نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312426
بازار در انتظار خودروهای وام‌دار/ خودروهای دست دوم روی دست نمایشگاه‌داران باد کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
 ۱۰ روز از روز پایان ثبت‌نام وام ۲۵ میلیون تومانی می‌گذرد و این روزها بازار به شدت تشنه و در انتظار ورود خودروهای ثبت‌نامی و آثار آن بر بازار خودرو است.

در حال حاضر بازار خودرو در رکودی عمیق به سر می‌برد و خرید و فروش و معاملات به حداقل ممکن رسیده و به عبارتی، هفته به هفته بازار ساکن تر می شود.

به گزارش خبرآنلاین، دولت در هفته‌های گذشته برای تحریک تقاضا در بازار بسته‌ای را پیشنهاد داد و در این بسته قرار شد تسهیلاتی به متقاضیان خرید خودرو ارائه شود. در راستای همین تمهیدات، گزارش‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۱۳۰ هزار ثبت‌نام برای خرید خودرو اقساطی صورت گرفت.

فعالان بازار خودرو عنوان می‌کنند که در روزهایی که برای هنوز خرید خودرو اقساطی با وام ۲۵ میلیون تومانی زمان داشت، گروهی از مردم اقدام به فروش خودروهای خود برای تامین مبلغ اولیه ثبت‌نام خودروهای اقساطی می‌کردند، اما حالا همین خودروها روی دست فروشندگان و نمایشگاه‌داران باد کرده است و خریداری در بازار یافت نمی‌شود.

حسین اردوخانی، رییس سابق اتحادیه اتومبیل تهران در این خصوص گفته است: «در هنگامی که گفتند مردم می‌توانند برای تسهیلات ۲۵میلیونی ثبت‌نام کنند، به‌علت این‌که عده‌ای رقم اولیه وام را نداشتند، بر این اساس اقدام به فروش خودروهای خود کردند. همین موضوع باعث شد که خودروهای دست دوم در بازار زیاد شود.»

وی متذکر می‌شود: «کسانی که هم‌اکنون خودروهای دست دوم را خریداری کرده‌اند، خودروها روی دست‌شان مانده و خریداری هم در بازار برای فروش خودروها وجود ندارد.»

در این شرایط، با وجود این‌که مسوولان دولتی اعلام کرده بودند که از یک هفته تا یک ماه بعد از ثبت‌نام برای وام ۲۵ میلیون تومانی، خودروها به متقاضیان تحویل داده می‌شود، اما با گذشت یک هفته، هنوز هیچ خودرویی به خریداران تحویل داده نشده است.

با این وجود بازار همچنان در انتظار ورود این خودروها است تا بلکه جانی دوباره به بازار خودرو بخشد. محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان معتقد است که «وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو محرکی برای بازار خواهد بود و به طور طبیعی بازار تکان می‌خورد.»

برخی کارشناسان بازار خودرو نیز عنوان می‌کنند که در صورت اجرایی شدن تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای خرید خودرو، بازار این کالای بادوام در چهار ماه پایانی سال با رونق و جنب و جوش زیادی مواجه خواهد شد.
کلمات کلیدی : بازار خودرو - وام خودرو - خودروسازان - خودرو -
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۶:۰۸:۰۷
بازار خرید و فروش خود روهای وام دار یعنی چه؟

لطفا رمز گشائی کنید

در و دروازه باز و نظارت مسئولان بسته (3343721) (alef-13)
 
مهندس
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۱:۳۵
مگه این خودروهای وام دار رو میشه فروخت؟؟ (3344323) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.