نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477523
روایت کریمی قدوسی از ماجرای نقض حریم هوایی ایران توسط یک هواپیمای نظامی سعودی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
کریمی قدوسی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس روایتی از نقض حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران توسط هواپیمای حامل مقامات نظامی عربستان سعودی و اسکورت این هواپیما با جنگنده‌های نیروی هوایی تا فرودگاه مبدأ مطرح کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پنج‌شنبه گذشته یک هواپیما از فرودگاه دمام به مقصد قرقیزستان پرواز می‌کند که در این هواپیما فرماندهان نظامی عربستان سعودی برای جلسه‌ای با مقامات آمریکایی در خصوص داعش حضور داشتند.

وی افزود: مراقبت هوایی فرودگاه یزد این هواپیما را رصد می‌کند و پس از آن از فرودگاه تهران استعلام می‌گیرد که اجازه پرواز در حریم هوایی ایران را دارد یا خیر؟ و پس از آنکه مشخص می‌شود هواپیمای سعودی اجازه پرواز در حریم هوایی را ندارد هواپیماهای جنگنده برای اسکورت این هواپیما پرواز می‌کند و با نظر وزارت امور خارجه این هواپیما مجبور به ترک حریم هوایی و بازگشت به فرودگاه دمام می‌شود.

کریمی قدوسی تصریح کرد: وزارت امور خارجه و وزارت دفاع در این خصوص باید پاسخگو باشند و ما این را پیگیری می‌کنیم. چرا که پس از آنکه پدافند دستور می‌دهد که این هواپیما به زمین بنشیند و این هواپیمای سعودی مدعی می‌شود که به دلیل داشتن سوخت بیش از اندازه امکان فرود ندارد، وزارت امور خارجه با مماشات حکم به بازگشت این هواپیما به فرودگاه مبدأ می‌دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص ادعای مطرح شده از سوی یکی از افراد عضو جبهه پایداری پیرامون توافق وزیر امور خارجه و آمریکا برای تحویل سردار سلیمانی به آمریکایی‌ها، گفت: من چنین فکری را قبول ندارم و اساساً منطق این ادعا را قبول ندارم و گمان هم نمی‌کنم که چنین چیزی باشد. به عنوان کسی که اخبار فراوانی از وزارت امور خارجه دارم عرض می‌کنم که این خبر دور از ذهن است.
 
کلمات کلیدی : کریمی قدوسی،نقض حریم هوایی،هواپیمای نظامی، عربستان سعودی
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۱۸:۴۶
آقای قدوسی برای ما هم شنیدن این حرفها از شما دور از ذهن نیست اما برای جنابعالی برجام دور از ذهن نبود؟ اف ای تی اف چطور ؟ امثال محرمانه هایی چون 2030 که هر روز یک مورد گندش در می اید چطور ؟ چرا دور از ذهن شماست ؟ برای ما عوام که این دولت دولت عمل به دور از ذهن هاست مثلا کنسرت بجای کرسنت +گاز مجانی اش دیگر با ذهن چقدر فاصله دارد؟ شما که در راس امورهستین (4401317) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۰۰:۰۱:۵۹
وزارت خارجه نمیتواند در مسائل مربوط به پدافند هوایی کشور ودفاعی نظر خود را تحمیل نماید (4402397) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.