توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419923
تقاضای رئیس‌جمهور لیتوانی از ترامپ برای ادامه حمایت از اروپا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
رئیس جمهور لیتوانی از دونالد ترامپ خواست تا تعهدات امنیتی آمریکا به اروپا را رعایت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس جمهور لیتوانی روز جمعه از دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا تقاضا کرد تا به تعهد امنیتی کشورش به اروپا همزمان با تردیدها درباره تمایلات رئیس جمهور منتخب آمریکا نسبت به همپیمانان این کشور در ناتو، پایبند بماند.

دالیا گریبائوسکایته، رئیس جمهور لیتوانی هنگام نظارت بر یک سری رزمایش‌های مهم ناتو در منطقه پابراده در نزدیکی مرز این کشور کوچک با بلاروس گفت: آمریکا به عنوان ضامن صلح بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا مدتهاست که مسئول امنیت این قاره است.

وی خاطر نشان کرد: ما انتظار داریم این ماموریت و این درک همچنان باقی بماند.

رئیس جمهور لیتوانی اظهار داشت کشورش هدف تعیین شده از سوی ناتو درخصوص صرف دست کم 2 درصد از تولید ناخالص داخلی اعضای این ائتلاف برای بودجه نظامی تا سال 2018 را عملی خواهد کرد.

این در حالی است که کشور استونی پیش از این گفته بود که در حال حاضر این هدف را عملی کرده است اما به غیر از این کشور تنها تعداد اندکی از همپیمانان در اروپا چنین هدفی را عملی کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور لیتوانی + دونالد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.