توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368029
خیانت برخی نمایندگان عراق در افشای عملیات موصل/ العبادی: نقشه را تغییر دادیم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۵
نخست وزیر عراق از تغییر نقشه نظامی ویژه آزادسازی موصل، بزرگترین شهر استان نینوا در شمال عراق، پس از افشای آن توسط برخی اعضای پارلمان عراق، خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، حیدرالعبادی، شامگاه چهارشنبه، در جلسه ای با شماری از روزنامه نگاران در بغداد گفت: پس از برخی افشاگری‌ها و اظهارات از سوی برخی نمایندگان (بدون ذکر نام آنها) نقشه آزادی موصل را تغییر دادیم و عملیات آزادسازی همانطور که به عراقی ها وعده دادیم، امسال انجام خواهد شد. عملیات آزادسازی شمال بیجی از توابع استان صلاح الدین، بدون اعلام آن، آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

نخست وزیر عراق در ۲۳ ژوئن جاری، خواستار انجام تحقیقاتی درباره اظهارات برخی فرماندهان نظامی شد که نقشه‌های نظامی ویژه عملیات بازپس‌گیری منطقه القیاره در جنوب موصل را افشا کرده بودند.

وی افزود: خسارتهای داعش در فلوجه و اطراف آن بسیار گسترده بود، روز سه شنبه گذشته نیز با حملات جنگنده‌ها، یک ستون از تروریست‌ها که در بیابان در حال فرار از نیروهای ما بود، نابود گشت.

مرحله نخست عملیات "الفتح" برای آزادسازی شهر موصل در ۲۴ مارس گذشته با مشارکت نیروهای ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی تحت فرمان فرماندهی عملیات نینوا آغاز شد؛ مرحله دوم این عملیات نیز در ۱۲ ژوئن جاری آغاز گردید و طی آن نیروهای عراقی توانستند دهها منطقه را از چنگ تروریستها خارج کنند.
 
کلمات کلیدی : حیدر العبادی+موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.