توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451026
تهران به دنبال توسعه روابط با پاریس/ فرانسه شریک مهم اقتصادی و سیاسی ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
وزیر خارجه ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی به دنبال توسعه روابط با فرانسه است، گفت: ما فرانسه را به عنوان یک شریک مهم اقتصادی و سیاسی تلقی می‌کنیم.

به گزارش فارس، «میشل سپن» وزیر اقتصاد فرانسه صبح امروز (شنبه) در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار، ظریف با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهور کشورمان به فرانسه و همچنین سفر اخیر وزیر امور خارجه فرانسه به تهران و همزمان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط با فرانسه است.

وی برگزاری نخستین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور را اقدامی قابل توجه در گسترش روابط دو کشور دانست و گفت: اراده مشترک و سیاسی به منظور افزایش روابط همه جانبه دو کشور وجود دارد.

ظریف خاطرنشان کرد: ما فرانسه را به عنوان یک شریک مهم اقتصادی و سیاسی تلقی کرده و شما در این سفر با بازار ایران و نیروی انسانی آن بیشتر آشنا خواهید شد. اقداماتی هم برای سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه تولید اتومبیل صورت گرفته که می‌تواند گسترش بیشتری یابد.

میشل سپن وزیر اقتصاد فرانسه نیز در این دیدار اظهار داشت: فرانسه و ایران در زمینه روابط اقتصادی خیلی موفق عمل کرده‌اند. فرانسه جزیی از اتحادیه اروپا و توافق برجام بوده و تلاش‌های خود را برای موفقیت آن انجام داده است. مقامات سیاسی و شرکت‌های فرانسوی خواستار استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت ها موجود بین دو کشور هستند.

وی افزود: بسیاری از پروژه‌های اقتصادی بین دو کشور همچون صنعت هواپیمایی و اتومبیل سازی اجرایی شده و برگزاری کمیسیون مشترک نیز نشان داد که توافقات بین دو کشور به خوبی به پیش می‌رود و تلاش ما این است که به اتفاق اتحادیه اروپا با ایران همکاری کنیم.
 
کلمات کلیدی : محمد جواد ظریف + میشل سپن + فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.