توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453420
واشنگتن "هیئت تحریر الشام" را بخشی از القاعده دانست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
یک منبع مسئول در ارتش آزاد سوریه و یکی از شرکت کنندگان در کنفرانس آستانه گفت: واشنگتن بالاخره نظر خود را در مورد "هیئت تحریر الشام" که اخیرا شکل گرفته اعلام کرد و آن را وابسته به القاعده دانست.

به گزارش ایسنا، این منبع در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: تا حد زیادی این دیدگاه واشنگتن قابل پیش‌بینی بود اما اگر جامعه بین‌الملل نیز این موضع را اتخاذ کند در این صورت این مساله نیازمند راه حل ریشه‌ای است چراکه تاثیر منفی بر تمامی گروه‌ها برجای می‌گذارد. به ویژه اینکه این گروه‌ها در مناطق متعدد به ویژه در حلب،‌ ادلب و حماه با جبهه النصره در هم تنیده شده‌اند.

وی گفت: از اینجا نتیجه می‌گیریم که مساله گفت‌وگوها یک امر طبیعی شده و هیئت تحریر الشام باید به اطمینان بخشی‌های بیشتری بپردازد و بر دوری خود از القاعده تاکید کند.

وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای را درخصوص موضع ایالات متحده در قبال هیئت تحریر الشام و القاعده در سوریه منتشر و تاکید کرد که القاعده تلاش کرده است سوری‌ها را بفریبد و گمراه سازد و "انقلاب آنها را به هدر دهد".

در این بیانیه ابومحمد الجولانی، سرکرده النصره و این جبهه انگل‌هایی روی کالبد انقلاب سوریه توصیف شده است.

طبق این بیانیه، ایالات متحده بر این باور است که عنصر اصلی شکل دهنده تحریر الشام، جبهه النصره است و جبهه النصره یک گروه تروریستی است که نامش در فهرست تروریست‌ها ثبت شده است.

در این بیانیه آمده است که القاعده یک گروه تروریستی است و باید نابود شود و آمریکا با القاعده در سوریه به همان روشی برخورد خواهد کرد که با داعش برخورد کرده است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.