نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 136620
یارانه چه کسانی در فاز دوم حذف می‌شود؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۰
معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه یارانه نقدی هر نفر با حذف کامل یارانه ها ۱۲۰ تا ۱۳۵ هزار تومان می شود، گفت: یارانه افرادی که میزان دریافتی آنها از محل یارانه‌های نقدی فاز دوم به اندازه ۵ تا ۱۰ درصد حقوق‌شان باشد قطع خواهد شد.

به گزارش فارس، علی آقامحمدی در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ، رزینگ و پوشش‌های صنعتی در جمع خبرنگارن اظهار داشت: قطع یارانه نقدی برای افرادی صورت خواهد گرفت که مبلغ یارانه جدید ۵ تا ۱۰ درصد حقوق آنها را شامل شود.
وی ادامه داد: این ۵ تا ۱۰ درصد به میزان رقم یارانه‌ها در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بستگی دارد.

وی تصریح کرد: اگر یارانه‌ها به طور کامل قطع شود بین ۱۲۰ تا ۱۳۵ هزار تومان به هر نفر باید یارانه پرداخت شود.

آقامحمدی با بیان اینکه در دو دهک بالایی کشور حدود ۱۵ میلیون نفر قرار دارند گفت: این افراد دارای درآمد بالایی هستند.

وی ادامه داد: متوسط درآمد ایرانیان در سال ۸۹ بالای یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است در حالی که درآمد بالای جامعه حدود ۱۲ برابر دهک‌های پائینی است.

وی ادامه داد: با این حساب افرادی که درآمد بالایی دارند مشمول حذف یارانه در مرحله دوم خواهند شد که ممکن است این مسئله برخی مدیران را نیز شامل شود.

معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور در ادامه در خصوص کنترل نوسانات نرخ ارز به خبرنگار فارس گفت: سیاست کشور از سال ۸۸ تک نرخی بودن ارز است و در این زمینه شاید صنعتگران بیشتر خواستار بالا بودن نرخ ارز هستند تا واردات کالا به کشور کنترل شود.

وی ادامه داد: سیاست مسئولین کشور در مورد نرخ ارز در آستانه تصویب بودجه ۹۱ مشخص خواهد شد.

وی در واکنش به این موضوع که نگاه کلی دولت افزایش رسمی نرخ ارز است گفت: اینطور نیست که نگاه‌ها به سمت افزایش نرخ ارز باشد بلکه باید تمام موارد را به صورت کلی بسنجیم.

آقامحمدی با اشاره به برنامه دولت برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: آثار هدفمندی یارانه‌ها در تمام موارد مد نظر خواهد بود و در این زمینه دولت به دو شیوه مستقیم و غیرمستقیم و یا یکی از این شیوه‌ها از بخش تولید حمایت خواهد کرد.
 
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۲:۵۹:۱۲
پیشنهاد من برای ریش هک ن کردن فقر اینه که مجلس قانونی تصویب کنه که حقوق هیئت دولت و مجلسیان برابر با حداقل حقوق بشه!
در اینصورت هست که این دوستان فشاری که بر ملت هست رو می تونن درک کنن و اگر در این وسط تخلفی صورت نگیره می توان امیدوار بود که حداقل حقوق افزایش پیدا کنه و دیگه به یارانه ماهیانه و صدقه هم نیازی نباشه ! (577879) (moderator22)
 
Norway
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۳:۰۹:۲۰
120 هزار تومن الان شاید به درد بخوره اما پنج سال دیگه که پولی نست که یارانه ها هم باید با نرخ تورم بالا بره (577901) (moderator22)
 
فراماني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۳:۲۱:۵۵
ما كارمندان كه در دهك هاي بسيار بالا هستم كه بايد 100% حدف شويم (577921) (moderator22)
 
ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۴:۰۷:۲۱
چند انگشتی حساب کردی متوسط دریافت جامعه 1 میلیون 100 میگیرند ؟
انگشت کم آوردی زنگ بزن بچه ها بیان
ما که 500 میگیریم شما رو نمیدونم؟ (577993) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۰۹ ۱۷:۱۱:۴۶
باز هم شما كه 500 حقوق مي گيريد ما چي بگيم كه با 8 ساعت در روز 385 هزار تومان مي گيريم. 26 هزار و 700 تومان هم بابت بيمه كم مي شه. واقعا اين كه چطور روز گارمان را مي گذارنيم خدا مي داند . باز هم خدا رو شكر اما خدا به داد كساني برسد كه همين حقوق را هم ندارند و شكم گرسنه سر بر بالين مي گذارنند. هر چند رئيس جمهور معتقد است كسي در ايران گرسنه نيست اما اين حرف از سر بي اطلاعي محض است رئيس جمهور خودشان هم مي دانند كه حرف درستي نمي زنند اما نيتشان از اين حرف چيست، خدا مي كداند (580977) (alef-11)
 
ف
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۰۹:۰۹:۳۰
گفته ميانگين درآمد مردم يعني تو 500مي گيري كسي ديگه 1700مي گيرد (2689292) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۵:۰۵:۲۰
بالاخره دولت راه تامین کسر بودجه را پیدا کرد.
چه وعده ها که ندادند! (578138) (moderator22)
 
کیانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۵:۵۸:۵۲
ثروت کشور متعلق به تمام مردم است و اگر قرار است وجهی پرداخت شود باید به طور مساوی به تمام مردم صرف نظر از درآمدشان پرداخت گردد و در عوض دولت وظیفه دارد رفاه عمومی را به حد قابل قبول برای استفاده عموم فراهم اورد نه اینکه حق افرادی از جامعه را به افراد دیگر دهد کسی که میلیاردر هم باشد باز هم شهروند است و از امتیازات رفاهی باید همانند دیگران برخوردار گردد مگر اینکه با رضایت خود از این حق صرف نظر کند (578262) (moderator22)
 
تالانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۸:۱۳:۳۸
من دارم شاخ در میارم!؟؟؟
"متوسط درآمد ایرانیان در سال ۸۹ بالای یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است"
این اشتباه تایپیه یا جسارت گوینده در دروغ گفتن؟ (578507) (moderator22)
 
هموطن
۱۳۹۰-۱۰-۰۹ ۱۷:۰۸:۲۳
نه چون بعضی ها 3000 میلیارد دارمد داشتن بعضی ها هم که هیچی، میانگینش شاید همینی بشه که گفتن! (580968) (alef-11)
 
۱۳۹۰-۱۰-۰۹ ۱۷:۱۴:۱۷
اشتباه تايپي نيست گوينده حقوق همه را با پول تو جيبي اي كه به فرزندش مي دهد يكسان فرض كرده و اين آمار را اعلام كرده حكايت اينها حكايت بچه پولداري است كه در انشايش كلفت و باغبان و آشپز و سرايدارشان و خانواده خود را فقير مي انگارد و فكر مي كند همه فقرا مثل آنها زندگي مي كنند و با داشتن استرخ و خانه چند هزار متري و ثروت فراوان و كلي خدم و حشم باز همه فقير هستند (580979) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۰۰:۰۵:۴۰
ما که حقوقمون در سال 94 هم به یک میلیون و صد هزار تومان هم نرسیده
این عزیزی که حرف زده مثل اینکه اصلا از اوضاع و احوال حقوقها بیخبره..... (2920116) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۱۹:۵۳:۴۷
درصد اعلام شده 5-10 درصد سردرگم کننده است و دیروز در خبرها این طور عنوان می شد که تمام کارکنان دولت نیز یارانه شان قطع می شود ولی مجدداً امروز بحث شد کسانی که درآمد بالای (سه میلیون تومان) در ماه دارند و در دهک 9 و 10 قرار دارند یارانه تعلق نمی گیرد پس لطفاً اصلاح کنید . (578689) (moderator22)
 
هموطن
۱۳۹۰-۱۰-۰۹ ۱۷:۱۰:۳۴
ببخشید همین 5-10 درصد که بیشتر گمراه کننده است. یعنی کسانی که مثلا 1 تا 4 درصده چی؟ کسی هم که 10 درصد حقوقش یارانه باشه مثلا 500 هزار تومان حقوق میگیره و 50 هزار تومان یایارنه میگیره باید حذف بشه! (580974) (alef-11)
 
۱۳۹۰-۱۰-۰۷ ۲۰:۳۵:۲۸
فعلا که ارزش پول 50 درصد کم شده است و مردم در حال دادن یارانه به دولتیان هستند! (578746) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۹ ۱۴:۵۶:۵۴
ما درآمدمون زیاد نیست
اما سوالم اینه
اگر این پول از درآمد نفت این مملکت نیست؟
پس هر ایرانی به یک اندازه توی اون سهم داره
با توجه به طرح خوشه ای که اکثرا اشتباه بود
آیا دولت صلاحیت و توان این رو داره که باز ثروتمندو فقیر رو جدا کنه؟ (580868) (moderator22)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۰:۲۹:۰۷
ما کارمندا نیازی به یارانه نداریم حقوقمون خیلی خوبه (591250) (moderator19)
 
امید
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۷:۰۶
جوری میگین 10درصد درامد که انگار نفری 2میلیون میگیرن!تبریک میگم واقعا بهونه ی خوبی گیرتون افتاد! من 500تومان میگیرم وتازه یارانمو از خانواده جدا کردم اونم برای پس انداز اما این ماه(بهمن)قطع شده !چرا؟ این کجاش عدالته؟با این وضع قیمتها اگه یارانه 500هزارتومان هم بشه بازم کمه! (650304) (moderator22)
 
ناصرداوريان
۱۳۹۱-۰۱-۲۷ ۱۱:۲۲:۰۹
بنده فرهنگي هستم با7سرعاله 4دانشجو:ملي،پيام نور وعلمي كاربردي و1دانش آموزوخانمم هم خانه داراست حالاخودتان حساب كنيدماهانه چقدرهزينه دارندبااين تورم درحالي كه الان پيام انصراف ازيارانه وكدانصراف برام آمده آيااين همان عدالتي است كه دولت آقاي احمدي نژاددم ازآن ميزديابيان عدالت فقط شعاروپلكان ترقي بودبياييدكمي به مردم محروم وكارمندان فكركنيدبياييداشتغال زايي كنيدمگرنه رهبرمعظم انقلاب امسال راحمايت ازكاروسرمايه ايراني نام نهادند
4فرزندم كه ازبيكاري به دانشگاه رفتن وهركدام يكي دومدرك دانشگاهي دارندمشغول به كاركنيدبعدش يارانه هاراقطع كنيد
قبول كنيدتورم بالاست
قبول كنيدفشارمضاعف ازنظراقتصادي برروي مردم است
قبول كنيدبازارلجام گسيخته است
وقبول كنيداين يارانه حق هرايراني است چه متمكن وچه فقير (740914) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۴:۲۳:۱۴
جدیدترین فیلم سینمایی ایران به کارگردانی احمدی تژاد:جدایی نان از سفره (866874) (moderator102)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۰۷:۳۲:۱۶
اگه یارانه ها را حذف کنند بخدا شورش می کنیم . من دیروز بچه ام می خواست بره مدرسه 500 تومان پول نداشتم بهش کرایه بدههم . واقعاً ما باید اینجوری زندگی کنیم (1718497) (alef-6)
 
وحید
۱۳۹۲-۱۲-۱۴ ۱۲:۲۴:۲۹
یارانه ها را قطع کنید از تمام ملت و قشر ضعیف و حاملهای انرزی را بالا ببرید تا زودتر جان را به جان افرین تسلیم نمایم (2007560) (alef-6)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۲-۱۴ ۱۲:۳۳:۳۰
کاش ازدولتی ها کسی بود جلوی این مردم مغازه دار را می گرفت که اجناس را به میل خودشان بالا می فروشند چه میوه و تربار چه وسایل صوتی و برقی چه وسایل خانگی و چه کالاها ی اساسی قانون نظارت از دست دولت در رفته و دردست گران فروشان می باشد همه مردم را به ستوه در آورده اند لطفا نظارت کنید (2007575) (alef-6)
 
حسن جون
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۱۸:۳۶:۵۸
فعلا یکی یکی قطع میکنن تاهمه قطع شدن بعدمیان توخونمون نصف حقوقمونم میگیرن ببینید کی گفتم (2693342) (alef-10)
 
افسانه
۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۰۹:۴۷:۰۱
من و همسرم حقوق هر دو روی هم به دو میلیون می رسه خانه و ماشین در حد متوسط داریم ولی همکار من ماهانه سه میلیون می گیره و باغ و خانه و دو تا ماشین داره چطور یارانه ایشان حذف نشده ولی یارانه ما حذف شده (3284188) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته