توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509220
افزایش بی‌سابقه پروازهای جنگنده‌های روسی بر فراز دیرالزور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
فرمانده نیروهای نظامی روسیه در سوریه از افزایش بی‌سابقه پرواز هواپیماهای روسی در جریان عملیات آزادسازی شهر دیرالزور خبر داد که در نتیجه آنها، تعداد زیادی تروریست‌های داعشی و مواضع آنها نابود شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، سرهنگ "سرگئی سوروکین" فرمانده نیروهای نظامی روسیه در سوریه اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه برای نابودی گروه تروریستی داعش در منطقه شهر دیرالزور سوریه، تعداد پروازهای خود را به بیش از 100 پرواز در شبانه روز افزایش داده است.  

این مقام نظامی روس به خبرنگاران گفت: «به منظور تامین پشتیبانی هر چه بیشتر نیروهای دولتی سوریه، نیروی هوایی روسیه حملات موشکی و بمباران مواضع تروریست‌های را افزایش داده است.»

وی افزود: «در جریان مراحل تعیین کننده عملیات آزادسازی شهر دیرالزور، تعداد پروازهای جنگنده-بمب افکن‌های روسی به بیش از 100 پرواز در شبانه روز رسید و برای وارد کردن ضربات مهلک به تروریست‌ها، هر یک از هواپیماها 3 الی 4 بار در شبابه روز به هوا بلند می شوند.»

به گفته فرمانده نیروهای نظامی روسیه در سوریه، نیروی هوایی این کشور در جریان عملیات آزادسازی شهر دیرالزور، تقریبا 1500 پرواز نظامی انجام داده است. وی گفت: «تنها طی دو روز گذشته هواپیماهای روسی 1417 پرواز جنگی انجام داده‌اند و بر اساس اطلاعات مرکز فرماندهی روسیه، در جریان این پروازها، 2687 حمله موفق به مواضع تروریست‌های داعشی صورت گرفته است.»

سرهنگ سوروکین یادآور شد که در نتیجه این عملیات هوایی بیش از 1200 تروریست به هلاکت رسیده، 83 دستگاه تانک و زره پوش، بیش از 200 خودوری حامل مسلسل‌های سنگین، مواضع پرتاب خمپاره، موشک انداز و سلاح ضدهوایی متعلق به آنها منهدم شده است.

این فرمانده روس افزود: «هواپیماهای سوخوی-34 و سوخوی-35 روسی در موقعیتهای مختلف هوایی، اهداف جدیدی عمدتا وسایل نقلیه مختلف سنگین، ستون خودروهای حامل مهمات و مواضع توپخانه و خمپاره و موشک انداز را شناسایی و نابود کرده اند و بدین ترتیب اقدامات تروریست‌ها متوقف شده و امکان هر نوع فعالیت از گروه داعش گرفته شده است.   

لازم به یادآوری است که روز سه شنبه، 5 سپتامبر، محاصره شهر دیرالزور، بعد از مدتها توسط ارتش سوریه شکسته شد.
 
کلمات کلیدی : جنگنده‌های روسی، روسیه، دیرالزور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.