نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266626
نظر شورای رقابت درباره افزایش قیمت خودرو
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱
رئیس شورای رقابت با قانونی دانستن افزایش قیمت کارخانه خودرو به‌دلیل افزایش نرخ مالیات ارزش افزوده گفت: اگر شرکتی بیش از حد قانونی افزایش قیمت اعمال کرد سازمان حمایت و تعزیرات باید رسیدگی کنند.

به گزارش تسنیم، براساس مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۴ نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات عمومی با یک درصد رشد ۹ درصد تعیین شده است. شرکت‌های خودروساز نیز در همین راستا اقدام به اعمال نرخ ارزش افزوده ۹درصدی در محصولات خود نموده‌اند، به‌نحوی که قیمت کارخانه خودروها از ۲۰۰هزار تا حدود یک‌میلیون تومان افزایش یافته است. البته برخی شرکت های خودروساز دیگر عامل افزایش قیمت کارخانه محصولات را نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث هم می‌دانند این در حالی است که بنا به اظهارات رئیس کل بیمه مرکزی نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث امسال تغییری نکرده است.

شیوا رئیس شورای رقابت در همین ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار ما با قانونی دانستن اعمال افزایش قیمت کارخانه به‌بهانه افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده گفت: اگر شرکت خودروسازی در محصولات خود بیش از حد قانونی قیمت‌هایی را اعمال کرد سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تعزیرات باید به این موضوع رسیدگی کنند.

وی با اعلام "ما در دستور العمل قیمت گذاری خودرو به این هزینه‌های جانبی ورود پیدا نکرده بودیم" افزود: وظیفه ما فقط تعیین دستور العمل بود و سایر بخش‌های متولی باید بر قیمت تمام‌شده محصولات کارخانه نظارت لازم را انجام دهند.
 
کلمات کلیدی : شورای رقابت +قیمت خودرو
 
حسین
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۲۱:۱۸:۱۸
آخه چرا می فرمایید بهانه؟! مگر نه این است که این پول ارزش افزوده را خودروساز می گیرد و به دولت می دهد؟ پس بهانه چیست؟ دولت ارزش افزوده را افزایش ندهد و خودروسازان و دیگر تولید کنندگان را هم بدنام نکند. (2813529) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۰:۱۳:۴۳
آخه بخاطر چه رفاهی باید انقد مالیات بدهیم
مالیات چندرغاز حقوق
مالیات ارزش افزوده
مالیات به نفس کشیدن
مالیات ....
خدا ازتون نگذره (2813965) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۰۷:۵۹:۳۲
امسال دیه 10 درصد افزایش و به تبع آن حق بیمه ثالث 2/5 درصد باید افزایش پیدا میکرد ولی به شرکتهای بیمه تکلیف شد که افزایش را رایگان انجام دهند اون وقت چطور میشه شرکت ودرو ساز یک درصد افزایش را از اول سال محاسبه میکنه و دولت هم هیچی نمیگه؟!!! (2814181) (alef-13)