نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415026
روایت ضرغامی از شکنجه هایی که مرضیه دباغ تحمل کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵
رئیس اسبق صدا و سیما عنوان کرد: خاطرات مرضیه دباغ از ساواک و شکنجه‌های وحشیانه جسمی و روحی روی او و دخترش رضوانه، به تنهایی برای رسوایی رژیم شاهنشاهی و حقوق بشر آمریکایی کافی است.
 
به گزارش فارس، عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما با انتشار تصویری از مرضیه حدیدچی (دباغ) که صبح امروز درگذشت را تسلیت گفت و در صفحه شخصی اش نوشت: خانم مرضیه حدیدچی (دباغ)، بانوی اول جهاد و تقوی، دعوت حق را لبیک گفت.

خاطراتش از ساواک و شکنجه‌های وحشیانه جسمی و روحی روی او و دخترش رضوانه، به تنهایی برای رسوایی رژیم شاهنشاهی و حقوق بشر آمریکایی کافی است.

گذراندن دوره‌های نظامی و چریکی در خارج کشور و تربیت در مکتب امام خمینی(ره) از او چهره‌ای بی‌بدیل ساخت. مدتها محافظ شخصی امام بود. بعد از پیروزی انقلاب، فرمانده سپاه همدان و چند دوره نیز نماینده مجلس شد.

او به خاطر زندگی سراسر مجاهده و فداکاری‌اش از کسی توقع نداشت. حتی مدتی برای امرار معاش، مسافرکشی کرد! باورکردنی نیست ولی واقعیت دارد. هیچگاه به جریان‌های سیاسی رایج وابسته نشد و جز خدمت به جبهه‌ی انقلاب و ارزش‌های آن فکر نمی‌کرد.
روایت ضرغامی از یک مجاهد بی‌ادعا

عکس مربوط به مراسم تجلیل از ایشان در رسانه ملی است.

سال‌ها پیش در مراسم باشکوهی در همدان از او تجلیل کردیم. آنچه که شایسته او و در توان من بود گفتم ولی سخنان کوتاه و پرنفوذ او؛ حضار را متحول کرد.
 
کلمات کلیدی : ضرغامی+مرضیه دباغ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۰:۵۷:۴۲
واقعا اين بانوى بزرگ مسافركشي ميكرد ! واى بر مسئولين (4021074) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۴:۱۲:۰۱
خدایش رحمت کند (4021247) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۲۰:۵۱:۵۲
خداوند ایشان را رحمت کند. (4021507) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.