نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 178327
"سیر نزولی پرداخت رشوه در شهرداری تهران"
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۲:۳۱
شهردار تهران با اشاره به اینکه پرداخت رشوه در شهرداری تهران سیر نزولی داشته است، گفت: به‌ دنبال خدمت به مردم هستیم. 

به گزارش فارس از جنوب استان تهران، محمدباقر قالیباف عصر چهارشنبه در مراسم بهره‌برداری از ۵۰ پروژه منطقه ۱۹ با بیان اینکه شهرداری تهران در ارتباط با شفافیت مالی یک نهاد نمونه کشور است، اظهار داشت: هفت سال گذشته تنها دوره‌ای است که حسابرسی و شفافیت مالی داشته است.

شهردار تهران با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه فعالیت‌های خاصی در شهرداری تهران صورت نگرفته که بعضی از آنها رسانه‌ای هم می‌شود، گفت: سخن من به همه افرادی که از عملکرد شهرداری گلایه دارند، این است که به جای جای شهر تهران نظاره کنند، چراکه فعالیت‌های عمرانی، خدماتی، فضای سبز و ... قابل رویت است.

وی ادامه داد: برخی افراد بر گران تمام شدن پروژه‌ها اعتقاد دارند و آن را مطرح می‌کنند، ‌اگرچه برخی افراد این مطالب را به‌راحتی می‌پذیرند، اما بخشی دیگر از مردم که اهل حساب و کتاب هستند، این مطالب را قبول ندارند. قالیباف با اشاره به اینکه کار بی‌کیفیت سبب دوباره‌کاری می‌شود، خاطرنشان کرد: در دوران گذشته عمر کوتاه آسفالت معابر و جدول‌های خیابان‌ها که پس از یک سال و نیم براثر شرایط جوی از بین رفته و هم‌سطح آسفالت می‌شدند از جمله موارد دوباره‌کاری در این دوران‌ها بود.

وی، استاندارد نبودن جدول‌های خیابان‌ها و عمر کوتاه آسفالت را از جمله هزینه‌های اضافی دوره‌های قبلی شهرداری عنوان کرد و افزود: جدول‌های ساخته شده پس از یکسال و نیم با برف و سرما به هم می‌ریخت و همکف آسفالت می‌شد.

قالیباف در ارتباط با برخی دوباره‌کاری‌ها گفت: شهرداری تهران وظیفه خود که بهسازی معابر و ... است را انجام می‌دهد و برخی از ادارات نیز برای پیگیری امور، پس از مدت کوتاهی با انجام برخی عملیات‌های سازمانی خود سبب از بین رفتن تلاش‌های مدیریت شهری می‌شود و متأسفانه برخی افراد، همه این‌ها را به حساب شهرداری می‌آورند.

شهردار تهران اسراف و تجملات را امری ناپسند دانست و گفت: در صورت مشاهده اسراف و تجملات با آن برخورد می‌کنم. وی در ادامه با اشاره به احداث پارک ۸۰ هکتاری «ایرانیان» در منطقه ۱۹ تهران گفت: تاکنون بخشی از زمین‌ها در ارتباط با این طرح تملک شده و در بخشی دیگر پیگیر تملک آنها هستیم و امید است با پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز، تحقق این مهم سبب تولید سرمایه و ثروت برای منطقه شود.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه نمی‌گویم در شهرداری تهران رشوه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه این معضل در مجموعه‌های دیگر نیز وجود دارد، اما به‌طور قطع می‌گویم این اقدام در مدیریت فعلی شهرداری سیر نزولی دارد.

شهردار تهران در پایان با تأکید بر خدمت بی‌شائبه به مردم عنوان کرد: ما به ‌عنوان نیروهای جبهه و جنگ آموخته‌ایم که وقت خودمان را برای حرف‌هایی که از روی عناد مطرح می‌شود، نگذاریم و تلاش خودمان را صرف خدمت به مردم غیور ایران اسلامی کنیم. آیین بهره‌برداری از ۵۰ پروژه عمرانی جنوب استان تهران با حضور محمد باقر قالیباف، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در خانه کشتی بنا برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهارن+قالیباف
 
زهرا
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۰۷:۳۶:۰۶
بهتره ایشون یه سری به آسفالت بزرگراه هایی همچون یاسینی که دو سالیه از عمرشون میگذره بندازن بعد ببینن مردم هنوز حق دارن از عملکرد ایشون انتقاد کنن یا خیر!
همچنین مثل احمدی نژاد عملکرد پیشینیانشونو زیر سوال نبرن که همینا شده آفت اخلاق جامعه امروز ما (1136653) (alef-10)
 
احمد انارک
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۲۵:۰۳
سلام مشک انست که خود ببوید نه انکه عطار بگوید (1137058) (alef-10)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۵۷:۰۷
اگر رشوه کم شده چرا پروژه های تازه تاسیس اینقدر مشکل دارند قطعا با رشوه تایید می شوند در ضمن اقای قالیبافت این موضوع را شما نباید عنوان کنید بلکه مردم و مطبوعات ازاد باید اعلام کنند. (1137136) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۳:۰۷:۰۲
ما یا ایده آل به همه چیز نگاه می کنیم و یا همه چیز رو توجیه می کنیم. انصافا مدیریت آقای قالیباف بسیار عالی است. (1137163) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۸:۲۹
ضمن تشکر از آقای شهردار عزیز

زحمات ایشان قابل تقدیر است. مثلاً با ایجاد دفاتر الکترونیک شهر و انتقال بخشی از خدمات شهرداری به این دفاتر تا حد بسیار زیادی از میزان رشوه گیران خرده پا و کوچک کاسته شده است. اما در عوض عزیزان بالا دست در مناطق شهرداری دستشون بسیار باز است.
البته خیلی از عزیزان هم هستند که واقعاً پاک و شریف هستند. (1137389) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۵:۴۹:۰۱
توصيه ميكنم اقاي قاليباف به امار و ارقام توجه نكنند و از معتمدين خودشون بخوان برن تو مناطق و ببينن تا پول ندن كارشون راه مي افته؟ (1137412) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۲۳:۵۶:۰۴
قالیباف بهترین گزینه برای انتخابات است (1138112) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۰۱:۰۵:۰۴
از‏ ‏زحمات‏ ‏سردار‏ ‏‏ ‏و‏ ‏زیر‏ ‏مجموعه‏ ‏زحمتکش‏ ‏شهرداری‏ ‏کمال‏ ‏تشکر‏ ‏را‏ ‏دارم.امروز‏ ‏از‏ ‏بزرگراه‏ ‏آزادگان‏ ‏‏ ‏با‏ ‏ماشین‏ ‏تردد‏ ‏میکردم‏ ‏‏ ‏قسمتی‏ ‏که‏ ‏تازه‏ ‏افتتاح‏ ‏شده‏ ‏واقعا‏ ‏قابل‏ ‏مقایسه‏ ‏با‏ ‏قسمت‏ ‏قبلی‏ که‏ ‏زمان‏ ‏اقای‏ ‏احمدی‏ ‏نژاد‏ ‏افتتاح‏ ‏شده‏ ‏بود‏ ‏نیست‏ ‏.قسمت‏ ‏قبلی‏ ‏را‏ ‏کاملا‏ ‏مشخص‏ ‏هست‏ ‏به‏ ‏طور‏ ‏کاملا‏ ‏عجولانه‏ ‏و‏ ‏غیر‏ ‏کارشناسی‏ ‏درست‏ ‏کردند‏ ‏و‏ ‏مانند‏ ‏طرحهای‏ ‏دوران‏ ‏ریاست‏ ‏جمهوری‏ ‏ایشان‏ ‏فقط‏ ‏عجله‏ ‏داشتند‏ ‏سریع‏ ‏افتتاح‏ ‏کنند‏ ‏‏ ‏.به‏ ‏طور‏ ‏مثال‏ ‏در‏ ‏قسمت‏ ‏قدیمی‏ ‏‏ ‏اصلا‏ ‏زیر‏ ‏سازی‏ ‏رعایت‏ ‏نشده‏ ‏و‏ ‏هر‏ ‏چقدر‏ ‏اسفالت‏ ‏بریزن‏ ‏بعد‏ ‏مدت‏ ‏کوتاه‏ ‏جاده‏ ‏موج‏ ‏برمیدارد‏ ‏. (1138228) (alef-10)