نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453915
انتقاد روزنامه جوان از رشد جمعیت کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۰
روزنامه جوان نوشت:نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 نشان می‌دهد انگار سناریو‌های پیش بینی شده برای صفر و منفی شدن جمعیت کشورمان بسیار زودتر از موعد در حال محقق شدن است.

 در حالي كه مطابق پيش‌بيني‌ها قرار بود رشد جمعيت در ايران، بين‌سال‌هاي 1400 تا 1420 منفي يا صفر شود، به گفته رئيس مركز آمار ايران نرخ رشد جمعيت طبق سرشماري سال 95 نسبت به سال 90 صفر و نرخ رشد جمعيت شهري منفی دو‌دهم درصد و نرخ رشد جمعيت روستايي منفی شش صدم درصد بوده است؛‌‌ آمار و ارقامي كه نشان مي‌دهد به‌رغم هشدارهاي كارشناسان حوزه جمعيت و تأكيد رهبر معظم انقلاب و حتي ابلاغ سياست‌هاي كلي جمعيت از سوي ايشان هيچ اقدامي براي اصلاح روند رشد جمعيت كشورمان صورت نگرفته و جمعيت در برنامه ششم توسعه نيز هيچ جايگاهي ندارد.

اين بدين معناست كه برنامه‌ريزي‌ها به سمتي مي‌رود كه طي سال‌هاي آينده رفته رفته شاهد انقراض نسل ايراني باشيم.

 صفر شدن نرخ رشد جمعيت كشور چندان هم دور از انتظار نيست. كافي است تكه‌هاي پازل عملكرد دولت را كنار يكديگر بچينيم تا منفي شدن نرخ رشد جمعيت در آينده نزديك را از همين حالا پيش‌بيني كنيم. مجلس شوراي اسلامي هيچ قانوني در راستاي عملي كردن سياست‌هاي كلي جمعيت تصويب نكرد. در قوه قضائيه نيز مدعي‌العمومي يافت نشد كه احساس وظيفه كرده، در پرونده «250 هزار سقط جنين غيرقانوني ساليانه» ورود كند. دولت هم بودجه‌اي براي افزايش مرخصي زايمان در نظر نگرفت، به زوجين نابارور كمك قابل توجهي نكرد و البته وزارت بهداشت نيز به رويه ضدجمعيتي خود در عمده موارد ادامه داد. همچنين به‌رغم وجود شرايط بحراني جمعيت در كشور اين موضوع از متن برنامه ششم حذف شده تا ابهام در وجود جريان نفوذ براي به سرانجام رساندن اهداف غرب در خصوص كاهش جمعيت كشورهاي مسلمان جدي‌تر از قبل مطرح شود.
 
کلمات کلیدی : افزایش جمعیت، سرشماری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۷:۳۷:۵۳
شما فقط دستور صادر كنيد . همه چي حله . (4202846) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۷:۴۸:۲۹
در سویس و ژاپن سالهاست رشد جمعیت منفی است. منقرض هم نشدند. (4202857) (alef-11)
 
سهیل
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۷:۵۱:۴۲
آقا این جمعیت که می خواهید ژیاد شه، آیا منابع آب و برق و گازمونم زیاد میشه؟ آیا کم آب نیستیم؟ جمعیت اسلامی فقیر مثل پاکستان و هند و اندونزی خوبه یا مثلا مسیحی کمتر مثل آلمان و فرانسه و انگلیس و هلند؟ لابد این جمعیت زیاد همه باید تو تهرانم جا شن؟ ترافیکمونم که کمه. (4202860) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۴۴:۴۵
با این وضعیت معیشت و اقتصاد مملکت جوانان جرات ازدواج ندارند. آنهایی هم که ازدواج کرده اند جرات فرزند آوری ندارند. یک حساب دو دوتا چهارتا بکنی می بینی که اگه خودت هم به دنیا نمی آمدی بهتر بود!!!!
تنها مدیریتی که لازم است همه ارکان حکومت انجام بدهند بهبود وضعیت اقتصادی است. اگر این اتفاق بیفتد ، هم آمار ازدواج بالا می رود هم رشد جمعیت. (4202969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۲:۰۵
دوست عزیز که این مطلب رو نوشتی همه اینها که میگی اقتصاد فعال و پویا میخواد! ساده بگم پول میخواد که در اقتصاد رو به فنای ایرانی خبری ازش نیست. (4202981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۰:۵۱:۱۳
مردم عقل دارند امیدوارم اونهایی هم که ندارند سر عقل بیایند
طرف 40 سالشه هنوز داره دنبال یک کار می گرده که تازه شروع کنه
اینم وضع آب محیط زیست ترافیک و ...... (4203180) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۴:۵۴
بچه دار شدن نياز به قانون ندارد بايد شرايط را فراهم كرد (4203202) (alef-11)
 
پدر نا امید سه فرزند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۷:۳۲
رشد جمعیت بدونه برنامه ریزی چه فایدهای جز افزایش مشکلات دارد؟آیا برای کودکان موجود مدارس مناسب و استاندارد داریم؟آیا برای اشتغال ،مسکن و ازدواج کودکان امروزمان کاری انجام شده است؟آیا زوجهای جوانمان امیدی به بهبود اوضاع معیشتی خود دارند تا به فکر افزایش جمعیت و گسترش بعد خانوار باشند؟همان بهتر که این جمعیت کمتر شود تا شاید در آینده جمعیت کم کشور ما ،کمی بیشتر از رفاه و استانداردهای زندگی بهره مند شوند. (4203449) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۸:۵۳
فکری به حال معیشت و اشتغال و مسکن مردم کنید،کسی از بچه بدش نمیاد.در آپارتمان 60 متری چند نفر مگه میتونند زندگی کنند؟ تازه اگه طرف مستاجر باشه که واویلاست. (4203523) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.