نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371223
اسکناس تقلبی در دست آقای رئیس کل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷
درحالی دبیرکل بانک مرکزی معتقد است که اسکناس تقلبی در بازار وجود ندارد که یک خبرگزاری یک نمونه اسکناس ۱۰ هزار تومانی تقلبی را از چند ماه قبل در اختیار رئیس کل بانک مرکزی قرار داده است.

به گزارش تسنیم، در ماه‌های اخیر برخی مردم با اسکناس‌های ۱۰هزار تومانی تقلبی و ایران‌چک‌های ۵۰ هزار تومانی آبی‌رنگ و ایران‌چک ۱۰۰ هزار تومانی تقلبی مواجه شده‌اند؛ این نوع اسکناس با ترفندهای مختلف در بازار افزایش یافته و متأسفانه موجب هدررفت پول برخی از مردم شده است.

افزایش اسکناس‌ها و ایران‌چک‌های تقلبی تنها به شهر تهران مربوط نمی‌شود چراکه در سایر شهرها نیز گزارش‌هایی رسیده که بیانگر افزایش رد و بدل شدن این نوع اسکناس تقلبی است.

برخی از فروشگاه‌ها نمونه اسکناس ۱۰هزار تومانی، ایران‌چک ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی تقلبی را مقابل صندوق فروشگاه خود نصب کرده‌اند که هنگام دریافت پول نقد بعد از مطابقت با نمونه جعلی و اطمینان از اصلی بودن آن، پول را از مشتری دریافت کنند.

این درحالی است که مسئولان بانک مرکزی پیشتر در پی اطلاع رسانی خبرگزاری ها مبنی بر ورود اسکناس تقلبی به بازار بجای توضیح درباره چرایی این اتفاق ناگوار به رد خبر مذکور می پرداختند. البته هنوز بانک مرکزی واکنشی نشان نداده است.

ولی یکی از خبرگزاری ها همزمان با انتشار خبر ورود اسکناس های تقلبی به بازار نمونه اسکناس ۱۰ هزار تومانی تقلبی را در اختیار ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی هم قرار داده که در ادامه تصاویر آنرا مشاهده می کنید.

این درحالی است که این اسکناس جعلی، فاقد تصویر دوم و پنهان حضرت امام خمینی(ره)، نخ امنیتی پنهان بانک مرکزی و عبارت مخفی ۱۰۰۰۰ ریال است و با کمی دقت از سوی مردم قابل شناسایی است.اسکناس ۱۰ هزار تومانی تقلبی در دست آقای رئیس کل+عکس

اسکناس ۱۰ هزار تومانی تقلبی در دست آقای رئیس کل+عکس

اسکناس ۱۰ هزار تومانی تقلبی در دست آقای رئیس کل+عکس
 
 
کلمات کلیدی : اجرای برجام+سوئیفت+سیف+بانک مرکزی+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۷:۰۷:۲۳
سیف مال این مسئولیت نیست (3817372) (alef-11)
 
عبدالله
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۱:۴۰:۵۷
یعنی اگر کسی یک بسته10 هزار تومانی از بانک یا جایی گرفت باید یکی یکی اسکناسها را روبروی نور بگیرد و چک کند که مشخصات اسکناس واقعی را دارد یا خیر؟! (3817711) (alef-11)
 
علي وارنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۲:۳۶:۰۸
امنيت اسكناسهاي موجود در بازار مالي ايران بر عهده دولت و خصوصا بانك مركزي است، و اگر اسكناسي تقلبي بدست مردم در بازار و يا از طريق باند رولهاي بانكي داخل پول مردم قرار گيرد به هر صورتي، ميبايست بانكها انرا از افراد گرفته و اسكناس سالم و اصلي تحويل شهروندها دهند، نه اينكه از قبول كوتاهي در نظارت كه از سوي خودشان بوده ، تفره بروند و به اقتصاد مردم لطمه وارد شود، اولا رييس كل بانك مركزي بايد جوابگو باشد كه بحمدالله اينكار نيست و چطور شد ه اينجاست !!!!!؟؟؟؟ ان كافهاي كه در مورد دلار و غيره دادند و باعث افزايش قيمت شدند رو هنوز از ياد نبرديم !!!!!!؟؟؟؟ خلاصه بايد خسارت مردم را جبران كند نظام بانكي كشور كه مسوول نشر اسكناس ميباشد، (3818114) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.