توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472112
دلیل تردید انتخاب پرسپولیس توسط ستاره ملی‌پوش تراکتورسازی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
آقایی و پرسپولیس، شاید این فصل به هم برسند و شاید هم نه. برانکو به این مدافع اعتقاد ویژه‌ای دارد اما او هم مثل تمام مربیان حرفه‌ای فوتبال، به هیچ بازیکنی وعده بازی و حضور در ترکیب اصلی نمی‌دهد.

به گزارش ایلنا، سعید آقایی باید تمام جوانب را بسنجد و بعد تیم جدید خود را انتخاب کند. تیمی که خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس است اما با شرایطی که به‌وجود آمده، این امکان وجود دارد تا مدافع چپ تیم ملی تصمیم دیگری بگیرد و پیراهنی جز پیراهن قرمز پرسپولیس را بر تن کند.

چند هفته یا بهتر بگوییم چند ماهی است که بحث حضور سعید آقایی در پرسپولیس شنیده می‌شود. شنیده‌هایی که گاها مسیر این انتقال را سریعتر از مدافع چپ تراکتورسازی طی کرده و او را بازیکن جدید پرسپولیس معرفی کرده‌اند. آقایی اما فعلا توافقی با پرسپولیس انجام نداده. او بارها پای میز مذاکره نشسته اما هنوز پای هیچ قراردادی را امضا نکرده.

برانکو روی حضور آقایی در پرسپولیس اصرار دارد. اصراری که باعث شده تا آقایی 23 ساله حضور در تهران را به تمدید قرارداد با تراکتورسازی ترجیح بدهد و عزم خود را برای پوشیدن پیراهن پرسپولیس جزم کند. علاقه سعید آقایی به تنهایی نمی‌تواند مسیر پرپیچ و خم حضور او در پرسپولیس را هموار کند چرا که در این بین موانع بسیاری برای توافق نهایی آقایی با پرسپولیس وجود دارد.

مبلغ 5/1 میلیاردی اما یکی از موانع موجود است. آقایی برای دریافت رضایتنامه از گسترش فولاد، چک 5/1 میلیاردی در اختیار مدیران این باشگاه قرار داده. چکی که باید پاس شود تا آقایی رضایتنامه رسمی‌اش را دریافت کند. پرسپولیس پول پاس کردن این چک را ندارد. به همین دلیل یا آقایی باید این مبلغ را از جیب بدهد یا در گسترش فولاد بماند و برای این تیم بازی کند.

گسترش فولاد پا پس نمی‌کشد. تبریزی‌ها دنبال راهی برای درآمدزایی از انتقال آقایی هستند و از مواضع خود کوتاه نمی‌آیند. پرسپولیس هم در سال‌های اخیر هرگز مبلغ بالایی برای دریافت رضایتنامه بازیکنان مورد نظرش هزینه نکرده و به نظر امسال هم چنین بودجه‌ای را فقط برای سعید آقایی اختصاص نخواهد داد.

حتی اگر سعید آقایی چک خود را پاس کند، باز هم یک مانع بزرگ پیش روی اوست تا پرسپولیسی شود. البته این بار همه چیز دست آقایی است. هم ریش و هم قیچی. او با پاس شدن چک می‌تواند پیراهن پرسپولیس را بپوشد اما به نظر می‌رسد فعلا به بررسی‌های بیشتری در این زمینه نیاز دارد.

با توجه به جذب شجاع خلیل‌زاده و اعتقاد ویژه برانکو به بازی این مدافع 27 ساله، قطعا او جایگاه ویژه‌ای در تفکرات سرمربی پرسپولیس خواهد داشت. شجاع اگر مدافع ثابت پرسپولیس باشد باید در مرکز خط دفاع و کنار جلال حسینی بازی کند. پس محمد انصاری مجبور می‌شود به سمت چپ خط دفاع برود. درست همان منطقه‌ای که تخصصش است.

با حضور محمد انصاری، دیگر جایی برای سعید آقایی در ترکیب اصلی باقی نمی‌ماند. آقایی که از 17 سالگی در لیگ برتر حضور دارد و سال‌ها پیراهن گسترش فولاد و تراکتورسازی را بر تن کرده، در این مدت هرگز بازیکن جانشین نبوده و همیشه در ترکیب اصلی تیم‌هایش به میدان رفته است. آقایی که در آخرین فهرست تیم ملی نیز حضور دارد، به دلیل اثبات جایگاهش نیاز به حضور ثابت در ترکیب پرسپولیس دارد. با توجه به حضور احتمالی محمد انصاری در دفاع چپ، این فرصت برای آقایی پیش نمی‌آید که از ابتدای لیگ در ترکیب اصلی قرار بگیرد و توانایی‌هایش را نشان بدهد.

همین موضوع آقایی را برای حضور در پرسپولیس مردد کرده. او نمی‌خواهد روی نیمکت بنشیند و جایگاه خود را در تیم ملی از دست بدهد. آقایی حضوری ثابت در تیمی دیگر را به نیمکت‌نشینی در پرسپولیس ترجیح می‌دهد و به همین دلیل توافق نهایی با پرسپولیس را به روزها و هفته‌های آینده موکول کرده تا شاید یکی از عناصر خط دفاع این تیم ساز جدایی کوک کند و راهی تیمی دیگر شود.

آقایی و پرسپولیس، شاید این فصل به هم برسند و شاید هم نه. برانکو به این مدافع اعتقاد ویژه‌ای دارد اما او هم مثل تمام مربیان حرفه‌ای فوتبال، به هیچ بازیکنی وعده بازی و حضور در ترکیب اصلی را نمی‌دهد. آقایی باید تمام جوانب را بسنجد و بعد تیم جدید خود را انتخاب کند. تیمی که خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس است اما با شرایطی که به‌وجود آمده، این امکان وجود دارد تا مدافع چپ تیم ملی تصمیم دیگری بگیرد و پیراهنی جز پیراهن قرمز پرسپولیس را بر تن کند.
 
کلمات کلیدی : باشگاه پرسپولیس+باشگاه تراکتورسازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.