توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402921
پیام به کودکان موصل: این فقط یک بازی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۳
نیروی هوایی عراق پبش از آغاز عملیات قریب الوقوع برای آزادی موصل، از چنگال گروه تروریستی داعش اعلامیه هایی بر فراز این شهر درباره نحوه حفظ جان شهروندان فرو ریخت.
به گزارش العالم، فرماندهی عملیات مشترک با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: هواپیماهای نیروی هوایی عراق دهها هزار نشریه و مجله را در مرکز این شهر ریختند که حاوی اخبار مهم، واقعیت ها و پیروزی های ارتش عراق است.  
در این اعلامیه ها از مردم خواسته شده است برای جلوگیری از خرد شدن شیشه های منازل در جریان بمباران، از نوار چسب استفاده کنند، برای مدت یک ساعت از مناطقی که به آن حمله هوایی می شود، دور باشند و تا حد امکان نیز از خودرو استفاده نکنند.
همچنین به مردم اطمینان داده شده ارتش و همچنین نیروی هوایی هرگز غیر نظامیان را هدف قرار نمی دهند، و این که بهتر آن است که در خانه بمانند و شایعات داعش را باور نکنند.  
در این اعلامیه خاطرنشان شده است: باید آرامش را حفظ و کودکان را متقاعد کنید که این فقط یک بازی یا صدای رعد قبل از بارش باران است، زنان به خاطر حفظ روحیه کودکان جیغ نزنند، اگر هر نیروی نظامی را مشاهده کردید بیشتر از 25 متر به آن نزدیک نشوید و هیچ اقدام سریع یا غافلگیر کننده انجام ندهید.  
داعش مدتی قبل دیش های ماهواره و دستگاه های ارتباطات شهری را جمع کرد و مناطقی خاص را برای پخش اخبار اختصاص داده و مانع استفاده از تلفن همراه شده، همچنین ارتباطات در برج های داخل شهر متوقف شده است. 
 
سخنان مسئولان عراقی و غیر عراقی حاکی از آن است که عملیات آزاد سازی موصل نزدیک بوده و دشوار ترین و پیچیده ترین جنگ ضد داعش خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : آزاد سازی موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.