توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432116
جزئیات کاهش تولید نفت اوپک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۰
طبق بررسی ای که رویترز در روز پنجشنبه انجام داده، تولید نفت اوپک در ماه دسامبر، کاهش چشمگیری داشته است. این در حالی ست که تولید نفت، پیش از توافق برای کاهش تولید، به رکورد تازه ای رسیده بود. طبق این بررسی، حمله هایی که به صنعت نفت نیجریه شده بود و همچنین کاهش صادرات نفت عربستان سعودی در کاهش تولید ماه دسامبر نقش بسزایی داشته است.

به گزارش تابناک به نقل از رویترز، با توجه به بررسی انجام شده، با وجود این که صادرات نفت از عراق به عنوان دومین تولید کنندۀ بزرگ اوپک افزایش یافته و تولید نفت در لیبی روند رو به بالایی دارد، پس از ماه دی، برای اولین بار کاهش تولید نفت صورت گرفته است.
بر اساس بررسی های انجام شده از داده های حمل و نقلی و اطلاعاتِ منابع صنعت، عرضه نفت اوپک در ماه دسامبر به 34.18 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. این در حالی ست که عرضه در ماه نوامبر 34.38 میلیون بشکه در روز بوده است.
قیمت نفت در روز سه شنبه، اولین روز معاملاتی سال 2017، به خاطر امیدواری به کاهش عرضه و ایجاد تعادل در بازار که در پی توافق تولیدکنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کنندۀ نفت برای کاهش تولید به وجود آمده است، به بالاترین میزان در ۱۸ ماه گذشته رسید .
یکی از تحلیلگران SEB گفته که ممکن است تاثیر توافق کاهش تولید بر روی قیمت نفت به طور مستقیم و به یکباره نباشد.
بیارن شــیلدروپ، تحلیلگر ارشد کالا در بازارهای SEB در اسلو گفت: "ما لزوما منتظر افزایش فوری قیمت نفت نیستیم. یکی از مشکلات تولید بسیار بالای اوپک در سه ماهه چهارم سال 2016 است ... هنوز هم افزایش تولید نفت خام لیبی، موجب این نگرانی است که شاید کاهش اوپک موثر نباشد."
بر اساس بررسی داده های دسامبر، در ماه نوامبر، اوپک روزانه 1.68 میلیون بشکه نفت، بیشتر از آنچه در توافق 30 نوامبر برای کاهش تولید آمده، تولید داشته است. طی توافقی که در 30 نوامبر شد، قرار است از 1 ژانویه، اوپک تولید خود را به 32.50 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. این اولین توافق برای کاهش تولید در هشت سال گذشته است.
 
کلمات کلیدی : کاهش تولید نفت+اوپک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.