توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401526
پاپ فرانسیس: التماس می کنم، در سوریه آتش بس کنید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۵
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها با اشاره به حملات هوایی در سوریه، بار دیگر از مسئولان ملتمسانه درخواست کرد تا اقدامات لازم برای آتش بس فراهم شود.

به گزارش ایرنا، رهبر مذهبی کاتولیک ها پس از موعظه های روز چهارشنبه خود در واتیکان به موضوع سوریه اشاره کرد و گفت: می خواهم بار دیگر با تمام قربانیان غیر انسانی جنگ در سوریه ابراز نزدیکی کنم. من با تمام قدرت از مسئولان التماس می کنم تا اقدامات لازم برای آتش بس در سوریه و یا حداقل مدت زمان لازم جهت تخلیه غیر نظامیان ، بویژه کودکان که هنوز زیر بمباران بی رحمانه هستند، مهیا سازند.

رهبر مذهبی کاتولیک ها در ماه های اخیر نیز با انتقاد از قدرتمندان جهان اظهار داشت: متاسفانه اخبار مربوط به قربانیان غیر نظامی در جنگ سوریه، بویژه در حلب همچنان منتشر می شود، ولی اینکه این همه انسان بی گناه، حتی کودکان مجبور به تحمل هزینه جنگ، هزینه بسته بودن دل ها و عدم اراده صلح قدرتمندان شده اند، غیر قابل قبول است. فاجعه بی گناهان در سوریه بس است. خشونت و خودسری بس است. انتظار زندگی جاودانه، از وظیفه ما برای بهتر کردن جهان نمی کاهد. خیلی ها طوری رفتار می کنند که انگار صاحب جان دیگران هستند.

پاپ گفت: ما با دعا و همبستگی با برادران وخواهران سوری نزدیک به آنها هستیم و آنها را به مریم مقدس می سپاریم.
رهبر مذهبی کاتولیک ها بارها خواستار مذاکره به عنوان راه حلی برای پایان یافتن درگیری ها شده و در مناسبت های گوناگون اظهار داشته است که فاجعه انسانی در سوریه باید از طریق گفت و گو، مذاکره و احترام به عدالت و کرامت بویژه احترام به ضعیف تر ها حل شود.
 
کلمات کلیدی : سوریه+آتش بس +پاپ فرانسیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.