توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503622
تولید روده‌های مصنوعی برای آزمایش تاثیر داروها و مواد شیمیایی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
MIMETAS، شرکت توسعه فناوری بر روی تراشه و Roche، شرکت داروسازی غول پیکر، با یکدیگر همکاری کرده تا 350 لوله‌ روده پرفیوژ شده را در عرض چند روز توسعه دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس مگ، لوله‌های روده‌ای، ساختار اولیه روده را تکثیر کرده و به بررسی نحوه تاثیر داروها و سایر ترکیبات بر روی آن کمک می‌کنند.

شرکت MIMETAS، دستگاهی به نام OrganoPlate را تولید کرده است که از آن برای تولید 350 لوله پرفیوژ شده روده در حدود چهار روز استفاده شده است.

این لوله‌ها دچار نشتی نشده و محققان از یک سیستم تصویربرداری برای تشخیص اینکه آیا پس از ارائه ترکیبات شیمیایی مختلف دچار نشتی می‌شوند یا خیر، استفاده کرده‌اند.

 بدیهی است، اگر ترکیبات شیمیایی به این لوله‌ها که از سلول‌های بنیادی ساخته شده‌اند آسیب برسانند، احتمالا در روده انسان نیز همین کار را انجام می‌دهند.

MIMETAS و Roche بر این باورند که این فناوری برای معرفی به آزمایشگاه‌ها در جهت تسریع آزمایش داروها آماده بوده و حتی می‌تواند به کاهش وابستگی به مدل‌های حیوانی در برخی از فرآیندها کمک کند.
 
کلمات کلیدی : محققان + تحقیقات جدید + فناوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.