توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456625
عباس: آلمان کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۰
صدراعظم آلمان در دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر تاکید کرد تنها راه‌حل بحران خاورمیانه، تشکیل دو کشور است. هدف محمود عباس از این سفر جلب نظر برلین برای به‌ رسمیت‌ شناختن فلسطین به عنوان کشور مستقل است.

به گزارش قانون به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در دیدار روز جمعه با محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین در برلین تشکیل دو کشور مستقل را امری ضروری دانست و گفت: «من مثل گذشته راه‌کار منطقی دیگری جز تشکیل دو کشور مستقل نمی‌بینم.»

آنگلا مرکل هم‌چنین تاکید کرد که شهرک‌سازی در مناطق اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی مانعی جدی در راه دستیابی به صلح است. او ضمن ابراز نگرانی نسبت به "آینده‌ی اسرائیل به عنوان کشوری یهودی و دموکراتیک" یادآور شد: «من بارها گفته‌ام که احداث شهرک‌های یهودی در مناطق فلسطینی‌نشین، در دراز مدت باعث زوال راه‌حل مبتنی بر دو کشور مستقل می‌شود.»

محمود عباس در رابطه با زیان‌های اقتصادی ناشی از اعمال سیاست شهرک‌سازی تل‌آویو هم گفت: «توسعه‌ی اقتصادی ما در کرانه‌ی باختری رود اردن، ۶۰ درصد لطمه دیده است.» بنا به گفته‌ی او فلسطینی‌ها در این منطقه حتی نمی‌توانند "یک سنگ را جابه‌جا کنند یا یک درخت بکارند.»

رئیس ‌تشکیلات خودگردان فلسطین از آلمان به عنوان کشوری "قابل اعتماد" یاد کرد و از رهبران آن خواست که فلسطینی‌ها را در روند مذاکرات صلح با رژیم صهیونیستی یاری کنند. او گفت: «من از آلمان و خانم مرکل تقاضا می‌کنم، فلسطین را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت بشناسد.»

تاکنون بیش از ۱۱۰ کشور جهان از جمله شماری از کشورهای اتحادیه اروپا مانند رومانی، بلغارستان، چک و مجارستان و هم‌چنین برزیل، چین، هند و آفریقای جنوبی فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند.

بنا به گفته‌ محمود عباس، رهبری فلسطین با این حال به راه‌کار تشکیل دو کشور مستقل در "چارچوب مرزهای سال ۱۹۶۷ که پایتخت آن قدس شرقی باشد" وفادار است. رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که این امر تنها از طریق گفت‌وگوی مستقیم با اسرائیل امکان‌ می‌یابد. این مذاکرات سال‌هاست به دلایل متفاوت متوقف مانده است. آخرین بار، جان کری، وزیر خارجه‌ وقت آمریکا در سال ۲۰۱۴ کوشید که نمایندگان دو کشور را بر سر میز مذاکره فراخواند اما این تلاش با شکست روبرو شد.
 
کلمات کلیدی : صدراعظم آلمان+تشکیلات خودگردان+ محمود عباس+آنگلا مرکل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.