توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498213
لوموند: امارات متحده عربی 18 زندان مخفی در یمن ایجاد کرده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
روزنامه فرانسوی «لوموند» در گزارشی تاکید کرد که امارات متحده عربی 18 زندان مخفی در یمن ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه لوموند فرانسه، در این زندان ها، صدها زندانی به صورت ظالمانه به بهانه مبارزه با القاعده نگهداری شده و اغلب مورد شکنجه قرار می گیرند.

بنابر این گزارش، زندان های مخفی امارات متحده عربی در داخل پایگاه های نظامی، فرودگاه، بنادر یمن و حتی داخل ساختمان های مسکونی قرار دارد.
این نشریه فرانسوی اضافه کرده است که برخی از این زندانیان پس از بازجویی به امارات متحده عربی و عربستان منتقل شدند.

به نوشته لوموند، به نظر می رسد هدف واقعی از حضور امارات متحده عربی در یمن در چارچوب ائتلاف عربی علیه یمن، مبارزه با حزب اصلاح می باشد که از گروه های وابسته به اخوان المسلمین است و در این مورد میان اهداف ریاض و ابوظبی در یمن تناقض وجود دارد.

پیش تر نیز سازمان حقوق و آزادی ها (سام) در گزارشی از وجود زندان های سری در بخش های جنوبی یمن خبر داد که توسط امارت متحده عربی اداره می شوند.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
 
کلمات کلیدی : لوموند، امارات متحده عربی ،زندان مخفی، یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.