داشته و حسابی در این راه، اندوخته های با ارزشی، کسب کرده است.

او می تواند عنوان شصت و نهمین وزیر خارجه آمریکا را از آن خود کند و در کابینه دونالد ترامپ، نقشی تعیین کننده داشته باشد. دیپلمات (احتمالی) شماره یک آمریکای 2017، سه بار ازدواج کرده و هم اکنون با همسرش کالیستا در مک لینِ ویرجینیا اقامت دارد.

او در دانشگاه تولین تحصیل کرده و استادیار دانشگاه است. آقای وزیر خارجه احتمالی، کاتولیک است و متولد پنج شنبه، 26 خرداد 1322 است. فردی که درباره آن صحبت می کنیم، پیش از این و از ژانویه 1995 تا ژانویه 1999، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بوده است. او در واقع، پنجاهمین رئیس پارلمان ایالات متحده محسوب می شود: بله؛ نیوتن گینگریچ.

البته احتمال دارد تا روز رونمایی از کابینه ترامپ، کلی تغییر و تحول رخ دهد، با این حال اما، با بررسی هایی که انجام شده «نیوت» احتمالا انتخاب اول «مستر پرزیدنت» برای پست وزارت خارجه باشد. این به معنای آن است که احتمالاً گینگریچ، همتای بعدی ظریف در مذاکرات احتمالی خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ +پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا + وزیر خارجه آمریکا
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۲۴:۳۵
همتای ظریف در مذاکرات آتی!!!

مگر قرار است با امریکا مذاکره داشته باشیم ؟

به امر مقام معظم رهبری فقط در مورد هسته ای مجاز به مذاکره بودهاند . که انهم با موافقتنامه برجام مسائلش بسته شده استو

حالا شما اصلاح طلب راه افتادی دنبال الترناتیو وزیر خارجه اتی امریکا هستی تا مثلا چگونگی شش و بش و خندیدن دیپلماسی فعال دولت تدبیر و امید را مدیریت و چاره اندیشی کنی (4008897) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۷:۰۴:۵۱
این آقا کسیه که در کمپین های منافقین نشست و برخواست داشته و علنا از اونا حمایت کرده و باید دید موضعش نسبت به ایران تغییر میکنه یا خیر?
متن زیر رو در گوگل جستجو و بخوانید:
Newt Gingrich:The Iranian people will eliminate the dictator (4008951) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.