توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491616
بیانیه مشترک آلمان و فرانسه درباره آزادی موصل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۳
وزرای خارجه آلمان و فرانسه در پی آزادی موصل از اشغال داعش با صدور بیانیه ای مشترک، آزادی این شهر را امید برای یک عراق امن، متحد و دموکراتیک دانستند.

به گزارش مهر، وزرای خارجه فرانسه و آلمان بیانیه مشترکی در خصوص آزادی شهر موصل عراق صادر کردند که یک نسخه آن در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفت.
در این بیانیه آمده است: آزادسازی موصل برای فرانسه و آلمان امید یک عراق متحد، دموکراتیک و امن است. شکست داعش در موصل فرصتی منحصر به فرد برای بازسازی کشور و تلاش برای آشتی ملی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به دست آوردهای مقامات، مبارزان و مردم عراق احترام می گذاریم. ما همچنین به سازمان ملل به خاطر موفقیتش در تعامل با چنین وضعیت بسیار دشواری تبریک می گوییم. فکر ما نزد کسانی است که در معرض خشونت های غیرقابل بازگویی داعش هستند.

همچنین در این بیانیه آمده است: چالش های پیش روی عراق عظیم هستند و جامعه جهانی باید به کار و تتلاش جهت حمایت از این کشور ادامه دهد. فرانسه و آلمان تلاش خواهند کرد تا به دولت عراق کمک کنند تا به چالش های سخت پاسخ دهد و این کار را از طریق اقدامام برای پاکسازی مین ها و کمک به برقراری مجدد خدمات اولیه با هدف برگشت آوارگان عراقی تحت بهترین وضعیت ممکنه امنیتی انجام خواهد شد.

پیروزی بر داعش همچنین نیازمند بسیج مقامات عراقی با حمایت متحدان آنها در مسیر ثبات، بازسازی، آشتی و برقراری حکومتی فراگیر در راستای قانون اساس فدرال میسر است. تحت این شرایط پیروزی پایدار خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : آزادی موصل+فرانسه+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.