نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378325
خطرات یک ساعت در معرض wifi بودن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۱
یک متخصص فیزیک پزشکی گفت: عوارض امواج wifi هنوز از لحاظ علمی به اثبات نرسیده است، ولی هر نوع انرژی اضافه که به جسم انسان و هر سیستم بیولوژیکی وارد شود عارضه خواهد داشت بطوریکه یک ساعت در معرض wifi معادل خطر کشیدن چند سیگار و اضافه وزن است.

به گزارش تسنیم، علی شبستانی منفرد - متخصص فیزیک پزشکی درباره مضرات و آسیب‌های جسمانی wifi اظهار کرد: امواجی که در سیستم‌های BPS و ماهواره استفاده می‌شود از نوع امواج الکترومغناطیس بوده و تحت عنوان EF می‌شناسیم، در یک نگاه کلی هر نوع انرژی اضافه که به جسم انسان و هر سیستم بیولوژیکی وارد شود عارضه به همراه خواهد داشت.

وی افزود: در حقیقت حدود انرژی و شدت امواج در سیستم‌های موبایل در حد ایجاد عارضه جدی برای سلامت انسان نیستند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: امواج wifi اثراتی گذرا مانند تحریک‌پذیری، افزایش درجه حرارت و تغییر پتانسیل غشا را سبب می‌شوند، که ماندگاری ندارند؛ مطالعات انجام شده آسیب‌رسانی این امواج را در شدت‌های بالا تأیید کرده است، اما در شدت‌های پایین به قطعیت علمی نرسیدیم.

وی افزود: امواج پارازیت در حقیقت از جنس امواج ماهواره بوده و آسیبی فراتر از امواج ماهواره نخواهند داشت و امواج wifi از طریق رادیو به سیستم انتقال داده می‌شود که میزان خطر آن با موبایل برابر است که از خطر این بخش به راحتی می‌گذریم اما به خطر wifi که کاملا خارج از ایده واقعی علمی است، نگاهی برجسته‌تر داریم.

شبستانی‌منفرد، در پاسخ به اثرات ناباروری wifi گفت: اینکه امواج wifi تا چه حد بر ناباروری انسان تأثیرگذار باشند هنوز به اثبات علمی نرسیده است و بهتر است که به مقایسه ریسک‌ها بپردازیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به عنوان مثال نور ساطع شده از مانیتور برای چشم مضر هست، اما در زندگی امروز نمی‌توانیم از آن صرف نظر کنیم یا یک ساعت در معرض وای‌فای قرار گرفتن خطری معادل با چند نخ سیگار کشیدن یا اضافه وزن خواهد داشت، به بسیج پزشکی گفت: در فضای کنونی بدبینی غیر علمی در جامعه القا شده است که مضرات امواج را برآوردهای غیرعلمی می‌کنند.

این متخصص فیزیک پزشکی در ادامه گفت: از نظر اخلاق پزشکی باید در صورت امکان از رساندن بیش از حد انرژی به بدن بپرهیزیم، زیرا ممکن است که عوارض آن‌ها با سیستم‌های علم‌سنجی امروز مشخص نشده باشند، اما در آینده تشخیص داده شوند.

شبستانی‌منفرد خاطرنشان کرد: این یک اقدام هوشمندانه است، اما باید توجه داشته باشیم که استرس ناشی از خطرات احتمالی آسیب‌رسانی بیشتری به دنبال خواهند داشت، توصیه می‌شود که در صورت امکان ساعات استفاده را محدودتر کنید.
 
کلمات کلیدی : امواج، پارازیت، wifi
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۲۲:۳۲:۲۴
وقتی عوارضش اثبات نشده چه جوری فهمیدی برابر سیگار و اضافه وزن و ...است؟؟؟امواج وای فای تقریبا در همه جای شهرهای بزرگ هست و معمولا همه بیست و چهار ساعته در معرضش هستند. (3865498) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۹:۵۱
كه چي؟ (4079960) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۶:۵۲:۴۷
سلام این مطالب دو پهلو است مدت زمان حضور در میدان پرتوگیری و فاصله با مولد پرتو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اگر در کنار فرستنده قوی چند دقیقه توقف داشته باشید اثری نخواهد داشت اما اگر در برابر پرتویی ضعیف مانند وای فای خانگی یا bts های مخابراتی و حتی خطرناک تر از همه گوشی موبایل مدت طولانی قرار بگیریم همان گونه که هستیم چه بخواهیم و چه نخواهیم به شدت با مشکلات مختلفی روبرو خواهیم شد وای فای خانگی خود را بیشتر خاموش نگه دارید از هنزفری های بلوتوثی استفاده نکنید گوشی های موبایل را در فواصل بیش از یک متر قرار دهید (4155747) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته