نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 199324
فهرست دارایی‌ و بدهی‌ بابک زنجانی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۵
بابک زنجانی از دارایی‌ها و بدهی‌اش می‌گوید. او طبق گفته خود در کل فقط حدود 10 میلیارد دلار بدهکار است!
 
به گزارش انصاف‌نیوز، بابک زنجانی در گفت‌وگو با شماره آتی آسمان، بخشی از دارایی‌های خود را این‌گونه لیست می‌کند: شرکت هواپیمایی قشم، هلدینگ سورینت، باشگاه فوتبال راه‌آهن، First Islamic Bank مالزی، بانک «ارزش» تاجیکستان، موسسه‌ای مالی اعتباری در امارات، سهامدار شرکت هواپیمایی «انور» ترکیه و در مجموع 25 هزار میلیارد تومان سرمایه.
 
او درباره بدهی‌های خود هم می‌گوید: وزیر نفت گفته است من بیش از 2 میلیارد دلار بدهی دارم اما بدهی من به این وزارتخانه یک میلیارد و 200 میلیون یورو بیشتر نیست. در کل حدود 10 میلیارد دلار بدهکارم!
 
زنجانی جزئیات مذاکرات خود با سعید مرتضوی را توضیح می‌دهد و ادعا می‌کند: با یک جعبه شیرینی به خانه مرتضوی رفتم و فردای آن روز در سازمان تامین اجتماعی مذاکره کردیم. فاضل لاریجانی هیچ پولی از من نخواست.
 
او با بیان اینکه «سرباز بانک مرکزی بودم و راننده رئیس کل اسبق بانک مرکزی»، می‌گوید که «کارم را با صادرات پوست گوسفند شروع کردم» و «اولین کارمزدم از فروش ارز 17 میلیون تومان بود».  بخشی از جملات کلیدی او در این گفت‌گو به این شرح است:
 
- در طول دو سال زندانی شدن، سوپر مارکت زندان را اداره می‌کردم.
 
- هرگز به دفتر مشایی نرفتم اما ایشان را در جاهای مختلف دیده‌ام.
 
- از یک نفر 20 میلیارد چک داشتم که کم‌کم پاس شد.
 
- 200 میلیون دلار در تاجیکستان سرمایه‌گذاری کرده‌ام.
 
- 17.5 میلیارد یورو از پول ایران را به حساب‌های کشور منتقل کرده‌ام.
 
- در بانک مرکزی با وزرای سابق نفت و تجارت و همچنین آقای بهمنی جلسه داشتم.
 
- هنوز ازدواج نکرده‌ام.
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۱۵:۴۲
پرونده این اقا قرار است تا کی خاک بخورد؟ (1655504) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۲۹:۵۶
مي شه قوه قضائيه تفحص كنه كه يك نفر با اين سن اين همه پول را از كجا آورده؟ اگر از تلاش خودش بوده نوش جانش ولي اگر حتي يك ريال از پول ما ملت در آن هست كه هست با جديت آنرا مطالبه ميكنيم. (1655530) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۹ ۱۶:۴۷:۴۲
میگه به وزارت نفت تنها یک میلیارد و 200 هزار یورو بدهکار است اما وزارت نفت میگه 2 میلیارد دلار. پسر خوب می امدی و بدهی ات به پوند انگلیس تبدیل میکردی که از لحاظی رقمی کمتر هم میشد. !!! (1655568) (alef-10)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته