توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476425
علت کاهش سهم آمریکا از گردشگران خارجی
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳
صنعت گردشگری آمریکا رو به افول است و همه انگشت‌های اتهام به سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور نشانه رفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از «بیزنس اینسایدر»، بر اساس جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده، سهم صنعت گردشگری آمریکا از گردشگری بین‌المللی در ماه مارس ۲۰۱۷ با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به مارس سال گذشته همراه بوده است.

این روند نزولی از ماه اکتبر ۲۰۱۶، یک ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده بود و از اکتبر سال گذشته تا مارس ۲۰۱۷، میزان ترافیک ورود گردشگران خارجی به آمریکا به طور متوسط با ۱۱ درصد کاهش در قیاس با مدت مشابه سال گذشته آن مواجه بوده است، این در حالی است که گردشگری در سایر نقاط جهان در این بازه زمانی ۶ درصد رشد داشته است.

کمپانی «فورسکوئر» که بیشتر برای اپلیکشن موبایل خود که نشان دهنده میزان مراجعه افراد به رستواران‌ها، هتل‌ها و دیگر اماکن و ارائه آمارهای تحلیلی است شناخته می‌شود، افول صنعت گردشگری آمریکا را مرتبط با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید این کشور می‌داند که با سیاست‌های خود موجب شده بسیاری نسبت به سفر به آمریکا احتیاط کنند. هزاران نفر از گردشگران کشورهای خاورمیانه و آمریکای جنوبی و مرکزی که مورد سیاست‌های مهاجرتی سرسختانه «ترامپ» قرار گرفته‌اند، بیشتر از سفر به آمریکا اجتناب می‌کنند.

در این میان، طرفداران «ترامپ» ممکن است استدلال کنند سیاست‌های او مبنی بر کاهش گردشگران از برخی کشورها هزینه اقتصادی دارد که در قیاس با رفع نگرانی‌های امنیتی به صرفه است، اما از سوی دیگر منتقدین تاثیر این سیاست‌ها را زیر سوال می‌برند.

بر اساس آمار جدید کاهش نزخ ورود گردشگران خارجی به آمریکا به کاهش 1 تا 2 درصدی خرید از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها وجاذبه‌های توریستی منجر می‌شود. همچنین هتل‌ها که در حال 15 درصد توسط گردشگران خارجی اشفال شده‌اند حتی بیشتر از این تحت تاثیر منفی قرار می‌گیرند.

در سال 2017 تاکنون بیش از 3400 مغازه خرده‌فروش در آمریکا کسب و کار خود را تعطیل کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال جاری به 8600 واحد تجاری کوچک برسد.

همچنین میزبان جستجو برای سفر به ایالات متحده آمریکا در نیمه اول امسال 6 درصد نزول داشته است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+توریسم+گردشگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.