توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 182926
ورود سامانه جدید بارشی به کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۵
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و گفت: آسمان اکثر مناطق کشور و همچنین پایتخت در ۱۳ فروردین صاف است.
خبرگزاری فارس: ورود سامانه جدید بارشی به کشور/ آسمان ۵ استان کشور در ۱۳ فروردین بارانی است
 
عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی طی روز پنج‌شنبه به کشور، اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی از اواخر امروز و طی روز دوشنبه بارش باران با وزش باد گاهی رعد و برق در استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد:‌ این شرایط در روز دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار می‌شود.به گفته وی، به سبب افزایش سرعت باد، خلیج فارس تا اواخر روز دوشنبه مواج خواهد بود.امیدوار شهری اضافه کرد: دمای هوا در بیشتر نقاط کشور به ویژه سواحل دریای خزر طی روزهای یک‌شنبه پنج‌شنبه به تدریج افزایش می‌یابد. وی بیان داشت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارش باران گاهی با وزش باد در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، شمال فارس و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: طی این مدت در استان کرمان بارش باران گاهی با رعد و برق از شدت بیشتری برخوردار می‌شود. امیدوار شهری در ادامه از ورود سامانه جدید بارشی در روز پنج‌شنبه از غرب کشور خبر داد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ طی روز جمعه در استان‌های واقع در نیمه غربی و در روز شنبه در استان‌های واقع در نیمه شرقی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
 
وی بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود بارش در روز جمعه در استان های واقع در غرب کشور از شدت بیشتری برخوردار شود. این مقام مسئول در ادامه ابراز داشت: در روز 13 فروردین در استان های آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات البرز، اصفهان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: ‌آسمان تهران طی این روز صاف خواهد بود و برای این کلانشهر وزش باد ملایم پیش‌بینی‌ می‌شود.