توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472528
تشدید مبارزه با فساد در تاجیکستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
وزیر امور خارجه تاجیکستان گفت: «دوشنبه» مبارزه با فساد را تشدید می‌کند تا اوضاع اجتماعی و اقتصادی در این کشور بهبود پیدا کند.

به گزارش فارس، «سراج الدین اصل‌اف» وزیر امور خارجه تاجیکستان در ششمین نشست شورای همکاری میان تاجیکستان و اتحادیه اروپا در «بروکسل» گفت: «دوشنبه» مبارزه با فساد را تشدید می‌کند.

اصل‌اف در این زمینه گفت: در تاجیکستان آژانس مبارزه با فساد وجود دارد که از زمان تأسیس این آژانس، مبارزه با فساد در این کشور شدیدتر شده است.

این دیپلمات ارشد تاجیک با بیان اینکه فساد در تمام کشورهای جهان وجود دارد، تصریح کرد: تاجیکستان در حال حاضر در امر مبارزه علیه فساد تدابیر شدیدی را در دست اجرا دارد تا وضع اجتماعی و اقتصادی در این کشور بهبود پیدا کند.

اصل‌اف در ادامه افزود: تاجیکستان در امر مبارزه علیه فساد پیشرفت‌هایی داشته و در آینده نزدیک تدابیر شدیدتری را برای مبارزه با این پدیده منفی اجرا خواهد کرد.

«جورج ویلو» رهبر هیئت اتحادیه اروپا در این نشست همزمان با اعلام حمایت این اتحادیه از تلاش‌های تاجیکستان برای اصلاحات در این کشور، گفت: احترام مداوم به حقوق انسان، آزادی‌های فردی و وجود فضای آزاد سیاسی برای ثبات بلندمدت تاجیکستان و منطقه مهم است.

این نماینده اتحادیه اروپا در ادامه گفت: همکاری‌های تاجیکستان با کشورهای منطقه در مورد موضوع آب به نفع همه کشورهای این حوزه است.

صحبت‌های اصل‌اف در رابطه با مبارزه با فساد در تاجیکستان در حالی است گزارش‌هایی در مورد بازداشت تعدادی از کارمندان آژانس مبارزه با فساد این کشور به اتهام تقلب منتشر می‌شود، اگرچه هنوز مقامات تاجیک در این‌باره چیزی نگفتند.

 
 
کلمات کلیدی : فساد، تاجیکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته