نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496126
بانک مرکزی اعلام کرد؛ بار دیگر تورم نقطه به نقطه تک‌رقمی شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
بر اساس اطلاعات بانک مرکزی ایران تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری نسبت به ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال ۱۳۹۵ معادل ۱۰.۳ درصد شده است و تورم نقطه‌ای تیرماه نیز معادل ۹.۹ درصد بوده است.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی ایران اعلام کرده است شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران طبق سال پایه ۱۳۹۰ مساوی ۱۰۰ در تیرماه سال ۱۳۹۶ به عدد ۲۶۶.۹ رسیده که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است.

همچنین در شاخص اشاره شده در تیرماه سال ۱۳۹۶ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۹.۹ درصد افزایش یافته است. آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد تورم سالانه گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد کاهش یافته است و تورم نقطه‌ای این گروه ۱۳.۶ درصد است. همچنین تورم گروه دخانیات نسبت به ماه قبل ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرده و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

همچنین تورم ماهانه در تیرماه برای گروه پوشاک و کفش ۰.۲ درصد، مسکن، آب، برق  و گاز و سایر سوخت‌ها، ۰.۵ درصد، اساس لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه ۰.۶ درصد، بهداشت و درمان ۰.۴ درصد، حمل و نقل ۰.۷ درصد، ارتباطات ۰.۱ درصد، تفریح و امور فرهنگی ۰.۷ درصد، تحصیل ۰.۲ درصد، رستوران و هتل ۱.۴ درصد  و کالاها و خدمات متفرقه ۰.۷ درصد بوده است.

گفتنی است تورم نقطه‌ای گروه تفریح و امور فرهنگی معادل ۷.۹ درصد و گروه تحصیل معادل ۱۰.۹ درصد بوده است و به طور کلی تورم گروه کالا در تیرماه نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد کاهش یافته است و تورم نقطه به نقطه آن ۱۰.۱ درصد افزایش یافته است و همچنین تورم ماهانه گروه خدمات در تیرماه نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد بوده و تورم نقطه به نقطه این گروه نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۹.۷ درصد بوده است.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی، نرخ تورم، تورم
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۹:۵۵
اولا که تورم نقطه به نقطه ،ابداع آقایان در ایران است و در علم اقتصاد تعریف نشده چون اصلا داده مفیدی را در خود ندارد و بر نمی گرداند.دوم آنکه باید از آقایان پرسید چه کالاهایی را انتخاب می کنند که نرخ تورم را با آن حساب کنند،البته اگر محاسباتی در کار باشد.اینکه هر بارکالاهای منتخب خودت را در سقد محاسباتی بگذاری و دفعه بعد وقتی کالایی گران شد آن رااز سبد حذف کنی تا جواب ثابتی به دست آوری ،اینکه نمی شه. (4491456) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۲۴:۵۹
با إيجاد ركود هنر نكردى هنر اين است كه تحرك بازار و فعال شدن اقتصاد با ده در صد تورم نه با ركود حاكم (4491468) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۲۵:۳۷
نمیدونم چی باعث شده که فکر کنید ایجاد رونق با تورم ده درصدی هنر هست! واقعا مردم ما کم توقع و بساز هستند. خواسته حداقلی ما باید این باشه : تورم زير سه درصد، رشد اقتصادی بالای شش درصد. (4491650) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۳:۱۹:۱۰
حتما احمدی نژاد هنر کرد که تورم ۴۵ درصد بود به همراه رکود عمیق (4491904) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۰۸:۰۴
تورم سفره به سفره چطور ؟ !!!
یقیناً دولتمردان هیچگاه مسقیماً برای خرید مراجعه نمیکنند .
خرجشان را از ملت جدا کرده اند . (4491949) (alef-11)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۱۹:۲۲
آقای بانک مرکزی!! مردم با نقطه به نقطه سرکار ندارند.خداوکیلی هر روز سفره آنها کوچک میشود (4491538) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۲۲:۰۰
طبق همین گزارش تورم نقطه ای خوراکیها 13.6 درصد بوده که رقم نسبتا بالایی هم محسوب میشه! (4491647) (alef-11)
 
پیمان
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۷:۴۰
من نمی فهمم چرا ملت همش غر میزنند
برادر من یک مقدار انصاف داشته باشیم
اصولا من تفاوتی بین دولت و ملت نمیبینم چون دولت برخواسته از ملت است. در ثانی شما بیا کشورهای دیگر و مردمان دیگر رو نگاه کن (توسعه یافته ها رو عرض می کنم) انصافا ملت دارن مثل اسب کار میکنند. تا ملتی سختی کار کردن رو به خودش نده درست نمیشه. اقتصاد یک مملکت هم اول و آخر بر میگرده به میزان زحمتی که یک ملت میکشه.
به نظر من مملکت ما خیلی هم خوب مونده با این کاهلی که ما داریم باید خیلی اوضاع خراب تر از این باشه.
بقیه دنیا توی کار و رشد و توسعه و ... دارند بدو بدو میکنند ما نشستیم داریم غر میزنیم. هیچ تقصیر دولت هم نیست چون دولت و ملت از نظر من یکی است. همه باید درست شیم. (4491664) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۳۰:۱۹
بخدا کمرمان زیر رکود و بیکاری شکست...قبلا درسته تورم بود ولی کار بود تلاش بود و با صرفه جویی و قناعت میشد زندگی کرد ولی الان کار نیست....
لعنت بر مدیرانی که حقوق میلیونی میگینرد و خانه و ماشین رایگان و دولتی استفاده می کنند و وضع کشور را اینگونه می کنند....
این ها نه دغدغه خرید دارند و نه دغدغه اجاره و نه دغدغه شغل فرزندانشان (4491767) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۴۰:۲۹
یعنی باور کنیم این اراجیف بانک مرکزی را ؟ (4491775) (alef-11)
 
اراکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۱:۲۱:۳۹
بله تورم تک رقمی را میبییم!!! قیمت اقلام ضروری و قیمت خدمات که لحظه لحظه بی کنترل بالا می رود و دلبخواه شده را نمی بینیم... (4491799) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۸:۳۲:۱۱
آمارهای ساختگی.. (4492103) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.