نظر منتشر شده
۱۰۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 343412
روایت مرکز آمار از وضعیت بیکاری؛
نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۱۸.۵درصد شد/۱ میلیون تحصیل‌‌کرده بیکارند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
رئیس مرکز آمار ایران نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ۱۸.۵درصد اعلام کرد و گفت: حدود یک‌میلیون نفر از تحصیل‌کرده‌های فوق‌دیپلم به بالا بیکارند.

عادل آذر در گفتگوی تلویزیونی با اشاره به اینکه مرکز آمار نرخ بیکاری را برای سال ۱۳۹۴، یازده‌ درصد اعلام کرد، افزود: حدود ۸۸۲ هزار نفر به جمعیت فعالان اقتصادی ما اضافه شده است که از این تعداد ۶۸۸ هزار نفر شاغل شدند و ۲۱۴ هزار نفر هم به افراد بیکار اضافه شدند به همین علت نرخ بیکاری ۱۰.۶درصدی سال ۱۳۹۳ به ۱۱ درصد در سال ۱۳۹۴ رسیده است.

عادل آذر با تأکید بر اینکه مرکز آمار ایران استانداردهای بین المللی را در ارائه آمار رعایت می‌کند، گفت: مبنای ارائه نرخ بیکاری، یک ساعت کار و یا ۸ ساعت کار است که آمار فعلی نرخ بیکاری بر مبنای هردو،‌ اعلام شده است.

رئیس مرکز آمار ایران با اعلام اینکه آمار ۱۱درصدی بیکاری، صحیح است، افزود: این آمار بر اساس روش علمی و بدون هیچ تعصب است و مأموران حرفه‌ای آن را تهیه کرده‌اند.

عادل آذر گفت: این آمار، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۶۴ سال را شامل می‌شود امّا مردم به بیکاری جوانان بیشتر توجه می‌کنند.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ۲۶.۱ درصد و جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله ۲۳.۳ درصد است.

رئیس مرکز آمار ایران با ابراز اینکه مبنای آمارگیری،‌ خوداظهاری است، افزود: به همین علت برخی اوقات بیکاری پنهان هم ممکن است وجود داشته باشد.

عادل آذر تأکید کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه و مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی، از این پس مرکز آمار ایران مرجع رسمی تهیه و تولید و اعلام و انتشار آمارهای رسمی کشور مانند نرخ بیکاری، تورم و رشد اقتصادی است.
 
کلمات کلیدی : بیکاری
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۴:۰۵
وقتی روحانی میرود و مدام با خارجی ها قرارداد ورود کالا میبندد معلوم است همه بیکار میشوند . ما که نباید از غرب هواپیما و پژو و رنو وارد کنیم بلکه باید انها را بسازیم . (3635290) (alef-13)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۲۸:۵۹
حتما ..........ایشاا..... در اینده میتونیم صندلی های هواپیما را بسازیم (3635386) (alef-11)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۱۱:۲۹
ژاپنی ها اگه مثل امثال شما فکر میکردن الان اینجا نبودن.
بالاخره باید از جایی شروع کرد. وابستگی ما به غرب کار رو خرابتر می کنه. اونا عمرا تکنولوژی رو به ما منتقل کنن...
تفکر شما تفکر اعراب حاشیه خلیج فارسه... (3635538) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۲:۱۳
نصف تکنولوژی ژِاپن از غرب گرفته شده عمو جون ! (3635912) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۹:۰۹
بله. درست میفرمایید. هیچ گاه علم از یک جای خاص نشات نمی گیره. ما اگه بخواهیم تولیدات خاصی داشته باشیم لزوما از صفر تا صد یک چیز رو که نباید خودمان ایجاد کنیم. می توان از تکنولوژی غرب به عنوان یک زمینه استفاده کرد. اما این مطلب منافاتی با تولید و فروش تکنولوژی در درون کشور ندارد. این که به واسطه ی برجام تحریم ها برداشته شده خوب است اما به واسطه ی ان رونق خاصی احتمالا شکل نگیرد چون ایران شده بازار مصرف کننده ی محصولات خارجی در پسابرجام و تنها چیزهایی که برای ارائه داریم نفت و گاز هست که حال و روز خوشی ندارند. (3635977) (alef-11)
 
محمود
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۹:۵۳:۵۹
بله ولی مثل شما نگفتن که ما حتی نمیتونیم صندلی هواپیما رو بسازیم. خودشون رو باور کردن و جلو رفتن. حداقل خودشون خودشون رو تحقیر نکردن. (3636150) (alef-11)
 
علیمحمد
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۰۹:۴۹:۰۴
آن مرد رفته نه تنها اشتغال زایی نکردن بلکه "اشتغال زدایی" هم کردن حقیقتا. ضمنا واقعیت را نمیتوان کتمان کرد. ما شاید روکش صندلی ها رو بتونیم بسازیم اونم با صنعت نساجی که دستگاهاش و تکنولوژیش مال غرب و امپریالیسم هستش.
راستی با چه رویی دم از صنعت میزنیم وقتی میخوایم خودمونو ایزوله از صاحبان اصلی اون و مختریعین و مبتکرینش کنیم؟ خب اگر اینطوریه شما برو شروع کن قوانین جدید نیوتون رو کشف کن ....بعد یواش یواش تا 6 قرن دیگه برس به حالای صنعت جهان.
با تشکر (3636785) (alef-11)
 
شیرازی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۰:۰۲:۳۱
آقاجون اون گوشتی که توی جمجمه غربی هاست همونیه که توی جمجمه شماست. چرا خودتون رو باور ندارین یا فکر میکنین اونا از مریخ اومدن؟
به پشت سر خودتون نگاه کنین میبینین که 400 سال قبل پدران شما بودن که از اونا جلوتر بودن. حالا چه بلایی سر پسرانشون اومده که خودشون رو هم باور ندارن؟ (3636167) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۰:۴۴:۰۸
جدی؟ می توانی مثال بزنی؟ و مشخص کنی نقش مدیران دولتی در ژاپن چی بوده؟ (3636229) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۰:۴۴:۵۳
ژاپن وقتی تلویزیون رنگی را ساخت تا توانست ان را صادر کرد تا ارز گیر بیاورد ولی اگر قرار بود اول خودش مصرف کنه بعد صادرات الان اینجای اقتصاد نبود (3636230) (alef-11)
 
فرزین
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۴۳:۵۹
مشکل این نیست که ما نمیتوانیم. مشکل این هست که اگر کسانی هم باشندکه بتوانند کار به آن ها سپرده نمیشود. از مراحل استخدام بگیرین تا بقیه. آره عزیزم. (3635959) (alef-11)
 
دانشجو
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۹:۲۲:۵۲
یرادر من پاشو بیا دیگه شما که امریکا هستی دل بکن بیا اینجا وطن بساز.دقیقا میشه بهت گفت کنار گود نشستی می گی لنگش کن. اون دوست عزیزمون که کامنت اول گذاشت رو بگیر با خودت بیار شما که اونجایی واسه ما نسخه نپیچ زندگیتو بکن بیا اینجا ببین ملت چقدر در گیر بیکارین باید رفت 4 تا سرمایه گذار اورد که اقتصاد رونق بگیره یا نه ؟ (3636111) (alef-11)
 
صادق
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۹:۴۳:۱۹
مسائل را قاطی نکنید جناب نقاب دار. بخش مهمی از علت بیکاری، نبود عدالت و معیار در استخدام است. خیلی راحت بگم که البته همه می دونیم، هر کسی پارتی دارد: کار دارد وام دارد بام دارد و............
هر کسی که تنهاست و پارتی ندارد هیچ ندارد. (3636130) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۰۰:۰۲:۲۹
چرا بیکاری برای اقازاده ها نیست.من تا حالا نشنیدم یکی بیاد بگه اقازاده منم بیکار است (3636462) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۱:۰۰:۱۰
به جای هدر دادن انرژ ی ملی ... قدمی به پیش بگذارید (3636257) (alef-11)
 
dave
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۲۵:۴۶
اتفاقا مدیرهای دولتی هم تفکری مثل شما دارند (3635566) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۴:۰۳
در مقابل دانشگاههای مثل هاروارد و استنفورد و کمبریج باعث خجالت است که ما هم بگوییم دانشگاه داریم
فارق التحصیلان این دانشگاهها. در راس بزرگترین شرکتهای جهان هستندو فارق التحصیلان دانشگاههای ما سر چهارراه سی دی میفروشد یا مسافرکشی میکند (3636001) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۹:۱۶
برای ورود یک کالا حداکثر 4-5 نفر در یک شرکت کافی است
برای تولید آن گاهی هزار نفر کم است ...
این مسئله ساده را بعضی نمی فهمند. (3635414) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۳۱:۳۹
دوست عزیز واقعا آفرین که شما فهمیدید (3635462) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۵۹:۲۳
بله آقامحمد اما اگر تکنولوژی را از خارج وارد کنیم که بتوانیم از آن در تولید یک کارخانه بهره ببریم قطعا آن کارخانه قادر به استخدام یا حفظ نیروی کار خود خواهد بود . اما این که منتظر بمانیم تا آیا کی آن تکنولوژی در داخل تولید شود وکی عیوب احتمالی آن رفع شود تا بتواند کتارخانه را به حرکت بیندازد باید سالها در کارخانه ها بسته بماند یا با ابزار فرسوده فعلی لنگان لنگان کار کند !!! (3635508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۶:۳۲
برای فروختن میوه های واردانی قاچاق چند نفر دلال واسطه نیازه ؟ (3637357) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۴:۳۳
زمان احمدی نژاد که کسی بیکار نبود !!!! رو دارید شماها (3635428) (alef-11)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۱۴:۲۸
هیچ کس نمیگه نبود. ولی چون زمان اون بود زمان اینم باید باشه؟ این استدلاله شما میکنین؟ مگه معیار ما احمدی نژاده؟ چرا اشکالات خودتون رو پشت اون قایم میکنین؟
مردم کار ندارن و چون زمان احمدی نژادم وضع اشتغال خوب نبوده الان ما باید حرفی نزنیم؟ از دولت نخوایم که ایجاد اشتغال کنه؟ (3635544) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۹:۲۳
تا زمانی که تحریم های به یادگار مانده دوران ایشون هست خبری از کار و تولید در مملکت نخواهد بود ! (3636067) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۴:۱۶:۳۴
تا کی احمدی نژاد ؟ مگر مردم از احمدی راضی بودند ولی اینکه سه سال گذشت و برای هر چیزی بگوییم احمدی بدتر بود شد جواب؟! هر کسی که نقدی دارد باید بحساب هواداری از احمدی گذاشت؟! بالاخره از همه آن وعده و وعیدها چقدرش اجرایی شد؟ (3635682) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۲:۳۱
الان اوضاع بهتر از زمان احمدی نژاد عمون جون زمان محمود همه چیز هر روز گرون میشد ! تورم 40% یادت رفته ؟ (3635972) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۰:۲۵
کی گفت احمدی نژاد خوب کار کرد؟ ولی این دلیل نمیشه که روحانی هم عملکرد قابل قبولی نداشته باشد و الکی بگوییم به به! (3635979) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۰:۴۷:۰۸
احمدی نژاد بدترین دولت تاریخ بعد از انقلاب خوب شد؟ شما چکار کردید؟ ناسلامتی کشور حداقل 20 سال دست شماها بوده چه نتایجی داشته جز توافق سعداباد، نوکری غرب و اخر فرار کردن به غرب، فتنه 78، فتنه88، مجلس ششم و دادن جام زهر 2 و....حتی تحریم های بین سال 84 تا 88 هم نتیجه توافق سعداباد دوستان شما بود (3636233) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۵:۵۸
چهل ساله دارند در ایران خودرو و سایپا (در همه دولتهای چپ و راست) تولید میکنند !!!!!

چه ربطی به روحانی داشت ؟؟؟؟ (3635458) (alef-11)
 
احمدعلی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۸:۴۲
شما بدنه علمی کشور رو با خودروهایی که از سایپا یا ایرانخودرو و ... خارج میشن مقایسه نکن. اونا به مشت دلالن که به منافع خودشون فکر میکنن. دنبال راهکارهای سود بالا و هزینه کم میگردن. دلیل نمیشه که ایران خودرو یا ... روی قله علمی این کشور قرار داشته باشن.
من فکر نمیکنم که ما میتونیم پیشرفت خوبی داشته باشیم به شرطی که یک متمرکز کننده داشته باشیم تا همه انرژی های داخلی رو متمرکز کنه و البته باور که خیلی مهمه. (3636331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۴۱:۴۴
حاجی ایجاد اشتغال یا بیکار شدن نتیجه حداقل یک دهه برنامه ریزی درست یا رکود اقتصادیه این اتفاقات یک شبه نمیفته یه کم درکتون رو از مسائل بالا ببرید. وقتی کشور رو وارد تحریم کنید تا برداشته بشه تا اعتبار قبل بدست بیاد حداقل ده سال زمان نیاز داره. تحریم شوخی بردار نیست بعدشم قرارداد بستن با خارجی ها از روی ناچاریه ما نمیتونیم هواپیما بسازیم این کار ما نیست هر کشوری همه چیز ساز نیست مزیت رقابتی ما در توریسم و گردشگری و صنایع غذایی و هنر و..است اگه به اینها چسبیده بودیم الان موفق بودیم ده تا دونه هواپیمای ایران 140 ساختیم یا سقوط کردن یا خراب شدن الان هم زمین گیر هستن.
یه کم تفکر کنید (3635480) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۱:۰۷
شما ماشین سواری بساز برای شروع بعد برو سراغ طیاره و شاتل (3635684) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۶:۲۹:۲۷
دوست گرامی، هواپیما ساختن با ماکت هواپیما ساختن از زمین تا آسمون فرق داره!! شما باید توجه کنی که علم و دانش مزرعه ذرت نیست که امسال بکاری و امسال هم درو کنی، در ساخت همین هواپیمای ساده دهها دانش مختلف از مخابرات، الکترونیک، برق، شیمی، فیزیک، اویونیک و ... سهیم هستن دانش هایی که صرفا شامل مقاله و مطالعه کتاب نمی شن بلکه هر کدوم صنایع خودشون رو دارن. کارخانه ای که قطعات الکترونیکی پیشرفته تولید می کنه، کارخانه ای که سوپر آلیاژهای ویژه صنایع هوایی توی اون درست میشه، تاسیساتی که بدنه هواپیما رو می سازه و ... یعنی مجموعه از صنایع پیشرفته، بخش های تحقیق و توسعه و فراینده های ساخت و تولید باید دست به دست هم بدن تا به یک محصول برسن. ما اگه خیلی هنر کنیم یک خودروی واقعا ملی درست کنیم که ایمنی داشته باشه اون وقت می تونیم امیدوار باشیم که بعد یک قدم بریم جلوتر ولی با شعار نمیشه گفت هواپیما درست کنیم. این روشهای شعاری مال همون دولت قبل بود که با یک سخنرانی ما می شدیم مدل اقتصادی جهان و سهیم در مدیریت جهانی و .... (3635878) (alef-11)
 
پدرام
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۱۷:۰۰
واقعیت اینه که اگه روحانی نتونه به تعهداش عمل کنه که تا حالا هم نکرده، دور بعد را نخواهد دید. حالا هی آسمون ریسمون به هم بافته و استدلال کنین. (3635928) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۹:۲۴
شما هواپیما ساختی کسی جلوگیری کرد
خودکفایی از حرف فراتر نرفته است
انزکتور پراید از خارج وارد میشود
بدون واردات کشور فلج میشود. اگر خودکفایی راست بود پس چرا در دوران تحریمها به فلاکت افتادیم
این دستاوردهای هم که نشان میدهند ....بیش نیست (3635978) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۳:۱۵:۴۴
احسنت (3636411) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۳:۴۵
دانشجو در ایران :
یک کوله پشتی
یک موبایل
پیاده کردن انواع مد روز روی خود

ژست روشنفکری تاکید میکنم فقط ژست
دنبال مدرک و دنبال استخدام شدن در ادارات دولتی (3635983) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۵:۱۸
... که بابت گرفتن 2 ورق فتوکپی در محل کار فوری قهر کرده و راهی خانه می شود ! (3637352) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۲۴:۵۴
اقا لازم نکرده هواپیما را در داخل تولید کنیم میشود مثل خودروسازی داخلی سالی20هزار کشته. روی دست کشور گذاشته است
هر روز هواپیما سقوط میکند در پاسخ مسولان خواهند گفت در حمایت از تولید داخل و اشتغالزای است
از خارج وارد کنیم ایمن تر است
ایران140پنج عدد تولید شد4تا سقوط کرد یکی هم رفت موزه (3636020) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۲۷:۱۰
تولید هواپیما پیشکش30%قطعه پراید از خارج وارد میشود (3636028) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۸:۵۸
شما پول وی پی ان را پرداخت کردی ؟ بیمه و مالیات ارزش افزوده چطور ؟ پاشو بیا دو تا بیل بزن مملکت خودتو آباد کن بعد برای رئیس جمهور تعیین تکلیف کن ! (3637363) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۱۵:۳۵
تو شهرهاي بزرگ قابل باوره
ولي بنده فوق ليسانس مهندسي در منطقه محروم كه بشدت نياز داره به رشته ام الان سه ساله بيكارم (3635294) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۲۹:۳۹
حالا به مدرکشون گیر ندین ما که با مدرک دولتی رفتیم کارگری و فعلگی هم وضع بدتره
اقا واقعا اگر پولدار نیستید و توان تامین مالی ندارید بچه دار نشین چون در سیستم اداری اقتصادی ما امکان یک زندگی حداقلی وجود ندارد و تا اخر عمر باید سگدو بزنه بچه

من خودم واقعا اگر خودکشی گناه نبود خودمو میکشتم

با مدرک تحصیلی رفتم کارگری وشاگردی مغازه هم میکنیم ان هم متقاضی زیاده و سخت گیر میاد اوضاع رکوده

از بوق صبح تا شب کار کنی ماهی هفتصد بدن با کلی تحقیر فقط خرج اجاره و خوراک میشه بدون امید به اینده خدا نکنه مریض بشی اخراج و هزینه سنگین درمان
واقعا برده ها زندگی بهتری دارن (3635302) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۲۳:۴۱
چندین و چند سال مشقت درس خواندن، استرس امتحان دادن و هزینه مالی کردن و عاقبت بدست آوردن یک شغل غیر مرتبط با تحصیلات و با حقوق پایین با چه استدلالی قابل توجیه است؟
اگر شخصی با مدرک دیپلم بیکار باشد کمتر به چشم می آید تا اینکه آن شخص مدرک دکترا داشته باشد. یک دکتر بیکار بیشتر عذاب می کشد و یا یک دیپلم بیکار؟
چه عاملی تنور مدرک دکترا گرفتن در این کشور را داغ کرد؟ مسئولانی که بدون زحمت درس خواندن دکترا گرفتند و استاد دانشگاه شدند (!) و یا فرهنگ پر از پز و افاده خیلی از ما ایرانیها؟
سعدی در گلستان می گوید:
كيمياگر به غصه مرده و رنج..............ابله اندر خرابه يافته گنج
به عبارت دیگر: هر چه کمتر بدانی خوشبختری! (3635379) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۰:۲۴:۰۰
من اين مثل رو نشنيده بودم .بسيار زيبا و بجا بود. ممنون (3636194) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۵:۰۰:۰۲
والبته هر چقدر قناعت کنی خوشبخت تری ولی چه کنیم که باغ ویلا و خودروی لکسوس و ویلای شمال و سفر آنتالیا چشم خیلی ها را کور و گوش شنوای خیلیای دیگر را کر نموده است . (3637390) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۷:۰۸:۱۸
احسنت (3639482) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۲۴:۵۴
بسیاری از مشکلات امروز کشور ما ناشی از عدم برنامه ریزی صحیح و واقع بینانه است:
1) آنقدر زیادی سد ساخته شده که آب رودخانه ها دیگر به مقصد نهایی و طبیعی خود نمی رسد و باعث خشک شدن دریاچه ها شده است.
2) آنقدر دانشگاه درست شده که فرزندان این کشور از روی ناچاری و بیکار نماندن مقطعی، دانشجو شده و بعد از مدتی با اخذ یک مدرک و با هدر شدن عمر و سرمایه شان خانه نشین میشوند.
3) آنقدر اجازه تخریب خانه و ساخت آن را داده اند که چهره شهرهای بزرگ کشور دگرگون شده و با کلاف سر در گمی از مشکلات روبرو هستند.
4) آنقدر ماشینهای بی کیفیت تولید کرده اند که مشکلات ترافیک ، نا امنی در رانندگی و آلودگی هوا بوجود آمد. (3635381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۰۴:۳۰
همش به دلیل وجود مسئولین بی سواد برخوردار از رابطه بوده! (3635520) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۳:۵۵
بیکاری الان نتیجه سیاست های غلطی است که تو این چهل ساله اجرا شد ربطی به یه دولت و دو دولت نداره (3635395) (alef-11)
 
dave
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۰۹:۲۶
نمیدونم مدرکت چیه ولی به نظرم بری سر خیابون دست فروشی و بلال و پشمک و پاپ کورن بفروشی از این بیشتر درآمد داری (3635445) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۴۲:۳۹
میلیونها نفر در ایران با همین حقوق طی میکنن
اگر میشد که همه میرفتن بلال و پشمک و دستفروشی از این خبرها نیست یکچیزی شنیدی همینطوری میگی
قول میدم خودت یکروز هم پشمک فروشی نکردی (3635619) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۵:۱۱
مهمترین دلیل بروز و رشد غول-آسا و همه-گیری سونامی تحصیلکرده های بیکار ایرانی این بود که انگیزۀ دانشگاهها و اساسا آموزش عالی در کشور ما بجای "آموختن دانش" تبدیل شد به "اندوحتن پول" !!!! و صد البته با این مکمل ها :
نیاز وزارتخانه ها به افزایش آمار های روی دیوار!!!! ،شرایط نا بسامان عوامفریبی و شعاری !!! طی چند سال گذشته ، اشتهای سرمایه داران !!! به سود های هنگفت از فروش صندلی های دانشگاهی ، شیوع چشم- و- هم چشمی های اجتماعی ، تشدید پدیدۀ "جو گرفتگی" در میان جوانان ، بی برنامگی و بی هدفی جوانان برای آینده ووو.و همه و همه باعث شد که جامعۀ ما شاهد خیل روز افزون جوانانی باشه که صندلیهای دانشگاهها رو با هزینه های کلان !!!! از جیب پدری اشغال کنند ولی بعدا علیرغم داشتن مدرکی از مدارک تحصیلات عالی در دست ، بدلیل بی برنامگی کلان کشوری و طبیعتا رکود اقتصادی و بی رونقی بازار کار ، ناخواستگی رشته مورد تحصیل در بازار کار ووو.و به چسبوندن فلایر های تبلیغاتی به در و دیوار خونه ها ، ساندویچ- پیچی ، پیتزا-رسانی وووو.و مشغول شوند و یا اگر وضع مالی " بابا جون " اجازه داد ، با خرید یک پراید دست دوم به مسافرکشی !!! روی بیاورند ؛ (3635688) (alef-11)
 
مهندس
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۳:۳۱:۱۹
اونم تو این مملکتی که اگه پسفردا بیام خواستگاری اشنای خود شما، میگید این یارو بلال فروش بود بهش دختر ندید! با چه رویی میگی من برم با فوق لیسانس پشمک بفروشم. بنده فوق لیسانس مهندسی دارم و 6 روز هفته ازساعت 8 تا 5 کار طراحی میکنم و حقوقم 800 هزار تومن است در همین تهران خیابان ملاصدرا. (3637199) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۴:۴۲
چه زیبا در محفلمان آشیان میکنی و چه مهربان با دل ما خو میگیری.
فاخرترین گنجینه های عالم را در دامنمان مینهی و نوشترین شهدهای جانبخش را برکاممان می نشانی.
رجب،چه آهسته و لطیف بر ما می وزی و جانمان را در نرمای مهربانی هایت می نوازی.
نهال هلالت را در افق دل های مشتاقمان میکاری تا هر روز با اشک دیده و سوز دل آن را بپروریم. (3635306) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۵:۴۹
عواقب بیکاری . اخه چه ربطی داشت (3635400) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۳۱:۴۱
برادر یا خواهر گرامی، قلم شیوایی داری ولی «با خرابات نشینان ز کرامات ملاف // هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد» (3635463) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۵۷:۵۷
کادر سفید برای نظر دادن هست ولی مجبور نیستی حتما کامنت بذاری اگر طبع شعر داری توی دفتر 100 برگ یادداشت کن ببر بده برات چاپ کنن اینجا وقت خواننده رو تلف نکن (3635647) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۲:۴۱
یادم »ی آد که سالها پیش وقتی بحث بود که چرا اینهمه دانشجو بدون امکان کار پذیرش می شوند تلویزیون یه مصاحبه جهت دار با مردم پخش کرد. از مردم می پرسیدن شما فکر می کنی آدم بیکار باشه بی سواد باشه یا تحصیلکرده؟! خب اکثر مردم هم می گفتن باسواد باشه بهتره!! (3635318) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۰:۴۶
دقیقا درست گفتن و سواد و تحصیلات مهم و خوبه حتی باهاش بری کارگری
چون بیسواد هم میموندن هم الان کارگری ساختمون هم کار گیر نمیاد
حرف شما مصداق اینه یکعده باید محروم بمونن تا کارهای سخت برای ما بکنن و یک ستمه

ولی در غرب و امریکا با برانداختن ارزش سالاری به مدرک و دانشگاه همه با مدرک میرن کارگرس و فروشندگی و عار نمیدونن
ولی در مملکت ما حمال و فعله که شغل هست بعنوان ناسزا و تحقیر استفاده میشه (3635389) (alef-11)
 
مقداد
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۱:۴۴
البته سواد چیز خوبیه. منتها کو سواد؟ مدرک هست ولی سواد... (3635390) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۰:۴۴
نه پس بی سواد بی کار بهتره (3635420) (alef-11)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۸:۵۸
جل الخالق یعنی کسی که روزی یک ساعت کار می کنه هم شاغل حساب میشه ...این استاندارد فکر کنم مال تنبل خونه شاه عباسه......نکنه ساعت کار موثر هر کارمند رو حساب کردین ..ما که نفهمیدیم ...افراد با دو شیفت کار می کنن هنوز هشتشون گرو نهشونه حالا شما یک ساعت رو شاغل حساب میکنیم...البته برای افرادی که با یه سفارش تلفنی و یا رانت یکهو پول زیادی به حسابشون می اد این ساعت درسته اما برای ما.ًً.......... (3635327) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۰۹:۲۷
نه جانم این مال اون بابای زرنگه که با یه تلفن یه ساعته کلی پول به جیب میزنه ! (3635530) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۰:۵۸:۰۸
الان نفت و گاز جنوب هم بواسطه بومی گزینی شده پارتی بازی کار نیست
مگر یک شیرازی بوشهری اهوازی چه نقشی در تولید نفت و گاز که از فسیل هست داشته که در اولویته ولی بقیه در اولویت نیستن
طرف تو شیراز نشسته که هزاران کیلومتر با چاه نفت تو بیابون فاصله داره بومی محسوب میشه
این از بیعرضگی .....و یک بیعدالتیه (3635342) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۲:۱۸
چه حرفیه میزنی
از درامد نفت رفتین توی تهران و تبریز امکانات راه انداختین بعد میخاین بچه هاتون بیان جنوب این مشاغل رو هم بگیرن و بچه های ما بیکار باشن؟ اون همه درامد نفت و گاز براتون میا برق براتون میساد کافی نیست؟ باید مشاغل اینجا رو هم بیایید تصاحب کنید؟ نفت جنوب اگه نبود در وضعیتی نبودی اینترنت داشته باشی چنین کامنی بذاری به وضعیت سمرقند و بخارا و ...نگاه کن اینا از شما ابادتر بودن نفت نداشتن ببین چی هستن.
شما میخای امکانات تهران رو داشته باشی بعد پروازی هم بیای و بری و ...وامگهی الان اکثر کارمندان شرکت نفت که تهرانی های خودتون هستن (3635655) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۳:۱۸:۵۸
نفت پیشکش خودتان.. کجای نفت به درد ما خورده (3636417) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۹:۴۵
این حرفت حسابه ولی به هیچ وجه نمیشه جلوی بومی های عصبانی وایساد..... (3635904) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۵۱:۳۰
بله هم نفت را میخواهید هم مشاغلش را جل الخالق! (3636072) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۵:۳۲:۰۸
من ساکن تهرانم . ولی یه سری از این پایتخت نشینان وقاحت رو به اوج خودش رسوندن . فکر می کنند تهران با پول باباشون شده تهران . نه با پول گاز و نفت جنوب (3637471) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۰۰:۴۴
زمانی که ظرفیت دانشگاه ها را به اسم ( به فکر مردم ) زیاد کردند فکر اینجا ها رو هم باید می کردند... سرمایه گذاری برای آینده کاری ما هم می شد! ولی پولش رفت دست بابک ها و چینی ها و اختلاس های دیگر... اگر از 700-800 میلیارد دلار در امد نفتی 1 ریال صرف اشتغال زایی افراد تحصیل کرده شده باشد من اسمم رو عوض می کنم! قبل از عید از فوق لیسانسم دفاع کردم واقعا حس دیپلم قدیم را دارم! احساس می کنم هیچ برتری از لحاظ سطح تحصیلات ندارم ... همه دیگر فوق لیسانس دارند ...
وقتی من با رتبه 60 هم در رشته خودم می شوم ارشد و کسی هم با رتبه 2600 می شود ارشد ... فاتحه مدارک تحصیلی را باید خواند .... (3635347) (alef-11)
 
88
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۰۹:۳۷
دوست گرامی چه فرقی میکند که چه کسی با چه رتیه ای اومده ارشد مهم اینه که هر دو بیکارند و برای دل مشغولی خود ادامه تحصیل را برگزیده اند در ضمن تا جایی که من دیدم کسی با رتبه 2600 ندیدم بشیته ارشد بخونه...
فعلا بحث بیکار بودن نیروی جوانه که فردا میشن نیروی بازنشسته و فقط مصرف کننده هستند در هر دو گروه و نقش تولیدکنندگی ندارند و این یعنی تضعیف روحیه ی جامعه و ناامیدی و فقر و تباهی... و نسل آتی بدتر از نسل امروز
سیاستمداران بجای اینکه به مساعل دیگه توجه کنند سعی کنند به فکر اشتغال زایی و ایجاد شغل و پیشرفت باشند یه زمانی کره هم وضعیتی مثل ایرانداشت ولی الان ببینید توی اقتصاد حرفی برای گفتن داره ولی کشور ما چی فقط شدیم واردکننده کالاهای چینی و کشورهای دیگر ...
نه تولیدی و نه صادراتی قراره تا چند نسل با نفت زندگی کنیم و این هم تجدید ناپذیره تموم شد یعنی ما دارای فقیرترین کشور جهان خواهیم بود چرا مسئولین به فکر نیستند و بجای خواباندن سرمایه ها در کشورهای دیگه بجای خرید و فروش ملک و املاک بیان یه کار تولیدی با نهاده ها و کیفیت خوب راه بندازن کم کم فرهنگ سازی کنند چرا نباید بتونیم جنس ایرانی رو بپذیریم چون از بی کیفیت ترین نهاد ها استفاده میکنند و حتی نمیتونیم صادرات داشته باشیم پس چرا نمیخوان با این سرمایه هایی که حیف و میل میشه اشتغال زایی و درآمد زایی داشته باشیم و حرکت کنیم به سمت پیشرفت...
مدرک تا کجا دوست گرامی ما کار میخواهیم ما زندگی و آینده میخواهیم برای نسل آینده چه پاسخی داریم ... باید نسل آینده از ما به بدی یاد کنند؟ یعنی چون حقمونه؟ چون حقشونه؟ چون که چی ؟ امیدوارم نه تنها مسذولین بلکه خود مذردم هم به فکر باشند امیدوارم عملی هم در جهت توسعه و پیشرفت صورت بگیره... (3635531) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۱۲:۱۷
اتفاقا این فراهم کردن شرایط برای ورود آسان جوانان به دانشگاه در اصل برای سرگرم کردن آنهاست ! مسئولین می گن فعلا بزار سرش به درس گرم باشه تا بعد ! (3635539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۰۱:۰۳
بسیار عالی! باز هم ظرفیت دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی را بیشتر کنید تا به میزان بیکاران تحصیل کرده (آن هم در سطوح عالی) بیشتر اضافه شود. (3635348) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۱۵:۲۱
منظورش از 1 ساعت کار همان یک ساعت است که طرف دنبال کار میگرده و دست از پا درازتر به خانه برمیگرده (3635368) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۲:۳۴
وقتی فارغ التحصیلهای دانشگاه ها بیکارند، این مثل یک کارخانه می ماند که مواد اولیه را به محصول نهایی تبدیل کرده است ولی محصول نهایی در انبار تلنبار شده است و کسی آن را نمی خرد. در این صورت این کارخانه ورشکسته است و اینکه چطور هنوز دانشگاه های ما برپا هستند به خاطر پول نفت است و نه تولید آنها.
دانشگاه ها به جای آنکه پول نفت را به مقاله و پایان نامه تبدیل کنند بهتر است از لحاظ مالی خودگردان باشند و بتوانند با سیاستگذاری درست ثروت ایجاد کنند، نه اینکه یارانه بگیر نفتی باشند. (3635407) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۳:۲۳
و تنیجه خواهند گرفت که مقصر بیکاری ایرانیان از زمان کوروش تا الان تصمیمات دولت روحانی و بخصوص برجام است! (3635409) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۵۵:۲۲
دست پیش گرفتین از پس نیافتین شماها تا همین امروز همه بدیختی ها رو گردن احمدی نژاد انداختید (3635641) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۴۵:۱۱
وقت خودتون رو صرف تحصیل نکنید مخصوصا به کسانی که چشم بسته دنبال ازمون دکترا هستند. الان دکتراهای ما بیکارن. 5 سال میرید دکترا بگیرید وقت خودتون رو تلف می کنید برید دنبال کاری کاسبی چیزی بهتر از دکترای داخله
اگر دیگه خیلی اصرار دارید دکترا بگیرید برید خارج دکترا بخونید تا به این بهانه مهاجرت هم کرده باشید و دکتراتون واقعا دکترا باشه
بازم بهتون میگم دکترا بیکاره وقت تلف نکنید.
دکترا برای کسی خوبه که شاغله میخاد حقوق و پست بالاتری بگیره دنبال مدرکشه (3635412) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۶:۱۱
بیکاری از دولت احمدی نژاد شروع شد (3635432) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۲:۴۶
این از برکات برجامه (3635455) (alef-11)
 
احمدی خواه
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۵۵:۲۶
به نظرم ربطی به برجام نداره. تعداد بیکاران از زمان احمدی نژاد مرتبا بصورت تجمعی داشته بالا میرفته و تعداد اشتغال از موقع تا الان بتدریج کاهش یافته بطوریکه در پایان دولت دهم به منفی 14000 نفر در سال رسید. کمی غیرسیاسی به مساله نگاه کنید (3635498) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۰۲:۳۳
در مملکت تولیدی وجود نداره که کسی بره سر کار !

اولین راه حل : خرید تکنولوژی تولید از کشورهای اروپایی (بعد از رفع تحریمها) و چین و راه اندازی کارخانجات تولیدی کوچک (الان پیچ هم از چین وارد میشه چرا خودمان تولید نکنیم ! ) این کارخانجات کوچک می توانند به صورت سهامی عام در فرابورس شروع به فعالیت کرده و تعداد زیادی رو از بیکاری نجات دهند

دوم : تقویت و حمایت از کسب و کار های اینترنتی و فضایی مجازی پرداخت وام به این کسب کار ، چون برای خود اشتغالی نیاز به سرمایه زیادی ندارند (3635517) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۰۳:۲۴
جوک نگو عمو ! مطمئنا از زمان تحریم ها شما اوضاع کشور بهتر (3635518) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۳:۱۱:۱۴
یه کم نفکر و تعقل هم چیز خوبیه انصاف چیز خوبیه
حاجی تحریمها کل اقتصاد رو وارد رکود کرده کسی حاضر نیست استخدام بکنه شرکتها دارن نیرو کم میکنن اگر ذره ای هم امید باشه به همین برجامه این کامنتها چیه میذارید؟ برجام دو ماهه اوده هنوز هیچ اتفقی نیفتاده کل بیکاری های کشور به دلیل برجامه؟؟؟؟؟ برجام نباشه مشکل حل میشه؟
واقعا باید از خدا تفکر و اگاهی رو برای هموطنان درخواست کرد. (3635536) (alef-11)
 
88
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۵۳:۳۵
اگه بخواهیم آمار کاریابی ها رو در نظر بگیزیم این آمار درست است اما برسیم به آمار واقعی که خیلی ها توی کاریابی ها شرکت میکنند و بدنبال کار هستند آمار خیلی خیلی فراتر از این آمار است....
بهتره آمار فارغ التحصیلان رو در چند سال اخیر و میزاان تعداد کسانی رو که تونستن کاری پیدا کنند و در نظر بگیریم بهتر نیست که خیلی فراتر میره 18.5% در مقابلش یک سوم هم نمیشه.... (3635492) (alef-11)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۴:۰۳:۲۷
تدبير و اميد ؟
دولت نه استخدام مي كند و نه اشتغال پايدار را إيجاد مي كند
من كاري به احمدي نژاد ندارم
دولت راستگويان چه كرد؟ (3635658) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۴:۵۲:۲۶
کسانی که ظرفیت دانشگاه ها رو چند برابر کردند الان باید بیان و جواتبگو باشند اونهایی که قطعنامه ها رو کاغذ پاره میخوانند هم باید بیان یه توضیحی بدهند که برای این افراد بیکار چه تدابیری اندیشیده بودند و رکود تورمی چطور ایجاد شد و... (3635733) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۶:۱۳
هم انها و هم اینها و هم قبل از این دویی ها باید پاسخگو باشند. تا جایی که من یادمه دوران هاشمی و خاتمی هم وضع بیکاری همین طور بد بود. خیلی از اواخر دهه ی 50 و اوایل 60 ها دوران خاتمی را تجربه کردند و ان موقع 18 یا 20 ساله بودند ولی برای انها هم از شروع جوانی کار نبود. (3635988) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۵:۴۷:۰۴
ادارت ما هم تنها خاصیتشان خرج پول نفت است (3635823) (alef-11)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۶:۳۹:۲۷
به عنوان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی از یک دانشگاه معتبر میگم اینو. در دانشگاه ازاد پیام نور و علمی کاربردی رو ببندید. اینا دارن مدرک میفروشن. والا توی این دانشگاه هایی که ما درس خوندیم پوستمون رو کندن بعد میبینی دانشگاه ازاد یارو فارغ التحصیل شده نمیدونه الف گرد هست یا دراز. ببندید در این بنگاه های مدرک فروشی رو و مدارکشون رو بی اعتبار اعلام کنید موضوع حل میشه مطمئن باشید. (3635888) (alef-11)
 
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۰۹:۲۰:۱۱
فارغ التحصیل بی سواد متاسفانه هم در دانشگاه دولتی هست و هم در دانشگاه های آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی و علمی کاربردی الان وضعیت طوری شده که فقط دانشگاه های دولتی طراز اول و تاپ کشور ارزش قبولی دارند و بقیه ( حتی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی شهرستانهای کوچک و فاقد امکانات ) ارزش وقت گذاشتن رو ندارند. به جای تکیه بر مدرک بی ارزش دانشگاه برید به کلاس های فنی و حرفه ای و در صنعت حتی اگه شده عملگی هم ازتون خواستند انجام بدید . انشالله که هممون به جایی برسیم (3636735) (alef-11)
 
K
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۷:۲۷
والا با این بهره وری پایین چرا افراد رو پیش از موعد بازنشسته نمی کنین تا این افراد شاغل بشن ،بعضی ها با سنوات خدمت بالای سی سال و سنین بالا و حقوق چند جوان ،با بازدهی پایین چه میکنند ،اینطوری با اشتغال جوانان هم مشکل اشتغال حل میشه هم ازدواج و هم رشد جمعیت ،متوسط سنی برخی ادارات بسیار بالاست (3635916) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۸:۴۳
واقعا این امار درسته ....یغنی از هر 100نفر فارغ التحصیل 80 نفر میرن سر کار !!!!!....پس چیه که میگن کارخانه ها با کمترین ظرفیت کار میکنن و یا بخش خصوصی ورشکست شده و سرمایه گذاری نمیکنن و مغازه دارها از عدم فروش حرف میزنن و ........ خلاصه اینکه اینا کجا استخدام میشن؟؟؟؟ (3635994) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۸:۳۸:۱۲
روابط با کل دنیا باید درست بشه تا بتونیم تولید کنیم و صادرات داشته باشیم ، فقط در اون صورت مشکل بیکاری حل میشه (3636052) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۱:۵۰:۵۱
بهترین کار اینه که به دانشجوها واحد دلالی ارائه بدن خودشون کار می کنند و پول در میارن. (3636319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۲۳:۲۹:۲۶
بیکاری نتیجه تحریم هست یا خیر؟ (3636430) (alef-11)
 
محمود
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۰۰:۴۵:۳۱
هم بله هم خیر.
ما بعد از تحریم صنعتمون تقریبا خوابید چون وابسته به غرب بودیم.
بعد از رفع تحریم هم اینقد جنس خارجی مثل کفش و پارچه و ... از ترکیه وارد شد که اون چندتا کارخونه نساجی و چرم دوزی هم از کار افتاد. (3636500) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۰۸:۲۶:۱۳
بالاترین حجم بی کار در رشته حقوق است به دلیل انحصارگرایی کانون وکلا تا از بهشت درامد زایی وکلای فعلی چیزی کم نشود (3636664) (alef-11)
 
تکنیسین برق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۳:۴۷
سالهاست که برای پیشبرد پروژه های مهم کشور ایران بیشتر به افراد تکنیسین و آچار بدست نیاز هست . یک عده مدعی با مدرک کارشناسی ارشد که یک لامپ اتاق خودش را بلد نیست تعویض کند برای چی هزارتا هزارتا پول گرفتید و فرستادید توی بازار کار ؟ (3637348) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۱ ۱۷:۳۷:۲۴
کلید بی کاری ایران در سال 74 زده شد در اون سال می خواستن برنامه بلند مدت کشور رو مشخص کنن دعوایی در جریان بود عده ای میگفتن بریم تو کشاورزی عده ای هم میگفتن بریم تو صنایع سنگین مثل فولاد و خودرو سازی و .... . تصمیم بر این شد که بریم به سمت صنایع سنگین در نتیجه تمام امکانات و تسهیلات کشور تو این قسمت رفت .برنامه این بود که بتوانیم با صادرات خودرو و فولاد و سایر ماشین الات و ........ اقتصاد رو جلو ببریم و دانشگاهها را موظف کردیم تا بیشترین نیرو رو در رشته های مربوط به ابن صنابع تربیت کنن تا از نظر نیروی انسانی هم مشکل نداشته باشیم . روزها پشت سر هم مثل باد گذشت و در دراز مدت این سیاست کلان حریف رقبای خارجی نشد و نتوانستیم صادر کننده باشیم در نتیجه داشتیم ضرر میدادیم و برای جلوگیری از این ضرر ساده ترین راه یعنی جذب نیروی کمتر و حذف بعضی از صنایع رو در نظر گرفتیم و به جاییی که رسیدیم که الان میبینید .
اگر در همان سال 74 ما به سمت کشاورزی میرفتیم با توجه به شرایط اب و هواییی ایران ما الان قطعا بزرگترین صادر کننده میوه و غذا در خاور میانه و شاید حتی آسیا بودیم و بیشتر مردم هم صاحب شغل بودن
هر ملتی در یک کار تبحر دارن آلمان و ژاپن در خودرو سازی و.........آیا عیب داشت ما ماشین خود رو از ژاپن تهیه کنیم در عوض ما غدایی آنها را تامین کنبم ؟؟؟؟ ایا عیب داشت بزرگترین صادر کننده غذا در دنیا شویم تا اینکه بخواهیم همه صنایع را داشته باشیم ولی در حد ضعیف و بی اثر که حتی نتواند بچه هایمان رو سر کار ببرد؟؟؟
پایه های کشور از این نقطه کج گذاشته شد رجوع کنید به حوادث سال 74 (3637713) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.